Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

cyb

New member
Mam pytanie do użytkowników R82. Jak wyłączacie w swoich TV tryb teletextu? :) Wg instrukcji należy nacisnąć na klawisz TV. Jednak u mnie to nie działa. Co gorsza, nie działa też żaden inny - nie mam możliwości wyjście z trybu teletextu. Pomaga jedynie twardy reset (czyli przycisk POWER :))
 

baap

New member
Teletext

Są dwa przyciski TV trzeba nacisnąć ten po środku Pilota, nie ten duży na górze.

Tak apropo ma 37" od 2 dni jest "lodzio miodzio"
 

kyniu

New member
Jak go włączyć ?? POMOCY - PILNE !!!

Mam problem z R82.
Wkładam wtyczkę sieciową do gniazdka i odrazu TV sie włącza (tak chyba nie powinno być). Potem wyłączam go z pilota i tu sie zaczyna:
kontrolka (ta czerwona w okrągłym przycisku POWER) miga, i jesli próbuje znowu włączyć TV z pilota kontrolka gaśnie. Po chwili wciskam kolejny raz i kontrolka zaczyna migac a TV włącza sie na sekunde i obraz znika. Potem juz nic nie pomaga, nawet próby włączenia przyciskiem na panelu. Musze wyciągnąć wtyczkę sieciową z gniazdka, odczekać ponad 5 minut ( jak próbuje wczesniej włączyc nic to nie daje - kontrolka miga), i po odczekaniu ponad 5 minut ponownie wkładam wtyczkę do gniazdka i TV odrazu się włącza (pokazuje sie obraz), a powinien sie chyba tylko włączyć w stanie czuawnia ?
Bardzo prosze o szybkie odpowiedzi !!! Moze jest coś włączone - jakieś ustawienie o którym nie wiem, napewno nie jest to blokada rodzicielska.
Z góry wielkie dzieki :blagam:
 

AsghaN

New member
Nie chcę Cię martwić ale instrukcję prawie znam na pamięć i takie ustawienia tam raczej nie ma. Dla mnie to wygląda na konieczność kontaktu z serwisem.
U mnie diodka miga tylko jak włączam z pilota albo wyłączam TV. Po włączeniu do gniazdka zapala sie diodka ale telewizor w żadnym wypadku sam się nie włącza.
 

roxman

New member
to ja moze jeszcze raz poprosze jakiegos uzytkownika zeby podal jakie dodatkowe funkcje ma model R82B chodzi mi o sleep timer itp ?
 

koobson

New member
81 czy 82

Witam, mam poważny dylemat i proszę o odpowiedź.



Zastanawiam się nad modelem LE32R81B widziałem go w akcji na SD, HD a nawet oglądałem obok topowego modelu 1080p by sobie porównać.
Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne- cena 3300zł.

I teraz pytanie: czy ten model znacznie odstaje od R82B? Ma kontrast 7000:1 miast 8000 oraz brak pewnego bajeru ulepszającego płynność ruchu, ale to są papierowe sprawy.

Moje pytanie przedstawia się następująco: czy to jest naprawdę kastrat w porównaniu do 82 i model znacznie gorszy czy w jakimś stopniu pozostająćy w tej samej lidze?
 

BlackDragon.

New member
koobson napisał:
Witam, mam poważny dylemat i proszę o odpowiedź.



Zastanawiam się nad modelem LE32R81B widziałem go w akcji na SD, HD a nawet oglądałem obok topowego modelu 1080p by sobie porównać.
Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne- cena 3300zł.

I teraz pytanie: czy ten model znacznie odstaje od R82B? Ma kontrast 7000:1 miast 8000 oraz brak pewnego bajeru ulepszającego płynność ruchu, ale to są papierowe sprawy.

Moje pytanie przedstawia się następująco: czy to jest naprawdę kastrat w porównaniu do 82 i model znacznie gorszy czy w jakimś stopniu pozostająćy w tej samej lidze?
Hmm, R81B i R82B to wlasciwie ten sam TV. O ile mi wiadomo roznia sie jedynie obudowa. Obydwa maja kontrast 8000:1 oraz Movie Plus.

Jedyna roznica miedzy nimi to wyglad (obudowa). W przypadku LE32R81B dolna czesc obudowy, odbijajaca dzwiek w kierunku ogladajacego jest przezroczysta a nad nia znajduje sie podluzne, niebieskie podswietlenie. Wlacznik TV jest dotykowy i znajduje sie poprawej stronie wraz z innymi guzikami. LE32R82B natomiast posiada wlacznik umieszczony centralnie pod napisem Samsung. Dolna czesc obudowy jest tez troszke inna, jest tam jakas chromowana/srebrna listwa. Nie wiem dokladnie bo nigdy nie widzialem go na zywo.

W kazdym razie z technicznego punktu widzenia to ten sam TV.
 
Ostatnia edycja:

BlackDragon.

New member
koobson napisał:
Witam, pszepraszam za błąd w nazewnictwie: chodzilo o model LE32S81B

Niemniej jednak podtrzymuje pytanie
Wlasciwie jestem nowy w swiecie HD, wiec ciezko jest mi cokolwiek powiedziec.

Ja kupilem LE32R81B za 3045 zl i jestem bardzo zadowolony. Wyglada bardzo ladnie, chociaz obudowa przyciaga sporo kurzu. Mam jeden zepsuty piksel (swieci caly czas na bialo), ktory jest widoczny jedynie na ciemnym tle. Jakosc obrazu jest wysoka, filmy w HD wygladaja swietnie. Dzwiek nie powala, ale nie jest zly.

TV jest teraz podlaczony do komputera kablem VGA-DVI. Obraz jest ladny, mozna normalnie korzystac z PC. Czekam na kabel DVI-HDMI zeby przetestowac ktory bedzie sie lepiej sprawdzal.

LE32R81B kupilem glownie dla Xbox360. Tutaj jednak bardzo sie rozczarowalem. Prawdopodobnie konsola jest uszkodzona. Gry wygladaja ... hmm ... srednio. Zdecydowanie nie jak na screenach czy filmikach ktore mozna pobrac z internetu. Podejrzewam, ze uszkodzona jest karta graficzna a dokladniej czesc odpowiedzialna za AA - poprostu go nie ma.
 

Dasiek

New member
AsghaN napisał:
Żeby od razu do malkontentów wyzywać ? Wstydziłbyś się ! Po prostu ta cecha mojego kochanego S32r82 jest taka a nie inna i w porównaniu z konkurencją jest to jakaś tam wada ;)
jak bym miał kablówkę z 90 kanałami i bym chciał zrobić maraton po programach to bym po prostu nie miał jak pobijać rekordów szybkości ;)

nawilżanie spojówek jest przeżytkiem ;) teraz trendy jest jechanie na sucho... :D

Witaj

Nie ja to wymyslilem:) A co do jechania na sucho, to chyba nie to forum hie hie:D

Pozdro
 

Dasiek

New member
shinay napisał:
tak cicho mysle tez o R8x
ale czy naprawde one sa az tak "wspaniale":
nikomu z posiadaczy-
nie piszczy cicho w czasie dzialania ani w standby?
rownomiernie podswietlona matryca przy czarnym tle?
nikomu nie trafil sie zly pixel?
itp???
pozdr

Witaj,

Byc moze czytales moje wczesniejsze posty? Te o R82, jak i wrazenia z 7 dni testow R71. W tym obecnym R82 nie mam zadnych negatywnych objawow. Spradz TV w sklepie zanim oddasz kase do szufladki.:) W domu dokonasz reszty testow. Zycze dobrago wyboru i przyjemnosci w ogladaniu obrazu na R82. Smiem twierdzic, ze seryjna produkcja aut jest bardziej powtarzalna niz odbiornikow TV. Kazdy niby taki sam, a jednak inny, choc cena podobna do ceny auta. Warto dokladnie sprawdzic przed zakupem. Zakup via Internet daje pozorne oszczednosci. Swoj kupielm ciut drozej. Za to wyszedlem ze sprawdzonym sprzetem. Nie wszystkie oszczednosci sa oszczednisciami:D

Pozdrawiam
Dasiek
 
Ostatnia edycja:

zxc

New member
Napisał shinay
tak cicho mysle tez o R8x
ale czy naprawde one sa az tak "wspaniale":
nikomu z posiadaczy-
nie piszczy cicho w czasie dzialania ani w standby?
rownomiernie podswietlona matryca przy czarnym tle?
nikomu nie trafil sie zly pixel?
mam 26R82B od tygodnia, obecnie chodzi tylko po kompem(DVI-HDMI) - jakosc gier suuuuuuper!!!!,filmy naprawde bardzo dobrze(o ile material divx jest ok),siedzenie w internecie bez zastrzezen - w nocy zmiejszam podswietlanie - np przyciskiem oszczedzanie energiii.(po kilku godz. oczy nie bola)......, ale testowalem tez na podlej jakosci antenie zewnetrznej(obraz lepszy niz na kineskopowym), na cyfrze+ obaz super(mimo polaczenia przez eurozlacze)....oprocz poczatkowych problemow z wyjsiem z shop mode wszystko Ok nic nie piszczy, bez martwych pikseli itp. czern naprawde ladna...nie mam do czego sie przyczepic po za obudowa lapiaca kurz....no i glosniczki...nie jest to dzwiek z kina domowego ale mozna normalnie sluchac....
za 2350 zl nic innego bym nie kupil, ponowny wybor bylby taki sam....
 

shinay

New member
witam

pytalem raczej o techniczne/usterkowe sprawy
a nie jakosc obrazu (bo zakladam ze jest nie gorsza od poprzednikow)
nie jestem poczatkujacym w dziedzinie lcd

ogolnie zamiezenie pytania to:
"czy samsung poprwail bolaczki" (glownieR71/2)

czy nie piszczy cicho w czasie dzialania ani w standby?
rownomiernie podswietlona matryca przy czarnym tle?
nikomu nie trafil sie zly pixel? ("blackdragon'owi" sie trafil)
itp

pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
usterkowość - pytanie zdecydowanie za wczesne - telewizor jest za krótko na rynku.
Nie piszczy , martwe piksele jak wszędzie - mogą się trafić
 

neov6

New member
PVA czy S-PVA?

Czy Samsung LE32S81B ma tą samą matrycę co LE32R81B?
Zamierzam kupić LE32S81B gdyż jest tańszy o 250 zł. Z informacji na stronie samsunga wynika że różnią się tylko obudową, brakiem jednego hdmi i brakiem procesora dodającego dodatkowe klatki obrazu w filmach (ten efekt mi się nie podoba - filmy tracą filmowy charakter). Jednak na angielskiej stronie samsunga podane są kąty 170/170 - matryca PVA a na polskiej 178/178 - matryca S-PVA. Czy zatem polska wersja tv ma inną matrycę, czy też to pomyłka w polskim opisie i jest PVA? Tłumaczyło by to róznicę kontrastu między LE32S81B a LE32R81B (na angielskiej stronie kontrast jest tak jak na polskiej 7000:1).
 

koobson

New member
37 cali R czy 32 M?

Czy 100hz jest warte mniejszej wielkości?
Dysponuję budżetem 4.000 PLN i upatrzyłem sobie R82 w wielkości 37 cali- koszt właśnie taki jak budżet.

Lecz za 3600 mam mozliwosc nabycia modelu M82- rozmiarz mniejszy bo 32 ale technologia 100hz.

Jestem w prawdziwym dołku. Nie wiem czy rozmiar jesr warty wiekszej jakosci- widzialem w akcji tylko R82 i jest to cos niesamowitego- szczena na podlodze.
Przyznam ze od zawsze bola mnie oczy przy telewizorach, wiec boje sie 50hz ale nie wiem czy tu jest taka sama zasada jak przy CRT...
Prosze o rade, moze ktos ma jednoznaczne zdanie- ja na razie sklaniam sie ku wiekszemu 37' R82 niz 100hz 32M82. Lecz moze sie myle- prosze o rady i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Harry Lloyd

New member
BlackDragon. napisał:
Wlasciwie jestem nowy w swiecie HD, wiec ciezko jest mi cokolwiek powiedziec.

Ja kupilem LE32R81B za 3045 zl i jestem bardzo zadowolony. Wyglada bardzo ladnie, chociaz obudowa przyciaga sporo kurzu. Mam jeden zepsuty piksel (swieci caly czas na bialo), ktory jest widoczny jedynie na ciemnym tle. Jakosc obrazu jest wysoka, filmy w HD wygladaja swietnie. Dzwiek nie powala, ale nie jest zly.

TV jest teraz podlaczony do komputera kablem VGA-DVI. Obraz jest ladny, mozna normalnie korzystac z PC. Czekam na kabel DVI-HDMI zeby przetestowac ktory bedzie sie lepiej sprawdzal.

LE32R81B kupilem glownie dla Xbox360. Tutaj jednak bardzo sie rozczarowalem. Prawdopodobnie konsola jest uszkodzona. Gry wygladaja ... hmm ... srednio. Zdecydowanie nie jak na screenach czy filmikach ktore mozna pobrac z internetu. Podejrzewam, ze uszkodzona jest karta graficzna a dokladniej czesc odpowiedzialna za AA - poprostu go nie ma.
Nie może być uszkodzona karta graficzna żeby tylko AA nie działał, fizycznie niemożliwe. Conajwyżej błąd oprogramowania.

Natomiast czym i do czego podłączyłeś konsole? Jaką rozdziałke ustawiłeś?

AA tej konsoli jest słabiutkie. Widziałem kilka gierek w marketach i widać ząbki, poza tym obraz ładny (najczęściej widziałem konsole na LE23R71B).
Wystarczy oddalić się troszkę od TV (z 2 m przy 32") i powinno być ładnie.


Ja się powoli przymierzam do kupna tego TV w celu używania jako monitora. Albo 26" albo 32", musze najpierw sprawdzić optymalne odległości siedzenia dla nich, bo 32" może być za duży do mojego pokoju.
Najbardziej mi sie podoba że HDMI już obsługuje normalnie tryb PC. Fajne też że można tym złączom wyregulować poziom czerni (podobną opcje ostatnio dostał X360 dla złącza VGA) więc już nie będzie problemów z kolorami z różnych urządzeń.

A co to piszecie o jakiejś funkcji zwiększającej płynność filmów?
Jak tak to ciekawe, musi być jakiś niezły chip analizujący sąsiednie klatki, na kompie już coś takiego jest spotykane (np. w nowych PowerDVD, choć poza tym ten program od wersji 7 bardzo mi nie pasuje, korzystam jedynie z wyciągniętego dekodera DVD a odtwarzam w BSPlayer Pro).



koobson, skąd ty wziąłeś to 100 Hz? LCD nie migota, więc obecnie w przypadku telewizorów 100 Hz nie ma najmniejszego sensu, bo materiały video mają max 50/60 FPS. Tak więc chyba gdzieś coś źle przeczytałeś.
 

snail73

New member
`witam.wczoraj kupiłem ten tv (samsung r82b) i wszystko spoko obraz z "N" ,x360,x1 naprawde jestem zadowolony ,ale jest jedno ale.......przy wyłączaniu telwizorka mam głosny trzask z głosników,bez względu czy głosność jest zniżona na maxa czy nie,obojętnie czy inne sprzęty są wł czy wył.spotkał się ktoś z czymś takim?? bardzo prosze o jakąś rade bo oddawać tv do serwisu mi się nie uśmiecha,może coś w menu mam przestawione.pozdrawiam
 

cyb

New member
baap napisał:
Są dwa przyciski TV trzeba nacisnąć ten po środku Pilota, nie ten duży na górze.


Niestety nie działa wyłączanie telegazety w moim R82. Naciskam przycisk TV/DTV (czyli ten o którym napisałeś) i nic się nie dzieje (oprócz tego że dioda na TV miga - czyli sygnalizuje odbiór sygnału z pilota).

Zdiagnozowałem że nie jest to wina samego TV lecz pilota. Gdy użyłem pilota od starszego Samsunga CRT, zadziałało.

Serwis chyba sobie daruję. Z telegazety właściwie nie korzystam a nie będę się pozbawiał przyjemności oglądania TV przez 2 tygodnie.
 
Do góry