Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

Dasiek

New member
demonstenes napisał:
Dasiek, a napisz jak jest z czernia i smuzeniem podczas np. meczy telewizyjnych ? Nie ma problemow ?
Pozdrawiam
Nic nie smuzy. ogladalem mecze i sporty samochodowe. Nikt nie gubi getrow ani nie zostawia lamp tylnych poza zderzakiem:):D To jest matryca S-PVA oraz duzy kontast. Posunalem pare suwakow od kolorkow i jest jeszcze lepiej niz zrobila fabryka. Ktos wyzej pisal o wpadaniu w zielony. U mnie nic takiego nie ma. W temacie R71/72 opisalem nastawy fabryczne kolorow z menu serwisowego Zawsze mozecie porownac, jak jest u was. Zycze dobrej nocy. Pozno jak cholera:)

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wszystkie nowe modele Samsunga wjeżdżają do nas a piątek
serie 23",26", 32" , 37" S 81 , r 81, R82 oraz 40 M 86 i M 87 .
Dodatkowo - dostaliśmy specjalne urządzenia do testowania
i specjalne programy oraz rozdzielacze sygnału.
Relacje będą codziennie - na specjalnych warunkach .
pozdrawiam
 

Dasiek

New member
kiki napisał:
witam
Dodatkowo - dostaliśmy specjalne urządzenia do testowania
i specjalne programy oraz rozdzielacze sygnału.
Relacje będą codziennie - na specjalnych warunkach .
pozdrawiam

Witaj,
Powiedz wiecej co to za specjalne urzadzenia do testowania i specjalne programy? Brzmi jak nie wiadomo co !!!!!!! Oraz co to za relacje na specjalnych warunkach?:D To tylko telewizory. Choc sam sklaniam sie do nazwy komputer z duza opcja video:cool:
 

demonstenes

New member
kiki - bardzo fajnie by bylo jakbys w roli eksperta podzielil sie swoimi uwagami co do tych modeli. Mysle, ze twoja opinia dla wielu osob bedzie bardzo duzym wyznacznikiem.
Pozdrawiam
 

AsghaN

New member
Czytam to forum od stycznia jak zacząłem remont nowego mieszkania i rozpocząłem poszukiwania odpowiedniego telewizora do niego :) po lekturze wątków myślałem, żeby wziąć Samsunga LE32M71B ale okazało się, że we Wrocławiu są problemy z dostępem do tego modelu w rozsądnej cenie i ostatecznie mój wybór padł na R82, który odbieram jutro ze sklepu :) powiedzcie mi tylko jak zupełnemu laikowi na jakie ustawienia zmienić fabryczne aby było ładniej. Wyżej ktoś wspominał o zmianie na lepsze po krótkim grzebaniu...jak by mógl to rozwinąć...

aha i jeszcze jak by któs mógł mnie poprawić i pomóc w wyborze kabli

komp->tv (dvi->hdmi)
komp->hifi yamahae810 (cinche)
dvd (e810)->tv (tutaj nie wiem czym podłączyć, component odpada bo bede miec spiete ps2)
tv (audio) ->hifi audio (też cinche?)

pozdrawiam :) i zdam relacje za 2 tygodnie z pracy telewizorka u zupełnego laika :>
 
Ostatnia edycja:

Dasiek

New member
Wyżej ktoś wspominał o zmianie na lepsze po krótkim grzebaniu...jak by mógl to rozwinąć...

Nie ktos, tylko ja:D To jest indywidualna sprawa egzemplarza oraz widza. Nie kazdy widzi to samo i tak samo, na co patrzy, jak inni. Jezeli wiesz, co tak naprawde znacza opisy poszczegolnych suwakow w menu obrazu, to dobrze. Jezeli nie, to cala strona opisu nic nie pomoze. Poprobuj samemu. Zawsze na dole masz opcje resetu, tzn powrot do ustawien fabrycznych

aha i jeszcze jak by któs mógł mnie poprawić i pomóc w wyborze kabli

komp->tv (dvi->hdmi) Tylko dobrej jakosci kabel D-SUB----D-SUB

Ponizej kup markowe kabelki. Nie warto oszczedzac na drobiazgach. Kupic raz porzadna rzecz i cieszyc sie efektami dzwieku i obrazu. Taniocha zawsze kiedys sie zemsci.
komp->hifi yamahae810 (cinche)
dvd (e810)->tv (tutaj nie wiem czy podłączyć, component odpada bo bede miec spiete ps2)
tv (audio) ->hifi audio (też cinche?)

pozdrawiam :) i zdam relacje za 2 tygodnie z pracy telewizorka u zupełnego laika

Pozdrawiam laika:) Za kilka miesiecy bedziesz specjalista:D
 

cyb

New member
Witam.

Od 4 dni wertuję te forum, różne sklepy (internetowe i nie) w poszukiwaniu niedrogiego TV 26'/27'. Mój wybór padł na R82 którego właśnie zamówiłem. Przypadł mi do gustu ze względu na sporą ilość złącz (w tym D-SUB i 2xHDMI). Zakładam że jakość obrazu będzie nie gorsza niż w R72 a tym miałem okazję się trochę pobawić.

W Euro koszt takiego TV to 2799 (mi się udało znaleźć za 2383 PLN w sklepie internetowym). Dzisiaj odbieram. Jutro opiszę swoje wrażenia.
 

mobzd

New member
Witam

Od kilku dni jestem żywo zainteresowany tym modelem ;)

W instrukcji obsługi tutaj znalazłem ciekawą informację - seria R71/72 nie pozwalała chyba na połączenie DVI->HDMI z natywną rozdzieczością 1366x768, co więcej instrukcja tego 'zabraniała'. Natomiast R81/R82 za pomocą jednego z HDMI jak najbardziej to umożliwia - strona 376 jasno pisze o kablu DVi/HDMI lub adapterze a na stronie 409 w tabeli rozdzielczości dla HDMI/DVI jest podane 1360x768.

Myślę, że dla niektórych może to być znaczące ;)

Pozdrawiam
 

AsghaN

New member
No i kupilem bo wczesniej handlowiec dostawe mial ;) wstepne wrazenia olsniewajace...moj pierwszy lcd i jestem w szoku pod wplywem menu, wygladu telewizorka w domu oraz mozliwosci :)
no wlasnie powyzsze pytanie jak by mogl ktos rozwinac bo dostep fizycznie do instrukcji bede miec w sobote najwczesniej :)

czym podlaczyc dvd do tv (chyba euro ? :))
 

Dasiek

New member
AsghaN napisał:
No i kupilem bo wczesniej handlowiec dostawe mial ;) wstepne wrazenia olsniewajace...moj pierwszy lcd i jestem w szoku pod wplywem menu, wygladu telewizorka w domu oraz mozliwosci :)
no wlasnie powyzsze pytanie jak by mogl ktos rozwinac bo dostep fizycznie do instrukcji bede miec w sobote najwczesniej :)

czym podlaczyc dvd do tv (chyba euro ? :))

Jak czytales moje posty, to chyba jestes zadowolony? DVD tylko po HDMI Chyba ze nie masz tego gniazda. Ale to chyba niemozliwe:) Sciagnij sobie manual ze strony samsunga http://www.samsung.com/pl/index.htm
Zycze zadowolenia i bezawaryjnej pracy :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

j.jacek

New member
Witam
Dla zainteresowanych zabawą w menu serwisowym, opcja do tej pory nie dostępna w starszych modelach"DYNAMIC CONTRAST"jest na "on"(bez możliwości wyłączenia) funkcja"DYNAMIC DIMMING"jest z możliwością ustawienia "on/off".Najwyraźniej poprawiono funkcję"DYNAMIC DIMMING" bo przy ustawieniu na "on" nie jest widoczne ściemnianie i rozjaśnianie obrazu co było bolączką wcześniejszych modeli,moim skromnym zdaniem na ten fakt składa się dodatkowo możliwość ręcznej regulacji podświetlenia matrycy .
pozdrawiam zainteresowanych
 

cyb

New member
Wczoraj odebrałem ze sklepu nowozakupionego i jeszcze ciepłego 26R82. Moje pierwsze spostrzeżenia są następujące. Obudowa bardzo ładna. Jeśli komuś przypadł do gustu design Samsunga (błyszczące obudowy) to ta też mu się z pewnością spodoba. Moim zdaniem jest ładniejsza niż w R72. Jest węższa przez co trochę bardziej dyskretna i bardziej zaokrąglona.

Główne różnice w stosunku do 26R72 (bo wcześniej zakup tego modelu rozpatrywałem) to:
- zwiększony kontrast z 1:3000 do 1:5000 (w modelu 32R82 jest to ponoć 1:8000)
- 2xHDMI (poprzednio 1x)
- bardziej rozbudowane menu (m.in. doszła użyteczna dla mnie opcja zoomu 14:9 z mozliwością podnoszenia i opuszczania obrazu; dodatkowo jest zwykły zoom ustawiany niezależnie ale był on w poprzednim modelu)
- zmniejszone kąty widzenia ze 176 do 170 (!?!) ale prawdę mówiąc nie dostrzegam tego (i nie sugerowałem się tym przy zakupie); obraz utrzymuje poprawność (kolory i kontrast) przy zmianie kąta patrzenia;
- cena: w sklepach internetowych o około 200 zł wyższa w porównaniu z poprzednim modelem; w MM i Euro o 400 zł wyższa w porównaniu z 26R72;

Jeśli chodzi o jakość obrazu to narazie przetestowałem wyłącznie kablówkę (Aster City) i złącze D-SUB. Pierwsze spostrzeżenia:
- jakość obrazu kablówki całkiem niezła ale gorsza niż na Samsungu 29 CRT 100Hz (stoi w drugim pokoju); jest natomiast sporo lepsza od tej którą widziałem w niektórych sklepach (też LCD + kabel); potwierdza się zatem fakt że dużo zależy od przesyłanego sygnału
- jakość obrazu przez D-SUB jest rewelacyjna i to nie tylko filmów ale również samego pulpitu; ostrość obrazu niczym nie odbiega od typowych monitorów LCD; czcionki bardzo wyraźne; można bezproblemowo surfować po stronach internetowych z odległości 1,8 - 2,2 metrów przy tej wielkości matrycy np. leżąc z żoneczką (i z laptopem) w łóżku :))


Dobra, to narazie tyle :)
Pozdrawiam forumowiczów
 

.Mad.

New member
I stałem się posiadaczem LE32r82 :D
Do kupna modelu wybrałem sklep Agito i cena 3179, a zamówienie złożyłem w poniedziałek o 15:50 :). Następnego dnia dostałem mail że towar został wysłany do firmy kurierskiej i następny dzień oczekiwania. W tym czasie cena na agito spadła do 3069. Już się wkurzyłem :) , dzwonię do kuriera ihmmm wyjechał i będzie koło 19:00 (środa) przyjechał około 21:45. Moje oczekiwanie było tak stresujące gdyż bałem się że bedzie jakiś bublepiksel ,albo co gorsza piksel :) , po sprawdzeniu Nokia monitorem nic nie znalazłem. I jestem happy:D ,telewizor wygląda świetnie. Podpiołem go kablem DVI-a/D-sub i chyba sprzedam mojego Flatrona:D. kupię jeszcze kabelek DVI-D/ HDMI i postaram się opisac co w tym biega. i jeszcze uchwyt na ścianę bo mi dzieci zrobią tarkę do bułek :DDDD
jak na razie wszystko ok i mało co wad ( jedna z nich to to że się nie podoba mojej żonie, ale kto by baby pytał o zdanie).
 

AsghaN

New member
Ja mojej żonie prezentacje robie jutro ;) i zyje w stresie...dzieci jeszcze nie mam ale jak bede miec to pomysle o uchwycie na sciane ;D
co do dvi-hdmi to bede testowac jak dostane kabel czyli znajac Poczte P to pewnie po dlugim weekendzie (o ile nie ukradna) ;) jak ktos bedzie miec jakies dodatkowe informacje o tym modelu oczekuje z niecierpliwoscia...
 

Dasiek

New member
AsghaN napisał:
Ja mojej żonie prezentacje robie jutro ;) i zyje w stresie...dzieci jeszcze nie mam ale jak bede miec to pomysle o uchwycie na sciane ;D
co do dvi-hdmi to bede testowac jak dostane kabel czyli znajac Poczte P to pewnie po dlugim weekendzie (o ile nie ukradna) ;) jak ktos bedzie miec jakies dodatkowe informacje o tym modelu oczekuje z niecierpliwoscia...

Dobrze jest czytac poprzednie, wczesniejsze posty i to nie tylko o serii R82. W serii R71/72 tez pisalem o tym <81/82> modelu. U mnie mija wlasnie 5 dzien testowania. Maszyna chodzi prawie bez przerwy. Jak na razie jest wiecej niz dobrze. Mozna ustawic praktycznie wszystko. To co dzis pisal Admin , w calosci popieram. Kazdy egzemplarz jest inny i nie radze pozostawac na nastawch fabrycznych. Radze ustawic wszsytko wg wlasnych odczuc wzrokowych. Kazdy widzi inaczej mimo, ze wszyscy patrza na to samo. Sprzet jest super. Lepszego nie trzeba. Tryb poprawiajacy niebo i trawe jest ok Seria N ma problem. Sporo drozsza a juz nie wiel lepsza:D

O zonach nic nie powiem:) Od takich zakupow jest facet i tyle

Pozdrawiam i zycze przyjemnych wrazen
 
Ostatnia edycja:

cyb

New member
A ja od siebie dodam że to właśnie mojej żonie się spodobał :) Więc pomyślałem sobie, nic tylko korzystać z okazji i brać ;)
 

demonstenes

New member
No i stalo sie - LE32r82 zamowiony w Agito,tazke po dlugim weekendzie dolacze do szacownego grona posiadaczy :)
Szybkie pytanie - jaki kabel hdmi kupic do podlaczenia n-recordera ? Bede wdzieczny za linki
Pozdrawiam
 
Do góry