Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

forman

New member
munkey napisał:
Witam, czy jest jakaś różnica między wejściem HDMI 1 i HDMI 2 z tyłu telewizora? Bo czytając instrukcję można odnieść takie wrażenie...
:D Niema rzadnej różnicy. Po prostu masz 2 wejscia a nie jedno i tyle.
 

zdzislaw 1945

New member
maly problem

k0k0t napisał:
Hmm nie wiem czego moze to byc wina. Najprawdopodobniej ta reklama tak jest zrobiona. Jak chcesz to moge ci podac moją konfiguracje obrazu moze to w jakis sposób pomoze
witaj.jesli mozesz to podaj mi swoja konfiguracje obrazu.Bede wdzieczny.Pozdrawiam.
 

k0k0t

New member
Standardowy bo tylo taki uzywam.
Kontrast 90
Jasnosc 48
ostrosc 85
kolor 55
ton kolorow normalny
podswietlanie 5
Dnie wl
poprawa filmow wył
cyfrowa redukcja szumów wył
ustawienia szczególowe:
regulacja czerni wyl
kontrast dynamiczny wył
gamma -1
uwidatnienie krawedzi wł
przestrzen kolorów szeroki
Reszty nie zmienialem. Pozdrawiam
 

Camis

New member
k0k0t napisał:
Chciłbym sie dowiedzec czy czy bedzie duza starta jakosci jak podłacze telewizor do kompa kablem dvi 10 metrowym?

Nie powinno byc zadnej, sygnal transmitowany jest cyfrowo.


U mnie le32r82b gosci juz prawie 4 miesiace :cool: , jak narazie jestem bardzo zadowolony. Podlaczony jest do kompa caly czas, tv na nim nie ogladam prawie wcale. Jedynie co mnie wkurza to ze zmienia wolno kanaly :/ no i dosc dlugo sie wlacza / wychodzi z trubu uspienia.


Narazie na liczniku 1250 godzin.
 

k0k0t

New member
Mam jeszcze jedno pytanko jak macie ustawione kontrast itp po podłączeniu tv do kompa bo ja kombinuje i caly cza mnie oczy bolą a jak patrze na tv to jest wszystko ok
 

k0k0t

New member
Jescze chciałem zapytac jak macie usawiony kontrast dynamiczny o co z nim w ogóle chodzi bo jak ja go zalanczam to obraz staje sie bardziej "jasny" i po chwili zaczynają mnie bolec oczy. A wy jak macie?
Odnośnie regulacji czerni to mam na wył jaz załącze to czarny mi sie jakos zlewa
 

Kylo

New member
Witam mam LE32R82. Ostatnio zakupilem polsat z dekoderem echostar 717. Probowalem zaprogramowac pilota od tv zeby go uzywac takze do dekodera. Uzylem wszystkich kodow z instrukcji do echostara i nie dziala. Ktos wie jak to zrobic??
 

misopi

New member
Autoprzełączanie w tryb Auto Szeroko

Pomóżcie proszę. Wcięło mi instrukcję a moje półtoraroczna córka pobawiła się telewizorem LE32R82B. Efekt zabawy - telewizor po pewnym czasie sam przełącza się w tryb Auto Szeroko bez względu na to jak jest nadawany. Jak to cholerstwo wyłączyć? Trwale. Zmiana w menu parametrów Rozmiar ani Tryb Ekranu nie pomagają.

Dziękuję,
Michał
 

PITER-POL

New member
Witam serdecznie!!! Niedawno postanowiłem zarejestrować się na forum. często pomogło mi w wielu kłopotach oraz "odpowiedziało" na wiele pytań. Dzięki forumowiczom :eek:k:

Nigdzie! Nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie dotyczące ustawień "jak najlepszych" dla Samsunga LE32R81B pod konsolę Sony PS3. Znalazłem ustawienia, ale tylko pod n. W konsoli wszelkie opcje są ustawione. Chodzi mi o ustawienia do gier. Do filmów przykładam mniejszą uwagę. Proszę o nie udzielanie odpowiedzi typu: "zależy od Twojego oka"; "wszystko według ..." Gry wyglądają ślicznie, jednak mnogość opcji uniemożliwia mi poprawną konfigurację. Proszę chociaż o wskazówki. POZDRAWIAM
Przepraszam, pośpieszyłem się, wspaniali forumowicze już znaleźli odpowiedź w poprzednich postach. Jest pokazane jak skonfigurować telewizor pod Xklocka, ale w porównaniu do PS3 nie ma większych różnic :krol:
 
Ostatnia edycja:

Matrix26

New member
Problem

A Ja mam problem z modelem R81B. Podczas oglądania TV obraz rzadko bo rzadko, ale jednak znika tzn. tak na 2 sekundy pojawia się zupełna ciemność po czym obraz wskakuje ponownie.Czy ktoś miał już podobny problem ??
 

jacula

New member
Zbih napisał:
polecam wszystkim użytkownikom serii R8 oraz R7 następujący temat

dzięki niemu swój tv ustawiłem tak, że nie ma się czego przyczepić :D

czy moglbys dac ty na forum swoje te ustawiwnia...;)
bardzo cie o to prosze ,,,,napisz wszyskie twoje ustawienia..:):-D
 

meefistoo

New member
Dzwięk w le

tomassek napisał:
Witam

Ja odnosnie modleu le32r82 ktorego jestem posiadaczem od 10 miesiecy. Telewizor jest jednym z lepszych jakie mialem okazje ogladac. Mam pytanko do innych posiadaczy.

Czy zauwazyliscie problem z dzwiekiem polegajacy na nieorwnomiernym naglosnieniu ? Tzn ogladam film czy program na jakiejs tam ustawionej glosnosci, zacyzna sie reklama i dzwiek jest o duzo glosniejszy - musze sciszyc zeby slyszalny dziek byl na poziomie takim samym jak podczas programu. Reklama sie konczy i zaczyna sie dalej film czy program i wtedy jest znopw za cicho i musze podkrecic glosnosc. wartosc regulacji jest ustawiona w obu przypadkach powiedzmy na 14.
W opcjach jest opcja automatycznej glosnosci ale to nieststy nie dziala - niewazne czy jest ta opcja wlaczona czy nie to zawsze podczas reklam jest glosniej niz podczas normlanych programow.
Czy telewiozrek jest uszkodozny czy to normalne w tym modelu ?
Pozdrawiam grupowiczow Tomasz
Witam.
Ja mam tą serię tylko że 37 cali.
Nie masz problemu z dźwiekiem, tylko wszystkie reklamy są nadawane z większą głośnością, żeby zwrócić uwagę widzów na reklamy.
A tak poza wszystkim to jestem bardzo zadowolony z tego lcd-ka. Ma tylko badzo słaby dźwięk, ale nie można się dużo spodziewać po głośnikach wielkości 5 złotówki i ustawionych poziomo :(

Pozdrawiam
 

kado

New member
Camis napisał:
Nie powinno byc zadnej, sygnal transmitowany jest cyfrowo.


U mnie le32r82b gosci juz prawie 4 miesiace :cool: , jak narazie jestem bardzo zadowolony. Podlaczony jest do kompa caly czas, tv na nim nie ogladam prawie wcale. Jedynie co mnie wkurza to ze zmienia wolno kanaly :/ no i dosc dlugo sie wlacza / wychodzi z trubu uspienia.


Narazie na liczniku 1250 godzin.
A gdzie jest ten licznik - jak sprawdzić. ??

Po co jest automatyczna regulacja głośności skoro nie działa a reklamy (o zgrozo) idą głosniej.????? Też mnie to wkurza.
 

elemik

New member
Witam,
posiadam LE32R82B. TV zawsze super sie sprawowal, ale od momentu podlaczenia go (przez hdmi) do zestawu kina samsunga BD1255 podczas oglądania filmów na DVD, podczas ciemniejszych scen, mozna zauważyć migające niebieskie piksele (efekt sniezenia, tlyko na niebiesko ;). Takie 'zjawisko' występuje tylko przy oglądaniu DVD (nigdy przy Blu-Ray, czy TV). Czy ktos sie tez spotkal z taka sytuacja? Czy to ustawienia TV,czy kwestia BD?
 
Do góry