Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

MarcinoK

New member
Włąsnie dziśgo zakupiłem LE37R82B.... no i miodzio. Dziękuje wsztkim za dobre rady i opinie które tu wyczytałem, jak rózwnież za porady jak go dobrze ustawić. obraz z kablówki Vectra jest naprawde dobry, lepszy niż sie spodziewałem. DVD z laptopa sprawdze jutro, bo zapomiałem z tego wsztkiego o kablu....:)

Pytanko, jakie rozsadne DVD czytajace DIVX polecacie ay dobrze działało z samsungiem?
 

elemik

New member
witam!
wlasnie jestem o krok od zamowienia LE32R82B.
ze wzgledu na warunki lokalowe wiem, ze nic wiekszego od 32" niespecjlanie sie sprawdzi.
w przyszlosci ( w tym roku) bede chcial nakze sprawic sobie odtwarzacz Blu-Ray i wlasnie tego dotczy moje pytanie.
Czy ktos z forumowiczow ma podlaczony Blu-Ray do LE32R82B ??? Dziela bez zazutow? Czy max rozdzielczosc TV - 1366 x 768 nie jest tutaj przeszkoda? Blu-Ray bedzie kompatybilny z TV i bedzie mozna na nim ogladac plyty Blu-Ray?
 

wonsz_z_lasu

New member
Pytanko ;)

Witam, przymierzam się do zakupu telewizorka L32R82B.
Czy może ma go tutaj ktoś, lub sporo o nim wie? Bo parametry są zachęcające:D

I mam zasadnicze pytanie. Gdzie w tym telewizorku są umieszczone głośniki? Tzn. czy dobrze wszystko słychać, itp.?
 

Tal-Rash

New member
Słychać idealnie jak na telewizor nic więcej wymagać nie można.
Ale pamiętaj że na głośniczkach z TV dyskoteki nie zrobisz :p
 

Hal9000

New member
Do wonsz_z_lasu:

Polecam Ci tego Samusnga. Znakomity TV, a parametry w rzeczywistości przekładają się na swietna jakośc.

Co do głosników to nawet mnie pozytywnie zaskoczyły. Oczywiście to nie kino domowe, ale jak na głosniki TV to i tak sa dobre. Myslałem, ze będa słabsze.
 

elemik

New member
dzisiaj dostraczono mi moj LE32R82B.
poki co testuje, delikatnie pobawilem sie ustawieniami, ale czas na konkretna zabawe zostawiam sobie na niedziele (teraz czasu brak)

pytanie, DVD mam polaczone z TV poprzez scart/euro z obu stron, podobno jednak sa lepsze rozwiazania scart (DVD) z component TV.
czy jakosc obrazu pomiedzy scart-scart a scart-component naprawde jest znaczna? czy moge pozostac, przy scart-scart? (za kilka meisiecy mamz amiar sprawic sobie blu-ray i wtedy juz bedzie wszystko przez hdmi)

TV mam z kablowki,sygnal mocny, obraz ok... ale jak pisalem ustawieniami bardziej pobawie sie w niedziele i wtedy pzostam sie opisac szerzej moj 1 raz z LE 32 R 82 B:D

poki co na tvn leci lara croft kolory ok,ale jakby caly obraz byl za taka 'mgielka' ?
 
Ostatnia edycja:

finiu

New member
Widzę, ze trafiłem do odpowiedniego wątku. Cz posiadany przez Was model LCD LE37R81B (lub 82) sprawdza się w uzytkowaniu z Xboxem 360. Planuję zakup do sypialni, aby w końcu móc w spokoju pograć - wstępnie wybór padł na to pudło. Co Wy na to?
 

Hal9000

New member
Jak najbardziej nadaje się do Xboxa.
Ja widziałem PS3 polaczone do tego Samsunga i to co widziałem to po prostu cudo.
Miód grafika. Widziałem Heavenly Sword i Virtua Fighter 5. Kolory, kontrast, nasycenie - po prostu bajka.
Ponadto ten Samsung ma tzw. Game mode (tryb gry), specjalnie opracowany do wyświetlania gier.
Takze to idealny TV do konsol. :eek:k:
 

mithell

New member
MarcinoK napisał:
Włąsnie dziśgo zakupiłem LE37R82B.... no i miodzio. Dziękuje wsztkim za dobre rady i opinie które tu wyczytałem, jak rózwnież za porady jak go dobrze ustawić. obraz z kablówki Vectra jest naprawde dobry, lepszy niż sie spodziewałem. DVD z laptopa sprawdze jutro, bo zapomiałem z tego wsztkiego o kablu....:)

Pytanko, jakie rozsadne DVD czytajace DIVX polecacie ay dobrze działało z samsungiem?
Na początek witam wszystkich. Jeśli chodzi o DVD do tego TV (sam mam taki sam model), to polecam również Samsunga 1080P7. Mam go podpięty przez HDMI i obraz z ok. 2m jest naprawdę OK. Jeśli chodzi i divx'y to czyta mi wszystkie.
 

staszeksm

New member
MarcinoK napisał:
Włąsnie dziśgo zakupiłem LE37R82B.... no i miodzio. Dziękuje wsztkim za dobre rady i opinie które tu wyczytałem, jak rózwnież za porady jak go dobrze ustawić. obraz z kablówki Vectra jest naprawde dobry, lepszy niż sie spodziewałem. DVD z laptopa sprawdze jutro, bo zapomiałem z tego wsztkiego o kablu....:)

Pytanko, jakie rozsadne DVD czytajace DIVX polecacie ay dobrze działało z samsungiem?


Ja również mam ten model Tv i polecam Denona 1940 połączonego przez HDMI , obraz zajefajny
 

martins

New member
Jak to sie ma do rzeczywistosci ?

Aby zapewnić płynny i gładki obraz pozbawiony drgań, który często pojawiały się we wcześniejszych telewizorach LCD, Samsung opracował i zastosował w telewizorze R81B funkcję Movie Plus. Ta technologia efektywnie likwiduje wszelkie drgania i zamazanie konturów w ruchu.
Bo mi sie wydaje ze wlasnei wokolo konturow to ten system wytwarza obwodki z pikseli, poprawcie mnie jesli tak nie jest
 

zaku666

New member
a ja mam inne pytanie... czy po podlaczeniu konsoli bede mogl uzywac technologii DNie ?? podlaczylem TV do cyfry+ (zwykly sygnal nie HD) i nie moglem jej wlaczyc byla niedostepna - standardowo wylaczona. W aukcjach np allegro wynalazlem ze ta opcja bardzo duzo daje wiec zal mi z niej nie korzystac. Prosze moglby mi troche to wyjsnic, jak ja mam ta technologie odpalic i kiedy ona dziala ??
 

RyEk

New member
Aby zapewnić płynny i gładki obraz pozbawiony drgań, który często pojawiały się we wcześniejszych telewizorach LCD, Samsung opracował i zastosował w telewizorze R81B funkcję Movie Plus. Ta technologia efektywnie likwiduje wszelkie drgania i zamazanie konturów w ruchu.
Bo mi sie wydaje ze wlasnei wokolo konturow to ten system wytwarza obwodki z pikseli, poprawcie mnie jesli tak nie jest

Tak, zgadza się. Dlatego mam wyłączoną tą opcje - wiecej szkód niż pożytku :)
 

martins

New member
Ale przeciez to jest perfidne i ewidentne wprowadzanie klienta w blad, a z drugiej strony prawie wszystkei tv z opcja typu 100 hz wytwarza takie obwodki, tyle ze ja po wylaczeniu tej opcji mam wrazenie ze obraz strasznie migocze i drga (rozwarstwia sie podczas ruchu kamery) a wam to nie przeszkadza przy wylaczonym movie plus ?
 

RyEk

New member
Mi nie przeszkadza. W prawdzie płynność się pogarsza ale i tak głównie oglądam na nim filmy 24p / 25p wiec wtedy nie widać różnicy.
 

k0k0t

New member
Samsung Seria R81/R82

Tak czytam to forum i wlasciwie nie wiem ilu hercowe są te telwizory R81/R82. I o co chodzi z tym ze lcd 100 herzowe nie smurzą??
 

martins

New member
99 % filmow jest nagranych w 24 lub 25 klatkach. Masz na mysli ze ogladasz filmy hd ? Mi przeszkadza to migotanie w ruchu i drzenie obrazu i wydaje mi sie ze ten efekt jest u mnei wiekszy niz na innych tv, czy to wogole mozliwe ? czy wszystkie tak maja ?
 
Do góry