Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

Simplex

Member
Witajcie,

Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek ale to mój pierwszy post :)
Kupilem model LE32R82B z drugiej ręki na Allegro i w pudełku nie było 4 śrubek to przykręcenia podstawki :???:
Serwis samsunga jaki jest każdy wie, ja mam w dodatku nie podbitą gwarancję więc pomyślałem, że śrubki kupię na własną rękę. I stąd moje pytanie - jakie to są śrubki? (wymiary) - mam nadzieje ze sa jakies standardowe do kupienia w pierwszym lepszym sklepie z art. zelaznymi (czy jak sie to tam zwie ;) ) a nie jakies wycudowane przez Samsunga. Bylbym bardzo wdzieczny gdyby jakis posiadacz tego modelu zechciał pomierzyć i sfotografowac śrubkę (najlepiej obok jakiegoś przedmiotu którego rozmiar jest znany i stały, np płyta CD albo karta pamieci). Liczę na waszą pomoc :)
 

kado

New member
Czy można dostroić pilot od LCD R82B tak aby załączać dekoder N-ki ?

Jak zrobić aby po właczeniu dekodera N i załaczeniu tv - telewizor z urzedu sam wykrył sygnał od N-ki. Mam połączone przez HDMI.

TV po właczeniu sam nie widzi dekodera i musze przełaczać pilotem przez kolejne złącza czyli TV, złacze1 DVD, złącze2 PC i dopiero złacze HDMI na którym jest N-ka. Za duzo tego przyciskania na pilocie.


Jeszcze jedno::: pilot N-ki przełącza programy w dekoderze ale nie da się nim regulować głośności dzwięku. I musze uzywać dwóch pilotów : jeden od N do przełączania kanałów a drugi od TV od pogłaśniania.

Jeżeli zaś podłaczę dzwięk z dekodera przez kino domowe a obraz jak poprzednio leci z dekodera do TV kablem HDMI to pilot od N-ki pogłaśnia.


Sądze, że coś jest nie tak.

Pozdrawiam.
 

pawto

New member
banita19 napisał:
witam! kilka dni temu stałem się właścicielem nowego TV, mam dwa pytania związaną z TV SAMSUNG LE32R81B mianowicie tyczy się PIP-u w MENU a dalej USTAWIENIA funkcja: Tryb gry, PC, Kino dom. z komp, Czerń HDMI oraz PIP jest nie aktywna, nie wiem jak tą funkcje mam odpalić. Druga sprawa to MENU a dalej DźWIęK i tam też funkcja: Wybór Dźwięku i funkcja Zeruj są nie czynne. Telewizor jest podłączony do zwykłej antany za pomocą kabla PC jest podłączony z komputerem i kablem euro z DVD. Proszę o pomoc bo sobie nie radzę :( dzięki i pozdrawiam

PIP dostępny jest po podłaczeniu urządzenia, np.DVD, przez wejscie w telewizorze zwane component (nie mylic z composit). 3 video i 2 audio - kabel cinch. Funkcje w menu uaktywnią się same.
 

ths

New member
Kupilem ten telewizor (LE32R81B) tydzien temu i mam problem z glosnym pstrykaniem co jakis czas. Po dlugim okresie jak TV chodzi, problem ustaje wiec jest to chyba cos zwiazane z rozgrzewaniem sie plastiku czy czegos w tv. Jest jakis sposob rozwiazania tego czy pozostaje tylko serwis i czy jesli wymienia na nowy to problemu nie powinno byc
 
Ostatnia edycja:

kirex

New member
ths napisał:
Kupilem ten telewizor (LE32R81B) tydzien temu i mam problem z glosnym pstrykaniem co jakis czas. Po dlugim okresie jak TV chodzi, problem ustaje wiec jest to chyba cos zwiazane z rozgrzewaniem sie plastiku czy czegos w tv. Jest jakis sposob rozwiazania tego czy pozostaje tylko serwis i czy jesli wymienia na nowy to problemu nie powinno byc

U mnie takiego problemu nie ma, więc wymieniaj
 

Sivy26

New member
Mam pytanie.

Dzisiaj kupiłem LE32R81B, oczywiście PIP nie działa, już przeczytałem że DVD muszę podłączyć przez component (3xvideo i 2x audio - cinch). teraz mam podłączone przez euro i kiedy odpalam film (oryginalny) to obraz sam zmienia rozmiar co kilka sekund - z wąskiego 16:9 na szerszy ... to wina euro kabla, jakość obrazu przez euro jest ok.?
 

Simplex

Member
Problem z 1360x768 po HDMI

Mam problem z uzyskaniem rozdzielczości natywnej po podlaczeniu samsunga LE32R82B z komputerem poprzez HDMI. Na kablu D-Sub automatycznie ustawiala sie taka rozdzielczosc, nie bylo zadnego problemu. Po podpieciu przez HDMI moge ustawić tylko 720p i 1080i - próba wymuszenia rozdzielczosci natywnej konczy sie tak jak widać na załączonym obrazku.

Zalezy mi na natywnej rozdzielczosci bo w 720p jest widoczna interpolacja, a wiec gorsza jakosc obrazu. A nie po to kupilem HDMI zeby miec gorsza jakosc obrazu niż na d-sub, tylko w dokladnie przeciwnym celu
Moja karta graficzna to 8800GT, mam nadzieje ze ktoś z Was bedzie w stanie mi pomóc :)
 

Attachments

  • samsung.JPG
    samsung.JPG
    71,2 KB · Wyś: 135

bor@s

New member
hmm

nic nie poradzisz. Przez HDMI nie uzyskasz natywnej, pozostaje ci dsub, który i tak bardzo ładnie wygląda. Było to już poruszane na forum.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Simplex pod jakie wyjście HDMI w Twoim telewizorze masz podłączony kabel do komputera? Powinno być wyjście hdmi nr 2.

Pozdrawiam.
 

Simplex

Member
deniro24 napisał:
Simplex pod jakie wyjście HDMI w Twoim telewizorze masz podłączony kabel do komputera? Powinno być wyjście hdmi nr 2.

Mialem podpiete pod nr 1, po podpieciu pod nr 2 poprawilo sie. Juz mialem skakac z radosci, ze jest dobrze, ale niestety nie jest jeszcze idealnie. Mimo ze niby jest rozdzialka 1360x768, to na ekranie telewizora widoczny obszar jest mniejszy niż powinien (czarne pasy po bokach) i widac ze obraz jest nadal interpolowany (brzydko wygladaja literki). No i nawet jak w panelu nvidii ustawie "traktuj jako hdtv" nie mam mozliwosci regulowania rozmiaru pulpitu tak zeby go powiekszyc. Ale bede jeszcze walczyl - przynajmniej jest jakis postep, dzieki wielkie deniro24!
 

Lord_Nerevar

New member
Dziwne jak Ci już pisałem na PM powinno yć ok, może masz ustawione 4:3 zamiast 16:9 bo paski owszem są ale o grubości 3 pixeli :D, i są one OK bo jest mapowanie pixeli 1:1
 

Simplex

Member
Lordzie_nerevar, jakie masz ustawienia w sekcji "skalowanie monitora plaskiego? I jezeli masz TV samsunga, to jakich proporcji obrazu uzywasz - 16:9 czy "just scan" ("tylko skanowanie")?

BTW. zauwazylem, ze masz angielska wersje panelu sterowania nvidii - uzywasz angielskiego windowsa, czy moze udalo ci się zainstalowac angielskie sterowniki na polskim windowsie?
 

Simplex

Member
bor@s napisał:
nic nie poradzisz. Przez HDMI nie uzyskasz natywnej, pozostaje ci dsub, który i tak bardzo ładnie wygląda. Było to już poruszane na forum.
Na cale szczescie to nieprawda :) Udalo mi sie uzyskac natywna rozdzielczosc 1360x768 i mapowanie pikseli 1:1 na HDMI poprzez podlaczenie do portu HDMI2 (podziekowania dla deniro24) i poeksperymentowanu z opcjami "skalowanie panela plaskiego" (powinno byc "uzywaj wbudowanego").

Teraz zastanawia mnie od czego zalezy dostepnosc niektorych opcji zmiany jaosci obrazu. Mam TV podpiety przez HDMI a mimo to nie mogę regulować czerni HDMI, nie moge wlaczyc DNIe, active colour, nie moge zmienic opcji sharpness, colour i tint. W oglole nie moge wejsc do opcji szczegolowych (detailed settings) gdzie ustawia sie gamme i balans bieli!
Od czego to zalezy?
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
bor@s to żadna nowość - w instrukcji wyraźnie pisze, że podłączenie PC poprzez hdmi powinno być wykonane z wykorzystaniem wejścia hdmi nr2. W tym temacie było już o tym conajmniej kilka razy.

Pozdrawiam.
 

ths

New member
Mam pytanie do posiadaczy R81B. Chodzi mi o dzwiek z PCta na glosnikach od TV. Do ktorego wyjscia nalezy podlaczyc. Posiadam kabel jack-2xchinch i czy po podlaczeniu trzeba gdzies w opcjach przestawiac cos
 

Simplex

Member
Takie rzeczy powinny byc latwo odnajdywalne w instrukcji. Obok gniazda D-SUB (PC) znajduje sie wejscie audio - jest to chyba jack. Nie mam takiego kabla wiec nie mam jak przetestowac, ale zakladam ze po podpieciu takiego kabla w trybie PC dzwiek bedze automatycznie przesylany ze zrodla (czyli karty dzwiekowej).

Przy okazji ponowie pytanie - czy ktos wie dlaczego mase opcji kontroli jakosc obrazu jest u mnie niedostepna (m.in. czerń hdmi, DNIe, active colour i inne).
 
Do góry