Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

bartosz_78

New member
bor@s napisał:
kup dobry kabel scart i ustaw RGB. Video i S-Video będą dawały gorszy obraz z uwagi na specyficzne kodowanie informacji o kolorach. Sygnału component nie uzyskasz, standard scart tego nie przewiduje. Niby są jakieś cudowne przejściówki, które potrafią przekonwertować RGB->Component, ale jakości to nie poprawi, sygnału progresywnego też nie wygeneruje. Zaletą sygnału component jest jedynie to, że kolory inaczej zakodowane są mniej wrażliwe na zakłócenia wynikające ze złej jakości kabla. Dlatego mówię: podłącz dobrym kablem RGB i będzie super. Sam mam tuner telewizyjny po RGB i obraz jest bardzo dobry.

Wielkie Dzięki bor@s!
Zrobiłem jak doradziłeś: dobry kabel, sygnał wyjściowy RGB i śmiga, że aż miło! Obraz dużo lepszy niż z sygnału Video. Tylko nie warto oszczędzać na kablu.
Jeszcze raz dziękuję.
 

nico79

New member
wyłączyłem funkcje SHOP MODE i pogorszył sie obraz. zrobiłem swoje ustawienia ale teraz przez obraz ''idą'' dwa paski z góry do dołu widac je mocno przy jednolitym kolorze najbardziej na czarnym!!! czy idzie sie jakoś tego pozbyć ustawieniami?? czy jest możliwy powrót do ustawień SHOP MODE proszę o pomoc
 

mataman

New member
Bez reklam
Dziwna sprawa. SHOP MODE służy tylko i WYŁĄCZNIE do tego żeby telewizor stojący w sklepie wracał sam do ustawien fabrycznych po tym jak ktos nagrzebie w ustawieniach. Nie powinno być takiego objawu, a wrócisz do shop mode tak samo jak go wyłączyłeś. Instrukcja obsługi sie kłania.
 

nico79

New member
dzięki za odpowiedź, jakoś wczesniej udało mi sie powrócić do SHOP MODE tak jak wyłączyłem tak włączyłem wczesniej jakoś nie szło. No i zdziwienie bo pasy są dalej, chyba że moje oko tego wcześniej nie wychwyciło,ale teraz widać słabo bo słabo ale są z dołu go góry '' płyną dziwne pasy'' ma może tez ktoś taki problem????chyba że ten typ tak ma. obraz mam z kablówki czyli nie spodziewam sie żadnej rewelacji ale te pasy nie daja mi spokoju.
 

wojtek.meister

New member

boro

New member
movie plus

BlackDragon. napisał:
Hmm, R81B i R82B to wlasciwie ten sam TV. O ile mi wiadomo roznia sie jedynie obudowa. Obydwa maja kontrast 8000:1 oraz Movie Plus.

Jedyna roznica miedzy nimi to wyglad (obudowa). W przypadku LE32R81B dolna czesc obudowy, odbijajaca dzwiek w kierunku ogladajacego jest przezroczysta a nad nia znajduje sie podluzne, niebieskie podswietlenie. Wlacznik TV jest dotykowy i znajduje sie poprawej stronie wraz z innymi guzikami. LE32R82B natomiast posiada wlacznik umieszczony centralnie pod napisem Samsung. Dolna czesc obudowy jest tez troszke inna, jest tam jakas chromowana/srebrna listwa. Nie wiem dokladnie bo nigdy nie widzialem go na zywo.

W kazdym razie z technicznego punktu widzenia to ten sam TV.

Nie wiem skąd macie takie dane, że R81b posiada funkcję Movie Plus? Śmiem wątpić bo mam taki telewizorek i nic na ten temat nie wiem :):D
 

boro

New member
movie plus

shinay napisał:
jakie klatkowanie???
to przyklad jak to mozna czlowiekowi w glowie zamieszac
nie ma zadnego klatkowania kupuj smialo to bdb telewizory
napewno najlepszy w tej cenie wybor
moim zdaniem ma dobra plynnosc a jak zalaczysz movie plus to ..... mmm
oczywiscie pisze o R81

ps
moje ustawienia (poza kontrast i jasnosc) roznia sie prawie calkowicie od uswawien podanych przez SlawekR wiec to albo sprawa gustu
lub sprawa rozbieznosci egzemplarzy telewizorow (w co watpie)

ps2
nikt nie odpisal na moje pytanko z 22-06-2007 17:51

jak to załączyć MOVIE PLUS? Nie rozumiem. Możesz wytłumaczyć?
 

deniro24

Member
Bez reklam
Kolego boro to że masz ten telewizorek i wątpisz że posiada on tą opcję (bo jak sam stwierdziłeś Ty nic o niej nie wiesz) nie znaczy jeszcze że wszyscy się mylą. Poszukaj w menu opcji "Poprawa filmów".

Pozdrawiam.
 

RyEk

New member
R81 ma MoviePlus - mam TV LE37R81
lecz z niego nie kozystam bo owszem poprawia nieraz "plynnosc" filmu ale niekiedy w obrazie (zwlaszcza przy panoramowaniu) powstaje taki dziwny efekt ("jakby czesc obrazu nie nadazala za reszta") ktory jest mi ciezko opisac - napewno jest wynikiem dzialania tej opcji 8), niekiedy bardzo mnie to irytowalo wiec wylaczylem MoviePlus :)
 

bakans

New member
Witam serdecznie!
Mam pytanie do użytkowników tv Samsung LE32R82B. Kupiłem taki model ok 3 tyg temu. Wszystko jest super tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Po wyłączeniu tv (stan czuwania) jak jest bardzo cicho w pokoju to słyszę taki bardzo cienki i cichy pisk. Jak przyłożę ucho do górnej części telewizora to go lepiej słychać. Słychać, że wydobywa się z telewizora. Zaznaczam, że jest to bardzo ciche i słychać tylko w absolutnej ciszy. Ale późnym wieczorem lub wczesnym rankiem niestety często to słyszę.
Być może jestem już za bardzo przewrażliwiony ale pytam czy to normalne. Iść z tym do serwisu czy mnie wyśmieją ?? :)
Pozdrawiam i czekam na poważne odpowiedzi
 

misopi

New member
Piszczenie

Mam ten sam model efektu piszczenia nie ma. Poprzedni telewizor (tradycyjny, kineskopowy) wkurzał mnie między innymi takim właśnie piszczeniem.
 

bakans

New member
No właśnie wcześniej miałem samsunga kineskopowego i brzęczał skubaniec ale jak był włączony. Po konsultacjach w serwisie pan powiedział mi, że to normalne to jakaś cewka. Więc odpuściłem.
Z tym nowym to na początku myślałem, że to moja głowa bardziej piszczy :D ale jak się okazało później coś jednak jest nie tak.
 

RyEk

New member
RyEk to nie wina Movie Plus tylko Cyfrowej redukcji szumów.

Mylisz się.
Pierwsze co zrobiłem to wyłączyłem redukcję szumów.
Nie mówie o efekcie "duchów" tylko o czymś takim:
"idzie sobie aktor w prawo a za nim kamera również panoramuje w prawo" - wtedy nad naktorem powstawała dodatkowa dojlejona część obrazu ale oczywiście efekt bardziej płynnego obrazu był.

Po wyłączeniu MobiePlus = jak ręką odjął :) ale juz nie tak "superpłynnie"
Wolałem mniejszą płynność w ruchu niż takie dziwne efekty nad "obiektami"

Pozdro
 

deniro24

Member
Bez reklam
Rzeczywiście nie zrozumiałem Cie wcześniej. Myślałem, że chodzi Ci o takie cuda jakie powoduje opcja Cyfrowa redukcja szumów. Faktem jest że Movie Plus potrafi wyczyniać "negatywne cuda" w pewnych specyficznych sytuacjach, a i małe artefakty wokół poruszających się rzeczy na ekranie to nie rzadkość, jednak mi się bardzo podoba "efekt teatru" jaki wprowadza ta opcja.

Pozdrawiam.
 

banita19

New member
Pip

witam! kilka dni temu stałem się właścicielem nowego TV, mam dwa pytania związaną z TV SAMSUNG LE32R81B mianowicie tyczy się PIP-u w MENU a dalej USTAWIENIA funkcja: Tryb gry, PC, Kino dom. z komp, Czerń HDMI oraz PIP jest nie aktywna, nie wiem jak tą funkcje mam odpalić. Druga sprawa to MENU a dalej DźWIęK i tam też funkcja: Wybór Dźwięku i funkcja Zeruj są nie czynne. Telewizor jest podłączony do zwykłej antany za pomocą kabla PC jest podłączony z komputerem i kablem euro z DVD. Proszę o pomoc bo sobie nie radzę :( dzięki i pozdrawiam
 

misopi

New member
Wiele z wymienionych przez Ciebie funkcji dostępna stanie się dopiero po doprowadzeniu sygnału złączem HDMI.
 
Do góry