Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

pogoski

New member
Witam,

mam takie pytanie. Korzystam z LE37C650. Wszelkie podłączenia z zewnętrznych urządzeń i do zewnętrznych urządzeń działają. Oprócz jednej opcji. Gdy podłączam pendrive'a z filmem przez USB nie mogę wysłać dźwięku na wzmacniacz. Dźwięk z telewizora wypuszcza przez redukcję na gnieździe SCART, ale to nie działa w przypadku dźwięku przez USB. Prawdopodobnie problem by był rozwiązany, gdyby mógł użyć wyjścia optycznego, ale nie mogę, bo nie mam do czego tego podłączyć. Jeśli się mylę w powyższym, sprostujcie. Czy ktoś już to przerabiał?

A jeśli wyjście optyczne jest rozwiązaniem, to może konwerter typu :Konwerter optyczny -> coaxial (toslink IN -> RCA OUT)" mi pomoże?Nie mogę dać linku do Allegro, bo jestem za młodym użytkownikiem na tym forum.

Bardzo proszę o pomoc, bo ja z wyższa elektroniką nie jestem za pan brat :)

Z góry dzięki.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Wpadła mi w ręce gazetka Media Expert (wiem, wiem - też miałem uprzedzenie do tego rodzaju sklepów). A tam promocja: 2499,00 od 14.10.2010, czyli od jutra. Jako ze w moim rejonie niby 2 sklepy objęte są promocją to dzwonilem przedwczoraj i wczoraj. I info aby przyjsc jutro kiedy rusza promocja itp. Ale cos mnie podkusilo aby zadzwonic do innego ME. I tam mila kobitka Agnieszka powiedziala ze oni nie maja promocji na ten telewizor ale moze cos zrobi. I zrobila :D Dzisiaj dzwoni ze ma w tej cenie dla mnie ten TV i sprawdzila matryce. Pojechalem, kupilem. Jutro formularz Samsunga wypelniam (aktualny do 24.10 dla sklepow ME). Lacznie wiec wyjdzie 2349,00 :) Pozdrawiam all i Pania Agnieszke :)
Tylko pozazdroscic ;)
 

evolution4

New member
Jest możliwość w przypadku odbioru DVB-T podejrzenia parametrów takich jak: siła i jakość sygnału?

MODEL le40c650


Odpowiem sobie sam, ponieważ znalazłem odpowiedź....:lol:

Istnieje możliwość podglądnięcia parametrów sygnału naziemnej DVB-T poprzez wciśnięcie na kilka sekund na pilocie przycisku INFO na kanale który chcemy sprawdzić.

Pozdrawiam.:eek:k:
 

Verwolff

New member
Czy odtwarzając pliki MP3 przez DLNA widzicie na telewizorze okładkę płyty standardowo zaszytą w tagu MP3, tak samo jak na komputerze?

Ja nie widzę okładki i nie wiem czy to wina złej konfiguracji mojego serwera multimediów (używam MediaTomb) czy ten telewizor już tak ma i nie obsługuje takiej funkcji przez DLNA. W instrukcji obsługi na obrazku także nie widać okładki płyty, a tylko okienko z nutką.

Oczywiście ten sam plik odtwarzany z USB zachowuje się zupełnie normalnie.
 

pharaonxp

New member
Witam,

mam takie pytanie. Korzystam z LE37C650. Wszelkie podłączenia z zewnętrznych urządzeń i do zewnętrznych urządzeń działają. Oprócz jednej opcji. Gdy podłączam pendrive'a z filmem przez USB nie mogę wysłać dźwięku na wzmacniacz. Dźwięk z telewizora wypuszcza przez redukcję na gnieździe SCART, ale to nie działa w przypadku dźwięku przez USB. Prawdopodobnie problem by był rozwiązany, gdyby mógł użyć wyjścia optycznego, ale nie mogę, bo nie mam do czego tego podłączyć. Jeśli się mylę w powyższym, sprostujcie. Czy ktoś już to przerabiał?

A jeśli wyjście optyczne jest rozwiązaniem, to może konwerter typu :Konwerter optyczny -> coaxial (toslink IN -> RCA OUT)" mi pomoże?Nie mogę dać linku do Allegro, bo jestem za młodym użytkownikiem na tym forum.

Bardzo proszę o pomoc, bo ja z wyższa elektroniką nie jestem za pan brat :)

Z góry dzięki.


Witam ja mam podłączony telewizor do wzmacniacza takim kablem
 

Attachments

  • easy-touch-et-9004-jack-35mm-wtyk-2xrca-wtyk-15m.150168.2.jpg
    easy-touch-et-9004-jack-35mm-wtyk-2xrca-wtyk-15m.150168.2.jpg
    14,9 KB · Wyś: 70

Jericho24

Member
Bez reklam
Gdy podłączam pendrive'a z filmem przez USB nie mogę wysłać dźwięku na wzmacniacz. Dźwięk z telewizora wypuszcza przez redukcję na gnieździe SCART, ale to nie działa w przypadku dźwięku przez USB.
Ktos wczesniej napisal, ze sprawdzal i przez SCART zawsze dzwiek jest puszczony.

A linka mozesz podac robiac np.spacje.
 

balast

New member
czyli kaszana... niezbyt przydatny gadzet za ktory zaplacic trzeba pare stowek.

wiec juz mam jasniej, albo ue46c6000 albo le46c650... bo myslalem jeszcze nad ue46c6500
a w moim przypadku gdy lapek bedzie podpiety 90% czasu... internet tv raczej nie ma sensu... czyz nie?

zgadza sie.. bez sensu.. szczegolnie, ze YT jest okrojony nie wyszukuje wszystkich filmow i nie wyswietla ich w HD.. niby fajna funkcja jakby cos sie mialo kiedys rozkrecic z tego.. poki co.. ot mozesz sobie pogode sprawdzic i posluchac muzyki.. jak nie masz kompa podpietego do TV..

ja kupilem swoj ze wzgledu na Internet TV liczac, ze sie rozwinie, ale takze i ze wzgledu na 100Hz..
 

satman777

New member
Zdecydowanie najlepszą aplikacją InternetTV jest IPLA. To wręcz wygląda jak TV przyszłości. Duży wybór programów w bardzo dobrej jakości. Ech, żeby tak jeszcze TVN i TVP chciały dołączyć...
 

luk_venon

New member
Wpadła mi w ręce gazetka Media Expert (wiem, wiem - też miałem uprzedzenie do tego rodzaju sklepów). A tam promocja: 2499,00 od 14.10.2010, czyli od jutra. Jako ze w moim rejonie niby 2 sklepy objęte są promocją to dzwonilem przedwczoraj i wczoraj. I info aby przyjsc jutro kiedy rusza promocja itp. Ale cos mnie podkusilo aby zadzwonic do innego ME. I tam mila kobitka Agnieszka powiedziala ze oni nie maja promocji na ten telewizor ale moze cos zrobi. I zrobila :D Dzisiaj dzwoni ze ma w tej cenie dla mnie ten TV i sprawdzila matryce. Pojechalem, kupilem. Jutro formularz Samsunga wypelniam (aktualny do 24.10 dla sklepow ME). Lacznie wiec wyjdzie 2349,00 :) Pozdrawiam all i Pania Agnieszke :)

Witam, jestem nowy na forum, ale podejrzewam ze to pierwszy z wielu postow mojego autorstwa...

Do rzeczy:
Przejrzałem ofertę media expert i cena promocyjna tego telewizora znajduje się w gazetkach z woj. opolskiego, mozliwe ze w innych tez. Ze zdjecia wynika iż model ten - LE40C650 nie ma dolnej czerwonej łezki - czyli miałby oznaczenie wspomniane wcześniej jako C653 - jest to prawda, czy tylko błędne zdjęcie z gazetce ??

W innych woj. w promocji jest telewizor UE40C5000, w tej samej cenie zresztą, tylko że jest to LED bez internetu i 50Hz
 

balast

New member
Witam, jestem nowy na forum, ale podejrzewam ze to pierwszy z wielu postow mojego autorstwa...

Do rzeczy:
Przejrzałem ofertę media expert i cena promocyjna tego telewizora znajduje się w gazetkach z woj. opolskiego, mozliwe ze w innych tez. Ze zdjecia wynika iż model ten - LE40C650 nie ma dolnej czerwonej łezki - czyli miałby oznaczenie wspomniane wcześniej jako C653 - jest to prawda, czy tylko błędne zdjęcie z gazetce ??

W innych woj. w promocji jest telewizor UE40C5000, w tej samej cenie zresztą, tylko że jest to LED bez internetu i 50Hz

ja mam c652 i nie mam czerwonej lezki.. bo albo takiej nie ma albo nie istnieje albo nie wiem jak wlaczyc..

bede strzelal, ze to takie marketingowe zagranie i czerwone podswietlenie na dole ekranu wystepuje tylko w gazetkach a najpierw w photoshopie..

ktos z was ma podswietlenie takie?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
O legendarnej czerwonej łezce było już wiele na forum. Podsumuję:

Czerwone zdjecia łezki to tylko chwyt marketingowy do gazetek i reklam. Wszystkie C650 mają szarą, łezkę, takie są na pólkach sklepowych. Uzytkownicy twierdzą jednak, że jesli podświetli sie ją z tyłu, lub choćby pada na nia światło słoneczne to trochę staje się czerownawa. Nikt z użytkownikow nie zamieścił jednak fotki potwierdzajacej ten fakt.
 

grzewoj

New member
Witam,

mam takie pytanie. Korzystam z LE37C650. Wszelkie podłączenia z zewnętrznych urządzeń i do zewnętrznych urządzeń działają. Oprócz jednej opcji. Gdy podłączam pendrive'a z filmem przez USB nie mogę wysłać dźwięku na wzmacniacz. Dźwięk z telewizora wypuszcza przez redukcję na gnieździe SCART, ale to nie działa w przypadku dźwięku przez USB. Prawdopodobnie problem by był rozwiązany, gdyby mógł użyć wyjścia optycznego, ale nie mogę, bo nie mam do czego tego podłączyć. Jeśli się mylę w powyższym, sprostujcie. Czy ktoś już to przerabiał?

A jeśli wyjście optyczne jest rozwiązaniem, to może konwerter typu :Konwerter optyczny -> coaxial (toslink IN -> RCA OUT)" mi pomoże?Nie mogę dać linku do Allegro, bo jestem za młodym użytkownikiem na tym forum.

Bardzo proszę o pomoc, bo ja z wyższa elektroniką nie jestem za pan brat :)

Z góry dzięki.

Próbowałeś oba złącza scart? Na jednym dźwięk jest tylko z tunera, na drugim z USB i HDMI. Ja mam wyjście poprzez redukcję ze SCART do wzmacniacza i działa na wszystkim, na filmach z USB też.
 

Siewicz

New member
O legendarnej czerwonej łezce było już wiele na forum. Podsumuję:

Czerwone zdjecia łezki to tylko chwyt marketingowy do gazetek i reklam. Wszystkie C650 mają szarą, łezkę, takie są na pólkach sklepowych. Uzytkownicy twierdzą jednak, że jesli podświetli sie ją z tyłu, lub choćby pada na nia światło słoneczne to trochę staje się czerownawa. Nikt z użytkownikow nie zamieścił jednak fotki potwierdzajacej ten fakt.

ja mam czerwoną łezkę. :-D
ten szary plastik jak zobaczycie z tyłu to coś w stylu odblasku rowerowego, mój tv stoi akurat tak że świeci na niego z tyłu światło dzienne i czerwień się pojawia.
Pstryknę przy okazji fotkę aby Wam to pokazać (teraz jestem w fabryce).
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
O legendarnej czerwonej łezce było już wiele na forum. Podsumuję:

Czerwone zdjecia łezki to tylko chwyt marketingowy do gazetek i reklam. Wszystkie C650 mają szarą, łezkę, takie są na pólkach sklepowych. Uzytkownicy twierdzą jednak, że jesli podświetli sie ją z tyłu, lub choćby pada na nia światło słoneczne to trochę staje się czerownawa. Nikt z użytkownikow nie zamieścił jednak fotki potwierdzajacej ten fakt.

i tak jest jeśli pada światło słoneczne jest w kolorze "wiśni"
 

luk_venon

New member
Porównuje różne modele i praktycznie jestem zdecydowany na LE40C650, kolor wspominanej łezki nie ogrywa większego znaczenia.
Mam jednak pytanie, czy ktoś ostatnio kupował wspomniany model i i może wie, gdzie można kupić go w okazyjnej cenie? Interesowałby mnie rejon kujawsko-pomorski, ew. łódzki.
We wspomnianej gazetce z media expert (opolskie) cena 2499 - 150 zwrotu na pewno wygląda rewelacyjnie, jednakże to ciut za dalako :(
 

Siewicz

New member
Porównuje różne modele i praktycznie jestem zdecydowany na LE40C650, kolor wspominanej łezki nie ogrywa większego znaczenia.
Mam jednak pytanie, czy ktoś ostatnio kupował wspomniany model i i może wie, gdzie można kupić go w okazyjnej cenie? Interesowałby mnie rejon kujawsko-pomorski, ew. łódzki.
We wspomnianej gazetce z media expert (opolskie) cena 2499 - 150 zwrotu na pewno wygląda rewelacyjnie, jednakże to ciut za dalako :(

popatrz może na MM i SATURNA na promocje bez Vat. ja kupiłem w ten sposób za 2449
 
Do góry