Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

satman777

New member
Testowalem ostatnio B651 u znajomego, i co mnie zdziwilo to brak funkcji automatycznego dopasowania (skalowania) obrazu, taka jak widzialem w Panasonicach czy Philipsach.... działalo tam to nawet po Euro Scarcie i przełączalo obraz do odpowiedniej wielkości nawet po wlaczeniu reklam w innych proporcjach na tym samym kanale. Kiedy trzeba wypełniało cały ekran bez pasów u góry lub z boku, odcianając jak najmniej obrazu jak się da lub nie odcinało nic jesli kanal nadawany w 16/9, zawsze zachowując przy tym proporcje (czyli zawsze bez za szczupłych lub za grubych bab:)).

Jest cos takiego w C650 czy tez zawsze musicie wduszać Picture i recznie ustawiac proporcje przy przelaczaniu na inny kanal??

Nie ma . To niestety największa wada jeśli chodzi o obraz, przynajmniej do czasu aż stacje poprzechodzą na 16:9
 

Artysta

New member
Mam taki problem, wszystkie filmy w formacie "ts" przegrane na USB, skacze obraz mi na TV. Jest to jakość HD zgoda ale ten TV powinien je czytać bez problemu... (na kompie też mi ten format skacze).
 

grzewoj

New member
Śmieszna sprawa z tymi widgetami. Chwalą się na stronie "nieograniczonym internetowym światem rozrywki" a nie potrafią szybko i sprawnie wprowadzić 3 nowych aplikacji. Ogólnie przed zakupem TV spodziewałem się trochę większej ich ilości. Pocieszające jest jednak to że już ktoś rozpracował jak tworzyć dodatki nieoficjalne :)
Każdy może tworzyć swoje widgety - wystarczy zarejestrować się na forum samsungdforum[kropka]com


i pobrać SDK do tworzenia aplikacji. Samsung zorganizował konkurs z nagrodami, więc kto się czuje na siłach niech próbuje :)
 

Wigash

New member
Kolego, inicjatywa super. Popieram. Ale aby mieć czym się chwalić to trzeba to mieć. A Ty masz jeden widget i koniec.
to i tak więcej niż ty zaprezentowałeś, pochwal się co ty zrobiłeś?
Po za tym kto mówił, że to koniec?
Toż to właśnie napisałem, a koleżanka mrowkasrowka pytała się czy telewizor jest podświetlany (ponieważ na zdjęciach ma się wrażenie, że świeci).

A tak przy okazji ta łezka na dole modelu C650 to zbędny bajer, który mi osobiście się nie podoba (na całe szczęście Samsung w modelu C550 ograniczył do zwykłej czarno-szkarłatnej ramy bez udziwnień :))
no wiem :D moja pomyłka przy klikaniu multiquote :fool:
Co do łezki w 100% się zgadzam! Już nawet model C630 jej nie ma, ale nie wiem czym on się różni od C650?
 

ChrisB

New member
Właśnie ściągnąłem i zainstalowałem SDK, przejrzałem wstępną dokumentację i muszę powiedzieć że całkiem przyjemnie to wszystko wygląda: HTML, CSS, JavaScript i gotowe komponenty :) Fajnie że jest emulator TV. Myślę że w wolnych chwilach będę próbował coś pisać - zobaczymy co z tego wyjdzie :D No ale najpierw trzeba jeszcze trochę poczytać i przejrzeć dokładniej tutoriale...

PS. Wydaje mi się że o obsłudze iplex można zapomnieć :/ Filmy tam są serwowane przy pomocy apletu Java.
 
Ostatnia edycja:

elmoone

New member
Co do łezki w 100% się zgadzam! Już nawet model C630 jej nie ma, ale nie wiem czym on się różni od C650?

Główna różnica polega na tym, że w modelu C630 nie ma Internet@TV. C630 to praktycznie to samo co C550 tyle, że ma 100Hz i czarno-szarą ramę (zamiast czarno-szkarłatnej w modelu C550).

Zastanawiałem się nad zakupem modelu C630, ale technologia 100Hz nie przypadła mi do gustu (obraz wydawał się nienaturalny), więc zdecydowałem się tańszy model C550 (bo po co płacić za coś z czego się nie korzysta :)).
 

grzewoj

New member
Właśnie ściągnąłem i zainstalowałem SDK, przejrzałem wstępną dokumentację i muszę powiedzieć że całkiem przyjemnie to wszystko wygląda: HTML, CSS, JavaScript i gotowe komponenty :) Fajnie że jest emulator TV. Myślę że w wolnych chwilach będę próbował coś pisać - zobaczymy co z tego wyjdzie :D No ale najpierw trzeba jeszcze trochę poczytać i przejrzeć dokładniej tutoriale...

PS. Wydaje mi się że o obsłudze iplex można zapomnieć :/ Filmy tam są serwowane przy pomocy apletu Java.

Dla chcącego nic trudnego, gdybym miał więcej czasu sam bym się tym szerzej zainteresował, niestety nie ma na to szans, ale widzę że coraz więcej osób będzie próbować swoich sił w tym temacie, to dobrze bo to co oferuje Samsung na polskiej edycji Inetrnet@TV wygląda jakby też chcieli ale nie mieli czasu:) mogliby się trochę bardziej postarać.
 

bercik2005

New member
Witam.
Może mi ktoś wytłumaczyć jak podłączyć ten telewizor bezpośrednio do kompa przez LAN. Próbowałem, podłączałem skrętką ale nic nie wykrywa ani komp ani telewizor. Nie znam sie na tym więc proszę o łopatologiczne wyjaśnienia.;)
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Może mi ktoś wytłumaczyć jak podłączyć ten telewizor bezpośrednio do kompa przez LAN. Próbowałem, podłączałem skrętką ale nic nie wykrywa ani komp ani telewizor. Nie znam sie na tym więc proszę o łopatologiczne wyjaśnienia.;)

Kable połączeniowe LAN są wykonywane jako tzw. "proste" lub "skrzyżowane".
Zapewne potrzebujesz mniej popularny kabelek "skrzyżowany".
 

Wigash

New member
Witam.
Może mi ktoś wytłumaczyć jak podłączyć ten telewizor bezpośrednio do kompa przez LAN. Próbowałem, podłączałem skrętką ale nic nie wykrywa ani komp ani telewizor. Nie znam sie na tym więc proszę o łopatologiczne wyjaśnienia.;)
zerknij tu po podstawy tworzenia sieci Sieć TCP/IP
telewizor konfigurujesz tak jakby to był komp (adres IP, Maska, Brama, DNS) a żeby mieć tam internet musisz udostępnić połączenie internetowe to z komputera.
 

z_marian

New member
Zastanawiałem się nad zakupem modelu C630, ale technologia 100Hz nie przypadła mi do gustu (obraz wydawał się nienaturalny), więc zdecydowałem się tańszy model C550 (bo po co płacić za coś z czego się nie korzysta :)).

Mam ten sam dylemat, ale na moje pytanie na forum nikt nie podjął tematu. Piszesz, że w C630 obraz jest "nienaturalny", ale jak wygląda porównanie w scenach dynamicznych (relacjach sportowych) - czy widać smużenie w niższym modelu, a jeśli tak to na ile to przeszkadza (albo nie) w oglądaniu - chodzi mi o to czy komfort oglądania wartuje wyłożenia 400 zł więcej za C630. Myślałem też o C650, ale Internet w TV mi niepotrzebny, a wizualnie ładniejsze są w/w modele (jak dla mnie)
 

Wigash

New member
Mam ten sam dylemat, ale na moje pytanie na forum nikt nie podjął tematu. Piszesz, że w C630 obraz jest "nienaturalny", ale jak wygląda porównanie w scenach dynamicznych (relacjach sportowych) - czy widać smużenie w niższym modelu, a jeśli tak to na ile to przeszkadza (albo nie) w oglądaniu - chodzi mi o to czy komfort oglądania wartuje wyłożenia 400 zł więcej za C630. Myślałem też o C650, ale Internet w TV mi niepotrzebny, a wizualnie ładniejsze są w/w modele (jak dla mnie)
no ja tez sobie inaczej wyobrażałem te 100 Hz, prawda jest taka, że sygnał i tak mamy w 50 hz.
Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia i dostosowania tej opcji do potrzeb. Ja kupowałem ten model (C650) głównie dla odtwarzacza i internet@TV, musiałem sobie jakoś poradzić z tym herzami i je na początku wyłączyłem. Potem testowałem predefiniowane opcje (są chyba trzy Wyraźny, Dynamiczny i jeszcze jeden), a także ustawiałem opcje użytkownika (redukcja rozmycia i redukcja smug - albo jakoś tak). Teraz mam ustawioną opcję Wyraźny i już nie czuję, żeby obraz był jakiś dziwny. Jest po prostu ostry, a nie zamglony jak na kineskopowym TV. To dlatego ten obraz wydaje nam się dziwny, bo całe życie mieliśmy obraz nieostry i nagle widzimy coś za ostre to nam się wydaje, że dziwne.
Summa sumarum jestem zadowolony :popcorn:
a 100 Hz jak się ma to zawsze można wyłączyć, ale jak się nie ma to już nie włączysz :(
 
Ostatnia edycja:

grzewoj

New member
Witam.
Może mi ktoś wytłumaczyć jak podłączyć ten telewizor bezpośrednio do kompa przez LAN. Próbowałem, podłączałem skrętką ale nic nie wykrywa ani komp ani telewizor. Nie znam sie na tym więc proszę o łopatologiczne wyjaśnienia.;)

Musisz mieć krosowany kabel LAN - trzeba albo kupić albo zrobić - wpisz w google kabel krosowany LAN - znajdziesz schematy i opisy.



W Internecie można znaleźć mnóstwo informacji na ten temat
 

maciejwl

New member
Witam.
Może mi ktoś wytłumaczyć jak podłączyć ten telewizor bezpośrednio do kompa przez LAN. Próbowałem, podłączałem skrętką ale nic nie wykrywa ani komp ani telewizor. Nie znam sie na tym więc proszę o łopatologiczne wyjaśnienia.;)
Witam!
Tzw. kabel skrosowany nie jest potrzebny jeżeli masz laptopa/kompa 5 letniego i młodszy. Gdyż nowe karty sieciowe same potrafią przestawić się na komunikację czy to przez zwykły kabel LAN czy to skrosowany... Ja mam lapa 4 letniego i bezpośrednio połączyłem kablem LAN TV z laptopem. W komputerze udostępnić musisz połączenie z internetem innym użytkownikom poprzez kartę sieciową LAN (tą z którą łączysz się z TV jeżeli masz dwie karty WiFi i LAN to musisz z listy rozwijalnej wybrać LAN). By z komputera móc oglądać zdjęcia, filmy lub mp3 wgrałem na koputerze narzędzie ze strony Samsung PC share manager i tyle. W TV pobieranie adresów IP mam ustawione jako automatyczne...
 
Ostatnia edycja:

bercik2005

New member
Witam!
Tzw. kabel skrosowany nie jest potrzebny jeżeli masz laptopa/kompa 5 letniego i młodszy. Gdyż nowe karty sieciowe same potrafią przestawić się na komunikację czy to przez zwykły kabel LAN czy to skrosowany... Ja mam lapa 4 letniego i bezpośrednio połączyłem kablem LAN TV z laptopem. W komputerze udostępnić musisz połączenie z internetem innym użytkownikom poprzez kartę sieciową LAN (tą z którą łączysz się z TV jeżeli masz dwie karty WiFi i LAN to musisz z listy rozwijalnej wybrać LAN). By z komputera móc oglądać zdjęcia, filmy lub mp3 wgrałem na koputerze narzędzie ze strony Samsung PC share manager i tyle. W TV pobieranie adresów IP mam ustawione jako automatyczne...

Problem w tym, że komputer z tv się nie komunikują po podłączeniu kabla LAN jakby go nie było.
 
Do góry