Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

pedro_78

New member
Bez reklam
Witajcie.
Warto zmieniać firmware z 1006 na 1015 w 40C650?
I jeszcze jedno pytanie - DLNA działa tylko po wifi, czy po kablu też (bo nie umiem sobie poradzić), tv do rutera mam podłączony skrętką.
Pozdrawiam
Działa po kablu, tez tak mam podłączone. Co do fw, to niech sie wypowie ktoś, kto aktualizował. Mogę tylko przewidzieć, że Samsung coś spie...ił, zamiast poprawić, jak to zwykle robią z aktualizacjami.
 

northernlite

New member
Dzięki pedro_78 za odpowiedź.
Zainstalowałem SAMSUNG PC Share Manager, udostępniłem katalogi, naciskam na pilocie Content i AllShare i nic. Adres IP w tv ustawiłem na sztywno, brama i dns to adres rutera. Co robię nie tak?

EDIT:
Znalazłem :D
W programie PC Share Manager, w zabezpieczeniach trzeba zezwolić kliknąć "zezwól". ;)
 
Ostatnia edycja:
Mam dwa filmy mkv z wbudowanymi napisami i ni cholery ich mój TV nie czyta (w sensie nie wyświetla napisów).
W toolsach nie ma dostępnych ustawień napisów.
Spotkał się ktoś już z takim problemem ??
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Mam dwa filmy mkv z wbudowanymi napisami i ni cholery ich mój TV nie czyta (w sensie nie wyświetla napisów).
W toolsach nie ma dostępnych ustawień napisów.
Spotkał się ktoś już z takim problemem ??
Kłania się instrukcja obsługi TV. Tam jest napisane jakie formaty napisów obsługuje TV , o wmuxowanych do filmu nie ma słowa.
 
Kłania się instrukcja obsługi TV. Tam jest napisane jakie formaty napisów obsługuje TV , o wmuxowanych do filmu nie ma słowa.

Co do odtwarzanych formatów to ja wiem (niemalże) wszystko (a przynajmniej to co mi potrzebne), interesowało mnie tylko, czy może odtwarzać wewnętrzne napisy.
Dodam, że BestPlayer na kompie radzi sobie z nimi bez problemu.
Może aktualizacja softu coś pomoże ?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Co do odtwarzanych formatów to ja wiem (niemalże) wszystko (a przynajmniej to co mi potrzebne), interesowało mnie tylko, czy może odtwarzać wewnętrzne napisy.
Dodam, że BestPlayer na kompie radzi sobie z nimi bez problemu.
Może aktualizacja softu coś pomoże ?
Nie pomoże, te TV nie odczytują wbudowanych napisów. A na Samsunga nie licz, że dodadzą jakieś nowości. Oni skupiają się na nowych aplikacjach i widgetach. Ta opcja pewnie będzie dostępna w następnym modelu, tak jak było z obsługą DTS w serii B.
 

oskarosi

New member
Witam
A czy w tej serii Samsunga napisy PL z polskimi znakami typu: ąśżć itd. są wyświetlane na ekranie prawidłowo ? Byłem dziś w eurortvagd testować UE326000 edgeLED i niestety tam wszystko niby funkcjonowalo prawidlowo ale brak polskich czcionek w napisach - ciekawe czy to naprawią... ;/
A jak jest w LEC650 ?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam
A czy w tej serii Samsunga napisy PL z polskimi znakami typu: ąśżć itd. są wyświetlane na ekranie prawidłowo ? Byłem dziś w eurortvagd testować UE326000 edgeLED i niestety tam wszystko niby funkcjonowalo prawidlowo ale brak polskich czcionek w napisach - ciekawe czy to naprawią... ;/
A jak jest w LEC650 ?
No ręce opadają, co za lenistwo. Kolego sprawdź co jest napisane w poście 676 na poprzedniej stronie.
 

ChrisB

New member
No i mamy kolejną wersja softu z numerem 1016.0. UWAGA! Tym razem SAMSUNG postanowił podzielić się informacjami co zostało poprawione:

T-VALDEUC-1016.0
. To add requirement of Ziggo certification (Netherlands)
. PVR working at TF1 Widget(Channel bound service on) channel (France)
. Some HEAAC 5.1ch sound discontinuousin headphone mode
 

Mariu

Member
Ja to wlasciwie jestem zdecydowany na ten model,wezme 46"
Co by nie mowic cena jest teraz rewelacyjna.
TV potrzebuje glownie do sygnalu HD,SD rowniez bedzie,ale podawany przerz tuner w rozdzielczosc 1080i wiec TV usunie tylko przeplot.
Natomiast mam pewne obawy o clouding,czy w tym modelu to bardzo dokuczliwe?Z tego co czytalem o C650 to nie sychac jakos zeby matryce byly nierowno podswietlane... co o tym sadzicie
 

Jericho24

Member
Bez reklam
No i mamy kolejną wersja softu z numerem 1016.0. UWAGA! Tym razem SAMSUNG postanowił podzielić się informacjami co zostało poprawione:

T-VALDEUC-1016.0
. To add requirement of Ziggo certification (Netherlands)
. PVR working at TF1 Widget(Channel bound service on) channel (France)
. Some HEAAC 5.1ch sound discontinuousin headphone mode
Te PVR troche dziwne, bo ten TV nie ma mozliwosci nagrywania.


Ja to wlasciwie jestem zdecydowany na ten model,wezme 46"
Co by nie mowic cena jest teraz rewelacyjna.
TV potrzebuje glownie do sygnalu HD,SD rowniez bedzie,ale podawany przerz tuner w rozdzielczosc 1080i wiec TV usunie tylko przeplot.
Natomiast mam pewne obawy o clouding,czy w tym modelu to bardzo dokuczliwe?Z tego co czytalem o C650 to nie sychac jakos zeby matryce byly nierowno podswietlane... co o tym sadzicie
Czytaj: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1234637
 

tczrasz

New member
wczoraj na niemieckiej stronie samsunga pojawił się nowy soft do telewizorka le46c650 1016.0 en .
Ktoś już aktualizował telewizor? czy bedzie nim polskie meni?
 

Mariu

Member
Troche czytalem i chyba pare sie trafilo ze z****ną matryca.
Podobno z pierwszej serii bylo troche nierowno podswietlanych.
Teraz powinno być ok.
Ale jak by mi sie trafila jaks nierowno podswietlona matryca to serwis Samsunga uzna gwarancje w takim przypadku ?
Wiadomo ze rogi moga tam byc troszke bardziej podswietlone,ale jak by bardzo bylo widac to Samsung to uzna.
Jak tam wogole u nich jest z serwisem ?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Troche czytalem i chyba pare sie trafilo ze z****ną matryca.
Podobno z pierwszej serii bylo troche nierowno podswietlanych.
Teraz powinno być ok.
Ale jak by mi sie trafila jaks nierowno podswietlona matryca to serwis Samsunga uzna gwarancje w takim przypadku ?
Wiadomo ze rogi moga tam byc troszke bardziej podswietlone,ale jak by bardzo bylo widac to Samsung to uzna.
Jak tam wogole u nich jest z serwisem ?
O ile mi wiadomo, to sklep daje 7 dni na przetestowanie sprzętu, w tym czasie możesz wymienić TV, więc nie musisz się przejmować gwarancją. Przestań sie martwic na zapas, bo potem zamiast się cieszyc z nowego nabytku, to będziesz siedział i wyszukiwał wszelkich niedoróbek ;). Co do samego serwisu to już było kilka razy opisane na forum i ludzie wypowiadali się raczej pozytywnie, oczywiście nie mylić z telefoniczną obsługa klienta, bo tam to same pajace.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czy ktos posiada C650 z czerwoną łezką u dołu obudowy? Z tego co widziałem niemal we wszystkich materiałach i sklepach internetowych są zdjęcia z czerwonym dołem i w opisach ten telewizor widnieje jako czarno-czerwony, tymczasem w sklepach na pókkach i na stronie producenta jest zwykły szary przy nazwie C650. O oc chodzi? A moze znowu 651, 652 będą róznić się kolorem?
 

Mateuszw

New member
..

U mnie jest czerwona w LE46C650, tylko taka słabo czerwona /ciemno bordowa/, ramka również taka jest.
Natomiast jak jest ciemniej w pokoju to sprawia wrażenie czarnej.
 

Franczesko

New member
Witam
Również jestem zdecydowany na le46c650 jednak czy ktoś wie na 100% albo może przetestował w swoim TV tzw. polepszanie obrazu sygnału SD (tzw. skalowanie obrazu) z wejścia antenowego, (jest to sygnał analogowy z ubogiej kablówki, która nie oferuje żadnego tunera który który miałby na wyjści sygnał cyfrowy HD). Wiem, że np. w Toshibach bardzo mocno reklamowana jest funkcja Resolution +, która niby to polepsza jakość jakiegokolwiek sygnału wejściowego (czyli również antenowego/ analogowego) do jakości prawie HD)- podobno. Czy Samsung ma jakiś odpowiednik tego albo może coś lepszego? Proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat. Jeśli jest taka opcja proszę o instrukcję jak ją włączyć w Samsungu? Pozdrawiam
Franczesko
 
Ostatnia edycja:

matrobert

New member
wczoraj na niemieckiej stronie samsunga pojawił się nowy soft do telewizorka le46c650 1016.0 en .
Ktoś już aktualizował telewizor? czy bedzie nim polskie meni?

Oczywiscie że będzie.

Wkońcu Samsung dodaje krótki opis do wypuszcznych firmware-ów. Dla nas nie ma wiekszych zmian.

T-VALDEUC-1016.0
. To add requirement of Ziggo certification (Netherlands)
. PVR working at TF1 Widget(Channel bound service on) channel (France)
. Some HEAAC 5.1ch sound discontinuousin headphone mode

:D
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Troche czytalem i chyba pare sie trafilo ze z****ną matryca.
Podobno z pierwszej serii bylo troche nierowno podswietlanych.
Teraz powinno być ok.
Ale jak by mi sie trafila jaks nierowno podswietlona matryca to serwis Samsunga uzna gwarancje w takim przypadku ?
Wiadomo ze rogi moga tam byc troszke bardziej podswietlone,ale jak by bardzo bylo widac to Samsung to uzna.
Jak tam wogole u nich jest z serwisem ?
Z anglojezycznego forum wynika, ze samsung czesto wymienial im cale TV nawet na nowszy model. U nas z reguly konczy sie to wymiana matrycy.

Czy ktos posiada C650 z czerwoną łezką u dołu obudowy? Z tego co widziałem niemal we wszystkich materiałach i sklepach internetowych są zdjęcia z czerwonym dołem i w opisach ten telewizor widnieje jako czarno-czerwony, tymczasem w sklepach na pókkach i na stronie producenta jest zwykły szary przy nazwie C650. O oc chodzi? A moze znowu 651, 652 będą róznić się kolorem?
Ponad tydzien temu wyslalem zapytanie do Samsunga jak to jest z ta leska u dolu ekranu. Model ktory prezentuja odbiega wygladem od tych dostepnych w sklepie. Jak dotad w realu nigdzie nie widzialem chociaz podobnego do tego ze strony. Wszystkie mialy dziwny ciemny nieprzezroczysty plastik z malymi kwadracikami.


U mnie jest czerwona w LE46C650, tylko taka słabo czerwona /ciemno bordowa/, ramka również taka jest.
Natomiast jak jest ciemniej w pokoju to sprawia wrażenie czarnej.
Zrob zdjecie z bliska tej lezki i wklej na forum.
 
Do góry