Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

kshysio

New member
Miałem podobny komunikat po włączeniu telewizora pewnego dnia - wszystkie ustawienia OK , internet w komputerze hulał a telewizor nie miał dostępu do netu. Przyczyna okazała się prozaiczna- po wyjęciu i ponownym włożeniu wtyczki kabla sieciowego w Tv wszystko ruszyło. Cos tam nie łączyło
:( Ale pewnie to jako pierwsze sprawdziłaś...

witam
mam podobny problem jak wyżej, opisany wcześniej przez czarnulka007 - mianowicie po włączeniu dnia pewnego netu/DLNA po prostu nie ma... nie pomaga zamiana wtyczek w routerze, wkładanie wyjmowanie kabla, włączanie i wyłączanie TV... czy to przypadłość wybranych modeli? podłączenie kompa do kabla bez problemu więc powinno być ok. jak dla mnie dziwnym objawem jest fakt, że po podłączaniu kabelka do tv na routerze dioda sygnalizacyjna portu nawet nie zamruga. Czy tylko serwis pozostaje?

pozdrawiam
Kshysio
 

st_ella

New member
Witam,

trochę Państwa podczytuję... piszecie o mega zaawansowanych rzeczach do, których nie doszłam jeszcze w moim niebuczącym TV... LE37C650

Po podłączeniu dekodera HD po HDMI okazuje się, że tv nie przełącza się automatycznie po włączeniu dekodera. Trzeba wybierać przez source.
to samo mam z DVD LG ....
nie ma pojęcia jak mogę zrobić i co mogę zrobić aby po włączeniu DVD, Tv przełączył mi się automatycznie. Bardzo proszę o pomoc!

dzięki i pozdrawiam
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam,

trochę Państwa podczytuję... piszecie o mega zaawansowanych rzeczach do, których nie doszłam jeszcze w moim niebuczącym TV... LE37C650

Po podłączeniu dekodera HD po HDMI okazuje się, że tv nie przełącza się automatycznie po włączeniu dekodera. Trzeba wybierać przez source.
to samo mam z DVD LG ....
nie ma pojęcia jak mogę zrobić i co mogę zrobić aby po włączeniu DVD, Tv przełączył mi się automatycznie. Bardzo proszę o pomoc!

dzięki i pozdrawiam
Jeżeli DVD lub dekoder posiadają funkcję anynet+ to może pomóc, jeżeli nie, to lipa. Jedyna pociecha to taka, że TV po włączeniu czerwonym przyciskiem na pilocie przełącza się na ostatnio używane źródło.
 

wO_OjTaS

New member
Witam

Czy ktos wie jak mozna powiekszyc odtwarzany film DIVX/MKV w przypadku gdy film jest w formacie gdzie wiekszosc ekranu zajmuja czarne pasku u gory i dolu? Z tego co widze to mozna rozciagnac obraz w pionie - przez to wszystko jest znieksztalcone, ale nie ma opcji powiekszenia przy ktorej film zajmowalby caly ekran a obciete bylyby "boki" wyswietlanego filmu.

Grzesiek

Klikasz na pilocie TOOLS i z pozycji FORMAT OBRAZU wybierasz interesujaca cie rozdzielczosc. Dziala - robilem przy DivX i mkv.

Pozdrawiam
 

91tomek

Klub HDTV.com.pl
vip
witam

Posiadam model 40C650 i mam dwa pytania.

1) Jak przełączam na dekoder cyfrowy (cyfra+) to w lewym górnym narożniku napisane jest 1920x1800i@50Hz. Pytanie moje brzmi jak można ustawić aby zamiast 50Hz było 100 ??

2) Mam również podłączoną kablówkę i jeśli naciskam na pilocie info to pokazuje mi co jest grane o aktualnej godzinie jednak czas jest o 1 godzinę do tyłu co bardzo przeszkadza. Zegar jest ustawiony no dobrą godzinę więc nie wiem gdzie znajduje się problem. W drugim pokoju mam Sony 40Z5500 i tam poradziłem sobie ustawiając czas GMT+1 ale w swoim Samsungu takiej opcji nie mogę znaleźć.

Będę wdzięczny za wszelkie rady
Pozdrawiam
 

mrpower

New member
Klikasz na pilocie TOOLS i z pozycji FORMAT OBRAZU wybierasz interesujaca cie rozdzielczosc. Dziala - robilem przy DivX i mkv.

Pozdrawiam
Chodzi mi o filmy w formacie kinowym 2.40:1

U mnie sa opcje
Picture Size (Mode1 / Mode2 / Original)
Gdzie Mode1 - film jest powiekszany na pelen ekran, ale nadal w przypadku wiekszosci filmów na dole i góry są czarne paski bo TV ma format 16:9 a nie 2.40:1 jak w kinie
Mode2 - film jest rozciagany w pionie - wtedy obraz jest nienaturalny
Orginal - film zajmuje tylko srodkowa czesc ekranu po bokach, u gory i dolu sa czarne paski (wtedy telewizor wyswietla obraz w rozdz 1920x1080)

Nadal nie ma opcji zeby film w formacie 2.40:1 przeskalowac w trybie Pan & Scan do formatu TV 16:9 (obciac boki filmu i wyswietlic obraz na pelnym ekranie)
 

Jericho24

Member
Bez reklam
witam

Posiadam model 40C650 i mam dwa pytania.

1) Jak przełączam na dekoder cyfrowy (cyfra+) to w lewym górnym narożniku napisane jest 1920x1800i@50Hz. Pytanie moje brzmi jak można ustawić aby zamiast 50Hz było 100 ??

2) Mam również podłączoną kablówkę i jeśli naciskam na pilocie info to pokazuje mi co jest grane o aktualnej godzinie jednak czas jest o 1 godzinę do tyłu co bardzo przeszkadza. Zegar jest ustawiony no dobrą godzinę więc nie wiem gdzie znajduje się problem. W drugim pokoju mam Sony 40Z5500 i tam poradziłem sobie ustawiając czas GMT+1 ale w swoim Samsungu takiej opcji nie mogę znaleźć.

Będę wdzięczny za wszelkie rady
Pozdrawiam
Zarejestrowac sie umiales, ale z skorzystac z opcji szukaj to juz nie bardzo. Odpowiedzi juz sa na te pytania. Odsylam do poczatku tematu. Wyjdzie ci to tylko na dobre.
 

91tomek

Klub HDTV.com.pl
vip
Liczyłem na jakąś podpowiedź a nie przeglądanie 68 stron

Nie mogę nic znaleźć niestety.

No i nic nie znalazłem pomoże ktoś??
 
Ostatnia edycja:

KaYteck1

New member
Witam wszystkich (pierwszy post) :p Dzięki użytkownikom jak 91tomek, wątek wkrótce napuchnie jak o serii B. Jestem szczęśliwym posiadaczem 37"B650, tudzież byłem (został na Mazurach u matulki). Mam zamiar kupić teraz 40"C650 i mam pytanko jaki jest rozstaw VESA, różne dane na różnych stronach widziałem a nie chce kupić bezużytecznego wieszaka.

100Hz to nie częstotliwość odświeżania jak na starych CeeRTekach, tylko układ scalony odpowiedzialny za liczenie i wstawianie półklatek, tak pokrótce, którego notabene nie używam ;)
 

91tomek

Klub HDTV.com.pl
vip
A pytanie dotyczące EPG przeszukałem cały temat i co chwilę wyświetlało się nie znaleziono wyników. Proszę o pomoc
 

BartekS1979

New member
Witam wszystkich
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem LE46C650. Mam w związku z powyższym jak na razie jedno pytanie. Przekonwertowałem napisy przy użyciu SubEdit z txt na srt, ale TV nie wyświetla polskich znaków. Czy jest to wina oprogramowania odbiornika, czy też powinienem coś przestawić w programie, lub też użyć innego
 

janusdel

New member
Witam wszystkich
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem LE46C650. Mam w związku z powyższym jak na razie jedno pytanie. Przekonwertowałem napisy przy użyciu SubEdit z txt na srt, ale TV nie wyświetla polskich znaków. Czy jest to wina oprogramowania odbiornika, czy też powinienem coś przestawić w programie, lub też użyć innego

BYŁO! W przyszłości użyj opcji szukaj;-)
Jak odpalisz film, to naciskasz (chyba) "tools" i tam będą ustawienia napisów, zmień region na "europę środkową". Nie pamiętam czy dokładnie tak tam jest napisane, ale powinieneś znaleźć.

Konwertowanie napisów na srt pomaga w przypadku gdy zwykłe txt będą się rozjeżdżać w czasie.
 

BartekS1979

New member
Dzięki wielkie. Widziałem ten wpis, ale coś mi się pomieszało i doszedłem do wniosku, że chodzi o zmianę w programie a nie w ustawieniach TV. Z opcją szukaj jestem zaprzyjaźniony, a na przyszłość postaram się dokładniej czytać porady lepiej zorientowanych.
 

st_ella

New member
dzięki

Jeżeli DVD lub dekoder posiadają funkcję anynet+ to może pomóc, jeżeli nie, to lipa. Jedyna pociecha to taka, że TV po włączeniu czerwonym przyciskiem na pilocie przełącza się na ostatnio używane źródło.

pedro dzięki wielkie...
poczytam i poszukam o anynet dla moich sprzętów....

a ta pociecha mnie nic a nic nie cieszy :(

do tego mam tak wielki brak czasu ze nie mogę się nacieszyć TV...
 

wO_OjTaS

New member
Chodzi mi o filmy w formacie kinowym 2.40:1

U mnie sa opcje
Picture Size (Mode1 / Mode2 / Original)
Gdzie Mode1 - film jest powiekszany na pelen ekran, ale nadal w przypadku wiekszosci filmów na dole i góry są czarne paski bo TV ma format 16:9 a nie 2.40:1 jak w kinie
Mode2 - film jest rozciagany w pionie - wtedy obraz jest nienaturalny
Orginal - film zajmuje tylko srodkowa czesc ekranu po bokach, u gory i dolu sa czarne paski (wtedy telewizor wyswietla obraz w rozdz 1920x1080)

Nadal nie ma opcji zeby film w formacie 2.40:1 przeskalowac w trybie Pan & Scan do formatu TV 16:9 (obciac boki filmu i wyswietlic obraz na pelnym ekranie)


A przycisk P.SIZE na dole pilota ?
 

northernlite

New member
Witajcie.
Warto zmieniać firmware z 1006 na 1015 w 40C650?
I jeszcze jedno pytanie - DLNA działa tylko po wifi, czy po kablu też (bo nie umiem sobie poradzić), tv do rutera mam podłączony skrętką.
Pozdrawiam
 
Do góry