Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

janusdel

New member
zerkam właśnie na ceny 37" wersji i w neo24 kosztuje 2450 i pewnie + dostawa. Jak zainteresowałem się tym tv to ceny startowały 2600, w ciągu dwóch tygodni takie zejście? Dawno nie kupowałem telewizora i sprzętu, ale o czym to kurde świadczy? czy to normalne? Może w takim razie poczekać, bo za tydzień będzie kosztował 2000 pln :D??

W sumie ten model (C650) to "nowość", do kupienia dopiero od kilku tygodni, dlatego moim zdaniem cena na początku była wyższa.


Podczas oglądania filmu z napisami wciśnij na pilocie przycisk TOOLS. Wyświetli się menu ustawień w tym ustawień napisów. Tam możesz ustawić Europę środkową. U mnie polskie znaki są jak trzeba.8)

Ja też w pierwszy dzień się zdziwiłem, że nie było polskich znaków. Jednak po chwili znalazłem opcję zmiany regionu (kodowania napisów) i od tamtej pory wszystkie polskie znaki działają:)
 

ruski99

New member
Dzisiaj postanowiłem trochę poeksperymentować i na pena USB wrzuciłem klip m2ts nagrany moją kamerką HD Canon HG20. Zmieniłem rozszerzenie pliku na avi. C650 odtwarza taki plik bez problemu w pełnej rozdziałce i z dźwiękiem:-D !!! A pomyśleć, że jeszcze wczoraj chodził mi po głowie zakup jakiegoś Popcorna czy innego wynalazka tylko po to, aby oglądać pliki z kamery.
 

Wigash

New member
Dzisiaj postanowiłem trochę poeksperymentować i na pena USB wrzuciłem klip m2ts nagrany moją kamerką HD Canon HG20. Zmieniłem rozszerzenie pliku na avi. C650 odtwarza taki plik bez problemu w pełnej rozdziałce i z dźwiękiem:-D !!! A pomyśleć, że jeszcze wczoraj chodził mi po głowie zakup jakiegoś Popcorna czy innego wynalazka tylko po to, aby oglądać pliki z kamery.
no tak bo chodzi o kodeki a nie o paczkę/rozszerzenie. dlatego niektóre mkv chodzą a niektóre nie...
Nie wiem czy ktos juz to czytal, ale prosze ;)

Samsung C650 TV Review

" http : // devblog . ailon . org / devblog / post / 2010 / 04 / 15 / Samsung-C650-TV-Review . aspx "- wykasowac spacje miedzy znakami.

Official Samsung LNXXC630/C650 Owners Thread - AVS Forum

Instrukcja:
http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201002/20100220130731625/BN68-02541A-01Eng-0212.pdf

Krotkie porownanie C650 z C630:
Samsung LN40C650 / LN40C630 HDTV ? Samsung LN40C650 Hottest and Cheapest Deals on Samsung LN40C650 / LN40C630 HDTVs
chętnie poczytam, choc już tv do mnie jedzie i nic mnie już chyba nie zniechęci (brak gazety.pl??)
ten link ze spacjami to chyba to samo co pierwszy link :hmm: :-D
edit:
kurcze dlaczego nie ma w Polsce tego 630, o wiele ładniejsza obudowa :(
edit2:
właśnie doczytałem tego geniusza od modelu C653, że właśnie w tej serii końcówka 3 oznacza obudowę w klasycznym kształcie, chyba się załamię, czy to oznacza, że niedługo wejdzie na polski rynek wersja 653 a ja kupiłem 650?? załamka normalnie. Po kiego grzyba oni robią takie różne wersje obudowy??
edit3:
o co chodzi z tymi aplikacjami samsunga? czy w modelu 650 też są aplikacje? a nie jak w LEDowym B7000 Widgety? Z opisu na polskiej stronie samsunga nic nie wynika a przy porówaniu 37" i 40" wersji wychodzi tylko, że oprócz wymiarów i zużyciem energi (ofkozz) róznią się tylko Ultra clear panelem - w tym pierwszym brak w 40" jest.
 
Ostatnia edycja:

OSP110233

New member
No więc ... po raz kolejny stałem się użytkownikiem TV LCD (dokładnie 3 raz) :) i chciałbym się tylko podzielić moimi szybkim spostrzeżeniami (ok. 2 h) odnośnie porównania Sama 40C650 z modelem z 40B650. Pomijam kwestie wykonania i wyglądu, natomiast w mojej opinii:
- jest znaczna poprawa jeżeli chodzi o jakość dźwięku TV (szału nie ma ale jest lepiej np. w kwestii tonów niskich);
- dodano nowe możliwości kalibracji TV - czy do wykorzystania, nie wiem;
- wydaje mi się że znacznie lepiej prezentują się Divx wyświetlane na TV;
- matryca SQ01 (przynajmniej na razie) już widziałem w 46C650 AA01 a w modelu niższym 46C530 SQ01 - wrrr;
- wydaje mi się, że TV lepiej skaluje i wyświetla obraz z DVB-T i Tunera HD (aczkolwiek jak zawsze wiele zależy od nadawanego materiału).\;
- równomierne podświetlenie matrycy;
- wreszcie normalny pilot (moim zdaniem lepszy komfort obsługi) ale klawisze nawigacyjne mogłyby mieć większy skok.

Na razie chyba tyle. Czekam na jakieś testy w sieci i propozycje ustawień (na razie wrzuciłem ustawienia od B650 z HDTV UK. Może zrobię jeszcze aktualizację softu ... chociaż z tym nie ma pośpiechu.
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
do mnie tez dojechał właśnie w momencie gdy czytałem posta poniżej.
Pierwsze co zobaczyłem matryca AA01 i nie wiem czy mam się cieszyć czy już bać? Wszyscy mają SQ01... Jeszcze nie wiem co zaprezentuje, bo muszę go poskładać :krol:
 

OSP110233

New member
do mnie tez dojechał właśnie w momencie gdy czytałem posta poniżej.
Pierwsze co zobaczyłem matryca AA01 i nie wiem czy mam się cieszyć czy już bać? Wszyscy mają SQ01... Jeszcze nie wiem co zaprezentuje, bo muszę go poskładać :krol:

Bać raczej nie ... najlepiej zapomnieć i się cieszyć TV :) tym bardziej że w tym rozmiarze są tylko matryce AUO :)
 
Ostatnia edycja:

pedewe

New member
No i jest :) Cyfra + SD z odległości nawet 2,5 m super, xbox 1080p brak słów :p resztę przetestuję też opiszę. Więc jeżeli ktoś ma wątpliwości co do 46 cali, 3 m to idealna odległość nawet w SD.
 

Wigash

New member
Pół dnia zabawy za mną. Jestem naprawdę zadowolony, 37 cali i odległość od ekranu do oczu 2,5 m jest jak dla mnie optymalna. W sklepie 40" wydaje się niewiele większy ale w domu podejrzewam, że już by była przesada. Oczywiście mówię o swoich doznaniach, bo oczywiście moja żona mówi że za duży a na pewno znalazłyby sie osoby co by powiedziały, że dużo za mały :)
Obraz jest ok, tyle tylko, że mimo telewizji n i sygnału cyfrowego nie wydaje się o wiele lepszy niż z LEDowego UE40B7000 - oczywiście jeśli chodzi o kanały w SD. Z HD już lepiej, ale i tak wszystko zależy od materiału jaki puszczają, na razie najfajniejszy efekt były na AnimalPlanet HD. To jest mój pierwszy TV LCD więc nie mam zbytniego porównania, ale obraz jest naprawdę dobry. Kolory sa bardzo ładne i soczyste. Można ustawiać temperaturę barwową, na tym sygnale co mam czyli dekoder po HDMI mogę ustawić zimny i naturalny. Jest jeszcze dużo różnych opcji do nastawiania więc na pewno każdy ustawi pod siebie. Jest funkcja wzmocnienie czerni z HDMI, nie wiem o co chodzi i na razie nie testowałem, ale podobno zwiększa kontrast i głębię czerni - zobaczymy.
Jest appstore, a nie jak w B7000 system widgetów tylko mam trochę mało pamięci wolnej bo juz teraz jest niecałe 400 Mb tylko :( no i faktycznie nie ma gazety.pl, ale ten system jest zupełnie inny od tego w B7000 więc pewnie trzeba poczekać, aż dorobią aplikacje. Do pobrania dostępne są jakieś gry i programy - wersje pełne i trial, ale niewiele tego. Mam nadzieję, że system się rozwinie i będą jakieś fajne aplikacje. O dziwo jeszcze nie testowałem media playera i udostępniania filmów DLNA - a były to dwie podstawowe funkcjonalności dla których kupiłem ten TV :) Nawet bez tego miałem duży fun :grin::mrgreen: No ale jak sobie teraz uświadomiłem nigdzie nie widziałem płyty z PC share manager... :hmm:
 

simarik

New member
No i jest :) Cyfra + SD z odległości nawet 2,5 m super, xbox 1080p brak słów :p resztę przetestuję też opiszę. Więc jeżeli ktoś ma wątpliwości co do 46 cali, 3 m to idealna odległość nawet w SD.

Dzięki pedewe za informacje czekam na więcej po Twoich testach.
Coraz bardziej przekonuje się do zakupu właśnie tego TV i to w dodatku 46" do odległości 3-3,5m (zresztą widzę, że mamy podobne warunki i oczekiwania co do TV - SD + trochę HD i x-box).
Jak już się troche pobawisz to napisz coś jeszcze na temat funkcji internetu i odczytywania filmów z napisami z pena.

A i jaką ogólnie masz opinie o sklepie, w którym kupiłeś (obsługa, dostawa, itp.)
 
Ostatnia edycja:

pedewe

New member
sklep oleole.pl przy składaniu zamówienia od razu jest podawany dokładny termin dostawy i co najlepsze termin się zgadza :) Dostawcy wnieśli telewizor odpakowali pokazali że cały i zdrowy :) Sklep polecam w 100 % dodam że płaciłem przelewem.
 

janusdel

New member
Pół dnia zabawy za mną. Jestem naprawdę zadowolony, 37 cali i odległość od ekranu do oczu 2,5 m jest jak dla mnie optymalna. W sklepie 40" wydaje się niewiele większy ale w domu podejrzewam, że już by była przesada.

Ze mną jeśli chodzi o wielkość było tak:
- wybór padł na 40", odległość normalna do ekranu 3,5m. Do oglądania filmów w HD mniej ~2,5m.
- przez pierwszych kilka dni wydawał się duży (w końcu przesiadka z 20" CRT była:wink:)
- później wydawał się taki w sam raz
- teraz po około 2 tygodniach jakby był większy, to nikt by nie miał nic przeciwko:eek:k:


I jeszcze coś ode mnie w kwestii podłączenia kompa i input laga. Wczoraj się trochę pobawiłem, podłączenie przez D-Sub (VGA). Powiem szczerze, że jeśli nie czytałbym o tym wcześniej to na 100% bym na to nie zwrócił uwagi:wink:
Jakiś tam minimalny jest, widać go na kursorze, ale ja na prawdę się musiałem bardzo mocno na tym skupić. Poza tym Colin Dirt w FullHD (na max detalach) wygląda rewelacyjnie (ehh szkoda, że blaszak stoi na górze, a TV na dole). Poza tym na chwilę odpaliłem Call of Duty MW2 i Mass Effecta 2. W żadnym z tych przypadków input lag, jak dla nie sprawiał żadnych problemów (dla mnie niezauważalny).
 

Karol75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wigash mam do Ciebie pytanie: czy Twój TV "bzyczy"?
Pytam dlatego, że też masz 37" tak jak ja.
Ja mam drugi TV - jeden mi już wymienili bo "bzyczał" od początku - i po tygodniu użytkowania mi zaczął "bzyczeć".
Jak jest cisza to słyszę ten dźwięk z odległości ok 1,5 m.
Zauważyłem też jedną rzecz, że jakby mniej "bzyczał" na ustawieniu obrazu Dynamiczny a najbardziej go słychać na trybie Film.
Już nie wiem co z tym zrobić czy reklamować czy dać sobie spokój. Jak dżwięki są trochę głośniejsze to tak bardzo to nie przeszkadza ale ja już chyba jestem wyczulony na to :-?
Ogólnie to jestem bardzo zadowolony z TV. Obraz i kolorki jak zapodam Blue Ray to są super :-D
Pozdrawiam
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Pare fotek i filmow przechwyconych z netu o Samsung LN40C630:;)
http://i43.tinypic.com/2w39oaf
http://i40.tinypic.com/2f0bvko
http://i39.tinypic.com/igj79z
http://i42.tinypic.com/30aqf10
http://i44.tinypic.com/24wbwa1
http://i42.tinypic.com/35c2y2v

YouTube - Samsung LN40C630 Test
YouTube - Samsung LN40C630 Test 2


Wypowiedz z jednego z forumowiczy o rożnicy wersji C630 i C650:


"So after talking to a guy at Fry's today about the 55C630 and 55C650 we came to the conclusion that the only difference between the 630 and 650 is:
  • 30,000:1 difference in contrast ratio (the 630 having 120,000:1 and 650 having 150,000:1)
  • Different frame
  • Internet Apps "
 
Ostatnia edycja:

friday69

New member
Witam, mam jedno pytanie. Czy ten Samsung posiada efekt teatru? Tak jak np w S. UEb6000 lub LG SL9500? Chodzi mi czy na standardowych ustawieniach widać ten efekt czy należy "podkręcać" telewizor? Zależy mi na tym efekcie dlatego pytam.
 

gafon

New member
Napisales, ze pokazali ze caly i zdrowy. Mam takie moze troche glupie pytanie - czy mozna sobie przy nich odpalic tv i sprawdzic czy sa badpiksele na przyklad? :) Bo tez planuje zakup przez neta i tego sie wlasnie obawiam. Czy mozna sie jakos zabezpieczyc przed badpikselami itp dokonujac zakupu przez internet?
 

Wigash

New member
Witam, mam jedno pytanie. Czy ten Samsung posiada efekt teatru? Tak jak np w S. UEb6000 lub LG SL9500? Chodzi mi czy na standardowych ustawieniach widać ten efekt czy należy "podkręcać" telewizor? Zależy mi na tym efekcie dlatego pytam.
chodzi ci o obraz? ze jest taki nienaturalnie ostry (nienaturalnie dla uzytkownika CRT :)) szczerze powiedziawszy to jakoś u mnie na 37 calach nie walnął mnie po oczach ten efekt, ale miałem na jakimś dość nowym filmie na HBO2 HD, albo już się przyzwyczaiłem, bo znajomi mają LCDki albo na 37" tak bardzo tego nie widać jak na 42 i 46 u znajomych.
Wigash mam do Ciebie pytanie: czy Twój TV "bzyczy"?
Pytam dlatego, że też masz 37" tak jak ja.
Ja mam drugi TV - jeden mi już wymienili bo "bzyczał" od początku - i po tygodniu użytkowania mi zaczął "bzyczeć".
Jak jest cisza to słyszę ten dźwięk z odległości ok 1,5 m.
Zauważyłem też jedną rzecz, że jakby mniej "bzyczał" na ustawieniu obrazu Dynamiczny a najbardziej go słychać na trybie Film.
Już nie wiem co z tym zrobić czy reklamować czy dać sobie spokój. Jak dżwięki są trochę głośniejsze to tak bardzo to nie przeszkadza ale ja już chyba jestem wyczulony na to :-?
Ogólnie to jestem bardzo zadowolony z TV. Obraz i kolorki jak zapodam Blue Ray to są super :-D
Pozdrawiam
szczerze powiedziawszy bzyczy. Nie jest to jakieś mega bzyczenie, bo słychać to tylko gdy się np przełącza program na dekoderze i czasem jest na 1-2 sek czarny obraz. Potem jak ruszy to jest ok. TZN nie to że nie słychać tylko jakby bzyczenie zanika jak już coś się wyświetla na ekranie, bo jak zrobisz mute to nie słychać tak bardzo jak przy czarnym. Oczywiście ja już czytałem o twoim bzyczeniu i wymianie, dlatego miałem wyczulone ucho. Żona na razie nie zwraca na to uwagi, a wiem że ją takie dźwięki zazwyczaj denerwują i na pewno by mi powiedziała. Jak przez tydzień nie będzie zwracała na to uwagi to ją o to zapytam :):)
acha nadal TV nie widzi mojej sieci i udostępnionych za pomocą Share managera zasobów :( ale jak poczytałem w instrukcji jakie odtwarzanie przez sieć ma ograniczenia to chyba zainwestuję w zewnętrzny HDD z wyjściem USB i wejściem LAN, wtedy i będą się zasoby odświeżać i wszystkie funkcjie M.Playera będą zachowane.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
acha nadal TV nie widzi mojej sieci i udostępnionych za pomocą Share managera zasobów :( ale jak poczytałem w instrukcji jakie odtwarzanie przez sieć ma ograniczenia to chyba zainwestuję w zewnętrzny HDD z wyjściem USB i wejściem LAN, wtedy i będą się zasoby odświeżać i wszystkie funkcjie M.Playera będą zachowane.

Jeżeli masz dobrze skonfigurowany PC Share Manager i dodane wyjątki do zapory sieciowej to musi działać. Faktycznie jest parę ograniczeń, które po czasie mogą denerwować(odświeżanie, lub brak przewijania w niektórych filmach). Co do HDD, to nie lepiej na razie używać zwykłego zew. dysku i np poczekać aż ekipa z SamyGo wypuści Extension Pack do waszego modelu, wtedy można sobie podmontować serwer samba w TV i przez sieć oglądać wszystko, bez ograniczeń.
 

Guciak

New member
Jestem załamany, pojechałem do MM z kasą w kieszeni na 32" telewizor LCD, spędziłem dobre 2 godziny na wybieraniu telewizora, obok siebie stały dwa samsungi 32" 32C550 i 32C650, niestety mimo wielu prób regulacji ten drugi miał gorszy obraz!, kąty na 32C650 były wyraźnie słabsze co objawiało się szybszym blaknięciem obrazu wraz ze wzrostem kąta patrzenia, podobnie było z czernią która świeciła bardziej w modelu C650.
Znam się trochę na matrycach i mam wrażenie że w tej droższej 100Hz wersji zastosowano jakąś odmianę matrycy AMVA CMO a model niższy 60Hz miał oryginalną SPVA samsunga...

Robił ktoś podobne porównanie?
 
Do góry