Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

squibosh

New member
A jeśli idzie o gwarancję, to wydaje mi się (tak to jest jak nie czyta się dokładnie regulaminu sklepu), że to jest właśnie gwarancja sklepu (redcoon), bo oni sprowadzają ten sprzęt chyba z Niemiec, bez polskiej gwarancji.
 

ChrisB

New member
A jeśli idzie o gwarancję, to wydaje mi się (tak to jest jak nie czyta się dokładnie regulaminu sklepu), że to jest właśnie gwarancja sklepu (redcoon), bo oni sprowadzają ten sprzęt chyba z Niemiec, bez polskiej gwarancji.

Ja swój TV kupiłem właśnie w redcoon i już 2 razy aktualizowałem firmware. Cytat z regulaminu sklepu nt. gwarancji:

"Większość sprzedawanych produktów posiada gwarancje realizowane bezpośrednio przez autoryzowane centra serwisowe producentów na podstawie karty gwarancyjnej lub dowodu zakupu.
W przypadku braku karty gwarancyjnej producenta, produkt objęty jest gwarancją sprzedawcy na zasadzie door to door, która realizowana jest przez centrum serwisowe redcoon Polska i Polską Sieć Serwisową Quadranet."

Nie wiem jak Ty ale ja posiadam kartę gwarancyjną SAMSUNG ELECTRONICS w języku polskim a co za tym idzie to w tym momencie producent wyznacza warunki gwarancji. Dodatkowa informacja ze strony SAMSUNGA:

Czy gwarancja obejmuje produkty zakupione poza granicami kraju?
Nie, naprawie gwarancyjnej podlegają jedynie produkty wyposażone w kartę gwarancyjną SAMSUNG Electronics Polska.

Informacje o gwarancji SAMSUNG - nie ma tu nic o utracie gwarancji w przypadku upgrade'u softu.

BTW: Pojawiła się nowa wersja softu z numerem 1014.3
 
Ostatnia edycja:

squibosh

New member
Nie, nie mam gwarancji producenta. Mam tylko fakturę zakupu.

Dzwoniłem dziś do Quadranet. Pytałem, czy świadczą takie usługi (wizyty domowe :p), by zaktualizować oprogramowanie. Przy okazji powiedziałem kolesiowi o tym głupim zielonym pasku, zgłaszając to jako usterkę, to on na to, że przyjedzie do mnie jakiś delikwent stamtąd i wgra mi nowe oprogramowanie, co ma być sposobem na zażegnanie problemu. Hie hie. Jestem wspaniały :pPPP Oczywiście to wszystko nieodpłatnie :)
 

Gute

New member
LE40C650 opóźnienie dźwięku z HDMI

Witam
Mam podłączone kino domowe do tego TV (LE40C650) i jak puszczam dźwięk przez głośniki kina a nie z TV to słychać opóźnienie dźwięku. W menu serwisowym nie mogę znaleźć opcji zmieniającej opóźnienie dźwięku jak to było w starszych modelach. Możecie mi pomóc? Może ktoś ma rozpiske możliwych opcji wyboru w menu serwisowym?
 

phantasm

New member
Mam pytanie techniczno-kabelkologiczne ;). Czy jak podlacze przez hdmi do tv konsole, komputer i wyprowadze z telewizora wyjsciem optycznym dzwiek do amplitunera, to tv wysle z aktualnie wlaczonego zrodla dzwiek AC3/DTS 5.1? Czy to zlacze dziala tylko do wysylania z tunera analog/cyfra ?
Model tv LE46C650.
 

phantasm

New member
Mozesz dac znac czy masz tez tak np z filmami dvd lub bluray, telewizja, a najlepiej z jakims filmem w mkv. Telewizorek moze zle skalowac te divx/xvid i dlatego dodaje ten pasek, probowales sie bawic np powiekszeniem ekranu?


Witam,

Mam 55C650 na matrycy AA01. Podczas oglądania filmów divx uświadczam poziomy, długi na cały panel, zielony pasek na samym dole ekrany, który pojawia się i znika, raczej bez korelacji z tym, co dzieje się na ekranie. Czy ktoś z was ma podobny defekt? Czy należy to traktować jako usterkę do naprawienia?
 

squibosh

New member
Dvd puszczałem ze starego sprzętu, bez skalowania do 1080p, nie zauważyłem żadnego paska. Blue ray i filmy w mkv to póki co pieśń przyszłości (mam nadzieję - nieodległej). Jak już nabędę sprzęt to dam znać co i jak. Nie bawiłem się powiększaniem ekranu. Wtedy chyba zjadłoby mi część obrazu filmu (?).
 

djm@gic

New member
Nie mam pojęcia, ale sądząc po budowie firmware'u to pewnie tak. Sądzę tak dlatego, że siedzi tam linuks, którego kernel jest nie zmieniony od początku serii C. A podmieniany jest praktycznie cały system w tv czyli system plików, kernel, bootloader itd. Tylko pytanie czy tv na to pozwoli, czy wykryje starsze oprogramowanie i napisze, że nic z tego bo ma juz nowsze
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
Mam pytanie techniczno-kabelkologiczne ;). Czy jak podlacze przez hdmi do tv konsole, komputer i wyprowadze z telewizora wyjsciem optycznym dzwiek do amplitunera, to tv wysle z aktualnie wlaczonego zrodla dzwiek AC3/DTS 5.1? Czy to zlacze dziala tylko do wysylania z tunera analog/cyfra ?
Model tv LE46C650.
Na wyjściu optycznym będzie dźwięk tego, co aktualnie jest wyświetlane na ekranie. Nie wiem natomiast czy bedzie to sygnał 5.1. W modelu B650 pomimo podania sygnału 5.1 przez hdmi, na wyjściu optycznym było tylko 2.0. Możliwe że w waszych modelach już to poprawili.
 

Gute

New member
Znaczy korekta opóżnienia z menu użytk. nic nie dała?
A gdzie jest korekta opóźnienia w menu użytkownika? Narazie szukalem w menu serwisowym ale tez nie mogłem znalezc. Widziałem funkcje korekty ale z tego co pamietam (teraz nie jestem przy TV) Nie jest ona odpowiedzialna za synchronizacje urzadzen podlaczonych przez HDMI.
 
Ostatnia edycja:

phantasm

New member
Na wyjściu optycznym będzie dźwięk tego, co aktualnie jest wyświetlane na ekranie. Nie wiem natomiast czy bedzie to sygnał 5.1. W modelu B650 pomimo podania sygnału 5.1 przez hdmi, na wyjściu optycznym było tylko 2.0. Możliwe że w waszych modelach już to poprawili.

Czyli tak czy siak trzeba bedzie sprawdzic, jak bede mial chwile czasu to potestuje i dam znac. Dzieki za odpowiedz.
 

phantasm

New member
Dvd puszczałem ze starego sprzętu, bez skalowania do 1080p, nie zauważyłem żadnego paska. Blue ray i filmy w mkv to póki co pieśń przyszłości (mam nadzieję - nieodległej). Jak już nabędę sprzęt to dam znać co i jak. Nie bawiłem się powiększaniem ekranu. Wtedy chyba zjadłoby mi część obrazu filmu (?).

Tak zjadloby ci na pewno troche obrazu, chodzi mi jednak o to czy mimo powiekszenia nadal bedziesz mial ten irytujacy pasek, jesli tak tzn ze tv nie potrafi zbytnio zarzadzac rozdzielczoscia divx/xvid dopasowujac go do ekranu. Druga mozliwosc to tak jak ktos wczesniej wspomnial - sprawa softu. Jesli sie nie myle na stronie Samsunga 28.06 wyszla nowa wersja, mozesz pokusic sie o sprawdzenie.
 

mg147

New member
Na 1014.3 przetestowałem kilkadziesiat filmów hd, fulhd i działają bezproblemowo. Jedyny problem z którym mam do czynienia od początku to zanik dźwięku na wyjściu cyfrowym optycznym po kilku minutach oglądania. Musze wtedy wstać i dociś kabel, wtedy znowu jest sygnał i mało kiedy zaniknie 2-gi raz. Mam dwa kable optyczne, ale są to najtańsze jakie można kupić i być może one są temu winne.
 

kshysio

New member
witam,
za Waszą namową skusiłem się na C650 - moje pytanie do posiadaczy: jak włączyć opcje "muzyka w tle" podczas przeglądania zdjęć po DLNA? piszą o tym w manualu, lecz jakoś u mnie w TOOLSach tego nie ma...

swoją drogą telewizorek bardzo fajny, chociaż jeszcze się go uczę, czasami np. przy próbie uruchomienia YouTube wyskakuje info że koniecznie włącz ponownie TV aby zainstalowac aktualizacje (których defacto i tak poźniej nie instaluje)...
pozdrawiam Kshysio
 

Ziolo87

New member
. przy próbie uruchomienia YouTube wyskakuje info że koniecznie włącz ponownie TV aby zainstalowac aktualizacje (których defacto i tak poźniej nie instaluje)...
pozdrawiam Kshysio

Instaluj aktualizacje do Internet@TV, wszystko jest automatyczne i przynajmniej stabilniej działa.
Aktualizacje Internet@TV to co innego niż aktualizacja firmware w TV.
:popcorn:
 
Do góry