Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Doczu

New member
Samsungi c650 mają tuner DVB-T a nie DVB-S (wymagany przez TNK), dobrze prawię?
ma DVB-T i DVB-C
TNK jeśli się nie mylę obsługuje DVB-T, bo ponoć na zwykłej antenie siatkowej niektórzy odbierają, ale tu mogę być w błędzie bo coś źle mogłem wyczytać z sieci.
Witam po raz pierwszy.
Mam pytanie do ludzi mających TV LE37C650 + kablówka z Vectry (cyfrowy decoder Technisat Digit MFK4-k)
Otóż jaką macie jakość obrazu w tym połączeniu??
Szału nie będzie. Co prawda rodzice mają C630 z matrycą SQ03 ale nie spodziewam się by różnice były znaczące.
Generalnie nie należy mieć złudzeń i na połączeniu SCART nie uzyskamy zadowalającego poziomu obrazu.
U mnie na dekoderze M3x Digit także jakość obrazu dupy nie urywała.
Pewnym rozwiązaniem może być zakup modułu Common Interface i skorzystanie z karty abonenckiej podłączanej bezpośrednio do TV. Ja tak też zrobiłem. Wprawdzie jakość części kanałów SD się nie poprawiła jakoś znacząco, ale jednak większość wygląda lepiej. Zauważalnie gorzej prezentują sie TVP Info i TVP Historia. Reszta lepiej lub nie gorzej, no i doszły kanały HD, których tuner nie obsługiwał, tzn nie wyświetlał obrazu. Był tylko dźwięk.
Podstawową informacją jaką musisz uzyskać z kablówki, to jaki mają system kodowania. Jak Conax, to w zasadzie moduł CI kosztuje ok 150 zł.
 

Fish35

New member
Witam
A czy ktoś podłączał do C650 urządzenia typu pendrive, dyski HDD lub SSD z interfejsem USB 3.0 ?? Jeśli tak to z jakim skutkiem. Wiem że USB 3.0 jest wstecznie kompatybilne z USB 2.0 ale czy napewno te urządzenia pracują z C650.
 

jarjar82

New member
OS :D to tak z nawyku ...inne forum sie kłania :) dzis sprawdziłem soft jest z 12-10-2010 można przyjąć że tak zszedł z linii produkcji a możne nawet później.....
 

lukasz14042

New member
W sprawie połączenie LE37C650 + technisat MKF-4k to chodzi mi konkretnie (na niektórych kanałach) o krawędzie postaci, przedmiotów, są one tak jak by z kwadracików reszta zaś jest ok. Dodam ze wygładzanie krawędzi nic nie pomaga. Druga sprawa to czy pomorze coś podłączenie do TV dekodera HD przez HDMI bo mam możliwość wymiany SD na HD dopłacając bardzo niewielkie grosze a nie wydawać 150 zł na moduł CI.
Dzisiaj usłyszałem dziwne buczenie przy oglądaniu programów przez dekoder (w scenach gdy nie ma dźwięku bądź przy przełączaniu kanałów) czy to może być wina dekodera czy samego połączenia SCART ????
 

guciogt

New member
By być pewnym jakości słynnej już matrycy tv wybierałem w EURO .... pierwsze 3 pudła zawierały matryce CN 01 już lekko zmartwiony czekałem na zawartość 4 kartonu ....i bingo SQ 01 na pokładzie.

Tak poważnie to nie wiem czy jest jakiś sens w wybieraniu tych matryc ....być może sami siebie nakręcamy a różnic żadnych pomiędzy nimi nie ma ???!!

Witam
Jest jakaś możliwość żeby dowiedzieć się jaka matryca bez wyciągania z kartonu i sprawdzania naklejki na obudiwie
na naklejce na kartonie jest sporo kodów może któraś litera lub cyfra oznacza matryce :)

w wielu sklepach nie chcą otwierać kartonu żeby sprawdzić matryce a szukam 46c650 oczywiście na SQ gdzieś w poznaniu
 

morgandexter

New member
Witam
Jest jakaś możliwość żeby dowiedzieć się jaka matryca bez wyciągania z kartonu i sprawdzania naklejki na obudiwie
na naklejce na kartonie jest sporo kodów może któraś litera lub cyfra oznacza matryce :)

w wielu sklepach nie chcą otwierać kartonu żeby sprawdzić matryce a szukam 46c650 oczywiście na SQ gdzieś w poznaniu

Nie ma takiej możliwości bez wyciągnięcia z kartonu.
 

grzewoj

New member
Witam
Jest jakaś możliwość żeby dowiedzieć się jaka matryca bez wyciągania z kartonu i sprawdzania naklejki na obudiwie
na naklejce na kartonie jest sporo kodów może któraś litera lub cyfra oznacza matryce :)

w wielu sklepach nie chcą otwierać kartonu żeby sprawdzić matryce a szukam 46c650 oczywiście na SQ gdzieś w poznaniu

jak powiesz kierownikowi sklepu że albo Ci pokażą albo idziesz do konkurencji to zmiękną :)
 

Cutin

New member
Panowie, mam film w formacie .mkv ,który waży 7,32GB na dysku... i teraz problem. Za cholerę on nie może wejść mi na PenDraka 8GB (SanDisk) gdzie faktycznie mam do dyspozycji 7,46GB. Normalnie głupieję... może miec wplyw formatu partcji po PenDrak ma FAT32 a dysk twardy gdzie film lezy to NTFS ?

Co w takim razie robić ?
 

Frauka

New member
Bez reklam
Spróbuj zmienić na NTFS, przecież to chwila. I będziesz wiedział czy to system czy raczej pojemność.
 
Ostatnia edycja:

grzewoj

New member
Panowie, mam film w formacie .mkv ,który waży 7,32GB na dysku... i teraz problem. Za cholerę on nie może wejść mi na PenDraka 8GB (SanDisk) gdzie faktycznie mam do dyspozycji 7,46GB. Normalnie głupieję... może miec wplyw formatu partcji po PenDrak ma FAT32 a dysk twardy gdzie film lezy to NTFS ?

Co w takim razie robić ?

Kolego FAT 32 obsługuje tylko pliki do 2GB.
 

lukihah

New member
Witam. Mam pytanie odnosnie podłączenia telewizora do laptopa kablem HDMI. Z tego co się orientuje kabel HDMI jest odpowiedzialny na przesył obrazu i dźwięku. Jednak gdy podłącze TV (LE37C630) do laptopa mam sam obraz. Gdy włączę normalnie na laptopie jakiś film czy piosenkę to obraz jest ok, ale dźwięk tylko w głośnikach komputerowych... Nie wiem czy to problem telewizora, kabla, laptopa, jakiś ustawień, czy może ja coś źle robię...?
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam. Mam pytanie odnosnie podłączenia telewizora do laptopa kablem HDMI. Z tego co się orientuje kabel HDMI jest odpowiedzialny na przesył obrazu i dźwięku. Jednak gdy podłącze TV (LE37C630) do laptopa mam sam obraz. Gdy włączę normalnie na laptopie jakiś film czy piosenkę to obraz jest ok, ale dźwięk tylko w głośnikach komputerowych... Nie wiem czy to problem telewizora, kabla, laptopa, jakiś ustawień, czy może ja coś źle robię...?

kliknij prawym przyciskiem myszy w regulacje głośności w tray >> urządzenia do odtwarzania >> hdmi output
 

Mateuszw

New member
Panowie, mam film w formacie .mkv ,który waży 7,32GB na dysku... i teraz problem. Za cholerę on nie może wejść mi na PenDraka 8GB (SanDisk) gdzie faktycznie mam do dyspozycji 7,46GB. Normalnie głupieję... może miec wplyw formatu partcji po PenDrak ma FAT32 a dysk twardy gdzie film lezy to NTFS ?

Co w takim razie robić ?

sformatuj pena na NTFS, pod XP normalnie tego nie zrobisz muszisz troche pokombinowac:

tutaj jest to napisane krok po kroku:
Jak wgrać na pendrive 'duże' pliki? Format do NTFS.

Testowane pod XP na Corsair Voyager 8GB
 

gotong

New member
W sprawie połączenie LE37C650 + technisat MKF-4k to chodzi mi konkretnie (na niektórych kanałach) o krawędzie postaci, przedmiotów, są one tak jak by z kwadracików reszta zaś jest ok. Dodam ze wygładzanie krawędzi nic nie pomaga. Druga sprawa to czy pomorze coś podłączenie do TV dekodera HD przez HDMI bo mam możliwość wymiany SD na HD dopłacając bardzo niewielkie grosze a nie wydawać 150 zł na moduł CI.
Dzisiaj usłyszałem dziwne buczenie przy oglądaniu programów przez dekoder (w scenach gdy nie ma dźwięku bądź przy przełączaniu kanałów) czy to może być wina dekodera czy samego połączenia SCART ????
Czy masz połączony tv z dekoderem tym marnej jakości kabelkiem dołączanym do urządzenia?
Ja miałem, i do puki nie kupiłem nowego to miałem buczenie na wszystkich kanałach, ścinanie obrazu, a nawet pikseloze.
Teraz jest super, jakość może nie jak w HD, ale obraz jest bardzo ładny.

ja nie mogę w Vectrze tanio wymienić dekodera, bo aktywacja 99 pln i miesięczna opłata 10 pln. Oczywiście w trakcie trwania umowy.
Zostaje mi więc narazie połączenie scart i nie narzekam na jakość.
W planach przesiadka na N

pzdr
 

dammix

New member
Panowie, mam film w formacie .mkv ,który waży 7,32GB na dysku... i teraz problem. Za cholerę on nie może wejść mi na PenDraka 8GB (SanDisk) gdzie faktycznie mam do dyspozycji 7,46GB. Normalnie głupieję... może miec wplyw formatu partcji po PenDrak ma FAT32 a dysk twardy gdzie film lezy to NTFS ?

Co w takim razie robić ?

konwertuj partycję na system plików NTFS.Start >>> Uruchom >>> cmd >>> wpisujesz >>> convert X: /fs:ntfs gdzie X to litera dysku (pendriva).
 
Do góry