Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Aksel

Member
Mimo że mam łącze 40mb to w zasadzie nie możliwe jest odpalenie 4K HDR 60fps na Youtubie, na kompie tak ale na tv maksymalnie dochodzi do 2K. Maksymalna prędkość to 23mbits na tv u mnie.
 

Aksel

Member
przez kabel, niby udało mi się osiągnąć 30megabitów ale i tak mało który film włącza się w 4K przy 60fps. To w takim razie jakie jest minimum ?
 

majkikowal

New member
Jak dla mnie to jakaś masakra. Czytam to forum, bez urazy, i zastanawiam się czy jest jakiś tv, który kupię i będzie"grał" bez problemów po wyjęciu z pudełka.
Przymierzam się do zakupu nowego tv z budżetem 6-7 tys. i jestem w kropce.
Jak czytam o Samsungu z serii KS 7000 to zaczynam wątpić w mój pierwotny wybór.
Musze się napić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Woda... jest dobra na wszystko.
Jaką masz odległość ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Jak często wymieniasz telewizory w domu ?
 

magiks33

Member
Racja poprawili algorytmy upłynniacza 1154 55ks7500 --lepiej to działa --obraz płynny( moduł CI nc+) :) YT jeszcze nie sprawdzałem.Ale samsung się stara z FW i jest coraz lepiej :)
 
Ostatnia edycja:

magiks33

Member
Jak dla mnie to jakaś masakra. Czytam to forum, bez urazy, i zastanawiam się czy jest jakiś tv, który kupię i będzie"grał" bez problemów po wyjęciu z pudełka.
Przymierzam się do zakupu nowego tv z budżetem 6-7 tys. i jestem w kropce.
Jak czytam o Samsungu z serii KS 7000 to zaczynam wątpić w mój pierwotny wybór.
Musze się napić.

Jak znajdziesz w miarę dobry egzemplarz to śmiało bierz ks7000 ale nie będzie łatwo :)
Najlepiej osobiste oględziny przed zakupem-pen z białym obrazem sprawdzenie matrycy,ramki,ewentualnie targowanie ze sprzedawcą :)
 

cris6

New member
Mimo że mam łącze 40mb to w zasadzie nie możliwe jest odpalenie 4K HDR 60fps na Youtubie, na kompie tak ale na tv maksymalnie dochodzi do 2K. Maksymalna prędkość to 23mbits na tv u mnie.

Ja Lecę po Wi-Fi LTE play, router mam w innym pomieszczeniu a wszystkie fimiki z kanału 4K HDR Chanel lecą z znaczkiem 4K HDR pilnie wszystko śmiga. Lte standardowe speed test pokazuje ok 25 mb w telefonie po Wifi
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
przez kabel, niby udało mi się osiągnąć 30megabitów ale i tak mało który film włącza się w 4K przy 60fps. To w takim razie jakie jest minimum ?

Wychodzi na to, że Twoja karta sieciowa w TV nie osiąga maksymalnej przepustowości łącza i gubi te 10 mbit-ów. Jeśli u swojego dostawcy masz możliwość uruchomienia szybszego łącza np. 50 mbit, to to zrób. Na TV może być wówczas szansa na wyciągnięcie 40 mbit, a to w zupełności Ci już wystarczy do odtwarzania treści 4k.
Jeśli nie masz możliwości przyspieszenia netu, to pozostaje Ci jeszcze opcja zgłoszenia problemu "wolnej" karty sieciowej na serwis samsunga z żądaniem jej wymiany.
 

magiks33

Member
Panowie router routerowi nie jest równy - najlepiej jak posiada wi-fi w technologi 5Ghz bo taką też obsługuje TV i fakt jest taki że najlepiej jakby był w pomieszczeniu tam gdzie stoi TV bo faktycznie karta wifi w tv jest słaba.U mnie na neo 80/8 youtube w 4k zapitala :) ale fakt w tv speedtest pokazuje 65-75 mega a normalnie w kompie ciutke powyżej 80mega--łączenie tv z internetem odbywa się chyba przez serwery samsung--tak podejrzewam z logów połączenia internetowego w routerze

A z drugiej strony karta wifi jest wlutowana w płytę główną raczej niewymienialna a sam panel nieźle ogranicza wifi bo jak wiadomo brak antenek - nawet w środku tv nie ma żadnej antenki czy przewodu antenkowego wifi.Czyli karta wifi zabudowana z przodu panelem metalowym a z tyłu plastikiem co znacznie pogarsza parametry wifi.
 
Ostatnia edycja:

Aksel

Member
W środę przyjadą Panowie z serwisu oglądać włosa w matrycy. Jeśli wymienią matrycę to co sprawdzić żeby nie było że będzie gorzej niż przed wymianą ?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
W środę przyjadą Panowie z serwisu oglądać włosa w matrycy. Jeśli wymienią matrycę to co sprawdzić żeby nie było że będzie gorzej niż przed wymianą ?

Po wymianie, odpal plansze testowe, żeby sprawdzić matrycę (bad pixele, równomierność podświetlania, dirty screen itd)
 

Aksel

Member
Jak sprawdzacie bad pixele? jak ja próbowałem to myślałem że na głowe dostanę przy 55 calach...
Odnośnie planszy masz na myśli AVS czy coś innego?
 

magiks33

Member
Jak sprawdzacie bad pixele? jak ja próbowałem to myślałem że na głowe dostanę przy 55 calach...
Odnośnie planszy masz na myśli AVS czy coś innego?

Serwisant ma włączyć tryb serwisowy i ustawi białe tło,tylko w razie znalezienia *czegoś* na nowej matrycy niech przełoży płyty do starej,bo nowa nie znaczy że wolna bez wad
 

cris6

New member
Mam do was prośbę do użytkowników Seri KS mam problem z ustawieniami dwóch transponderów na Astrze i Hot bird

Astra 10714,25 kanał NRJ UHD
Hot bird 12539 kanału 4k test Hot Bird
Nie mam sygnału na tych transponderach "0" i tu pytanie czy ktoś może zobaczyć jak to jest u was czy mam coś skopane w instalacji czy może coś nie tak jest z tv. Bardzo proszę o pomoc
Reszta kanałów śmiga normalnie. Może trzeba jakoś inaczej skanować te transpondery u mnie sygnał na nich jest 0
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
Panowie a jak 49KS7000 wypada z bandingiem ? Jest od niego wolny czy trzeba uważać ?

Wczoraj wziąłem KS7000 właśnie na próbę (zamówienie internetowe, do 14 dni zwrot).

Zobacz sam pod swoim kątem - oba banding testy, ten delikatny dwukolorowe pasy i ten drastyczny z kamerą w ruchu x2 + z meczu 4K próbki i normalnego z YT.

Nie ustawiałem żadnych trybów sportowych ani innych ustawień niż te, które do oglądania mam.

Tj. Tryb: Film, Kolory: Warm 2, Blur Reduction: 10, Judder Reduction: 3, Backlight: 6, Gamma: 45, Contrast: 100, Colour: 50

Zdjęcie zielonej palety. To czego się spodziewałem to rogi ciemniejsze (na ritings na teście mają to samo przy jednolitym tle) jako, że podświetlenie krawędziowe, ale nie ma na środku żadnych pasów jak w Philipsie.

Dla kontrastu zdjęcie w załączniku Philips vs Samsung. Na górze ten Samsung, na dole Philips 6561.

Czerń można dokładnie zobaczyć na wideo na początku i kończu meczu Barcelony, jak jest samo logo na czarnym tle. Jednolita, na pewno nie smolista ala OLED, ale faktycznie widać czerń, a nie navy jak na Philu.

https://www.youtube.com/watch?v=7Ujb1KUVCFo

Największa zmiana to jednak leży w HDR. W FF XV na Philipsie musiałem wyłączyć HDR, bo co z tego, że kolory były jaśniejsze, jak postaci miały po prostu wręcz kontury porozstrzępiwane. Myślałem, że taka specyfika HDR dla tej gry. Ciula prawda, na Samsungu nie ma żadnego tego typu problemu. HDR tutaj wygląda tak jak (chyba) to powinno wyglądać właśnie, bo jest jaśniej, niebo, promienie słoneczne itd., wszystko się przebija, ale nie robi z gry bajki niskich lotów.
 

Attachments

  • samsung.jpg
    samsung.jpg
    5 KB · Wyś: 124
Ostatnia edycja:
Do góry