Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

fula

New member
Jak już liczycie waty, to zdecydowanie LED.
Włączanie trybów eko i innych wynalazków zmniejszających zużycie prądu, powoduje mniejszy komfort oglądania.
Trzeba wiedzieć też, że panele plazmowe to stara technologia z których wycofuje się coraz więcej firm, aktualne matryce LCD są lepiej dopracowane jak te z przed paru lat.

U mnie 40" TV gra 12godzin ma pobór 43 waty/godzina i nie wymienił bym go na plazmę.
 

marin81

New member
Jak już liczycie waty, to zdecydowanie LED.
Włączanie trybów eko i innych wynalazków zmniejszających zużycie prądu, powoduje mniejszy komfort oglądania.
Trzeba wiedzieć też, że panele plazmowe to stara technologia z których wycofuje się coraz więcej firm, aktualne matryce LCD są lepiej dopracowane jak te z przed paru lat.

U mnie 40" TV gra 12godzin ma pobór 43 waty/godzina i nie wymienił bym go na plazmę.

Jak kogoś stać to kupuje Audi RS6 z 5 litrowym silnikiem palącym 20l/100km przy lekkiej jeźdźie.
Można by powiedzieć że ten silnik jest starą technologą bo dużo pali i wiele firm wycofuje się z silników o dużej pojemności.
Ford za to robi silniki 1.0 z turbiną które palą niby 4l/100km.


Jak masz kase co wybierzesz ??

Bo ja RS6 i Plazmę;)
 
Ostatnia edycja:
W testach Kikiego 60" tylko model E550 zjechał po wszystkich energooszczędnych ulepszaczach do min 119W.
Nawet jeśli troche przestrzeliłem z tymi 8-10 zł i jest to 15-18 zł to kupując tv za ponad 5tys nie będę liczył takich drobiazgów.Za to mój telewizorek odwzajemnia mi się wspaniałym naturalnym obrazem ,czernią i płynnością ruchu a nią frajerskim cukierkowym kolorem i cloudingiem.....
 

fula

New member
Jak kogoś stać to kupuje Audi RS6 z 5 litrowym silnikiem palącym 20l/100km przy lekkiej jeźdźie.
Można by powiedzieć że ten silnik jest starą technologą bo dużo pali i wiele firm wycofuje się z silników o dużej pojemności.
Ford za to robi silniki 1.0 z turbiną które palą niby 4l/100km.


Jak masz kase co wybierzesz ??

Bo ja RS6 i Plazmę;)

Rozczaruję Cię dla mnie najnowsze modele Samsunga LED to te właśnie Audi RS6.
Plazma ma zbyt wiele wad
Najważniejsza: to wypalały, wypalają i będą się wypalać matryce plazmowe, taka technologia.

Widziałem co dzieje się z nimi po paru miesiącach pracy i to bez wyjątku, plazma znika z rynku.
A żre energii co stary MIŃSK :)
 
Ostatnia edycja:
Rozczaruję Cię dla mnie najnowsze modele Samsunga LED to te właśnie Audi RS6.
Plazma ma zbyt wiele wad
Najważniejsza: to wypalały, wypalają i będą się wypalać matryce plazmowe, taka technologia.

Widziałem co dzieje się z nimi po paru miesiącach pracy i to bez wyjątku, plazma znika z rynku.
A żre energii co stary MIŃSK :)

Za to LEDy są zajebi.....te!!!Technologia która rozwijając, cofa się!!!Kiedyś nie było cloudingu a teraz jest!!!!
 
Ostatnia edycja:

rydzyn

New member
Rozczaruję Cię dla mnie najnowsze modele Samsunga LED to te właśnie Audi RS6.
Plazma ma zbyt wiele wad
Najważniejsza: to wypalały, wypalają i będą się wypalać matryce plazmowe, taka technologia.

Widziałem co dzieje się z nimi po paru miesiącach pracy i to bez wyjątku, plazma znika z rynku.
A żre energii co stary MIŃSK :)
fula weź się lepiej za samochody,a nie pi----------ol głupot.:bober:
 

fula

New member
Dobra, żartowałem.
Plazmy są naj, naj, naj, najlepsze

:)

Sto lat plaźmie.

Jestem ciekaw kto pamięta Rubina na lampach?
Tam to były kolory i nie żartuję.
 
Ostatnia edycja:

macbat

New member
Mimo wszystko trzymajmy się wątku. Jak ktoś ma miernik i ps60e6500 to prosiłbym o dane, ile ta plazma "ciągnie" średnio w najoszczędniejszych ustawieniach.

Co do obrazu: pisałem że mi akurat bardziej odpowiada ten z plazmy. Ale nie łudźmy się: prąd tańszy nie będzie, a przy rocznej różnicy w wydatkach w wysokości około 300 zł między ww. philipsem i plazmą samsunga po 4 latach mam np. nową lampę do projektora epson tw3200. Prawda, że warto się na spokojnie zastanowić?

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 

atom2008

New member
Co do poboru prądu to u mnie wygląda to następująco:
Miernik mam uruchomiony od 1291 godzin, czyli niecałe 54 dni.
W tym czasie telewizor PS51E6500 pobrał 32kWh.
Telewizor pracuje codziennie w weekendy więcej, w tygodniu mniej - normalne użytkowanie, myślę, że jest włączony tyle co u statystycznego Kowalskiego.
Jak więc widzicie tragedii nie ma i jeśli ktoś nie będzie od świtu do nocy codziennie katował TV, to w rachunkach tego jakoś specjalnie nie odczuje.
 

macbat

New member
No ale to 51 cali, a nie 60. Więc i mniej wychodzi. U mnie teraz w sezonie jesienno-zimowym używanie tv może dochodzić do około 8 h dziennie. Wiosną i latem raczej mniej, bo co innego do roboty jak pogodnie i jasno...
A opcję plazma 51 plus projektor zamiast plazmy 60 cali też rozważam :)
Ech, jakby mi padł mój crt 32 cale, to musiałbym już coś kupić i tyle opcji bym nie rozważał...

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 

qwert

New member
Wczoraj wreszcie plazma 60E 6500 zawitała u mnie w domu :D
Wielkie pudło ,duuuuży telewizor i wrażenia po odpaleniu rewelacyjne.
Piszecie o konsumpcji prądu (i bardzo dobrze), jestem oszczędny ,czasem może nawet przesadzam :) ale:
ktoś przytaczał wydatek 400 zł więcej rocznie za prąd przy 60 " plazmie, zgodze się, nie jest to mało :sad: mimo to:
porównując do sklali rocznej i zarabiając ,załóżmy 1500 miesięcznie... daje nam okrągła sumkę 18 tys w skali roku..... i tu nasze 400 zł blednie. Ile mamy w ciągu roku innych większych wydatków , gdzie te 400zł to pikuś

W moim przypadku 2,90m od ekranu i 60 cali to wrażenia kinowe gwarantowane i to codziennie przez cały rok, - ile bym musiał wydać na kino żeby moc sie podobnie cieszyć z oglądania filmów koncertów itd....40 zł miesiecznie czy 400 rocznie ,ten argument mnie nie przekonuje , pomimo wrodzonej oszczedności :shock:

Narazie miałem mało czasu żeby podziwiać nowy nabytek (ok 1h):x , ale pierwsze wrażenia mega pozytywne, płynność obrazu, ostrość ,szczegóły no i ta wielkość ekranu , ogólnie jestem pod dużym wrażeniem tego telewizora, z biegiem czasu napiszę coś więcej zalety i wady.

Pozdrawiam
 

waszek_rmc

New member
No i w końcu u mnie zawitał, wczoraj wieczorem... Bajeczka, 51 cali trochę dominuje w pokoju, ale obraz wszystko rekompensuje... Póki co najbardziej spodobal mi się tryb film, a wy jaki macie? Rozumiem, ze minimum miesiąc musi sobie pograć na standardowych...
U mnie jeżeli chodzi o pobor mocy, to chyba będzie niewielka różnica, poprzednik, kg 37lh3000 miał w papierach 180w, podejrzewam ze koło 120 sobie łykam, ten moze setkę więcej weźmie... Ale jest przecież większy i ta jakość obrazu.... Aha, okularki miałem 4100..
Smart tv nie testowałem, bo oczywiście przy malymprzemebolawnii zniszczyłem kabelek telefoniczny co do routera idzie... Wiec Nina Internetu, jest tylko 3g w telefonie ;)
 
Mimo wszystko trzymajmy się wątku. Jak ktoś ma miernik i ps60e6500 to prosiłbym o dane, ile ta plazma "ciągnie" średnio w najoszczędniejszych ustawieniach.

Co do obrazu: pisałem że mi akurat bardziej odpowiada ten z plazmy. Ale nie łudźmy się: prąd tańszy nie będzie, a przy rocznej różnicy w wydatkach w wysokości około 300 zł między ww. philipsem i plazmą samsunga po 4 latach mam np. nową lampę do projektora epson tw3200. Prawda, że warto się na spokojnie zastanowić?

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
powiem Ci tak na max oszczędnych ustawieniach zwłaszcza w dzień nie pociągniesz no chyba że dzieciom za karę zapodasz.... poza tym to na pewno nie bedziesz widział zalet plazmy o których piszesz myślę ze szkoda tych paru złotych miesięcznie żeby jak ja to mówię oglądać tv zza okna u sąsiada bo to tak będzie wyglądać.... tak jak już ktoś napisał nie po to kupujesz tv za ponad 5tys żeby szkodować 15 zł miesięcznie a co w praktyce daje 5zł wiecej niż inne tv np lcd.... nie warto sie aż tak napinać a też skubie złotówki gdzie się da...
kup i sie relaksuj i wyłącz w głowie licznik a wrażenia gwarantowane...
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Wczoraj wreszcie plazma 60E 6500 zawitała u mnie w domu :D
Wielkie pudło ,duuuuży telewizor i wrażenia po odpaleniu rewelacyjne.
Piszecie o konsumpcji prądu (i bardzo dobrze), jestem oszczędny ,czasem może nawet przesadzam :) ale:
ktoś przytaczał wydatek 400 zł więcej rocznie za prąd przy 60 " plazmie, zgodze się, nie jest to mało :sad: mimo to:
porównując do sklali rocznej i zarabiając ,załóżmy 1500 miesięcznie... daje nam okrągła sumkę 18 tys w skali roku..... i tu nasze 400 zł blednie. Ile mamy w ciągu roku innych większych wydatków , gdzie te 400zł to pikuś

W moim przypadku 2,90m od ekranu i 60 cali to wrażenia kinowe gwarantowane i to codziennie przez cały rok, - ile bym musiał wydać na kino żeby moc sie podobnie cieszyć z oglądania filmów koncertów itd....40 zł miesiecznie czy 400 rocznie ,ten argument mnie nie przekonuje , pomimo wrodzonej oszczedności :shock:

Narazie miałem mało czasu żeby podziwiać nowy nabytek (ok 1h):x , ale pierwsze wrażenia mega pozytywne, płynność obrazu, ostrość ,szczegóły no i ta wielkość ekranu , ogólnie jestem pod dużym wrażeniem tego telewizora, z biegiem czasu napiszę coś więcej zalety i wady.

Pozdrawiam

Zazdroszczę... Ja jeszcze musze czekac do poczatku grudnia. Ale i dla mnie przyjdzie TEN dzien. Faktycznie 400pln rocznie to jest nic. Nawet 500 czy 600. Liczyłem właśnie ze na fajki idzie mi 370pln miesiecznie. A ja sie będę glupio pytał o pobór pradu:fool:
Dzięki. Decyzja podjęta PS60e6500. Chyba ok dla odległości ok 5m?
 

macbat

New member
Wybrałem się dzisiaj do kuzyna obejrzeć Philipsa 55pfl5507 - led lcd i... Poza wielkością i stosunkowo niskim poborem prądu to d... mi nie urwało. Zdecydowanie bardziej podoba mi się obraz z brata plazmy (dwuletni ponad samsung 50 cali serii b chyba). Na chwilę obecną więc dla mnie osobiście tylko plazma. I konfiguracja albo ps60e6500, albo ps51e6500 plus projektor do filmów od czasu do czasu na wielkim ekranie :)

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Teraz kilka technicznych spraw. Mam ampli Onkyo do którego jest wpiete ps3, dekoder nki i blu-ray. Czy jeśli podepne tv z ampli kabllem hdmi to będzie mi leciał dźwięk przez ampli przy odtwarzaniu przez dlna? po co jest hdmi arc? Czy dźwięk będzie szedł w 2 strony (tzn z tv na ampli)?
Ampli ma oznaczenie 655 (kupiony w usa) i ma tylko hdmi 1.3. Czy w zwiazku z tym nie bedzie robil z filmami 3d?
 
Ostatnia edycja:
Do góry