Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

moras86

New member
Rodzaje złącz wideo

Podaję link ... rrobek.de/download/NetSurf.tgz - NetSurf v.3.W wersj NetSurf v.2,1, mam taki sam problem brak litery z. W v.3 używam pilota do pisania.
Co wy piszecie za głupoty. Istnieje tylko oryginalny NetSurf v2.1, który został przeniesiony na telewizory, więc obecnie najnowszą dostępną wersją na TV jest wydanie nr. 3 (nazwane umownie beta 3).
Link powyżej jest aktualny, ale zawiera ostatnią wersję, która dostępna jest od kilku tygodni.

Mam karte graficzną bez wejscia HDMI wiec chyba pozostaje mi wymiana karty. Dzieki
Tak jak pisał pedro najlepiej jakbyś podłączył przez przejściówkę DVI/HDMI.
Komputer z TV możesz podłączyć na kilka sposobów:

Wyjście karty graficznej / rodzaj kabla / jakość obrazu / audio

  • HDMI / HDMI - HDMI / bardzo dobra / tak (zwykle, zależy od karty graficznej, kabel v1.3)
  • DVI / DVI - HDMI lub przejściówka DVI>HDMI i kabel HDMI - HDMI / bardzo dobra / jak wyżej [podpiąć pod złącze HDMI 3 (DVI) w TV]
  • D-Sub / D-Sub - D-Sub / dobra / nie
  • S-Video / S-Video - Composite Video (żółta wtyczka z boku) lub S-Video - Component (trzykolorowe) lub S-Video - Eurozłącze (Scart) / średnia / nie (można użyć wtyczki Eurozłącza, z której wychodzą dwa oddzielne kable S-Video i Jack audio)
 

robertmat

New member
NetSurf

Witam. Mam pytanie , które nie całkiem pasuje do tego działu , ale nigdzie nie znalazłem więcej informacji na temat przeglądarki NetSurf. Posiadam telewizor z serii 650 , ale plazmę i moje pytanie: czy NetSurf będzie pracował również na plazmie? Wrzucałem plik na pena , ale telewizor go nie widzi. Nie wiem czy coś źle robię czy ten plik po prostu na plazmie nie zadziała ?
 

swojak1

New member
Co wy piszecie za głupoty. Istnieje tylko oryginalny NetSurf v2.1, który został przeniesiony na telewizory, więc obecnie najnowszą dostępną wersją na TV jest wydanie nr. 3 (nazwane umownie beta 3).
Link powyżej jest aktualny, ale zawiera ostatnią wersję, która dostępna jest od kilku tygodni.
Spokojnie Kolego po co te nerwy, chcesz, pomóż a nie chcesz to nie. To tylko szczegóły nikt tu nie jest głąbem a i Twoje wyjaśnienie jest pożyteczne wnosi coś dla nas i dla innych.
Ale fakt jest faktem że NetSurf v2.1 nie ma "z" w obłożeniu klawiatury, "koniec kropka".
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

norbid

New member
Witam. Mam pytanie , które nie całkiem pasuje do tego działu , ale nigdzie nie znalazłem więcej informacji na temat przeglądarki NetSurf. Posiadam telewizor z serii 650 , ale plazmę i moje pytanie: czy NetSurf będzie pracował również na plazmie? Wrzucałem plik na pena , ale telewizor go nie widzi. Nie wiem czy coś źle robię czy ten plik po prostu na plazmie nie zadziała ?
Wrzuciles katalog z przegladarka go do katalogu GAME na penie ?
 

interaktiv

New member
Witam!

Chciałem poinformować, że najnowsza wersja aplikacji PVR umie nagrywać, dziś przetestowałem i dokonałem odpowiedniego wpisu na SamyGO, prace są rozwojowe ale wreszcie to działa! Nagrywa i informuje na ekranie że działa, niestety materiał nie nagrywa się idealnie, trochę tnie. Ale to początki :) no i nagrywa wszystko (wszystkie ścieżki dźwiękowe, EPG etc).

więcej na forum SamyGO
http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/download/file.php?id=148
 
Ostatnia edycja:

moras86

New member
Aplikacja PVR test 1

Witam!

Chciałem poinformować, że najnowsza wersja aplikacji PVR umie nagrywać, dziś przetestowałem i dokonałem odpowiedniego wpisu na SamyGO, prace są rozwojowe ale wreszcie to działa! Nagrywa i informuje na ekranie że działa, niestety materiał nie nagrywa się idealnie, trochę tnie. Ale to początki :) no i nagrywa wszystko (wszystkie ścieżki dźwiękowe, EPG etc).

więcej na forum SamyGO
http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/download/file.php?id=148
Dla zainteresowanych, mój mirror z nową ikoną:
PVR2/RCM
wersja TEST 1

samygo.png

pobierz PVR.rar
(klikasz prawym i 'Zapisz element docelowy jako...' LUB 'Kopiuj adres odnośnika' i potem wklejasz w nowej karcie/nowym oknie przeglądarki)

 

agatomil

New member
Aplikacja PVR test 1

PVR2/RCM
wersja TEST 1
samygo.png

pobierz PVR.rar

PANIE I PANOWIE ! - TO RZECZYWIŚCIE DZIAŁA!
Czyli stało się! Jednym naciśnięciem guzika nagrywamy co chcemy w pięknej bezstratnej jakości.
PVR weszło pod strzechy również dla niezaawansowanych!
Z moich obserwacji:
PEN musi być w Fat32 i obecność jakiegokolwiek dysku lub Pena w NTFS mocno przeszkadza i wiesza TV. Po formacie na Fat32 - wszystko działa płynnie.
Testowałem 2 Peny: SanDisk 2GB i Kingston 8GB
Na Kingstonie nagrany obraz się tnie - nie wiem czemu.

Na SanDisku - chodzi IDEALNIE, KOSA, ŻYLETA, czy jak chcecie.
Nagrałem 10 min teledysków - obraz super, dźwięk stereo.
Nagrywa w formacie *.ts. TV czyta te pliki bez problemu.

To tyle - czekajmy na dalsze usprawnienia.

BRAWA dla wszystkich z SamyGo - podziwiam ich zapał i bezinteresowność.
 

MarekWoj

New member
Czy istnieje juz jakas mozliwosc, zeby wyswietlic zawartosc monitora na lcd za pomocą sieci?? Mam karte graficzną bez wejscia HDMI wiec chyba pozostaje mi wymiana karty. Dzieki
Nie ma sensu wymieniać karty, podłącz pod D-SUB. Robiłem porównanie D-SUB - HDMI i ja nie widzę żadnej różnicy. Być może przy dłuższych połączeniach da się coś zauważyć (ja podłączałem kablem 2m) ale przecież z lupą nie będziesz TV oglądał.
 

moras86

New member
NetSurf Brower beta 4

Plazma nie ma katalogu "game". Ma tylko gallery ,fitness,children i jeszcze jakieś dwie , ale na pewno nie "game".
Można by spróbować edycji pliku clmeta.dat, w którym należałoby zmienić zawartość tagów
Kod:
<category>Game</category>
W zamian Game można by wpisać nazwę innej kategorii, np. Other.


jest kolejna wersja przeglądarki - z tego co widać to raczej kosmetyczne poprawki SamyGO - View topic - NetSurf Web browser for SamyGO TV - THIRD RELEASE
NetSurf Browser (wersja beta 4) z moimi zmianami można pobrać tutaj - NetSurf.rar
(klikasz prawym i 'Zapisz element docelowy jako...' LUB 'Kopiuj adres odnośnika' i potem wklejasz w nowej karcie/nowym oknie przeglądarki)


Zmiany w nowej wersji:

  • dodano system zakładek
  • dodano do menu głównego opcję 'Pomoc'
  • możliwość wyłączenia tworzenia pliku z logami
Moje zmiany (ogólne):

  • polskie czcionki
  • strona startowa z ciekawymi linkami
  • możliwość wprowadzania cyfr za pomocą pilota w trybach Abc i ABC
Moje zmiany (nowe):

  • możliwość wprowadzania polskich znaków za pomocą pilota
  • dodałem kilka przykładowych zakładek
  • wyłączyłem tworzenie pliku z logami
  • zmieniłem wyszukiwanie, na google.pl

W archiwum znajduje się również SamyGO Mysz i Klawiatura. Wprowadzanie małego z nie działa (traktuje je jako Enter), można użyć w zamian duże Z (znajduje się też pod przyciskiem 9 w kolejności wxyz9żźZ)
 

moras86

New member
Aplikacja PVR test 1

Jak to odpalic ?
Sciągnąlem aplikacje, dogralem do "Moje treści/Gra" i odpalam - TV sie resetuje i nic :(
Pendrive oczywiście FAT32 :-D

Dodam, że nagrywać można tylko sygnał cyfrowy (DVB-T z telewizji naziemnej i DVB-C z cyfrowej kablówki). Działa tylko na firmwarach 2004 i 2005 (na 3000 nawet sposobem z grami UDN może i się uruchomi, ale na pewno nie będzie nagrywać bo usunięto z softu funkcje odpowiadającą za PRV). :wink:
 
Ostatnia edycja:

swojak1

New member
PANIE I PANOWIE ! - TO RZECZYWIŚCIE DZIAŁA!
Czyli stało się! Jednym naciśnięciem guzika nagrywamy co chcemy w pięknej bezstratnej jakości.
PVR weszło pod strzechy również dla niezaawansowanych!
Z moich obserwacji:
PEN musi być w Fat32 i obecność jakiegokolwiek dysku lub Pena w NTFS mocno przeszkadza i wiesza TV. Po formacie na Fat32 - wszystko działa płynnie.
Testowałem 2 Peny: SanDisk 2GB i Kingston 8GB
Na Kingstonie nagrany obraz się tnie - nie wiem czemu.

Na SanDisku - chodzi IDEALNIE, KOSA, ŻYLETA, czy jak chcecie.
Nagrałem 10 min teledysków - obraz super, dźwięk stereo.
Nagrywa w formacie *.ts. TV czyta te pliki bez problemu.

To tyle - czekajmy na dalsze usprawnienia.

BRAWA dla wszystkich z SamyGo - podziwiam ich zapał i bezinteresowność.
Znów coś uciekło mi przez palce ,jak wgrałeś ten plik i uruchomiłeś zapis nie idzie mi jak zwykle nie wiem co robie źle.:(
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

agatomil

New member
Znów coś uciekło mi przez palce ,jak wgrałeś ten plik i uruchomiłeś zapis nie idzie mi jak zwykle nie wiem co robie źle.:(
pozdrawiam

Tak jak we wcześniejszym poście - dodatk. info - folder PVR w katalogu głównym PENA, Fat 32.
Wchodzimy w ContentLibrary - itd - USB - Gra - wybieramy SamyGoPVR - ekran mignie. Wychodzimy do gł. TV i na wybranym kanale (DVB-T używam) klikamy na pilocie CZERWONĄ KROPKĘ RECORD - rozpoczyna się nagrywanie. Kończymy nagrywać tym samym przyciskiem.

Wie ktoś coś o funkcjonalności innych przycisków?
 

swojak1

New member
Tak jak we wcześniejszym poście - dodatk. info - folder PVR w katalogu głównym PENA, Fat 32.
Wchodzimy w ContentLibrary - itd - USB - Gra - wybieramy SamyGoPVR - ekran mignie. Wychodzimy do gł. TV i na wybranym kanale (DVB-T używam) klikamy na pilocie CZERWONĄ KROPKĘ RECORD - rozpoczyna się nagrywanie. Kończymy nagrywać tym samym przyciskiem.

Wie ktoś coś o funkcjonalności innych przycisków?
Zrobiłem dokładanie jak opisałeś już wcześniej, teraz to powtużylem tak jak napisałeś. ekran mignie wchodzę do gł. TV na kanał klikam na pilocie przycisk z CZERWONĄ KROPKĘ RECORD i NIC! Jaki soft masz w TV bo u mnie jest 3000,2 może o to chodzi.
 
Do góry