Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

misiakrp

New member
Witam na forum

Nie wiem nie testowałem tego bo nie mam takiego napędu ;( Ale prawdopodobnie napęd płyt będzie działał identycznie jak dysk czy pendrive

ja mam taki napęd i nawet "markowy" samsunga ale sprawdzałem na szybko i nie działa
sterowałem pilotem pokazała mi sie ścieżka dostępu i na końuc no fund czy coś takiego ;)

czy muszę ręcznie dograć sterownik na pena?
nie działa środkowy przycisk "enter" na pilocie
ten opis rozumiem jest do pilota?
 

norbid

New member
SamyGO Control Center - StartLib & Explorer 0.1a

Widzę, że te forum zaczyna służyć głównie do pytania co chwilę o to samo. Ale co mi tam. Mam dziś trochę wolnego czasu i postanowiłem opisać kolejną aplikację z forum SamyGO. Opis nie będzie dogłębny lecz od czegoś można zacząć.
----------


Do czego służy?
W uproszczeniu jest to program, który pozwala na przeglądanie folderów i plików oraz uruchamianie kilku przydatnych skryptów, takich jak:
  • DVD_CD usb device - pozwala na obsługę zewnętrznych odtwarzaczy płyt podpinanych przez kabel USB
  • FTP Server - po ręcznej edycji pliku etc\init.d\ftpserver.sh pozwala na kopiowanie plików do pamięci wbudowanej TV (UWAGA! Używając tego nieumiejętnie można namieszać w TV)
  • VUSB simple NFS mount
  • USB Keyboard & mice - dostępny również samodzielnie skrypt dodający obsługę klawiatury i myszy USB dla niektórych aplikacji od SamyGO (np. NetSurf, ScummVM)

Login do FTP = root
Haslo nie jest wymagane


A co do propozycji linku, ktora podalem wczesniej.
Przypuszczam ze wiekszosci podoba sie Twoja strona startowa i korzysta z niej, wiec dodanie
odnosnika do prywatych linkow na urzadzeniu USB zwiekszy jego funkcjonalnosc.
Po co dwie wersje NetSurf, jesli wystarczy jedna i mala modyfikacja kodu strony?

Czy moze rowniez dodac link do wersji "drukowanej" forum HDTV?
Sprawniej sie czyta na TV.
 

moras86

New member
ja mam taki napęd i nawet "markowy" samsunga ale sprawdzałem na szybko i nie działa
Nie wiem czy dobrze robiłeś. Powinieneś przejść do trybu APP (za pomocą zielonego) potem wybrać (strzałkami góra/dół lub 2/3 ) DVD_CD... i uruchomić skrypt za pomocą (Enter lub strzałka w prawo).
Sprawdź też to bo, wydaje mi się że Odtwarzacz płyt powinien być podpięty pod złącze USB HDD.

Daj znać czy działa :kom:
A co do propozycji linku, ktora podalem wczesniej.
Przypuszczam ze wiekszosci podoba sie Twoja strona startowa i korzysta z niej, wiec dodanie
odnosnika do prywatych linkow na urzadzeniu USB zwiekszy jego funkcjonalnosc.
Po co dwie wersje NetSurf, jesli wystarczy jedna i mala modyfikacja kodu strony?
Zrobić taki link to chwila, ale potem ludzie będą pisać, że nie działa. Jestem za tym, ale pod warunkiem, że podeślesz mi kod w PHP, który będzie sprawdzał, czy plik o określonej nazwie znajduje się w ścieżce /dtv/usb/sda1 i wtedy link do niego będzie widoczny.
Powodzenia
Czy moze rowniez dodac link do wersji "drukowanej" forum HDTV? Sprawniej sie czyta na TV.
Bez problemu - daj linka.
:krol:​

Do strony startowej planuję dodać linki do logowania na serwisy kont pocztowych. Piszcie które działają na NetSurf. Narazie wiem o http://m.gmail.com/ :-o
 

norbid

New member
Nie wiem czy dobrze robiłeś. Powinieneś przejść do trybu APP (za pomocą zielonego) potem wybrać (strzałkami góra/dół lub 2/3 ) DVD_CD... i uruchomić skrypt za pomocą (Enter lub strzałka w prawo).
Sprawdź też to bo, wydaje mi się że Odtwarzacz płyt powinien być podpięty pod złącze USB HDD.
Daj znać czy działa

Wykonalem tak jak opisales, ale CD nie jest widziany
Tworzy sie sr0 ale ma wartosc 0
Mozliwe ze skrypt CDDVD_USB.sh nie jest dopracowany

po chwili :)
Sprawdzilem z adapterem IDE2usb dysk twardy i nie jest on wykrywany przez TV.
Z kompem ten sam duet dziala poprawnie


Bez problemu - daj linka.

Linka dac nie moge bo mam za malo postow :), ale znajdziesz go na stronie w NARZĘDZIA WĄTKU
 
Ostatnia edycja:

andrzeej

Member
witam czy problem z przekazywaniem dzwięku dts na kino domowe został rozwiązany czy nadal pozostało konwertowanie do ac3....wiem ze swego czasu była pisana petycja do samsunga (oczywiscie sie dołączyłem) między innymi w tej sprawie
pozdrawiam
 

swojak1

New member
Witam. Jakoś poradziłem sobie z grami ściągnąłem wszystkie gry z [FONT=&quot]nurisam [/FONT] po instalacji w TV wszystko działa pięknie, niestety nie mogę zainstalować przeglądarki NetSurf, mam zainstalowane to "nieszczęsne" firmware 3000,2. i prośba co zrobiłem nie tak że mi przy uruchamianiu wyskakuje napis niedostępny, Coś tu pisze o tym pliku nie wiem skąd go wziąć "[FONT=&quot]SamyGo all extension". [/FONT]Panowie pomóżcie.:?::-(
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mgreta36

New member
Witam. Jakoś poradziłem sobie z grami ściągnąłem wszystkie gry z [FONT=&quot]nurisam [/FONT] po instalacji w TV wszystko działa pięknie, niestety nie mogę zainstalować przeglądarki NetSurf, mam zainstalowane to "nieszczęsne" firmware 3000,2. i prośba co zrobiłem nie tak że mi przy uruchamianiu wyskakuje napis niedostępny, Panowie pomóżcie.:?::-(
Pozdrawiam

Skopiuj NetSurf v.3 do katalogu jakiejs dzialającej gierki na penie i skopiuj gre do TV
 

swojak1

New member
Skopiuj NetSurf v.3 do katalogu jakiejs dzialającej gierki na penie i skopiuj gre do TV
Wielkie Dzięki! no to do zabawy.
Pozdrawiam

PS.Mam NetSurf v.2,1 i uruchomiłrm ale jakoś do bani, ja posiadam mysz i klawiature USB bezprzewodową z klawiszy przy tej wersji nie ma litery "z" jest z tego problem z pisaniem. Proszę o linka do NetSurf wersji v.3, dziękuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

mgreta36

New member
Witam. Jakoś poradziłem sobie z grami ściągnąłem wszystkie gry z [FONT=&quot]nurisam [/FONT] po instalacji w TV wszystko działa pięknie, niestety nie mogę zainstalować przeglądarki NetSurf, mam zainstalowane to "nieszczęsne" firmware 3000,2. i prośba co zrobiłem nie tak że mi przy uruchamianiu wyskakuje napis niedostępny, Coś tu pisze o tym pliku nie wiem skąd go wziąć "[FONT=&quot]SamyGo all extension". [/FONT]Panowie pomóżcie.:?::-(
Pozdrawiam


A masz... Browse SamyGO Files on SourceForge.net w SamyGO Kernel Modules
 
Ostatnia edycja:

Sebonyx

New member
Witam. Jakoś poradziłem sobie z grami ściągnąłem wszystkie gry z [FONT=&quot]nurisam [/FONT] po instalacji w TV wszystko działa pięknie, niestety nie mogę zainstalować przeglądarki NetSurf, mam zainstalowane to "nieszczęsne" firmware 3000,2. i prośba co zrobiłem nie tak że mi przy uruchamianiu wyskakuje napis niedostępny, Coś tu pisze o tym pliku nie wiem skąd go wziąć "[FONT=&quot]SamyGo all extension". [/FONT]Panowie pomóżcie.:?::-(
Pozdrawiam

Jeśli możesz to wrzuć gierki do ściągnięcia na jakiś serwer np rapid share. Daj linka na forum. Będe wdzięczny

Pozdrawiam
Sebonyx:blagam:
 

swojak1

New member
Jeśli możesz to wrzuć gierki do ściągnięcia na jakiś serwer np rapid share. Daj linka na forum. Będe wdzięczny

awiam
Sebonyx:blagam:
Witam, Jeżeli chodzi o gierki do samsunga mam 15 jedna na pewno była uszkodzona 16-ta trzy razy ściągałem ale się nie uruchomiła mimo to. Żadnego problemu niema, tylko jedno ja nigdy nie wrzucałem na rapidshare żadnych plików tylko pobierałem. Proszę o jakieś info. w tym temacie, jak to zrobić już spakowałam plik zajmuje 202 Mb.
Acha tu wcześniej były posty na temat że te gierki są ściśle powiązane z zarejestrowanym TV ale ja tego nie wiem.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

weteran10

New member
Witam, Jeżeli chodzi o gierki do samsunga mam 15 jedna na pewno była uszkodzona 16-ta trzy razy ściągałem ale się nie uruchomiła mimo to. Żadnego problemu niema, tylko jedno ja nigdy nie wrzucałem na rapidshare żadnych plików tylko pobierałem. Proszę o jakieś info. w tym temacie, jak to zrobić już spakowałam plik zajmuje 202 Mb.
Acha tu wcześniej były posty na temat że te gierki są ściśle powiązane z zarejestrowanym TV ale ja tego nie wiem.
Pozdro.

Na pewno są powiązane rapid nic nie da trzeba się zarejestrować.
 

marti18

New member
Dziwne, bo właśnie Notepada++ używałem. Po zmianie kodowania na UTF-8 przeglądarka restartuje TV :-(

interaktiv jakbys mógł to podeślij twój plik Options.

Pozdrawiam

Sorry, že píšu česky ale snad ti pomůžu. Stejný problém jsem řešil i já s českými znaky. Také mi soubor Options restartoval TV. Pomohl mi users ffischer z fóra sourceforge.net.
Tady je řešení, které jsem vyzkoušel :

-použij Notepad++
-1. řádek musí být prázdný
-2. řádek - x. řádek napiš své nastavení (musí být zaškrtnutá volba UTF-8 )
-poslední řádek musí být prázdný
-ulož

Pro příklad můj soubor Options : milionar.web2001.cz/Options
můžeš si ho stáhnout a vyzkoušet, případně upravit.

Hi
 

swojak1

New member
Skopiuj NetSurf v.3 do katalogu jakiejs dzialającej gierki na penie i skopiuj gre do TV
Witam, (mgreta36) mam już zainstalowany NetSurf v.2,1 i uruchomiłem ale jakoś coś jest nie tak, mam mysz i klawiaturę USB bezprzewodową i jak nią pisze to nie ma litery "z" jest problem z pisaniem, napisałeś o NetSurf v.3, chciałem zapytać czy maż może linka do do tej wersji, lub któryś inny z kolegów być może "z" będzie w obłożeniu.
Pozdro.
 

golab52

New member
Panowie czemu przez HDMI jak łącze kompa z tv to mam po 2 cm z prawej i lewej jakby taka ramke czarną .... podłączam do 2 tvika sharpa też LCD i jest wszystko ok ktoś wie czego to wina ??
 

reczak

New member
Witam, (mgreta36) mam już zainstalowany NetSurf v.2,1 i uruchomiłem ale jakoś coś jest nie tak, mam mysz i klawiaturę USB bezprzewodową i jak nią pisze to nie ma litery "z" jest problem z pisaniem, napisałeś o NetSurf v.3, chciałem zapytać czy maż może linka do do tej wersji, lub któryś inny z kolegów być może "z" będzie w obłożeniu.
Pozdro.
Podaję link ... rrobek.de/download/NetSurf.tgz- NetSurf v.3.W wersj NetSurf v.2,1, mam taki sam problem
brak litery z. W v.3 używam pilota do pisania.
 

Ustiao

New member
Czy istnieje juz jakas mozliwosc, zeby wyswietlic zawartosc monitora na lcd za pomocą sieci?? Mam karte graficzną bez wejscia HDMI wiec chyba pozostaje mi wymiana karty. Dzieki
 
Do góry