Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

kazik124

New member
witam, mam problem z B550 przestwiony na B650 chodzi mi, że przed przestawieniem w menu serwisowym na B650 używałem wejścia "złącze 2" (euro) po zakupie cyfry i podłączeniu kablem hdmi przy załączaniu telewizora zawsze jest "złącze 2" i za każdym razem musze ręcznie ustawiać "żródło" na hdmi. Dlaczego trzyma stare ustawienie? jak to naprawić bo jest to irytujące. Możliwe że coś przypadkowo wyłączyłem w meni serwisowym, za odpowiedzi z góry dziękuje.
 

wojtiw

New member
Dysk Twardy

Witam .Może ktoś polecić w pełni działający dysk twardy który będzie działał z 32b554 i jaki soft jest potrzebny do poprawnego działania?
 

sosik102

New member
Witam ma model LE37b550 na oryginalnym soft i ustawione usb ale mam problem z filmami z napisami nie kiedy je czyta a nie kiedy nie i nie wiem czym to może być spowodowane. Zastanawiałem się nad nowym softem ale nie jestem pewny czy da tan rade znów ustawić otwarzanie filmów przez usb
 

Tom69

New member

Tom69

New member
witam, mam problem z B550 przestwiony na B650 chodzi mi, że przed przestawieniem w menu serwisowym na B650 używałem wejścia "złącze 2" (euro) po zakupie cyfry i podłączeniu kablem hdmi przy załączaniu telewizora zawsze jest "złącze 2" i za każdym razem musze ręcznie ustawiać "żródło" na hdmi. Dlaczego trzyma stare ustawienie? jak to naprawić bo jest to irytujące. Możliwe że coś przypadkowo wyłączyłem w meni serwisowym, za odpowiedzi z góry dziękuje.

Masz coś jeszcze podłączone pod "złącze 2"? Eurozłącze ma "autoprzełączanie" jeśli jest podłączone, niestety hdmi tego bezpośrednio nie wspiera. Nie podłączaj nic pod eurozłacze to TV będzie się włączał na ostatnim użytym źródle.
 

gildor

Member
Co do napisów.
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/53495-le32c530-napisy-do-filmow.html

Soft wgraj ten od sammygo, jest tu gdzieś tym wątku.
no i właśnie. u mnie soft sammygo powoduje, że resetuje się TV jak chce odpalić dowolny plik video. dawno nie oglądałem nic, po załadowaniu działał prawidłowo, ale to było z pół roku temu. pare dni temu chciałem coś tam obejrzeć i nic, resetuje TV po każdym kliknięciu na plik z filmem (pen-drive z vfatem). jakaś rada może jeśli ktoś miał podobnie?
 

gildor

Member
Masz coś jeszcze podłączone pod "złącze 2"? Eurozłącze ma "autoprzełączanie" jeśli jest podłączone, niestety hdmi tego bezpośrednio nie wspiera.
jeśli coś nie wspiera, to nie HDMI a TV. jak poparuje urządzenia, to może jednym pilotem obsługiwać wszystko, a włączenie DVD spowoduje włączenie zarówno TV jak i amplitunera. ale wymaga synchronizacji. i wsparcia do tego z tychże urządzeń. HDMI ma mnóstwo mozliwości, ale urządzenia muszą umieć z nich korzystać ;)
to tak na marginesie.
 

Tom69

New member
jeśli coś nie wspiera, to nie HDMI a TV. jak poparuje urządzenia, to może jednym pilotem obsługiwać wszystko, a włączenie DVD spowoduje włączenie zarówno TV jak i amplitunera. ale wymaga synchronizacji. i wsparcia do tego z tychże urządzeń. HDMI ma mnóstwo mozliwości, ale urządzenia muszą umieć z nich korzystać ;)
to tak na marginesie.

Oczywiście, są systemy anynet+, simplink, itd. Niestey nie zawsze działa to ze sobą i nie zawsze tak jak powinno. :)

Co do resetowania TV, w sobcie od sammygo model ma być B550, i poza WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI. trzeba przestawić WiseLink without DB na with DB.
 

gildor

Member
Oczywiście, są systemy anynet+, simplink, itd. Niestey nie zawsze działa to ze sobą i nie zawsze tak jak powinno. :)
dlatego napisałem, że urządzenia muszą to obsługiwać. u mnie działa amplituner yamahy, nagrywarka DVD panasonica i TV Sony.

Co do resetowania TV, w sobcie od sammygo model ma być B550, i poza WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE i HIGH DEVI. trzeba przestawić WiseLink without DB na with DB.
wydaje mi się, że zrobiłem dokładnie tak, jak było opisane, ale dzięki za info, sprawdzę, bo głowy nie dam za to, że czegoś nie zmieniłem w tzw. międzyczasie :)
 

kazik124

New member
Masz coś jeszcze podłączone pod "złącze 2"? Eurozłącze ma "autoprzełączanie" jeśli jest podłączone, niestety hdmi tego bezpośrednio nie wspiera. Nie podłączaj nic pod eurozłacze to TV będzie się włączał na ostatnim użytym źródle.

dzięki za zinteresowanie moim problemem, eurozłącze mam nie używane, kiedyś je używałem, a tv za każdym razem uruchamia sie na nim. masz jakeś sugestie?
 

Chemi

New member
Doczytalem ze sa to pecherzyki powietrza ktore dostaja sie do obudowy szklanej.Rowniez u niektorych uzytkownikow pecherzyki byly minimalne lecz w pozniejszym czasie powiekszaly sie i byly dosc widoczne w sloneczne dni.Jutro bede dzwonil do sevisu i domagal sie wymiany obudowy lub calego lcd.

Miałem dokładnie to samo. Zadzwoniłem do serwisu samsunga i po około 3 tygodniach (po uprzednim umówieniu) przyjechali do mnie do domu panowie z serwisu i wymienili na miejscu obudowę - a raczej ramkę. Teraz już nie mam tych "pęknięć". Pytałem czy mają często takie wymiany - stwierdzili że b. często, ale w tej nowej partii obudów problem już jakby nie występuje (mam nadzieję:)). W gwarancji jest napisane że nie wymienią na NOWY TV tylko że będą wymieniać wadliwą część do bólu - zostało mi jeszcze niespełna 1,5 roku chociaż mam cichą nadzieję że ramka nie będzie już "pękać" :)

Mam pytanie do wszystkich użytkowników, którzy wymienili te wadliwe ramki w B550. Czy po wymianie takiej ramki na nową z nowej partii dalej występuje u was problem z pojawianiem się pęcherzyków powietrza? Mam taką wadliwą ramkę, niedługo kończy mi się gwarancja na TV i nie wiem, czy warto bawić się w tą wymianę. Czy po kilku miesiącach znów nie wyskoczą te pęcherzyki?
 

Max107

New member
Witam Wszystkich forumowiczów. Posiadam 37B550 i kino domowe samsung z funkcją Anynet + (HDMI-CEC)i pytanko takie czy da się jakoś ustawić aby po wyłączeniu kina powracał na dekoder cyfrowy podłączony kablem HDMI a nie na TV.
 

remek30

New member
Posiadam samsunga LCD LE37B550 i mam prośbę-co zrobić żeby telewizor zapamiętywał ustawienia trybu "dopasow.do ekranu nawigacja"? Jeżeli ogladam jakiś kanał i u góry "lecą" jakieś białe kreski to w trybie "dopasowanie do ekranu nawigacja" rozszerzam ekran ku górze i już tych migocących kresek nie ma i jest wszystko ok.Ale po zmianie źródła lub po wyłączeniu telewizora obraz powraca do stanu jaki był wcześniej i znowu są te kreski u góry ekranu.Co zrobić żeby telewizor pamiętał to zrobione przeze mnie ustawienie.
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Remek
 

januszff

New member
Witam!Czy ktoś próbował wgrać soft z serii C do modelu B co owocowało by od razu możliwością oglądania filmów przez USB?
 

markb

New member
Witam.

Czy warto jeszcze kupić ten TV, macie różne z nim perypetie, mówię o modelu LE40B550, a widzę też obiecujące modernizacje softu w tym możliwość uruchomienia Internet TV. Mógłby ktoś obeznany ogarnąć dotychczasowe działania i powiedzieć co można a czego nie można w tym TV. Dzieki.
 

Korniszon

New member
Witam Panowie - mam Samsunga 550 40' i nie moge odtwarzać na nim filmów nagranych kamera panasonic AVCHD -wiem że trzeba zmienic pliki m2ts na mkv ale to nie pomaga. Filmy mam na plycie i po zganiu ich na komp. zmieniam nazwe w plikach(po kropce) ale to nic nie daje.Dlaczego.


Oczywiście chodzi o USB
 
Ostatnia edycja:
Do góry