Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

bartek123438

New member
Witam posiadam 32b550 przełączony na b650, jaki największy dysk bez dodatkowego zasilania obsługuje b550 nie chce kupić w ciemno żeby nie okazało się że będzie lipa:hmm: Mam na myśli dysk 500gb czy ktoś próbował? A drugie pytanie wkurza mnie echo między głośnikami na wyjściu a telewizorem można to przestawić aby nie było tego efektu? Czy da się włączyć jakoś funkcje nagrywania na dysk w tym modelu? Czy soft 2010 po przestawieniu na b650 przyspieszy włączanie telewizora z 10s do 3 i nie będzie problemów z filmami avi,mkv itd? Bardzo Proszę o odpowiedź :) Wiem, że pytania się powtarzają ale nikt nie potrafi tego określić raz a pożądnie :)
 
Ostatnia edycja:

roman106

New member
jaki największy dysk bez dodatkowego zasilania obsługuje b550 nie chce kupić w ciemno żeby nie okazało się że będzie lipa:hmm: Mam na myśli dysk 500gb
Wielkość dysku 2.5" nie ma znaczenia, tylko jego "prądożerność". W razie czego można podłączyć zewnętrzny zasilacz.
A drugie pytanie wkurza mnie echo między głośnikami na wyjściu a telewizorem można to przestawić aby nie było tego efektu?
W menu serwisowym opóźnienie dźwięku trzeba ustawić na zero.
Czy da się włączyć jakoś funkcje nagrywania na dysk w tym modelu?
Nie.
Czy soft 2010 po przestawieniu na b650 przyspieszy włączanie telewizora z 10s do 3 i nie będzie problemów z filmami avi,mkv itd?
Zainstaluj patchowany SamyGo, lub oryginalny soft 2003. Soft 2010 jeśli coś wnosi, to nikt nie wie co :)
 

ziulek61

New member
może "nowi" koledzy poczytają wątek to znajdą odpowiedź na 1000 razy zadawane pytania...
w końcu to forum a nie papuga do klepania w koło tego samego... żenada!
 

hawaj

New member
Witam od dłuższego czasu obserwuje coraz to nowsze informacje na temat B550 i mam mały problem w kwestii oglądania filmów z pendriva. Chodzi o dźwięk, otóż podczas oglądania filmów dźwięk na ppocczątku mam ustawiony na 20 niestety robi się ciszej i musze podgłaśniać tak że pod koniec filmu mam vol 80, moze wiecie o co chodzi?
pomocy ver. softu 2008.0
 

witek_w

New member
Sygnał cyfrowy

Witam, wczoraj u znajomego (okolice Sochaczewa Samsung LE21B*) który odbiera wyłącznie na zwykłej antenie programy naziemne, spróbowałem poszukać programów cyfrowych i automat znalazł. Na początku kanały były czarne ale informacją typu tvp1 z info - program itp, ale po odłączeniu z prądu zasilacza antenowego - pojawiły się wszystkie programy cyfrowe!
Może się komuś przyda ta informacja :)
pozdrawiam
 

11Solitary25

New member
po odłączeniu z prądu zasilacza antenowego - pojawiły się wszystkie programy cyfrowe!
Może się komuś przyda ta informacja :)
pozdrawiam

Wygląda jakby jakiś filtr odcieło :) Może był tam jakiś aktywny, a małe przepięcie zrobiło swoje (padła cewka czy kond.) (tylko chyba w takich wypadkach nie powinieneś odbierać niczego -choć mogę się mylić) ,
oby długo "nie zgasły", pozdr.
 

Rivo1986

New member
a ja mam pytanie odnośnie dźwięku. otóż dziwi mnie fakt, że po podłączeniu konsoli do telewizora hdmi i podpięciu kabla optycznego pomiędzy tv i amplitunerem dźwięk nie idzie w standardzie dolby. tak samo jest w przypadku gdy podłaczam laptopa hdmi i odpalam film hd z dolby. nie wiem w czym tkwi problem.
 

Rivo1986

New member
wiem, tak mialem wczesniej ale to bez sensu bo nie bede za kazdym razem przekladal kalbla optycznego jak zechce obejrzec jakis film. a z laptopa przez hdmi tez idzie sygnal dolby. chyba nic sie na to nie poradzi
 

Deus5971

New member
Sieć wifi, Internet w UExxB6000 i B550

Od jakiegoś czasu śledzę postępy w dziedzinie uruchomienia w modelu B550 działania sieci wifi i Internetu, na zagranicznym Forum SamyGO. Dziś pojawiła się tam informacja o pewnej zmodyfikowanej aktualizacji przez naszych wschodnich przyjaciół.

Tu link do owej aktualizacji

O ile dobrze rozumiem przy pomocy adaptera USB EDIMAX 7717 opartego na ralink rt2870 można to uczynić. Ciekawe co?

Teraz pytanie, czy był już śmiałek, który spróbował tej aktualizacji na modelu B550 i z jakim skutkiem udało mu się uruchomić sieć w tym modelu?

Cały tekst do dostępny na :
SamyGO • View topic - Enabling Internet onUExxB6000 and B550 series

Pozdrawiam :hmm:
 
Ostatnia edycja:

bihop

New member
Mam plik MKV w którym są dwie scieżki dzwiękowe AC3 i efekt taki że mój B550 nie potrafi wybrać ścieżki i leci bez głosu , natomiast u kolegi na C650 można wybrać ścieżkę dzwiękową i jest OK. Czy ten problem można jakoś rozwiązać w B550.
 

jaro448

New member
Witam. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem LE32B551. Ogólnie jestem z niego zadowolony, lecz pokusiło mnie o przestawienie w opcjach serwisowych na model B650. Zależało mi na oglądaniu filmów z pena. Operacja się udała. Wszystko działa jak należy. Dłuższe uruchomienie TV jest do przełknięcia, ale w menu telewizora przestały być aktywne zaawansowane opcje ustawień obrazu tj. tonacje czerni, czy odcień Z/C. W poprzednim modelu B550 były one aktywne. Czy ktoś potrafi odblokować te funkje w B650? Nie za specjalnie mi to przeszkadza, ale lubię mieć kontrolę nad takimi rzeczami. Proszę o podanie instrukcji krok po kroku. Z góry serdeczne dzięki. Mój soft:T-CHL5DEUC-2007.0
 

gormar

New member
Mam plik MKV w którym są dwie scieżki dzwiękowe AC3 i efekt taki że mój B550 nie potrafi wybrać ścieżki i leci bez głosu , natomiast u kolegi na C650 można wybrać ścieżkę dzwiękową i jest OK. Czy ten problem można jakoś rozwiązać w B550.

Dziwaczne. Z mojego doświadczenia wynika, iż odtwarzacz zawsze wybiera pierwszą ścieżkę. Wyświetla się informacja o nieobsługiwanym formacie audio?

@jaro448. Spróbuj przestawić ustawienia obrazu na Film lub Standardowe. W innych trybach nie da się manipulować ustawieniami kontrastu dynamicznego, poziomu czerni itp.
 

gormar

New member
Uwaga!

Wersje MKVToolnix 4.1.1 do najnowszej 4.4.0 mają włączoną domyślnie "kompresje" nagłówka (Header removal compression) dla ścieżek H.264 (AVC).
Niestety tak zapisanego pliku nie da się odtworzyć na naszym sprzęcie. Zresztą praktycznie każdy stacjonarny odtwarzacz ma z tym problemy, pomimo tego iż taka funkcja istnieje w specyfikacji MKV od ponad 4 lat :(. Tylko, że przykładowo dla WD TV Live HD wydadzą poprawiony firmware. My nie mamy na co liczyć.

Niestety powiedzenie: "Nadgorliwość gorsza od faszyzmu" jest tutaj w 100% prawdziwe :(. Przy 2GB pliku 50 minut AVC 720p oszczędza się "aż" 280KB.
Może uda się przekonać autora tego programu, aby ta kompresja była domyślnie wyłączona. Inaczej czeka nas ciągłe "przegrywanie" pliku za pomocą starszych wersji MKVToolnix lub wersji 4.4.0 z ustawioną opcją wyłączania domyślnej "kompresji".

Do sprawdzania wersji programu użytego do zapisania pliku MKV (i nie tylko) polecam program MediaInfo.
 

bihop

New member
Fakt. Jest dźwięk z pierwszej ścieżki o ile to jest AC3 a nie DTS. U mnie nie wyświetlił jeszcze takiego info o nieobsługiwanym formacie audio. Zmiana ścieżki w wyższych modelach jest w ustawieniach audio playera a w B550 tego akurat brak. Może przy zmianie modelu na B650 albo aktualizacji softu by się pojawiło , ja odblokowałem divx itp poprzez włączenie tych opcji typu wiselink. Ciekawe jak to wygląda u innych użytkowników B550.
 

vadim

New member
Mój telewizor to LE40B550.Koledzy proszę o pomoc w ogóle nie mogę wejść w menu serwisowe nawet po aktualizacji softu do 2008 SamyGo. Próbuję według takiego schematu.Tel.wyłączony i następnie info-menu-mute-power.Po tej konfiguracji telewizor nie reaguje tzn.nie włącza się tryb serwisowy.
Jakieś pomysły??????
 
Do góry