Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

borysj5

Member
Czy próbował może już ktoś zastosować w modeu ...B550 ADAPTER SAMSUNG WIRELESS LAN WIS09ABGN ?

Czy jest to możliwe po zmianie w ustawieniach serwisowych modelu B550 na B650.
Na Allegro handlują takimi adapterami i piszą że:
ADAPTER PRZEZNACZONY DO PRODUKTÓW FIRMY SAMSUNG Z ROKU 2009:

LED TV seria 7 , 8 , 9
LCD TV seria 6 , 7 , 8
PDP TV seria 6 , 8
ODTWARZACZE Blu-ray
KINO DOMOWE
ODBIORNIKI Z SERII B
Jeżeli ktoś wypróbował to "urządzenie" to bardzo prosze o informację.
 

roczek_15

New member
Witam mam problem,otoz mialem remont i przenosilem telewizor do innego pokoju. Ku mojemu zdziwieniu na ekranie mam ciagle takie reklamy! nie umie tego wylaczyc,przeszkadza mi to bardzo w ogladaniu.Bardzo proszee o pomoc! zdjecia w zalaczniku.
 

Attachments

  • Zdjęcie0032.jpg
    Zdjęcie0032.jpg
    477,9 KB · Wyś: 98
  • Zdjęcie0033.jpg
    Zdjęcie0033.jpg
    510,3 KB · Wyś: 80

mideeem

New member
Witam mam problem,otoz mialem remont i przenosilem telewizor do innego pokoju. Ku mojemu zdziwieniu na ekranie mam ciagle takie reklamy! nie umie tego wylaczyc,przeszkadza mi to bardzo w ogladaniu.Bardzo proszee o pomoc! zdjecia w zalaczniku.

---
Witam,
prawdopodobnie włączył Ci się "tryb sklepowy"
poszukaj na tym forum. Pamiętam, że ktoś o tym pisał :smile:
 

pf05

New member
Witam,

Mam Samsung 37B550 plus jakies tam podstawowe Kino Dom Szajsunga również. Soft odblokowany na 650 zeby filmy z usb smigały.
Wkurza mnie serdecznie to ze gdy włączam tv, Antynet+ sie uruchamia, przełącza mi tv na HDMI3 i szuka tam filmu jakiegos. Klikanie Source na HDMI1 gdzie podłączone mam UPC dekoder jest strasznie irytujące i upierdliwe.

Wobec tego moze ktos sie orientuje -
1. Jak wyłączyć funkcję Antynet+ ? Totalnie?
2. Jak/czy da się tak ustawić TV zeby domyślnie po włączeniu jego domyślnym żródłem odbioru sygnału było HDMI1 ?

Bede wdzięczny za help.

Pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,nie pamietam czy w tym modelu tak jest?-ale sprobuj
1.kliknij TOOLS(narzedzia)
2.kliknij Anynet+(HDMI-CES)
3.kliknij USTAWIENIA
4.kliknij Anynet(HDMI-CES) WYŁĄCZ

Druga sprawa -wylaczaj TV jak jestes na HDMI1. TO TV WŁACZy sie naHDMI1
Z tego co pamietam HDMI1 słuzy do podłączenia kompa.Do dekodera SAT to HDMI2,lub HDMI3.sprawdz w instr.pozdr.
 

fridoom

New member
witam mam pytanie mam LCD B550 i jak odtwarzam film w usb to napisy sie spóźniają nawet jak ustawie to po kilku min znowu trzeba ustawiać da sie to jakoś ogarnąć
 

11Solitary25

New member
witam mam pytanie mam LCD B550 i jak odtwarzam film w usb to napisy sie spóźniają nawet jak ustawie to po kilku min znowu trzeba ustawiać da sie to jakoś ogarnąć

Hi,
gdzieś w połowie wątku ktoś pisał, że należy przekonwertować napisy na inny format (*.srt ?) , ew. "dodawać {1}{1}25.00 w pierwszej linii napisu". Ale trzeba by to potwierdzić...
 

11Solitary25

New member
Czy na B551 po update'ie softu na najnowszy ze strony Samsunga możliwe jest oglądanie filmów .mkv z zewnętrznego dysku z napisami?

Hi, jeżeli wszystkie dodatki po "update'cie" włączysz w Menu serwisowym to tak (dodatki: PIP, USB Movie, Menu from '7series) -powinno działać jak we wcześniejszych softach. Pliki .mkv odtwarza -napisy bodajże muszą mieć identyczną nazwę jak film (czyli nazwa1.mkv + nazwa1.txt) wtedy TV sam je zaczyta.

Ew. niech ktoś potwierdzi
 

Pioro

New member
witam, zastanawiam sie nad kupnem tunera Technisat ktory ma opcje Hdmi-Cec, gdzie podobno wszystko można obslugiwać za pomoca jednego pilota (zarówno tv jak i tuner) jak to w praktyce dziala? czy na samsungu b650 dziala ta "opcja" ? Pozdrawiam
 

BRgutek

New member
witam, zastanawiam sie nad kupnem tunera Technisat ktory ma opcje Hdmi-Cec, gdzie podobno wszystko można obslugiwać za pomoca jednego pilota (zarówno tv jak i tuner) jak to w praktyce dziala? czy na samsungu b650 dziala ta "opcja" ? Pozdrawiam

Witam. Posiadam plazme b650.podlaczona do nagrywarki 'pioneera przez Hdmi. Jest tak ze :wiekszosc funkcji moge sterowac,przez pilot tv.Moge tez wlaczyc nagryw.tym pilotem,'a pozniej gdy juz wylaczam tv. to nagryw. gasnie automatycznie. Przypuszczam ze u ciebie powinno byc podobnie, i wikszosc funkcji bedzie dzialac. Podobno najlepiej by to dzialalo,gdyby tuner [i inny sprzet] byl tej samej firmy. Ps. jezeli dobrze pamietam to musi tez byc odpowiedni kabel "Hdmi 1/3 "
 

slawek0211

New member
dodatkowa "ukryta funkcja"
Wciskamy RETURN na około 12sek. i pojawia się menu "Diagnostyka wewnętrzna"

ARCHIWIZACJA LISTY KANAŁÓW TUNERA

1. pen-drive do gniazda USB w TV
2. wciskamy szybko przycisk ściszania (VOL-) a następnie przytrzymujemy ENTER przez ok.10s.
3. pojawia się menu "Channel Import/Extpor", z którego wybieramy polecenie "TV to USB" i czekamy na wykonanie i potwierdzenie.
4. Jeśli chcemy przywrócić kopię kanałów, postępujemy tak samo, z tą różnicą,wybieramy polecenie odwrotne, tj. "USB to TV"


Witam,móglbys podac dokladnie jak sie robi archiwizacje,bo u mnie caly czas załacz sie media p.
 

altarr

New member
Przyłączam się do Kolegi slawek0211, proszę bardziej zorientowanych w temacie o wytłumaczenie :grin:

Moi Drodzy, po zmianie w trybie serwisowym modelu B550 na B650 nie mogę osiągnąć tej funkcji. Poprzednio udało się uzyskać import/export (w menu model był B550) natomiast zapisało na Pendriv`ie jakieś 20kB i po próbie importu nie zapisało w telewizorze nic - wyświetlało słaby sygnał, więc lipa.
Co robię nie tak, proszę koledzy o wytłumaczenie, dlaczego u mnie na B550 otrzymałem menu import/export, a po zmianie (by działały divx i mp4) nie mogę tego osiągnąć?
Jeszcze jedno odnośnie filmów w formacie MKV - ściągnąłem jakiś trailer, żeby nie narazić się na długie oczekiwanie na 2 lub 4gb film, ale po próbie otworzenia pliku pojawia się komunikat "Nieobsługiwany format danych wideo" - próby otworzenia filmu z pendrive sformatowanego na FAT32 i NTFS - to samo. Proszę Was o informacje, jak to naprawić, próbowałem przerabiać format dźwięku na AC3, ale też nie ma żadnych efektów, a nie mogę doszukać się innych w miarę krótkich sampli do próby.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ziulek61

New member
Mam problem z LE32b550 (odblokowany soft do divxów) oraz BD-P1580, chodzi o sparowanie sprzętu poprzez HDMI CEC (Anynet+).
Do tej pory wszystko działało poprawnie piloty obsługiwały jedno i drugie urządzenie na wzajem.
Do niedawna zauważyłem że gdy używam owej opcji HDMI-CEC film lub plik muzyczny odtwarzany na BD-P1580 w czasie około 34-35 sekundy restartuje mi TV (wyłącza i ponownie włącza jak przycisk "power")...?
Natomiast gdy wyłącze funkcje HDMI-CEC i urządzenia nie są sparowane ale pracują razem nie następuje żaden restart wszystko działa normalnie...? Co może być przyczyną skoro wcześniej wszystko działało, kabel ten sam... aktualizowałem odtwarzacz (BD-P1580) do ostatniego softu dostępnego na stronie producenta, ale bezpośrednio po aktualizacji nie stwierdziłem czegoś podobnego...?
Ma ktoś podobny problem, a może coś przez przypadek wyłączyłem (nie wchodziłem w tryby serwisowe)
 

mideeem

New member
Mam problem z LE32b550 (odblokowany soft do divxów) oraz BD-P1580, chodzi o sparowanie sprzętu poprzez HDMI CEC (Anynet+)...

---
witam,
może to jest problem (odblokowany soft do divxów) !!!
tz. że masz zmieniony typ TV z B550 ma B650 ?


Ja odblokowałem sobie soft w TV do oglądania filmów, z pendriva lub dysku przez USB. :)
 

ziulek61

New member
---
witam,
może to jest problem (odblokowany soft do divxów) !!!
tz. że masz zmieniony typ TV z B550 ma B650 ?


Ja odblokowałem sobie soft w TV do oglądania filmów, z pendriva lub dysku przez USB. :)

Przecież napisałem że do tej pory chodziło wszystko poprawnie...
nie ingerowałem w menu serwisowe... (soft mam samygo, a w menu serwisowym B550 bez zmieniania na B650 bo w tym sofcie nie trzeba zmieniać modelu TV do oglądania divxów)
kolego czytaj co napisałem...
 
Ostatnia edycja:

altarr

New member
Przyłączam się do Kolegi slawek0211, proszę bardziej zorientowanych w temacie o wytłumaczenie :grin:

Moi Drodzy, po zmianie w trybie serwisowym modelu B550 na B650 nie mogę osiągnąć tej funkcji. Poprzednio udało się uzyskać import/export (w menu model był B550) natomiast zapisało na Pendriv`ie jakieś 20kB i po próbie importu nie zapisało w telewizorze nic - wyświetlało słaby sygnał, więc lipa.
Co robię nie tak, proszę koledzy o wytłumaczenie, dlaczego u mnie na B550 otrzymałem menu import/export, a po zmianie (by działały divx i mp4) nie mogę tego osiągnąć?
Jeszcze jedno odnośnie filmów w formacie MKV - ściągnąłem jakiś trailer, żeby nie narazić się na długie oczekiwanie na 2 lub 4gb film, ale po próbie otworzenia pliku pojawia się komunikat "Nieobsługiwany format danych wideo" - próby otworzenia filmu z pendrive sformatowanego na FAT32 i NTFS - to samo. Proszę Was o informacje, jak to naprawić, próbowałem przerabiać format dźwięku na AC3, ale też nie ma żadnych efektów, a nie mogę doszukać się innych w miarę krótkich sampli do próby.
Pozdrawiam

:hmm:KOLEDZY, ktoś pomoże ??
 
Do góry