Samsung seria B550 (32b550, 37b550, 40b550, 46b550) test, opinie, wszystko o serii...

zychu21_89

New member
Problem z filmami

Witam mam taki mały problem i chciałem prosić o radę mam samsunga 37b550 aktywowałem sobie w nim odtwarzanie filmów i wszystko pięknie tylko że ostatnio zauważyłem że przy pewnych filmach telewizor obraz bardzo delikatnie się przycina.

W pewnych momentach idzie płynnie ale na ogół się tnie tak jakby szły klatka po klatce i to też przy różnych formatach (mkv. avi.) te same filmy sprawdzałem na komputerze i wszystko jest ok.

Może mi ktoś pomóc
 

remek30

New member
Witam mam taki mały problem i chciałem prosić o radę mam samsunga 37b550 aktywowałem sobie w nim odtwarzanie filmów i wszystko pięknie tylko że ostatnio zauważyłem że przy pewnych filmach telewizor obraz bardzo delikatnie się przycina.

W pewnych momentach idzie płynnie ale na ogół się tnie tak jakby szły klatka po klatce i to też przy różnych formatach (mkv. avi.) te same filmy sprawdzałem na komputerze i wszystko jest ok.

Może mi ktoś pomóc

Mam ten sam model czyli LE37B550.Filmy idą idealnie nic nie przycina-do tej pory miałem soft 2009 i było bez problemu.Kilka dni temu zmieniłem soft na 2010.1 ze strony producenta i tak samo wszystko idzie idealnie.W menu serwisowym wystarczy zmienić model B550 na B650 i filmy z usb są aktywne i działają bez zarzutu.Pozdrawiam

P.S. Sprawdź jaką masz wersję firmware i jak starszą to wgraj tą 2009 lub 2010.1 ( ale chwilowo zniknęła ze strony producenta-wg info samsunga jeszcze nowsza wersja ma się pojawić w ciągu tygodnia a maksymalnie dwóch).
 

ziulek61

New member
Mam mały problem z filmami, a w zasadzie pytanie...?
czy u was też czasem TV nie widzi niektórych filmów, głównie 720p lub 1080p...?

P.S
Używam HDD 120GB 2,5" USB do tej pory wszystkie filmy chodziły, lub tylko na chodzące trafiałem.
 

pdm1

New member
Czy ktoś z was uruchomił internet(Telnet właściwie) przez adapter wi-fi na b550 ? :)
Jest coś takiego napisane na SamyGo:
Telnet, Samba/NFS requires USB WiFi/Eth dongle, custom linux kernel from SamyGO OpenEmbedded and rewrite uboot partition with correct one. Also some other hand works too

Jest chyba trochę kombinowania ale jest to mozliwe ? :)

I Jeszcze czy da się uruchomić funkcje DLNA(przeglądanie multimediów np z pc na TV) własnie przez adapter Wi-fi ?
 
Ostatnia edycja:

straszak

New member
A ja mam inny problem który był juz zgloszony na forum i niestety zostal calkowicie zignorowany.
Mam 40b550 ... mialem soft 2008 i (moja bardzo wielka wina) wladowalem jeszcze nie czytajac tego forum soft 2009, ale .... wchodze w tryb serwisowy, zmieniam jak wyzej w postach i divx, mkv smigaja ... ale ...
... po lewej stronie ekranu co jakis czas wlaczaja sie "reklamy" wspanialosci serii 6 ... po jakis 10 sek znikaja i pozniej pojawiaja sie znowu ... za cholere nie wiem jak sie tego ustrojstwa pozbyc. Ktos ma jakis pomysl?
 

roman106

New member
po lewej stronie ekranu co jakis czas wlaczaja sie "reklamy" wspanialosci serii 6 ... po jakis 10 sek znikaja i pozniej pojawiaja sie znowu ... za cholere nie wiem jak sie tego ustrojstwa pozbyc. Ktos ma jakis pomysl?
Być może masz włączony tryb sklepowy. Przytrzymaj klawisz "EXIT" przez kilkanaście sekund i będziesz miał ustawienia fabryczne z początkowym menu.
 

straszak

New member
Ok ... dałem rade. Dzieki roman106 za trop .... w menu serwisowym byl wlaczony tryb sklepowy. Wystarczylo zmienic na OFF i ciesze sie "zlamana" 550 na sofcie 2009 :) Dzieki.
 

straszak

New member
Jeszcze male info .... jak jest wlaczony tryb sklepowy (przynajmniej u mnie) nie dziala trzymanie EXIT ok 10 sek. Teraz jak wylaczylem ten tryb dopiero udaje sie przez przytrzymanie EXIT resetnac go do ustawien fabrycznych. Moze sie komus takie info przyda. Pozdrawiam.
 

ksiezopolski

New member
witam, planuje zakup le40b550 za 1990zł tylko po przewertowaniu z 15 stron wstecz nie znalazlem informacji ktora mnie interesuje, otoz mam pytanie czy na tym tv moge uruchomić opcje odtwarzania divx? Obawiam sie ,ze ten tv moze miec wgrany nowy soft i nie bede mial takiej mozliwosci, czy ktos moze mi odpowiedziec czy mam racje i jak sprawdzic po naklejce na tv czy da rade uruchomic ta opcje w menu serwisowym? pozdrawiam
 

ziulek61

New member
witam, planuje zakup le40b550 za 1990zł tylko po przewertowaniu z 15 stron wstecz nie znalazlem informacji ktora mnie interesuje, otoz mam pytanie czy na tym tv moge uruchomić opcje odtwarzania divx? Obawiam sie ,ze ten tv moze miec wgrany nowy soft i nie bede mial takiej mozliwosci, czy ktos moze mi odpowiedziec czy mam racje i jak sprawdzic po naklejce na tv czy da rade uruchomic ta opcje w menu serwisowym? pozdrawiam

Chyba bardzo słabo sprawdzałeś te 15 stron...
nie czekaj na szybką odpowiedz tylko szukaj dalej...
 

ksiezopolski

New member
dzieki za odpowiedz, jak bede mial wolne 3h na wertowanie forum to sie dowiem ,a dla kogos kto jest w temacie napisanie tak lub nie zajmuje sekunde, a nie pisanie bzdetow ,ze ktos slabo szuka... pozdrawiam i dzieki za pomoc...
 

roman106

New member
mam pytanie czy na tym tv moge uruchomić opcje odtwarzania divx? Obawiam sie ,ze ten tv moze miec wgrany nowy soft i nie bede mial takiej mozliwosci
Z wypowiedzi różnych osób wynika, że przeważnie na sofcie 2009 nie da rady odblokować divx'ów, ale w niektórych przypadkach to się udaje.
jak sprawdzic po naklejce na tv czy da rade uruchomic ta opcje w menu serwisowym?
Na naklejce nie ma informacji jaki TV ma soft. Sprawdzisz to tylko w menu.
 

emerdeca

New member
zmiany w b551

Wiatam, zakupiłem w styczniu b551, wszystko OK i super ale znudziło mi się oglądanie filmów przez PS3 więc postanowiłem oglądać z USB w TV ale okazało że taka opcja dostępna jest w serii 650 i wzwyż, no nic, poradziłem sobie i z tym, najpierw zaktualizowałem oprogramowanie, potem wszedłem w menu serwisowe a tam nie mogłem uruchomić opcji WiseLink Movie bo nie była podświtlona, nie zraziłem się wystarczyło w tym samym menu ale wyżej zmienić rozpoznawanie TV z LB550 na LB650 i WiseLink Movie już było na ON, resztę zrobiłem według waszych porad i działają divx-y, niestety nie
odtwarza mkv!!!!
, format nieobsługiwany, poza tym wydłużył się czas włączania tv do ponad 10 sek. Jakby tego było mało nie wiem z jakiego powodu po 3 miesiącach nagle zaczęło mi wyskakiwać pokazówka serii 6 samsunga i komunikat tryb sklepowy, jak na złość długie trzymanie exit nic nie dało a Plug&Play nie podświetlone....załamka. Grzebę dalej w menu serwisowym i coś zmienilem....heheheh wywaliło mi obraz do góry nogami, nawet menu. Po gimnastyce rozwiązałem problem obrazu....UWAGA....Wystarczy z powrotem przestawić rozpoznawanie TV na LB550 odpalić go a potem zacząć przeróbkę od początku i dalej będziecie się cieszyć divx ale tryb sklepowy dalej jest. Poza tym ja mam soft zmieniony na aktualny i dałem rade w powyższy sposób włączyć divxy.

PYTANIE, co z mkv?? jak u was z tym zagadnieniem?? i co z tym trybem
 
Ostatnia edycja:

emerdeca

New member
zobacz wyżej jak to zrobić, znalazłem rozwiązanie trybu sklepowego, w menu serwisoym jest podmenu shop, tam trzeba ustawić na NO i wszystko załatwione
 
Ostatnia edycja:
Do góry