Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

baracusdragon

New member
Witam ponownie.
Mam problem z połączeniem dekodera cyfry+ (podłączonego przez złącze EURO) oraz odtwarzaczem dvd (HDMI). Z tych dwóch źródeł mam obraz fatalnej jakości. Wydaje mi się, że telewizor niepoprawnie wyświetla najniższe i najwyższe poziomy jasności. Niecałkowicie czarne kolory tv już uznaje za pełną czerń. Podobnie jest z bielą. Skutek to brak szczegółów oraz ogólnie shitowy obraz, fatalne kolory itp. Podobny problem miałem na początku gdy podłączałem xboxa 360 (HDMI), lecz w ustawieniach konsoli zmieniłem "poziom referencji" z rozszerzonego na standardowy i wszystko jest OK. Dekoder ani dvd takiej opcji nie posiadają. Proszę o pomoc.
 

baracusdragon

New member
Rozwiązałem problem z DVD. należało zmienić w opcjach "poziom czerni HDMI" z ustawienia "niski" na "normalny" i teraz wszystko gra, ale z cyfrą przez EURO nadal jest problem. Przewód mam konkretny więc nie w nim przyczyna (na poprzednim tv wszystko było OK).
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś może wie o jakimś FW, który umożliwia ogladanie DIViX z plikami txt? Inne Samy to mają a nasz stary model zostal potraktowany tochę po macoszemu.
 
Ostatnia edycja:

fidooo

New member
Divx z napisami.

Koledzy zainstalujcie sobie i poczytajcie o PS3 Madia Serwer. Wszystko śmiga znakomicie, "wtapia" napisy w locie, z AC3 też bezproblemowo. Przy hd duże wymagania sprzętowe ale divx śmiga aż miło.
 

Gonzo_k

New member
Już w maju 2009 zostało wystawione oprogramowanie o tym numerze tj. 1013.1 i takie też posiadam w moim odbiorniku.
Rozpakowałem ten "niby" nowy firmware i stwierdzam, że zawartość oraz rozmiar plików niczym się nie różnią, nawet daty są takie same czyli wszystkie są z 04 2009. Pliki tekstowe: info, validinfo, version_info zawierają taką samą informację. Uważam, że podana na stronie data aktualizacji softu jest błędna i nie ma sensu tego wgrywać do odbiornika.
 

zerohour

New member
Witam, LE46A956 (led), użytkowany półtora roku. Praktycznie po każdym włączeniu, czarny ekran, jest dźwięk, działa przełączanie pilotem itp. ale pozostaje czarny ekran. Po jednym lub kilkakrotnym wyłączeniu wraca do normalnego działania.
Pan z infolini stwierdził że to uszkodzenie podświetlenia matrycy, mówił to tak jakby to było typowe uszkodzenie tego modelu. Mają przyjechać i zabrać TV na wymianę matrycy. Czy miał ktoś coś takiego ??
 
Do góry