Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

JaN-J

New member
Zamierzałem kupić 46a956, ale ostatnio wpadła mi w oko plazma samsunga 50a756, co jest lepsze (pokój ok 16 metrów kwadratowych, okno z zachodu, sygnał PS3 i Blu, Tv byłby używany głównie wieczorem/nocą)
 
Ostatnia edycja:

baracusdragon

New member
Jak ktoś kupi, to niech da znać gdzie można ten telewizor (46") dostać, bo w żadnym ze sklepów internetowych, z którymi się kontaktowałem go nie mają...
 

zerohour

New member
Witam !
Od 2 dni właśnie testuje 46A956.
Pierwsze wrażenia (najważniejsze) to przeciętny obraz na zwykłym sygnale z kablówki, porównując do dotychczasowego Panasonica 32' CRT, natomiast rewelacyjny obraz z sygnału dobrej jakości, niekoniecznie HD, wystarczy że sygnał jest "czysty" bez szumu.
W warszawie obraz z DVB-T, średni na programach TVP1, TVP2, TVP3, natomiast rewelacyjny !!! na TVP HD, obraz z DVD bardzo dobry ale dużo zależy od ustawień.
Generalnie każdy przekaz niezależnie z jakiego źródła wymaga według mnie innych ustawień, najczęściej w zakresie ustawień tryb obrazu "Dynamiczny" lub "Film", na ustawieniu "standardowy" jakoś nie najlepiej.
Niezależnie od trybu obrazu, konieczne są ustawienia ; "podświetlania", "kontrastu", "jasności". Także chcąc mieć dobry obraz trzeba dużo regulować, problem że wejście w menu ustawień obrazu jest niepotrzebnie skomplikowane.
Podobno Sony X4500 ma czujnik oświetlenia zewnętrznego dzięki któremu ustawienia same się dopasowywują, czy coś takiego jest w 956 ?
Przy dobrym sygnale jakość czerni nie do pobicia, kontrast rewelacyjny. Nie mam żadnej platformy cyfrowej także nie wiem jaki z nich jest obraz, ale podejrzewam że dużo zależy od bitrate i przy polskich platformach nie należy się spodziewać rewelacji. Blu ray nie posiadam.

Czy komuś udało się połączyć z udostępnionymi multimediami na PC poprzez router i kabel LAN, u mnie 956 jakoś nie może ich zobaczyć ??

CDN...
 
Ostatnia edycja:

mp73

New member
Pytanie o DVB-T w modelu 46 calowym

Witam,
Czy ktoś może napisać z 100% pewnością iż model 46A956 ma DVB-T z MPEG4? Z stron Samsunga można byłoby przypuszczać, iż posiada go tylko model 55 calowy L. A co możecie napisać na temat dźwięku w kontekście DVB-T. W jakim standardzie jest on obecnie nadawany w WarszawieAVC? Może w innym formacie i w przyszłości nie usłyszymy żadnego dźwięku kupując ten telewizor? A może można będzie temu zaradzić dokupując w przyszłości jakieś tuner?
 

zerohour

New member
mp73 napisał:

Czy ktoś może napisać z 100% pewnością iż model 46A956 ma DVB-T z MPEG4?

Obecnie jest nadawane w MPEG4, i u mnie (Warszawa) na 46A956 odbiera więc najwyraźniej telewizor ma to o co pytasz. Podobno to co jest teraz ma być docelowo, także w przyszłości chyba będzie działało.

Zaktualizowałem firmware, wydaje mi się że poprawiła się jakość obrazu z kablówki.

Telewizor bardzo dobrze świeci w zupełnej ciemności przy podświetleniu ustawionym na "0", szarość obrazu jest idealnie równa na całym ekranie, co nie jest możliwe do uzyskania w LCD podświetlanym lampą. Dzięki temu można oglądać w zupełnej ciemności bez męczenia wzroku.
 

wlohan

New member
956-mpeg-4

W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzina zgłoszenie pragniemy poinformować:


Zgodnie z informacjami któreposiadamy ten model telewizora dekoduje
sygnał MPEG-4 na dekoderze DVB-T.
Tak odpowiedzieli mi z Samsunga, ponadto test Le46A956 w Video mix
grudzień 2008 potwierdza MPEG-4
Z tą n-ka też różnie, raz błąd HDCP wyskakuje, często nie i to niezaleznie od kolejności właczania telewizor-dekoder.
Generalnie obraz super, pobawiłem sie w ustawienia i nie zmieniam ich i jest ok.
 

ADAM12116

New member
ciekawe dlaczego ten błąd wyskakuje, czym to jest spowodowane? soft? trochę wnerwia to to bo wydłuża oczekiwanie na włączenie które i tak nie jest krótkie
 

krecha2

New member
Pisalem juz ze ten problem ma bardzo duzo tv , a raczej n-ka ma problem z wieloma tv .Szczerze nie rozumie ludzi ktorzy uwazaja to za jakis problem.
 

ADAM12116

New member
problem...hmm nie problem...ale nie powinno być i tyle, wnerwia to trochę bo nieraz nie pojawi sie obraz tylko ten błąd widnieje trzeba wyłączyć i włączyć ponownie cały sprzęt, zazwyczaj jest tak ze pojawia się na chwile i znika, nie rozumiem w czym problem, nie mozna softu zmodyfikowac tak żeby tego nie było wkońcu przysyłaja aktualizacje softu co jakiś czas
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
JaN-J napisał:
Zamierzałem kupić 46a956, ale ostatnio wpadła mi w oko plazma samsunga 50a756, co jest lepsze (pokój ok 16 metrów kwadratowych, okno z zachodu, sygnał PS3 i Blu, Tv byłby używany głównie wieczorem/nocą)

Kazdy cal na wage zlota, 46" to jednak nie jest duzo, ale
do PS3 wybralbym lcd.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
krecha2 napisał:
[...].Jeszcze jedna wada jest gdy na czarnym tle wyswietli sie cos bialego pokazuje sie taka otoczka, troche to dziwnie wyglada.

Pisalem juz o tym, przypadlosc o ktorej piszesz zwie sie
efekt "Halo". Jest to jedna z wiekszych wad, widoczna bardziej z boku, za to centralnie patrzac juz sporo mniej.
 

krecha2

New member
Adamie to nie jest wina po stronie Samsunga, tylko po stronie dekoderow.
Jak juz powiedzialem wczesniej nie tylko w tych tv to wystepuje tylko w wielu wiecej, osobiscie mialem to w swoim wczesniejszym sharpie.

Panowie ma ktos z was n-ke? ciezko mi tutaj dopasowac ustawienia, moze podzielicie sie swoimi . Pozdrawiam.
 

ADAM12116

New member
krecha2 napisał:
Adamie to nie jest wina po stronie Samsunga, tylko po stronie dekoderow.
Jak juz powiedzialem wczesniej nie tylko w tych tv to wystepuje tylko w wielu wiecej, osobiscie mialem to w swoim wczesniejszym sharpie.

tak tak chodziło mi o aktualizacje softu w dekoderach N
 

zerohour

New member
Napisał [B napisał:
krecha2[/b]
[...].Jeszcze jedna wada jest gdy na czarnym tle wyswietli sie cos bialego pokazuje sie taka otoczka, troche to dziwnie wyglada.

Pisalem juz o tym, przypadlosc o ktorej piszesz zwie sie
efekt "Halo". Jest to jedna z wiekszych wad, widoczna bardziej z boku, za to centralnie patrzac juz sporo mniej.
Ja zauważyłem że ten efekt występuje tylko przy podświetleniu ustawionym na max i do tego ciemno w pokoju, przy oświetleniu wieczornym używam podświetlenia 3-6 i absolutnie nie widzę tego efektu, w ciągu dnia wystarcza podświetlenie 7-8 i ze względu na silne światło dzienne również absolutnie nie widać żadnej otoczki.

Odnośnie jakości obrazu i emisji DVB-T, to w warszawie emisja np. TVP3 w DVB ma na tyle niski bitrate że dużo lepiej wygląda ten program na analogowej kablówce Aster która wcale nie jest rewelacyjna. W DVB-T jedynie TVP HD jest super, inne są poniżej przeciętnej.
 

ANDGAJ

New member
ADAM12116 napisał:
tak tak chodziło mi o aktualizacje softu w dekoderach N
"N"- to olewa!!!
Jedyne rozwiązanie to połączenie dekodera przez component.
Czy obraz będzie gorszy/lepszy/bez zmian - nie wiem- proponuję sprawdzić i dać info na Forum.
Będzie to cenna informacja.
 

oryszard

New member
kOLEGA MA RACJE CO DO PODŁĄCZENIE PRZEZ KOMPONENT.....
NIE WYSTĘPUJE BŁĄD HDCP m jA MAM PODŁĄCZONEGO sHARPA 52 "
2 obwody przez hdmi,,,i tu jest błąd
komponent- .błędu nie ma
Dekoder N-KI TO SZAJS
 

ANDGAJ

New member
oryszard napisał:
komponent- .błędu nie ma
Dekoder N-KI TO SZAJS
Błędu nie ma, bo component jest co prawda przygotowany do przesłania sygnału wysokiej rozdzielczości, ale nie mniej, jest to sygnał analogowy.
Moim zdaniem jest to połowiczne wyjście z sytuacji, przed którą stawia nas Telewizja Nieudanej Generacji "N".
Sam przesiadłem się z Cyfry na "N".Dekoder PVR funkcjonalnie lepsiejszy i ładniejszy.Obraz przesyłany RGB na wielu kanałach lepszy (czasza 90 cm.)Szajsem dekodera bym nie nazwał.Z tym, że ja jeszcze dinozaur-36" CRT.
Podejrzewam, że N-ka próbuje obejść umowy licencyjne, stąd problemy z HDCP na interfejsie HDMI-uważam, że to tylko kwesta odpowiedniego firmware.
 
Do góry