Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

blackizcool

New member
ja zamowilem w czwartek w sklepie KAJT agd-rtv - wuwuwu krystecki kropka pl - i w piatek mialem u siebie i to w niezlej cenie, 6540 + koszty wysylki. troche nawalila firma kurierska i o malo nie musialbym czekac do poniedzialku, ale to juz nie byla wina sklepu
 

szumar

New member
Prono napisał:
Witam.
Od kilku dni jestem posiadaczem Samsunga 956.
Mam też dekoder n-ki z HDD.
Od początku nie ma najmniejszych problemów ze współpracą tych dwóch sprzętów. Jedynie co, to TV dosyć długo wyszukuje sygnał z n-ki, jeśli najpierw włączę TV, a potem n-kę.
Oczywiscie jeśli najpierw włączę n-kę, potem TV to na wyświetlaczu tunera wyświetli się "Problem z HDCP" czy jakoś tak ale tylko do czasu włączenia TV.
Potem śmiga wszystko jak należy.
N-ka podpięta jest akurat przez HDMI2 ale wcześniej miałem ją na HDMI1 i też działała OK.

Czyli co kluczem jest kolejność włączanego sprzętu?? Może Ci co borykają się z tym problemem przeprowadzą taki test ;-) i pochwalą się wynikami. Jest też możliwość, że najnowsze dekodery n-ki pozbawione sa już tej wady...
 

Max123

New member
szumar napisał:
Czyli co kluczem jest kolejność włączanego sprzętu?? Może Ci co borykają się z tym problemem przeprowadzą taki test ;-) i pochwalą się wynikami. Jest też możliwość, że najnowsze dekodery n-ki pozbawione sa już tej wady...
To jest złącze HDMI z obsługą HDCP i tuner N musi mieć trochę czasu na "skontaktowanie się" z TV i sprawdzenie sygnału, stąd ten napis - błąd HDCP, który po chwili znika. Mam Samsung z serii M86 i jest taki sam objaw, trzeba się do tego przyzwyczaić i już. Prostsza sprawa jest w przypadku podłączenia przez Euro, jedną z nóżek przesyłany jest sygnał przełączający TV na kanał odbierany przez dekoder N i w chiwlę po uruchomieniu dekodera pojawia się obraz na TV.
 

wlohan

New member
samsung Le46A956

Witam, jestem na forum po raz pierwszy. Wczoraj próbowałem uruchomic n-kę, z 46 956 i nie ominął mnie błąd HDCP, gdybym wczesniej poczytał na forum na ten temat uniknąłbym kłopotów z podłączaniem. Rewelacji w n-ce nie widzę, mam też dekoder " mini " Polsat, myślałem ,że n-ka będzie lepsza-ogólnie mieszane uczucia co do telewizora i dekodera n-ki.
 

SwFranciszek

New member
wlohan napisał:
myślałem ,że n-ka będzie lepsza-ogólnie mieszane uczucia co do telewizora i dekodera n-ki.

Napisz proszę co Ci się nie podoba w telewizorze. Czytam na bieżąco o 956 bo jestem zdecydowny na jego kupno (Oczywiście jak tylko będzie dostępny w sklepach).

Pzdr
 

fatso

New member
46A956 z n

Współdziałanie LCD z tunerem z recorderm n działa OK z małym ale... wolno działa przełączanie pomiędzy wejściami w TV a po wyłączeniu go lub szybszym włączeniu dekodera na wyświetlaczu pojawia się "Problem z HDCP". Po pewnym czasie (kilka, kilkanaście sekund) pojawia się obraz.
Dekoder podłączony jest do LCD na HDMI1, na HDMI2 mam PC (rozszerzony pulpit działa super), Złącze1 - zwykłe video... to dzisiaj!
Dla mnie powyższe nie stanowi wielkiego problemu, natomiast świadczy że sprzęt nie jest w 100% kompatybilny...
Problemem jest dla mnie głośna praca dekodera :(

Co do TV to polecam, bo jest extra!
 

corey81

New member
Problem z HDCP pojawia sie na kazdym samsungu z ktorym mialem do czynienia :) kwestia przeczekania kilku sekund, ot co

Widzialem ostatnio w akcji le55a956 i gdy sie wlaczy jakis "input" bez podpietego wejscia to widac w kazdym rogu bardzo wyraźnie podswietlenie matrycy - myslalem ze LED eliminuje ten efekt a tu dupa :D
na moim n86 ten efekt nie wystepuje :D
taka mala ciekawostka :)
 

awerdo

New member
Witam
Samsung 956
Odtwarza ładnie filmy z USB ale ma w instrukcji ma ze nie dziala z dyskami twardymi
Czy jest to kwestia zasialania czy tez inna kwestia?
Czy jak podłącze dysk twardy przenośny z z zewnetrznyn zasilaniem przez USB to bedzie ok, czy w gre wchodza jakies inne kwestie?

Być moze ktos majacy taki TV ma dysk zewnetrzny z zasilaniem i moglby sprobowac czy bedzie mu dzialac? Bo ostatnio i tak musze kupic dysk zewnetrzny, wiec o ile bedzie dzialal z TV to sie zdecyduje na dysk z zewnetrznym zasilaniem
 
Ostatnia edycja:

flatron999

New member
Czy działa Wam automatyczne przełączanie źródła po pojawieniu się sygnału na złączu HDMI ?

Wiem, że specyfikacja HDMI nie zawiera sygnału przełączającego, ale niektóre telewizory potrafią wykryć rodzaj podawanego sygnału.
Napisałem do supportu Samsunga i dostałem krótką odpowiedź: "powinno działać".
 

tybek

New member
baracusdragon napisał:
Ma może ktoś informacje w jakim sklepie internetowym mają 46"?? Gdzie tylko dzwonie to mówią mi, że obecnie nie ma i nie wiedzą kiedy będzie (lub w tym roku nie będzie).

W euro agd rtv w przyzwoitej cenie i ratach 30x0
 

G-L1975

New member
Witam

Mam 786 46" i problem z funkcją 100hz przy wł trybie 100hz obraz nie jest płynny jaby przyspieszał , a przy wył trybie jest lepiej . Napiszcie czy macie z tym problem w 956 i czy aktualizacja oprogramowania może coś zmienić- pozdrawiam
 

Pietrucha

New member
Różnorodność cen!

Witam serdecznie!
Tybek ja mieszkam w Nowej Hucie i w jednym z hipermarketów w sklepie rtv euro agd stoi 46A956 za 8999zł.Nie zwróciłem uwagi czy raty są zerowe ale ta cena to chyba lekka przesada-może dlatego tak długo czeka na nowego właściciela.Znajomy z MM poinformował mnie że u niego są problemy z dostaniem tego TV.

Pozdrawiam
 

bucki

New member
le 55a956

Hej
od 4 tygodni czekam na zrealizowanie zamowienia na ten model. podobno fabryka miała jakieś przestoje w produkcji (na słowacji). czy to prawda? czy ktoś coś słyszał dlaczego nie dostarczają do sklepów tego modelu ? w sklepie powiedziano mi że podobna sytuacja jest w calej Polsce.:confused:
 

tybek

New member
Pietrucha napisał:
Witam serdecznie!
Tybek ja mieszkam w Nowej Hucie i w jednym z hipermarketów w sklepie rtv euro agd stoi 46A956 za 8999zł.Nie zwróciłem uwagi czy raty są zerowe ale ta cena to chyba lekka przesada-może dlatego tak długo czeka na nowego właściciela.Znajomy z MM poinformował mnie że u niego są problemy z dostaniem tego TV.

Pozdrawiam

W sklepie internetowym euro rtv agd 2 tysie mniej + 50 zł za przywóz telewizorka przyjechali panowie wnieśli do domu rozpakowali nic dodać nic ująć polecam bez pośpiechu i ceregeli telewizor zamówiłem we wtorek około 15 w środę byłem w sklepie podpisać umowę ratalną i umówić przywiezienie telewizora w piątek około 17 telewizor cieszy oczy. naprawdę polecam
 

corey81

New member
flatron999 napisał:
Czy działa Wam automatyczne przełączanie źródła po pojawieniu się sygnału na złączu HDMI ?

Wiem, że specyfikacja HDMI nie zawiera sygnału przełączającego, ale niektóre telewizory potrafią wykryć rodzaj podawanego sygnału.
Napisałem do supportu Samsunga i dostałem krótką odpowiedź: "powinno działać".

W Samsungach to raczej nie działa.
Co do nowych sztuk tych wyzszych modeli to z tego co sie dowiedzialem to okolo 12 stycznia maja byc dostawy :)
 

krecha2

New member
Pewnie ceny wtedy tez cos spadna..
na ceneo i skapcu sa sklepy co maja, wiec nie widze problemu.

Tybek napisz pare slow jak sie tv sprawuje.
 

Max123

New member
A co zrobić, gdy chcę przełączać sygnały z anteny naziemnej i kablowej? W tym TV jest jedno gniazdo wejściowe antenowe, a mam dwa przewody - od kablówki oraz od anteny do obsługi tunera cyfrowego DVB-T.Pewnie z automatu efektu przełączania się nie uzyska, ale czy istnieje taki przełącznik np. sterowany pilotem?
 

awerdo

New member
zapytałem wprost Samsunga o to czy dysk zewnetrzny z zasilaniem zewnetrznym bedzie dizalac a to ich odpowiedz

Kod:
Szanowny Kliencie
 xxxyyyzzz
 
 W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
 dziękujemy za kontakt.
 W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:
 Współpraca z dyskami twardymi nie była testowana dlatego też nie możemy
 zagwarantować że urządzenia tego typu to będą współpracować z tym
 odbiornikiem.
 Z poważaniem

Heh dzis przetestuje dysk zewnetrzny zwykły to napsize wynik, ale podejrzewam ze nie bedzie dzialac, chociaz z zewnetrznym zasilaniem powinien chodzic i wlasnie chodzi mi o to zeby ktos przetetowal z zewnetrznym zasilaniem :twisted:
 
Do góry