Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

Liter1979

Member
Bez reklam
Kalibracja i ustawienia

Witam!!! Wiem, wiem, było już milion razy, ale proszę ten ostatni raz o optymalne ustawienia dla Le 40 a656a (podłączony do kina samsung ht bd 1255 i dekodera samsung h370g przewodami hdmi marki hama i alphard). Zależy mi na ustawieniach "film" i "standartowy". Wiem że na forum jest podanych kilka przykładów, ale wczoraj widziałem w sklepie tv samsunga serii 7, obraz był tak piękny, wyraźny i ostry że szok, a na żadnym z podanych ustawień nie mogę osiagnąć takiego efektu :( Wiem że to nowszy model itd. ale jednak mimo wszystko... :) Może ktoś ma jakieś "nowe i lepsze" ustawienia... Dzięki wielkie :) Aha, zdrowych i pogodnych świąt, oraz wielu wspaniałych wrażeń audio-wizualnych w nowym roku dla wszystkich forumowiczów :)
 

barbiq

New member
Witam Koledzy:)
Jestem posiadaczem LE46A656A1F. Od dawna już szukam jak sprawdzić wersję softu w TV ale bezskutecznie:( czy moglibyście mi pomóc? byłbym wdzięczny:)

Mam również mały problem. Otóż z głośników słychać mi "buczenie/brzęczenie" czy nowy soft jest w stanie wyeliminować ten problem?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam:)
 

zoltan

New member
Przy wyłączonym tv wciskasz kolejno na pilocie info>menu>mute>power. Tv sie włącza i pojawia się menu serwisowe, a w nim wersja oprogramowania.
 

barbiq

New member
Dzięki:)
Nie orientujesz się może jak w opcjach dźwięku można zlikwidować brzęczenie z głośników? czy w ogóle się da?
Dzięki:)
 

kodijak

New member
Dzięki:)
Nie orientujesz się może jak w opcjach dźwięku można zlikwidować brzęczenie z głośników? czy w ogóle się da?
Dzięki:)


Wciskasz na pilocie przycisk MENU. Potem dajesz strzałkę w dół aż dojdziesz do ustawień dźwięku. Dajesz Głośnik TV i zmienisz na Wyłączony. Od tej pory TV nie podaje napięcia na głośniki.
 

barbiq

New member
Wciskasz na pilocie przycisk MENU. Potem dajesz strzałkę w dół aż dojdziesz do ustawień dźwięku. Dajesz Głośnik TV i zmienisz na Wyłączony. Od tej pory TV nie podaje napięcia na głośniki.

Dzięki:) Rozwiązanie to pewnie jest bardzo dobre ale tylko wtedy kiedy chcę posiedzieć w całkowitej ciszy;) Sęk w tym że używam głośników wbudowanych a nie zewnętrznych!:confused:
 

blow

New member
Czy jest sposób na automatyczne przełączanie się na N-ke?

Witam.
Mam Samsunga LE40A656 i podłączoną do niego N-kę przez kabel HDMI. Czy jest jakiś sposób by telewizor sam się przełączył na N-ke jeśli ją włączam? Tak jak przez kabel EURO.
Bo wkurzające jest szukanie (3x naciskanie przycisku SOURCE) by dojść do N-ki.
 

bogdanm3

New member
Serwis- wymiana matrycy-brak efektu 100Hz, zły obraz , Szczecin

Po wymianie matrycy obraz uległ zdecydowanemu pogorszeniu, nie działa opcja 100 Hz, powiedziano mi, że wstawiono zamiennik przewidziany przez producenta - nie wiem co dlej robic bo obraz jest słaby. Odnowiłem oprogramowanie i nic. Infolinia tez mówi, że nie ma innej możliwości aby nie wstawiono prawidłowej matrycy. Co robić? Pomóżcie.
 

northcape

New member
Menu serwisowe - problem

Witam. Pogrzebałem dzisiaj w Menu serwisowym Samsung Le46a656 no i mam problem. Obraz wygląda jakby z lekiim "duchem". NIe mam zielonego pojęcia co pozmieniałem. Restart do ustawień fabrycznych nic nie daje. Czy ktoś może dysponuje jakimiś zdjęciami jak wyglądają ustawienia fabryczne dla tego modelu ???

Pomóżcie.
malcharek_p@tlen.pl
 

wilk1961

New member
Jedno małe pytanie i to w imieniu kolegi.
Czy w tym tv LE46A656A1F ze śłowacji da się uruchomić movie bo na necie znalazłem takie coś:
tryb serwisowy
- przy WYŁĄCZONYM telewizorze wciskamy na pilocie kolejno: info > menu > mute > standby
- telewizor włącza się z menu serwisowym.
- później wybieramy kolejno: control > sub option > i włączamy opcje "WISELINK MOVIE", "WISELINK WRITE" i "HIGH DEVI"
- wciskamy przycisk standby
Ponownie uruchamiamy telewizor i w opcjach media playera usb mamy już zakładkę movie :)
Małe a cieszy. Pozdro.
Wdzięczny będę za odpowiedż.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Witam.
Czy jest jakiś sposób by telewizor sam się przełączył na N-ke jeśli ją włączam? Tak jak przez kabel EURO.

Niestety nie. Oto urok skopanego do granic możliwości interfejsu HDMI. HDMI jest inteligentny, a SCART był mądry. Od ver HDMI 1.2 albo 1.3 już to działa, ale eNka ma 1.1.
 

djmarko

New member
Witam

Mam taki problem który prawdopodobnie zakończy się wizytą TV A656 40 w serwisie. Jednakże przedtym chciałbym poznać Waszą opinie na ten temat.

TV po włączeniu miga diodą raz dłużej, raz krócej ale miga, matryca nie zapala się, TV reaguje na pilota tylko tym że dioda szybko miga (nie da się wyłączyć TV do standby). Po wyjęciu kabla z prądu i ponownym włączeniu dioda dalej miga raz dłużej raz krócej.

Te objawy występują od 3 dni z tym że poprzednio TV się włączył po jakimś czasie i pracował bez problemów do wyłączenia na noc.

Dzisiaj jednak konsekwentnie odmawia współpracy :(

Spotkał się ktoś z takim zachowaniem tego TV? Z góry napiszę że nie robiłem aktualizacji softu (podobne miganie widziałem kiedyś po aktualizacji softu do tv)

Pozdrawiam.
DJ NeoN

u mnie to samo czy ktoś miał ten problem i rozwiązał
 

mari007

New member
Mam problem z TV Samsung LE37A656. Podłączyłem Mante III Emperor komponentem i sygnał co jakiś czas zanika. Sprawdzałem również chwilę na DVD Pioneer też były zaniki. Pożyczyłem stare kino domowe Samsunga podłączyłem i tu brak sygnału po komponencie z jednym wyjątkiem. Włączyłem opcje progresywnego skanowania i było wszystko ok. Proszę o pomoc co jest nie tak, że mam zaniki sygnału TV a DVD? Powyższe pisałem w 2008 roku. Ostatnio wpadł mi w ręce markowy kabel PSP a component. Oczywiście u mnie nie działa. Koledzy na innych TV nie mają problemu. Niedługo kończy mi się gwarancja nie wiem czy uderzać do serwisu? Czy może mam coś w opcjach TV źle ustawione? Do tej pory nie widziałem problemu kupiłem sobie Belwooda za 200zł z HDMI i działało ale dlaczego ma być coś z TV nie tak.
Proszę o pomoc może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Aha i nie chodzi tutaj o kable czy o ustawienia nadajnika tu na pewno nie ma problemu.
 

MAX555

New member
Witam serdecznie !!!
Od jakiegoś czasu mam problem z moim TV Samsung LE40A656A produkt Słowacki.
Po włączeniu TV czerwona dioda miga dwa razy wolno w odstępie a potem miga szybko bez przerwy.
matryca zostaje podświetlona słychać dzwięk ale nie ma obrazu !?...
Dodam że soft mam ten ostatni ze strony Samsunga, nie grzebałem w ustawieniach serwisowych.
TV podłączony do dekodera - n - przez hdmi oraz anteną do kablówki, w kablówce te same objawy.
Czy ktoś miał te sam problem,może skończyło się to wizytą w serwisie !?
Proszę o pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

zielu41

New member
pogrzebałem cos w menu servisowym i teraz nie mogę do niego wejść, gdy włączę telewizor (samsung a656 40") na ekranie widac kolorowe paski po czym ekran gaśnie
 

starteroz

New member
frimware

na stronie samsunga dotyczacego telewizora serii A656 jest frimware 1023, jest to raczej stary frimware jednak data aktualizacji jest 28-02-2010, czy to jest porawiony soft? ktoś go instalował?, nie widzę opisu zmian

pozdrawiam
 
Do góry