Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

Dymis

New member
Masz rację, jak tylko znajdę chwilkę czasu to przedzwonię do nich.
Swoją drogą... Orientujesz się jakiej klasy jest matryca w tym szajsungu ?
 

PolishFactor

New member
Plamska na ekranie - ktoś już miał?

No mija roczek i zaczęły się pojawiać dziwne cienie na ekranie LE40A665. Przy prawej stronie od ramy. Te plamy (jedna aż o średnicy 5 cm) delikatnie pływają (falują) jakby ciekłe kryształy delikatnie w szarym odcieniu polaryzacje zmieniały... Pojawił się też nowy subpiksel, ale to nie problem bo plamska ewidentnie widać i przeszkadzają w oglądaniu. Widać to na każdym kolorze. Czyżby kryształki szlag już trafiał ,albo rozszczelnia się matryca i tam kurz do środka jakoś włazi bo to żyje i się powiększa oraz rozsiewa po prawej stronie ekranu (jeszcze 2 miechy temu nie było tego widać dobrze). Może lampy kurz złapały i tam pod wpływem ciepła kłaki falują w rozgrzanym powietrzu rzucając cień na matrycę ,albo polaryzator się jakimś cudem przybrudził. Co sądzicie o tym fenomenie. Jak po roczku tak ma siadać ekran to ja to na serwis i szybko sprzedaję! Mam od ponad 2 lat starego 22cale BENQ FP222W H i najmniejszej skazy na ekranie. Mnie to przeraża bo wymiana matrycy to cena całego TV? Oczywiście montaż na Słowacji.... Czy to częsty problem paneli Samsunga,czy tylko miałem wyjątkowego pecha? Jak brałem w salonie to wszystko było idealnie!

Czy ktoś się orientuje i jak wymienią matrycę to dostaje się nową gwarę tj znowu 24 miech na samą nową matrycę?Jeśli to jakaś fuszerka przy produkcji i folia odchodzi pod ekranem to oni nie wymieniają panelu na nowy tylko to podklejają w serwisie i potem będzie gorzej po takich zabawach ,a gdzie indziej też zaraz zacznie się odklejać? Co sądzić o sprawie i co to może być?
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Zgłoś do serwisu. Raczej nikt się nie bawi w podklejanie matryc czy wymianę elementów elektronicznych. Cała płytka idzie do śmieci.
 

PolishFactor

New member
Juz po naprawie

piotr'ek napisał:
Zgłoś do serwisu. Raczej nikt się nie bawi w podklejanie matryc czy wymianę elementów elektronicznych. Cała płytka idzie do śmieci.

Kurde załatwili sprawę w 5 dni. Jestem bardzo miło zaskoczony serwisem gdy dowieźli pod drzwi tak szybko sprzęta, a tyle złego się naczytałem. Mam nową matrycę i co ważne zero walniętych subpixeli (były w poprzedniej 2 widoczne). Generalnie teraz lepiej niż podczas zakupu! Trochę mnie dziwi ,że inaczej się obraz z kompa skaluje z 1600 na 1900 (poprzednio na 100% pulpit zajmował cały obraz, a po wymianie po ustawieniu na 100% w catalistach wychodzi poza ekran). Wszystko jest ok bo się bez problemu skaluje tylko dziwi mnie ,że stery jakby 20% obrazu więcej (poza ekran) obsługi dostały). Taka ciekawostka po zmianie panelu...

Generanie jestem bardzo zadowolony (szczególnie panelem bez najmniejszej skazy). Potrzymam jeszcze pół roku i przesiadam się na LEDa też SAMSUNGA. Tym razem jednak 46cal. Nie rozumiem ludzi co się pchają
w prądożerne plazmy bo dla 46 cali 300W ,a 170W to potężna różnica) biorąc pod uwagę zapowiedziane o 1/5 podwyżki prądu. To jak ładnie 656 ze swoją matrycą S-IPS zachowuje się w pracy z kompem (statyczny obraz i odwzorowanie kolorów) - dla mnie przesądza sprawę. LCD S-IPS w połączeniu z LED ze swoją jakością obrazu już kompletnie przesadza sprawę przyszłego wyboru. Wymarzony 24 calowy monitorek na S_IPS HP2475W
kosztuje 2200zeta. Tutaj 40cali na super matrycy bijącej na głowę każdą TNke za tylko 800zł więcej nie wymaga komentarza. Teraz mój 22" BenQ
stojący obok wygląda jak blady (kolory) i zezowaty (nędzne kąty widzenia)
bolek. Dopiero takie porównanie matryc pokazuje co ten model potrafi!
Do tego 4ms opóźnienia (praktycznie zero smużenia). Tylko pomażyć o takich parametrach w komputerowym monitorku! Granie w gry nabrały zupełnie nowego wymiaru (dosłownie i w przenośni). Dla mnie najlepszy zakup tamtego roku idealny z 4870 1GB którą specjalnie pod ten TV do FULL HD brałem. Dopiero jednak z HD5870 (gwarancji płynności wszystkiego z suwakami na max) będzie ideałem z tym LCD TV. Dobrze ,że nie kupiłem plazmy...
 

vvilk

New member
Tryb PC - jakie rozdzielczości?

Mam jedno pytanko:
Czy tryb PC (HDMI2) da się ustawić na innych rozdzielczościach niż 1920x1080 i chyba, któraś z mnieszych (około 1300).
Mam PS3 i w menu 1080P wszystko działa jak powinno a po włączeniu gry (1280x720) wyłącza się tryb PC. Mam wtedy dostęp do wszystkich "ulepszaczy".
Czy da się na tej rozdzielczości ustawić ten tryb, tak aby nie było dostępnych zbędnych opcji obrazu?
 

vvilk

New member
Po podlaczeniu laptopa lub PS3 przez kabel do portu HDMI2 i zmianie nazwy na PC w telewizorze wylacza sie czesc opcji w menu obrazu. To wedlug mnie jest tryb PC. Dobrze mi sie wydaje?
 

kodijak

New member
Ja po podłączeniu przez HDMI nic nie zmieniam bo wg mnie nic to nie daje. Włącz w konsoli skalowanie do 1080p to gra nie będzie zmieniać rozdzielczości, może masz ustawione na auto?
 

vvilk

New member
O ktorej opcji auto mowisz? Sprawdzales czy po wlaczeniu gry i wcisnieciu na telewizorze przycisku info dalej masz rozdzielczosc 1920x1080?
 

robis4

New member
Witam !!! Wracam jeszcze do tematu ustawień. Od niedawna mam do mojego LCD LE37a656 podłączoną N po HDMI. Czy możecie podać ustawienia ( podświetleni,kontrast, balans bieli itd.) pod N. Wiem że we wcześniejszych postach jest kilka propozycji ale szczerze mówiąc nie przypadły mi do gustu. Mam wrażenie że na kanałach HD jest super ale na SD jest słabo. W ogóle wydaje mi sie że kanały SD w N sa gorszej jakości niż w CP który miałem poprzednio.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Nie ma uniwersalnych ustawień. Sprawdź proponowane i dopasuj do swoich gustów. Ja tak zrobiłem i nie narzekam. Co do SD to jego jakość zależy od kanału. Niektóre faktycznie są nadawane w jakości poniżej krytyki, ale z drugiej strony jest to wina TV, bo jest LCD. Na plazmach wygląda to o niebo lepiej, ale tam znowu HD zwykle nie dorównuje HD na LCD.
 

PolishFactor

New member
robis4 napisał:
Witam !!! Wracam jeszcze do tematu ustawień. Od niedawna mam do mojego LCD LE37a656 podłączoną N po HDMI (>>>) .
Masz tu optymalne ,ale pod mojego 40". Powinny być ok bo to podobna seria.

- nie moge zamieścic linka bo pisze ze 5 odpowiedzi trzeba udzielić... sorry muszę więc naspamować szybko jakieś odpowiedzi ,żeby ten system przed spamem się obronił - dobry kawał ;-)
 

Attachments

  • Kalibracja Samka a656.JPG
    Kalibracja Samka a656.JPG
    53,6 KB · Wyś: 212
Ostatnia edycja:

spadak

New member
Mam pytanko, czy da się coś zmienić tak aby po wyłączeniu nbox'a telewizor przechodził sam w stan uśpienia, zamiast wyświetlać komunikat brak sygnału ?
LE40A656A1 podpięty poprzez HDMI z białym nboxem.
Pozdrawiam
 
Do góry