Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

piotr'ek

New member
Bez reklam
Ustawienia fabryczne w standardowym menu (nie serwisowym) są do kitu delikatnie mówiąc, ale po 10 min. można uzyskać własne, idealne ustawienia.
Czemu wszędzie podawane są ustawienia dla trybu Film? A no zapewne dlatego, że tylko materiał filmowy jest (powinien być) idealny pod względem kolorów czy też jasności. W innych programach nikt nie bawi się w kilka godz. ustawiania sprzętu i czekania 2 dni na odpowiednie oświetlenie, żeby nagrać 2 min. reportaż.
Rozumiem, że "czerń HDMI" nie działa z dekoderem polsatu podłączonym do HDMI1? A co jak podłączysz pod HDMI2,3,4? Na innych wejściach ta opcja jest i będzie niedostępna.
Laptopa masz podłączonego kablem VGA.
 

Morff

New member
PRIMAR napisał:
Potwierdzam - jeżeli są różnice, to moim zdaniem kosmetyczne:)

Witam
Ja zauwazam jedną , ale bardzo wazną róznice.
Na oprogramowaniu 1022 przy ogladaniu np Discovery HD z tunera Polsatu po kilku minutach obraz zaczynał "klatkować" lub szarpać .. zmiana kanału i powrót pomagały na jakis czas , ale po kilkunastu minutach znów zaczynało sie klatkowanie. Po wgraniu 1023 taka dolegliwosc ustapiła prawie całkowicie. Teraz po kilku minutach w małej czesci ekranu pojawiają sie na chwile kwadraty ale tv sam sobie z tym radzi i obraz nie klatkuje.
Zauwazyłem równiez ze przy przełączaniu kanałow w tunerze sat obraz w tv szybciej sie pokazuje. Wg mnie zauwazalnie szybciej. Przy przełączeniu z jednego na drugi poprzednio było to nawet około 2 sek czarnego ekranu zanim pojawił sie obraz , teraz jest to mniej niz 1 sek przy przełączeniu z kanału sd na hd.
 

bagmann

New member
montaz samsunga sciany

Mam takie pytanie odnośnie montazu samsunga do półki ,zamówiłem półke ,wszystko jest ok poza jedna rzecza ,oprocz calego kompletu haków ,szyn nie otrzymałem śrub które sie wkręca w tył obudowy , sprzedawca półki poinformował mnie ze do telewizora powinny byc dodane w komplecie , czy otrzymaliscie taki komplet śrub?jakie śruby musze zakupic , ktoś sie moze orientuje?
 

Liter1979

Member
Bez reklam
W żadnym z wejść hdmi oraz w żadnym trybie obrazu czerń hdmi nie jest aktywna (w odp. na maila, samsung napisał że działa jedynie w trybie "standartowym)... :(
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
bagmann napisał:
Mam takie pytanie odnośnie montazu samsunga do półki ,zamówiłem półke ,wszystko jest ok poza jedna rzecza ,oprocz calego kompletu haków ,szyn nie otrzymałem śrub które sie wkręca w tył obudowy , sprzedawca półki poinformował mnie ze do telewizora powinny byc dodane w komplecie , czy otrzymaliscie taki komplet śrub?jakie śruby musze zakupic , ktoś sie moze orientuje?

Jaką półkę? Chyba wieszak. W komplecie z wieszakiem śruby są zawsze. Jak ich nie ma to niech je dostarczy sprzedawca, a jak nie pasują (bo i tak może być) to w sklepie żelaznym za złotówkę czy dwie kupisz komplet pasujących śrub.
 

bagmann

New member
port hdmi

Mam takie pytanie , odnosnie podłączenia dekodera telewizji n do tv.Moge tylko podłączyc przez hdmi port 3 a na innych cały czas mam komunikat brak sygnału , czy to wada tv czy tak ma być?Czy jest taka mozliwość ze bezpośrednio po włączeniu dekodera na naszym telewizorze włancza sie automatycznie ,,n,, czy za kazdym razem musze przełączyć?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
W modelu 686 (różnica tylko w obudowie) nie ma problemu z połączeniem Nki z gniazdami HDMI które są z tyłu LCD. Po wyłączeniu i ponownym załączeniu TV sygnał od razu jest przekazywany z dekodera Nki.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Wszystko jest OK. Może w eNce masz tryb DVI ustawiony zamiast HDMI? ENka sama się nie przełączy - ot urok gó*nianego HDMI. Już 20 lat temu na euro to działało, a w HDMI dopiero od najnowszych wersji działa.
 

bagmann

New member
jeszcze jeden problem ktory sie pojawil z czasem użytkowania telewizji ''n''na samsungu jest taki mianowicie ze , czasem po wlaczeniu jakiegos kanalu , znika obraz i dziek , musze ponownie włączyć ten kanał żeby załapał sygnal , ma ktos podobny problem?
 

bagmann

New member
po wymianie dekodera ,,n'' okazało sie ze ten problem ustapił,tylko jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju , po włączeniu dema 100hz , nie widze żadnej różnicy w obrazie , nawet sprawdzałem na koncowych napisach.Nie wiem jak moge to jeszcze inaczej sprawdzić.
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Najlepiej widać różnicę na napisach przesuwających się od prawa do lewa - np. nSport. Zresztą na napisach końcowych (dół-góra) też powinno być to widoczne, szczególnie przy programie w standardzie SD.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Włącz kanał nadający w dobrej jakości sygnał SD i zobaczysz. Spróbuj też na nSport - wtedy, gdy napisy w pasku na dole lecą.
 

bagmann

New member
piotr'ek napisał:
Włącz kanał nadający w dobrej jakości sygnał SD i zobaczysz. Spróbuj też na nSport - wtedy, gdy napisy w pasku na dole lecą.
Mam włączony akurat nsport i jednak teraz zauważam różnice , napisy przesuwajace sie na pasku po prawej stronie gdzie 100hz jest wyłączone sa mniej wyraziste niz te przesuwajace sie po lewej stronie ,tak ma dzialać 100hz , czy moze ja już jestem ślepy;-)
 
Ostatnia edycja:

kodijak

New member
@bagmann bo widzisz, te 100Hz są tylko do napisów. Jeżeli oglądasz tylko napisy to ze 100Hz będziesz zadowolony, a jeżeli przełączasz jak widzisz napisy końcowe a napis latający na dole ekranu masz gdzieś to tak naprawdę 100Hz robi z filmu teatr. Ja przy włączonej tej opcji jakoś nie mogę się wczuć w film.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Znowu słyszę ten "teatr" i wciąż nic nie rozumiem i nic dziwnego w obrazie przy włączonych 100Hz nie widzę. Idealny TV powinien pokazywać obraz tak jak on wygląda naszymi oczami.
 
Do góry