Samsung S81B - wszystko o serii

jak1s

New member
Witam, widze ze kilka osob ma juz ten model telewizora takze moze ktos bedzie w stanie mi pomoc.

1. Co pewien czas (kilka godzin) obraz zanika robi sie po prostu czarno na jakies 2, 3 sekundy... co to moze byc ?

2. Jak ustawic zeby Tryb Obrazu był ustawiony domyślnie na STANDARDOWY. Kiedy tylko wyłącze TV i go włącze wraca mi na ustawienie DYNAMICZNE podobnie jak wszystkie ustawienia kontrastu itp..

Dziekuje za ewentualną pomoc

pozdrawiam
 

MarcinekNu2

New member
słodo napisał:
w związku z moim pytaniem powyżej to już doszedłem dlaczego tak się działo. Była to wina kabla EURO. Połączyłem dekoder z tel. kablem takim za prawie 100 zł i problem zniknął jak ręką odjął. Więc gdybyście mieli takie problemy to najpierw spróbujcie z kablami
Pozdro
No własnie mam ten sam problem i zaczoł się on jakiś czas od podłaczenia dekodera Polsatu. Wymienię kabel i zobaczymy.
 

malygo

New member
Czt któryś z TV LE32S81B lub R81 posiada wbudowany tuner cyfrowy

Witam wszystkich serdecznie!
Mam zamiar kupić któryś z wymienionych TV i moją ciekawość nurtuje pytanie czy mają one wbudowane tunery do odbioru telewizji cyfrowej dvb-t. Pytanie drugie dotyczy głośników: jaki wpływ ma lub może mieć fakt zawieszenia TV na scianie na odsłuch TV z ukrytymi głośnikami. Nie wiem w kai sposób i gdzie są ukryte. Mniemam, że w tylnej części. Za odpowiedź z góry dziekuję.
 

mazena

New member
widzę ,że nie tylko ja mam ten problem
u mnie współpracuje tv z tunerem polsatu i co jakiś czas obraz ginie na kilka sekund, na ekranie ponownie wyświetla źródło obrazu i pojawia się ponownie, czy może ktoś już zgłaszał ten problem do serwisu i z jakim skutkiem
 

boncio1

New member
malygo*** Seria S81 nie ma ukrytych głosników.
R81 je posiada, ale z tego co wiem, to dzwięk wydostaje się niejako spod TV. Napewno nie odbija się od ściany, bo byłoby to bez sensu.
 

Sebastian_M26

New member
Ustawiam rozdzielczość na komputerze 1280/720 60Hz naciskam klawisz "Info" pisze 1280/720 60 Hz
Ustawiam rozdzielczość 1360/768 60 Hz ( wg. instrukcji taką rozdzielczość ma ten telewizor) naciskam klawisz Info a tu 1920/1080 60 HZ
o co tu chodzi ???? ( Wywołana opcja " Bez overscanu")
Każda inna rozdzielczość typu 1024/768,,1280/1024 jest też wyświetlana wg. Info jako 1920/1080
Ogólnie obraz wychodzi poza ekran,, przy opcji 16:9 jest mocno po bokach ucięty.

Telewizor połączony z komputerem kablem DVI/HDMI. Karta grafiki to 8800GT, najnowsze sterowniki.
Sterownik Nvidia w zaawansowanych widzi jako telewizor HD i ma tylko 4 sygnały do wyboru 480, 576, 720, 1080.

Dlaczego nie moge uzyskać 1360/768 , pixel 1:1 bez żadnych skalerów, a w instrukcji jest napisane że dla DVI można uzystkać 1360/768

Już nic z tego nie rozumiem,,, pozostaje zostać przy 1280/720 ???
 

Sebastian_M26

New member
Sebastian_M26 napisał:
Ustawiam rozdzielczość na komputerze 1280/720 60Hz naciskam klawisz "Info" pisze 1280/720 60 Hz
Ustawiam rozdzielczość 1360/768 60 Hz ( wg. instrukcji taką rozdzielczość ma ten telewizor) naciskam klawisz Info a tu 1920/1080 60 HZ
o co tu chodzi ???? ( Wywołana opcja " Bez overscanu")
Każda inna rozdzielczość typu 1024/768,,1280/1024 jest też wyświetlana wg. Info jako 1920/1080
Ogólnie obraz wychodzi poza ekran,, przy opcji 16:9 jest mocno po bokach ucięty.

Telewizor połączony z komputerem kablem DVI/HDMI. Karta grafiki to 8800GT, najnowsze sterowniki.
Sterownik Nvidia w zaawansowanych widzi jako telewizor HD i ma tylko 4 sygnały do wyboru 480, 576, 720, 1080.

Dlaczego nie moge uzyskać 1360/768 , pixel 1:1 bez żadnych skalerów, a w instrukcji jest napisane że dla DVI można uzystkać 1360/768

Już nic z tego nie rozumiem,,, pozostaje zostać przy 1280/720 ???


Obraz kontrolny zarówno w 1280/720 , 1360/768 , 1366/768 , 1920/1080
wygląda następująco, czyli rozmazane pasy:
 

Attachments

  • Digital_TestPattern_ByMark_TRACKING-ADJUST-NEEDED.jpg
    Digital_TestPattern_ByMark_TRACKING-ADJUST-NEEDED.jpg
    65,5 KB · Wyś: 185

slavii

New member
jak1s napisał:
Witam, widze ze kilka osob ma juz ten model telewizora takze moze ktos bedzie w stanie mi pomoc.

1. Co pewien czas (kilka godzin) obraz zanika robi sie po prostu czarno na jakies 2, 3 sekundy... co to moze byc ?

2. Jak ustawic zeby Tryb Obrazu był ustawiony domyślnie na STANDARDOWY. Kiedy tylko wyłącze TV i go włącze wraca mi na ustawienie DYNAMICZNE podobnie jak wszystkie ustawienia kontrastu itp..

Dziekuje za ewentualną pomoc

pozdrawiam

U mnie jak ustawię STANDARDOWY, to taki jest po włączeniu, a jak DYNAMICZNY - to jest dynamiczny. Po prostu pamięta ostatnie ustawienia.
 
Do góry