Samsung R71/R72 - wszystko o serii

pinja

New member
Henrykss napisał:
Wedlug mnie to nie wina twojego TV lecz odtwarzacza DVD lub kabla HDMI (oczywiscie to moje prywatne zdanie). Najprostrzy sposob aby to sprawdzic to pozyczyc jakikolwiek inny odtwarzacz DVD i wlaczyc ten sam film lub ten sam odtwarzacz podlacz innym kablem np:komponentem lub kompozytem.
A w poprzednim poscie chcialem powiedziec ze telewizory LCD sa dalekie od doskonalosci mimo swojej wysokiej ceny.

Pozdrawiam
Dzięki za sugestie zrobię testy i może po nich będę mądrzejszy. Co do jakości obrazu to masz dużo racji w przypadku sygnału SD z kablówki itp. to rzeczywiście jest CRT nie ma sobie równych, ale przeskalowany obraz (do 720p x1280) z DVD wygląda u mnie zdecydowanie lepiej na LCD niż na CRT (no może po za problemami z głebią czerni)
 

Brynda

New member
wiam mam pytanko gdzieś dzisiaj wyczytałem że jak głosniki stojom blisko tv lcd to może się z nim dzisć coś nie tak ponieważ jest wytwarzane pole magnetyczne czy to jest prawda bo tak prawde móiac troche mnie to zaniepokoiło bo ja tak własnie mam głośniki logiteh z-5400 zawieszone tak na ścianie po obu stronach tv odległosć powiedzmy 10 cm
czy ma to jeakieś znaczenie ????
 

elshreko

New member
Samsung LE32R72B problem z głosem.

Posiadam Samsunga LE32R72B od 3 tygodni i mam problem z głosem.Po włączeniu TV nie ma głosu.Restart czyli ponowne wyłączenie i włączenie wszystko OK.Raz na trzy włączenia problem się pojawia.Niewiem czy to ma być serwis, czy ja mam coś źle podłączone.Proszę o pomoc!
 

luki1166

New member
elshreko napisał:
Posiadam Samsunga LE32R72B od 3 tygodni i mam problem z głosem.Po włączeniu TV nie ma głosu.Restart czyli ponowne wyłączenie i włączenie wszystko OK.Raz na trzy włączenia problem się pojawia.Niewiem czy to ma być serwis, czy ja mam coś źle podłączone.Proszę o pomoc!
Co masz podłączone i jak pod ten telewizor?
 

luki1166

New member
Brynda napisał:
wiam mam pytanko gdzieś dzisiaj wyczytałem że jak głosniki stojom blisko tv lcd to może się z nim dzisć coś nie tak ponieważ jest wytwarzane pole magnetyczne czy to jest prawda bo tak prawde móiac troche mnie to zaniepokoiło bo ja tak własnie mam głośniki logiteh z-5400 zawieszone tak na ścianie po obu stronach tv odległosć powiedzmy 10 cm
czy ma to jeakieś znaczenie ????
Przy telewizorach crt miało to znaczenie jezeli głosniki nie były ekranowane to zakłucały magnetyzm kineskopu i powstawały pzrebarwienia ale wtedy wystarczyło wyłonczyć telewizor z prądu na jakis czas i pomagało, puzniej inasalowano nawet w telewizorach funkcję rozmagnesowania ekranu.
Przy lcd problem nie występuje a pozatym wszystkie głosniki oe kina są ekranowane magnetycznie ot cała prawda
 

elshreko

New member
Podłączone mam odtwarzacz DVD Panasonic euro-euro i tuner cyfrowy motorola także euro-euro.Przewody są pełne 21p, wysokiej jakości.
 

rtvb

New member
PIP w Samsungach

Czy w samsungu LE32s71r71b działa PIP tylko przez HDMI ,nie można oglądać np. anteny TV i źródła DVD?
 

Pitsy

New member
tak działa pip w tv jednogłowicowych
ogladasz z anteny - pip masz z hdmi lub componenta
ogladasz z hdmi (np. sat) - pip masz z anteny.
 

luki1166

New member
elshreko napisał:
Podłączone mam odtwarzacz DVD Panasonic euro-euro i tuner cyfrowy motorola także euro-euro.Przewody są pełne 21p, wysokiej jakości.
wymień kabel jezeli nie pomoże to jest to wada telewizor a zgłoś do serwisu
 

Martinii

Member
Witam,

Wczoraj kupilem tv LCD SAMSUNG LE32R71B i po podlaczeniu kabla antenowego (z kablowki) uwazam, ze obraz jest kepski :( Wyglada jak kiepskiej jakosci film divx... :( Jak jest u Was? Bo nie wiem czy to wina TV czy czegos innego... Jesli to wina sygnalu to czy jest jakakolwiek rada na polepszenie obrazu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ważne jaki masz sygnał ?
Poproś o sprawdzenie jakosci tego sygnału przez administratora budynku. Często taki zabieg pomógł. Jakość znacząco się poprawiła. Dlatego sprawdzenie w swoim domu przed zakupem kilku telewizorów ma kolosalne znaczenie. Bo jedne w tej klasie cenowej LCD - graja rewelacyjnie -inne NIE.
 

bor@s

New member
tom_net napisał:
Wiele razy tutaj i w innych tematch pisano, że samsungi słabo sobie radzą z kiepską jakością sygnału (antena naziemna i kablówka), za to bardzo dobrze sobie radzą z Cyfrową telewizją, dvd itp. itd.

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12117

bo to jest tak: porównywałem Samsunga 40N71 z JVCS70 i na kablówce JVC miał lepszy obraz, a Samsung troszkę tych "mrówek" jednak przepuszczał. Z kolei na DVD, Sat itp. Samsung był lepszy, twarze miały więcej detali, broda, włosy, deseń marynarki itp. Wniosek jest taki, że Samsungi mają mniej agresywne filtry odszumiające. Z drugiej strony nie róbcie tragedii, moja kablówka jest niezła, choć nie rewelacyjna i Samsung dużo lepiej odtwarza kabel jak zwykły CRT 21" 50Hz bez filtrów.
 

tom_net

New member
bor@s napisał:
bo to jest tak: porównywałem Samsunga 40N71 z JVCS70 i na kablówce JVC miał lepszy obraz, a Samsung troszkę tych "mrówek" jednak przepuszczał. Z kolei na DVD, Sat itp. Samsung był lepszy, twarze miały więcej detali, broda, włosy, deseń marynarki itp. Wniosek jest taki, że Samsungi mają mniej agresywne filtry odszumiające. Z drugiej strony nie róbcie tragedii, moja kablówka jest niezła, choć nie rewelacyjna i Samsung dużo lepiej odtwarza kabel jak zwykły CRT 21" 50Hz bez filtrów.

Ja nie robię tragedii, chodziło o to że osoba ta ma słabą jakość sygnału, czego w gruncie rzeczy żaden LCD nie lubi i później obraz jest jaki jest niestety.
 

Martinii

Member
Ok. Czyli nic nie zrobie dla polepszenia obrazu. Moja kablowka to scierwo. Nawet nie da sie do nich dodzwonic, bo albo nie odbieraja, albo unikaja jasnej odpowiedzi, albo zwodza. Wiekszosc kablowek w moim miescie (Poznan) polaczylo sie w jakas platforme cyfrowa INEA i zaczely juz nadawac cyfrowo. Moja kablowka jako jedyna nie podpisala z nimi umowy... :/

Moze poczekam (gdyz slyszalem, ze rozmowy z ta moja kablowka trwaja), a moze zainteresuje sie jakas tv cyfrowa (slyszalem ze N jest najlepsza).

Dzieki Wam.
Pozdrawiam
 

bor@s

New member
Martinii napisał:
Ok. Czyli nic nie zrobie dla polepszenia obrazu. Moja kablowka to scierwo. Nawet nie da sie do nich dodzwonic, bo albo nie odbieraja, albo unikaja jasnej odpowiedzi, albo zwodza. Wiekszosc kablowek w moim miescie (Poznan) polaczylo sie w jakas platforme cyfrowa INEA i zaczely juz nadawac cyfrowo. Moja kablowka jako jedyna nie podpisala z nimi umowy... :/

Moze poczekam (gdyz slyszalem, ze rozmowy z ta moja kablowka trwaja), a moze zainteresuje sie jakas tv cyfrowa (slyszalem ze N jest najlepsza).

Dzieki Wam.
Pozdrawiam

a jak sie nazywa ta kablowka? Tez jestem z Poznania.
 
Do góry