Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

Jam Nius

piszę
Zauważyłem,że ten temat został "wykastrowany" z postów użytkownika SDman.
Czy można wiedzieć dlaczego?


Dzięki za uwagę. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Niechcący zamiast wykonania kary za recydywę i celowe wprowadzanie zamieszania w dyskusji*w innych tematach, posty zostały włączone do moderacji przez co zniknęły. W najbliższym czasie zostanie to poprawione.

Cenzura od dawna działa na tym forum. Napisz coś co stanowi potencjalne zagrożenie marketingowe jednemu "zielonemu" użytkownikowi tego forum (wiadomo o kim mowa) a szybko twoje posty poznikają. W komplecie na PM dostaniesz ostrzeżenie o zakazie obrażania (które oczywiście nie miało miejsca).

Co ciekawe, są osoby na tym forum, które nagminnie i po chamsku obrażają innych i nic im się nie dzieje, pomimo zgłaszania ich postów jako obraźliwe.
Jestem przekonany, że zaraz i ja dostanę bana za tego posta. Pora się stąd zabierać.








Jasne, że tak. Może kolega sobie to nazywać jak chce, cenzura, kasowanie, usuwanie, czyszczenie etc. działa to od samego początku forum i działać będzie. Zaśmiecanie, krypto reklamowanie, zwalczanie konkurencji, zwalczanie technologii, prowokacje, spam linkami i setki innych wpisów, kont są usuwane każdego dnia. Kolega SDman został nagrodzony, podobnie jak dwóch innych użytkowników z przeciwnej "strony". Wszyscy wysyłali na siebie raporty i twierdzili, że to oni mają rację. Wg moderacji prawda leży po środku. Jeśli kolega nie ma zaufania do tego, że moderacja stara się wyważyć i być jak najbardziej obiektywna, to jasne - nie należy udzielać się na tej stronie. Prawie od początku, różnoraka konkurencja, próbuje wywierać naciski w różnoraki sposób od tworzenia kilkunastu kont, po straszenie, po wyzywanie i inne metody. Jeśli ktoś ma ochotę reklamować produkty niech robi to oficjalnie pod kontem reklamowym aby wszyscy mieli jasność.




Dla chętnych http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/98464-czy-forum-stalo-sie-12.html#post1381617



Jasne nazywaj cenzurą wszystko co Tobie nie pasuje, bo to najłatwiejsze narzędzie presji. Jeśli ktoś ma ochotę na szerszą dyskusję w temacie, to należy kierować wpisy do powyższego tematu.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Daleki jestem od podlizywania się moderacji jednak musze przyznać ,że podjęta decyzja była najwłaściwszą :eek:k:
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za uwagę. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Niechcący zamiast wykonania kary za recydywę i celowe wprowadzanie zamieszania w dyskusji*w innych tematach, posty zostały włączone do moderacji przez co zniknęły. W najbliższym czasie zostanie to poprawione.










Jasne, że tak. Może kolega sobie to nazywać jak chce, cenzura, kasowanie, usuwanie, czyszczenie etc. działa to od samego początku forum i działać będzie. Zaśmiecanie, krypto reklamowanie, zwalczanie konkurencji, zwalczanie technologii, prowokacje, spam linkami i setki innych wpisów, kont są usuwane każdego dnia. Kolega SDman został nagrodzony, podobnie jak dwóch innych użytkowników z przeciwnej "strony". Wszyscy wysyłali na siebie raporty i twierdzili, że to oni mają rację. Wg moderacji prawda leży po środku. Jeśli kolega nie ma zaufania do tego, że moderacja stara się wyważyć i być jak najbardziej obiektywna, to jasne - nie należy udzielać się na tej stronie. Prawie od początku, różnoraka konkurencja, próbuje wywierać naciski w różnoraki sposób od tworzenia kilkunastu kont, po straszenie, po wyzywanie i inne metody. Jeśli ktoś ma ochotę reklamować produkty niech robi to oficjalnie pod kontem reklamowym aby wszyscy mieli jasność.




Dla chętnych http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/98464-czy-forum-stalo-sie-12.html#post1381617



Jasne nazywaj cenzurą wszystko co Tobie nie pasuje, bo to najłatwiejsze narzędzie presji. Jeśli ktoś ma ochotę na szerszą dyskusję w temacie, to należy kierować wpisy do powyższego tematu.

Dzięki za wyjaśnienie.
Czyli mam prawo rozumieć, że nazywanie kogoś publicznie,na forum, trolem,tylko dlatego,że ma się odmienne zdanie też jest nie cacy? I że takie zachowanie nie będzie tolerowane przez moderację?
 

VitoCx

Member
Widocznie gitarra nie rozumiesz.. nazywanie kogoś trolem nie było nieuzasadnione. Jest takie zjawisko w przestrzeni internetu, które właśnie określane jest tym mianem. Jeśli ktoś celowo dopuszcza się podobnych wpisów to jest po prostu trollem. Jeśli ktoś pisze o wyimaginowanych testach i wprowadza innych w błąd to jest dodatkowo kłamca, działającym z premedytacja. Wiele osób kwestionowało to co SDman wypisywał wiec moje spostrzeżenia na temat tego usera nie były jedyne.
 

robertokot25

New member
Kilka pytań do użytkowników wersji 55/65" - rozważam zakup , zastosowanie głównie - netflix/youtube/c+ online, dekoder sat cyfry ultrabox HD, filmy pendrive 720/1080p, pokój niezbyt nasłoneczniony od strony północnej :

1. Jak wygląda równomierność podświetlenia? nie ma efektu brudnego ekranu DSE - widoczne głównie na jednolitym tle przy przesuwającym się obrazie np. mecz piłki nożnej.
2. Z tego co czytam to nie ma szans na odtworzenie np. filmów z pena avi/mkv 720/1080p z kodekiem XVID oraz H.264 - MPEG 4 (avc1)?
3. Nie ma efektu bloomingu (np. białe napisy na czarnym tle) jak przy tv z małą ilością stref podświetlenia?
4. Sprawdzał ktoś jaki ma pobór prądu? trzeba założyć średnio 150W w zależności od podświetlenia? bo max ma 225W (wersja 55")
5. Asystent głosowy w PL działa tylko na youtube?
6. Sam system tizen bardzo szybki? np. netflix/youtube itp. odpala się bez żadnej zwłoki? HBO GO oraz c+ online jest? brakuje jakichś popularnych aplikacji?
7. Dźwięk jak na tv dobry? nie jest płaski jak na tv ze zwykłymi głośnikami? jest jakiś subwoofer?
8. Sam matryca działa płynnie np szybkie sceby. mecze itp.? nie ma smużenia, artefaktów oraz klatkowania itp.?
9. System wygaszania działa dobrze? nie jest tak że np. jakaś ciemna scena to tak wygasi że nic nie widać?

10. Jakieś wady wyszły w trakcie użytkowania? (obraz, dźwięk itp.) o krzywych ramkach czytałem
 

tt_skrzynski

New member
Dzięki za uwagę. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Niechcący zamiast wykonania kary za recydywę i celowe wprowadzanie zamieszania w dyskusji*w innych tematach, posty zostały włączone do moderacji przez co zniknęły. W najbliższym czasie zostanie to poprawione.










Jasne, że tak. Może kolega sobie to nazywać jak chce, cenzura, kasowanie, usuwanie, czyszczenie etc. działa to od samego początku forum i działać będzie. Zaśmiecanie, krypto reklamowanie, zwalczanie konkurencji, zwalczanie technologii, prowokacje, spam linkami i setki innych wpisów, kont są usuwane każdego dnia. Kolega SDman został nagrodzony, podobnie jak dwóch innych użytkowników z przeciwnej "strony". Wszyscy wysyłali na siebie raporty i twierdzili, że to oni mają rację. Wg moderacji prawda leży po środku. Jeśli kolega nie ma zaufania do tego, że moderacja stara się wyważyć i być jak najbardziej obiektywna, to jasne - nie należy udzielać się na tej stronie. Prawie od początku, różnoraka konkurencja, próbuje wywierać naciski w różnoraki sposób od tworzenia kilkunastu kont, po straszenie, po wyzywanie i inne metody. Jeśli ktoś ma ochotę reklamować produkty niech robi to oficjalnie pod kontem reklamowym aby wszyscy mieli jasność.




Dla chętnych http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/98464-czy-forum-stalo-sie-12.html#post1381617



Jasne nazywaj cenzurą wszystko co Tobie nie pasuje, bo to najłatwiejsze narzędzie presji. Jeśli ktoś ma ochotę na szerszą dyskusję w temacie, to należy kierować wpisy do powyższego tematu.
Dla czystości intencji warto napisać i zostawić to dla innych forumowiczów za co konkretnie usuwa się wpisy i cały profil forumowicza....

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Kilka pytań do użytkowników wersji 55/65" - rozważam zakup , zastosowanie głównie - netflix/youtube/c+ online, dekoder sat cyfry ultrabox HD, filmy pendrive 720/1080p, pokój niezbyt nasłoneczniony od strony północnej :

1. Jak wygląda równomierność podświetlenia? nie ma efektu brudnego ekranu DSE - widoczne głównie na jednolitym tle przy przesuwającym się obrazie np. mecz piłki nożnej.
2. Z tego co czytam to nie ma szans na odtworzenie np. filmów z pena avi/mkv 720/1080p z kodekiem XVID oraz H.264 - MPEG 4 (avc1)?
3. Nie ma efektu bloomingu (np. białe napisy na czarnym tle) jak przy tv z małą ilością stref podświetlenia?
4. Sprawdzał ktoś jaki ma pobór prądu? trzeba założyć średnio 150W w zależności od podświetlenia? bo max ma 225W (wersja 55")
5. Asystent głosowy w PL działa tylko na youtube?
6. Sam system tizen bardzo szybki? np. netflix/youtube itp. odpala się bez żadnej zwłoki? HBO GO oraz c+ online jest? brakuje jakichś popularnych aplikacji?
7. Dźwięk jak na tv dobry? nie jest płaski jak na tv ze zwykłymi głośnikami? jest jakiś subwoofer?
8. Sam matryca działa płynnie np szybkie sceby. mecze itp.? nie ma smużenia, artefaktów oraz klatkowania itp.?
9. System wygaszania działa dobrze? nie jest tak że np. jakaś ciemna scena to tak wygasi że nic nie widać?

10. Jakieś wady wyszły w trakcie użytkowania? (obraz, dźwięk itp.) o krzywych ramkach czytałem
ad1.Sprawdzałem na testach na Youtube i albo DSE nie widać albo ja nie wiem na co patrzeć.
ad2.Niemal na samym dole masz obsługiwane pliki
https://www.displayspecifications.com/en/model/b98e25cf
Bezproblemowo odtwarzałem filmy 720/1080p.W rozszerzeniu jednego filmu było napisane "XVID"(nie znam się na tym)
ad3.Podobno nie ma LCD bez bloomingu ale oglądałem testy na YT i chyba nie wiem na co zwracać uwagę.
ad4.Na "Displayspecifications" podają te same wartości.
ad5.Nie wiem,nie sprawdzałem.Nie jest mi to potrzebne.
ad6.w/g mnie Tizen działa szybko i sprawnie .To czy komuś brakuje jakichś aplikacji to indywidualna sprawa.
ad7.Dźwięk dla jednego jest dobry a dla innego to tragedia .Sprawa indywidualna. Subwoofera nie ma ale są dwa głośniki nisko tonowe. Mi dźwięk tego tv się podoba.
ad8.według mnie matryca jest OK.Nic z tego co napisałeś nie zauważyłem.
ad9.wygasza to co powinien wygasić i widać to co ma być widoczne.
ad10.oprócz krzywych(czasem) ramek nic mi więcej nie wiadomo.
Opisałem swój tv.Nie wiem czy tak jest w każdym egzemplarzu.
Mój tv został skalibrowany.
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
ad1.Sprawdzałem na testach na Youtube i albo DSE nie widać albo ja nie wiem na co patrzeć.
ad2.Niemal na samym dole masz obsługiwane pliki
https://www.displayspecifications.com/en/model/b98e25cf
Bezproblemowo odtwarzałem filmy 720/1080p.W rozszerzeniu jednego filmu było napisane "XVID"(nie znam się na tym)
ad3.Podobno nie ma LCD bez bloomingu ale oglądałem testy na YT i chyba nie wiem na co zwracać uwagę.
ad4.Na "Displayspecifications" podają te same wartości.
ad5.Nie wiem,nie sprawdzałem.Nie jest mi to potrzebne.
ad6.w/g mnie Tizen działa szybko i sprawnie .To czy komuś brakuje jakichś aplikacji to indywidualna sprawa.
ad7.Dźwięk dla jednego jest dobry a dla innego to tragedia .Sprawa indywidualna. Subwoofera nie ma ale są dwa głośniki nisko tonowe. Mi dźwięk tego tv się podoba.
ad8.według mnie matryca jest OK.Nic z tego co napisałeś nie zauważyłem.
ad9.wygasza to co powinien wygasić i widać to co ma być widoczne.
ad10.oprócz krzywych(czasem) ramek nic mi więcej nie wiadomo.
Opisałem swój tv.Nie wiem czy tak jest w każdym egzemplarzu.
Mój tv został skalibrowany.

Edit do ad.2
Xvid jednak nie obsługuje.Moja pomyłka.
 
Zostałem wezwany do tablicy ;-) Napiszę krótko, że 55QN91A to według mnie bardzo fajny telewizor z dobrym obrazem, czernią i kątami. A także jak na telewizor dźwiękiem.
 

Luk.Wlk

New member
Cześć wszystkim, podłączę się… Od jakiegoś czasu rozglądam się za TV do salonu w nowym lokum i jestem już praktycznie zdecydowany na QN91, ale… nie potrafię jeszcze podjąć decyzji, czy ma to mieć 55, 65 cali. Odległość z kanapy do TV - ok. 2,4m. Moglibyście podpowiedzieć, która opcja (zdroworozsądkowo) byłaby lepsza?
I druga sprawa: 65” stoi teraz w Euro za 7799, ale dokładają kartę podarunkową na 1200, więc efektywnie TV wychodzi 6599. Wydaje się, że to najlepsza cena ever. Co prawda mam jeszcze z 2-3 miesiące czasu zanim wprowadzę się do tego salonu, ale myślę, czy może nie warto już teraz nabyć tego TV, czy jednak poczekać oczekując spadku cen (?) Co byście poradzili?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Luk.WLK...
w przypadku telewizorów rozmiar ma znaczenie;)Jeśli możesz to bierz 65".A ta cena ?Nie wiem czy będzie taniej czy może raczej drożej. No cóż...ja bym kupował teraz.
 
Do góry