Samsung QE65Q80RA czy Sony KD-65XF9005

slawko70

New member
Dzień dobry wszystkim forumowiczom - to na początek.


Jak w temacie, który wybrać???
Przy aktualnych cenach samsung jest tylko o 800 droższy, a może jeszcze coś innego na co nie zwróciłem uwagi.


Sytuacja jest taka:
Budżet ok 5000
Pomieszczenie nietypowy salon z otwartą kuchnią o pow ok 60m2. Ściana przy której będzie ma 3m długości, więc poniżej 65 cali nie szukam (obecnie mam starą plazmę 42 i jest bardzo mały). Odległość oglądania to ok 3m, na wprost, od 2 do 6 osób. Słońce tylko do południa pod kątem od ok 45 do 80 stopni do płaszczyzny tv. Tv tylko do oglądania, obecnie tylko platforma nc, chcę przenieść netflixa na tv.



Bardzo prozę o wasze cenne uwagi, opinie i propozycje.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Jeżeli XF to od Samsunga Q70R... nie ma tej nieszczęsnej powłoki powłoki poprawiajacej kąty i zabijającej kontrast, która jest w Q80R. Poza tym, to ten sam TV.

Sony ma jaśniejszą matrycę w HDR i dużą szansę na clouding i inne wady matrycy, Samsung Q70R ma lepszą czerń. Masz też Q80T na 2020, ale to kopia Q70R + hdmi 2.1.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym Sony 65XF9005 , ma znacznie lepsze multimedia, większe możliwości,
I mieścisz się z pakietem w podanej klasie cenowej.
 

slawko70

New member
Witam ponownie
Nie miałem dostępu do netu stąd to milczenie.
Kiki jeśli możesz to wytłumacz mi o co chodzi z tymi planami od Ciebie i dlaczego Sony ma lepsze media.
Pozdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Ja bym wybrał SONY. Do filmów jest super. Teraz nawet model 65XG9505 można kupić poniżej 6000 PLN.
 

slawko70

New member
A jaka byłaby cena tego Sony u Ciebie???
Jeszcze pytanie jaki możecie polecić zestaw kina domowego tylko już raczej używany.
 
Ostatnia edycja:

kamilb

Member
Jeżeli XF to od Samsunga Q70R... nie ma tej nieszczęsnej powłoki powłoki poprawiajacej kąty i zabijającej kontrast, która jest w Q80R.

O co chodzi z tą powłoką ? Przecież to miała być taka zaleta ? To samo inteligentny obraz w Samsungu. Czyli co Sony zdecydowanie lepiej czy Samsung Q70R ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry