Samsung QE55Q70RAT i Sony KD-55XF9005 kilka pytań

robertokot25

New member
Witam, zastanawiam się na którymś z tych modeli, TV będzie używany do dekodera Ultrabox 4K c+, HBO GO, komputer po HDMI, pulpit smartona na TV (smart view), może za jakiś czas Netflix, konsola na razie nie, oglądam różne treści filmy, informacja , dużo sportu czyli w zasadzie wszystko..

może ktoś używa na co dzień i się wypowie :

1. Oglądałem oba modele w EURO AGD - stały obok siebie i leciały te same filmiki testowe na obu i co można było zauważyć: Sony zdecydowanie mocniej świecił, na elementach obrazu gdzie występował kolor czarny w Samsungu wyglądał faktycznie jak czarny , a w sony jakby wpadał w granat, to samo kolor biały, była reklama pralki i kolor jej w samsungu był biały, a w sony wpadał w bardzo jasny beż, w sony przy ciemnych przejściach było czasem widać lekki clouding/poświaty, w samsungi nie zauważyłem - być może kwestia ustawień.
2. Oba tv mają po 48 stref wygaszania? matryca VA FALD?
3. Jeśli chodzi o samsunga, to odtworzy z pendrive filmy mkv 720/1080p z takim kodekiem : video kodek H.264 - MPEG-4 AVC (part10) (avc1), audio :A52 (akaAC3) (a52) z wbudowanymi napisami lub lektorem? XVID MPEG-4 nie odtworzy?, Sony bez problemu odtwarza wszystko, nawet DIVX?
4. Czy oba TV są pozbawione zjawiska bandingu (pionowe lub poziome jasno szare smugi przy szybkich ruchach kamery na jednolitym tle)? szczególnie uciążliwe przy meczach piłki i sportach zimowych.
5. Mierzył może ktoś pobór prądu ba którymś z tych TV? w trybie standardowym np. tv z dekodera SAT bez 4K/HDR, bo widzę że oba mają klasę B więc trzeba chyba założyć średnie zużycie prądu w okolicy 130-150W?
6. System smart będzie szybszy w samsungu? Sony będzie miała więcej aplikacji? - posiada android 9?
7. Czytałem gdzieś na forum że sony ma czasami jakiś problem na Netflix gdy lecą jasne napisy - są jakieś rozbłyski oraz że występuje w nim clouding w zależności od sztuki, jak to wygląda w samsung, który ma bardziej równomierne podświetlenie?
8. Jeszcze odnośnie stopek oba modele mają podwójne stopki, w samsungu wyglądają one tandetnie, w sony niewiele lepiej, nie mogli zrobić jakieś centralnej stopy? dziwne, bo w sumie nie najtańsze modele..
9. Samsung posiada wybieranie głosowe ale tylko po angielsku?, w sony brak?
10. Nagłośnienie w którym będzie lepsze? podobny poziom?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry