Samsung PS59D6900 vs Panas TX 55VT30

Blind.One

New member
Witam wszystkich forumowiczów,

za około tydzień kupuję nowy telewizor. Napalałem się na tego panasonica ale cena zamiast spadać, rośnie :( Po wielu godzinach na forum trafiłem na posty o tym samsungu. Wiem, że nie jest dostępny w Polsce, ale mieszkam na granicy i mogę kupić w redcoon.de za 7000zł wraz z dwiema parami okularów kablem hdmi i dobrym wieszakiem. I już byłem gotowy zamawiać ten telewizor, ale byłem wczoraj w MediaExpert i oglądałem te telewizory (znaczy się samsung w wersji 51 cali).

I tu problem albo nawet dwa. W warunkach sklepowych czerń samsunga jest brązowa a nie czarna. Druga sprawa to smużenie. Obsługa sklepu pokazała mi jakiegoś aquosa za 10 k PLN na LEDach i płynność jego obrazu (na prawdę bardzo dobrą) a obok stał samsung PS55C6500 (smużenie gorsze niż na moim leciwym LCD LG 37LC25R). Według sprzedawcy seria D6900 ma takie same parametry jeśli chodzi o smużenie. Ten PS51D5900 stoi kawałek dalej i nie miałem bezpośredniego porównania, ale wydawało mi się, że rzeczywiście nie ma poprawy jakości obrazu

Stąd też moja wątpliwość, czy oszczędzić, w sumie 2 tyś. i brać sasmunga, czy jednak się szarpnąć i panasonica. Obraz na panasie był lepszy (czerń) ale smużenie też było IMO widoczne (aczkolwiek nie tak bardzo jak przy samsungu).

A tak w ogóle to obok stał 65vt30 i urywał głowę ;)

Pozdrawiam i proszę :blagam: o pomoc, bo nie chciałbym zrobić błędu kosztującego mnie ponad 7000 PLN.

PS. moje preferencje i warunki oglądania: odległość od TV jakieś 4,5 metra, ale przy filmach będzie bliżej, duże okna od strony południowej (TV będzie wisiał na ścianie zachodniej), filmy DVD i BR wieczorami, PS3, na razie telewizja z Dialogu, ale za 3 miesiące przesiadka na N, rolety w oknach.

PS 2. trochę przydługi post mi wyszedł ;)
 
Ostatnia edycja:

Blind.One

New member
Czyli to smużenie to nie mój wymysł? Wszystkie recenzje jako jedyną wadę opisują tylko delikatne bzyczenie. Nikt nie wspomina o smużeniu. Zastanawiająca jest też różnica w cenie 51 i 58 cali. Dwukrotna! Za 7 cali. Pod tym względem panasonic jest lepszy: różnica "jedynie" 50% za 10 cali.

No ale może uda mi się namówić żonę na 65vt30 :)

Pozdrawiam
 

krazy777

Member
Bez reklam
Czyli to smużenie to nie mój wymysł? Wszystkie recenzje jako jedyną wadę opisują tylko delikatne bzyczenie. Nikt nie wspomina o smużeniu. Zastanawiająca jest też różnica w cenie 51 i 58 cali. Dwukrotna! Za 7 cali. Pod tym względem panasonic jest lepszy: różnica "jedynie" 50% za 10 cali.

No ale może uda mi się namówić żonę na 65vt30 :)

Pozdrawiam

Jeśli Ci się uda to będzie niezły progres w zwiększaniu budżetu na TV:blagam:
 

Blind.One

New member
W sumie to się udało, ale oznacza to jakieś 3 miesiące obsuwy w kupnie TV. Trzeba jeszcze te 5k PLN odłożyć.

Niestety dalej nie wiem co z tym samsungiem. Czy któryś forumowicz ma rzeczonego PS59D6900 i mógłby wypowiedzieć się o smużeniu? 65VT30 kusi, ale przy jego cenie sam się zastanawiam, czy warto... te 59 cali byłoby idealnym wyjściem. Chyba poszukam u Niemców sklepu gdzie ten TV stoi na wystawie.
 

Ramsey

New member
... a obok stał samsung PS55C6500 (smużenie gorsze niż na moim leciwym LCD LG 37LC25R). Według sprzedawcy seria D6900 ma takie same parametry jeśli chodzi o smużenie. Ten PS51D5900 stoi kawałek dalej i nie miałem bezpośredniego porównania, ale wydawało mi się, że rzeczywiście nie ma poprawy jakości obrazu

Szczerze mowiąc coś tu nie pasuje... C6500 to model 2010, i nie bylo 55", pewnie widziałeś 58". Seria D z roku 2011 ma kompletnie inne matryce i tym samym parametry. Przeskok jakości obrazu z C6500 na D6900 jest widoczny. Nie przypominam sobie ponadto smużenia ani na posiadanym ponad rok C6500 ani na niedawno kupionym PS59D550, który matrycę ma taką samą jak D6900 (różnica jest w anti-glare, wi-fi, smart hub i pare dodatkowych regulacji obrazu). Może powiedz dokładnie jaki to rodzaj smużenia, ale dla mnie to raczej marketowe nieporozumienie. Szukając plazmy minimum 60" - D6900 nie kupilem wlasnie wylacznie z powodu mozliwych problemow z tytulu gwarancji. Ale 65VT30 tez kusilo, tyle że ja czynnika w postaci blokady finansowej od żony nie przeskoczyłem, co zamierzam odbić sobie za 3 miesiące zestawem KD. Pozostaje pytanie czy w ogóle warto wywalić 12k na telewizor ;) Może poczytaj o PS64D8000, da się kupić za 9k...
 

Blind.One

New member
Szczerze mowiąc coś tu nie pasuje... C6500 to model 2010, i nie bylo 55", pewnie widziałeś 58". Seria D z roku 2011 ma kompletnie inne matryce i tym samym parametry. Przeskok jakości obrazu z C6500 na D6900 jest widoczny. Nie przypominam sobie ponadto smużenia ani na posiadanym ponad rok C6500 ani na niedawno kupionym PS59D550, który matrycę ma taką samą jak D6900 (różnica jest w anti-glare, wi-fi, smart hub i pare dodatkowych regulacji obrazu). Może powiedz dokładnie jaki to rodzaj smużenia, ale dla mnie to raczej marketowe nieporozumienie.
Masz oczywiście rację, chodzi o 58C6500. Smużenie było widać przy pionowo przesuwanych napisach i zdjęciach. Wyglądało to koszmarnie.

Szukając plazmy minimum 60" - D6900 nie kupilem wlasnie wylacznie z powodu mozliwych problemow z tytulu gwarancji.
Co do gwarancji to masz na myśli brak dystrybucji w Polsce?

Ale 65VT30 tez kusilo, tyle że ja czynnika w postaci blokady finansowej od żony nie przeskoczyłem, co zamierzam odbić sobie za 3 miesiące zestawem KD. Pozostaje pytanie czy w ogóle warto wywalić 12k na telewizor ;) Może poczytaj o PS64D8000, da się kupić za 9k...
To jest właśnie moje zmartwienie. Teoretycznie mogę za parę tygodni kupić 65VT30 ale nie wiem, czy jest sens wydawać aż tyle. KD już jakieś mam a żona też się trochę napaliła :)
Z jednej strony lubię dobrą jakość i efekt WOW, ale 12 K to już jest kupa kasy. Poczytam o tym samsungu. Czasu mam dużo, bo do 10k też muszę dozbierać.

Nie wiem jak to ująć, żeby nie zabrzmiało śmiesznie bo niby mogę sobie na to pozwolić, ale nie wiem czy chcę tym bardziej, że dopiero co zamówiłem iPada 3G. Ale to chyba nie to forum jeśli chodzi o dylematy moralne ;)
 
Ostatnia edycja:

Ramsey

New member
Masz oczywiście rację, chodzi o 58C6500. Smużenie było widać przy pionowo przesuwanych napisach i zdjęciach. Wyglądało to koszmarnie.:wink:

To tym bardziej podkreśle - ani na PS50C6500 (ponad rok) ani na PS59D550 (2 tygodnie) niczego takiego nie widziałem przy różnych zródłach sygnału. To jakiś marketowy zabieg z podłączeniem scart-em lub coś w tym rodzaju. Przejdź się może do innego marketu?

Co do gwarancji to masz na myśli brak dystrybucji w Polsce?

Dokładnie. W polskim redcoon 59D6900 też jest w ofercie, ale na pytanie o gwarancję dostałem od nich enigmatyczną odpowiedź o europejskiej karcie gwarancyjnej i jakiejś niezależnej sieci serwisowej na wypadek problemów. Jeśli to cię interesuje, sprowadzają go z Korei, a nie z fabryki na Węgrzech (sic!). Samsunga nie chciało mi sie już pytać czy respektują w PL tą kartę dla modeli których oficjalnie nie importują.
Swoją drogą - co za idiotyzm i lekceważenie polskiego klienta ze strony Samsung Polska, żeby przy plazmach oferować PS59D550 a potem dopiero PS64D8000. Jeśli jesteś pośrodku z 7kpln i chcesz kupić 60 cali, to nie uświadczysz ani PS59D6900 ani PS64D550 ani PS64D6900, które są na pewno dostępne w stanach a w UK chyba też.

To jest właśnie moje zmartwienie. Teoretycznie mogę za parę tygodni kupić 65VT30 ale nie wiem, czy jest sens wydawać aż tyle. KD już jakieś mam a żona też się trochę napaliła :)
Z jednej strony lubię dobrą jakość i efekt WOW, ale 12 K to już jest kupa kasy. Poczytam o tym samsungu. Czasu mam dużo, bo do 10k też muszę dozbierać.

Nie wiem jak to ująć, żeby nie zabrzmiało śmiesznie bo niby mogę sobie na to pozwolić, ale nie wiem czy chcę tym bardziej, że dopiero co zamówiłem iPada 3G. Ale to chyba nie to forum jeśli chodzi o dylematy moralne ;)

Jedziemy na tym samym wózku, też miałem inne nabytki niedawno, więc u mnie przeważył głos rozsądku i żona, ale życzę ci oczywiście jak najlepszego zakupu :smile:
 

buju

New member
dylematy...

Koledzy więc jak?
brać 51D6900 czy 51D8000 - poza wodotryskami sa tu jakieś znaczne różnice?
Zauważam, że seria 6xxx z roku D (2011) jest dość krytykowana i w plazmie, i w LED
złotym środkiem byłby 59D6900 ale boję się o gwarancję. brak polskiej.
w sklepach polecają serie 7xxx czy 8xxx ewentualnie 5xxy
czyli 59D550 (szkoda, że nie ma tunera DVB-S czy nagrywania na HDD) bo cena ta sama co 51D8000.
To są inne matryce czy nie i jakie sa inne z ważnych (2D) parametrów.
Jestem bez doświadczeń w temacie - mam 28cali kineskop :)
Nazwijmy temat tak, ze moge kupic kazdy tv ale nie kazdy samochód.
I na tym bazując trzeba rozważyć dobrze i bez przesady czy polotu - pomożecie?
 

Oled1969

New member
To są bardzo awaryjne urządzenia, bez gwarancji dwuletniej bym nie brał.Bez dowodu zakupu z polskiego sklepu więc gwarancja jest nieważna.
 
Do góry