Samsung PS51E490 3D jak to jest ?

maciek1991

New member
Witam,

Na wstępie witam serdecznie wszystkich użytkowników forum i z góry przepraszam jeśli temat był już poruszany (ja się nie doszukałem) oraz za moją niewiedzę w temacie.

Otóż w zeszłym tyg. zakupiłem w dobrej cenie tv taki jak w temacie czyli Samsung PS51E490 3D.
Nie specjalnie interesowałem się technologią 3D jak i innymi nowinkami technicznymi... , a argumentem, który głównie zaważył na kupnie tego tv był po prostu rozmiar i cena :wink:.


Stąd moje pytanie - jak to jest w końcu z tym 3d? To, że posiada funkcję konwertującą 2D->3D wiem i wiem również, że ten efekt nie jest i nie może być powalający. Co z filmami 3D? Czy jeśli je ściągnę i zgram na pendrive'a to będę mógł poprzez niego i wejście USB oglądać dany film nagrany w 3D czy będę do tego potrzebował jakiegoś odtwarzacza bo USB nie przeczyta 3D? Jak to w końcu kurcze funkcjonuje? Bo skoro już taki kupiłem to fajnie byłoby wykorzystać jego jakieś tam możliwości.

Z góry dziękuję za każdą konstruktywną wypowiedź.
 

maxymilian

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,

Na wstępie witam serdecznie wszystkich użytkowników forum i z góry przepraszam jeśli temat był już poruszany (ja się nie doszukałem) oraz za moją niewiedzę w temacie.

Otóż w zeszłym tyg. zakupiłem w dobrej cenie tv taki jak w temacie czyli Samsung PS51E490 3D.
Nie specjalnie interesowałem się technologią 3D jak i innymi nowinkami technicznymi... , a argumentem, który głównie zaważył na kupnie tego tv był po prostu rozmiar i cena :wink:.


Stąd moje pytanie - jak to jest w końcu z tym 3d? To, że posiada funkcję konwertującą 2D->3D wiem i wiem również, że ten efekt nie jest i nie może być powalający. Co z filmami 3D? Czy jeśli je ściągnę i zgram na pendrive'a to będę mógł poprzez niego i wejście USB oglądać dany film nagrany w 3D czy będę do tego potrzebował jakiegoś odtwarzacza bo USB nie przeczyta 3D? Jak to w końcu kurcze funkcjonuje? Bo skoro już taki kupiłem to fajnie byłoby wykorzystać jego jakieś tam możliwości.
Z góry dziękuję za każdą konstruktywną wypowiedź.



Jak najbardziej będziesz mógł oglądać filmy 3D bezpośrednio z pendrive lub z zewnętrznego dysku twardego podpiętego pod usb.
Oczywiście mówię tu o plikach typu MKV,MP4 half SBS.
Jako że telewizor ma rozdzielczość 1024 x 768 sugeruję odtwzrzanie filmów 720p (max rozdzielczość TV ) 1080i,p też powinien odtworzyć.
Pendrive powinien mieć też szybki odczyt, na niektórych wolniejszych film się przycina lub w ogóle nie rusza.:eek:k:
 

broda1725

New member
Bez reklam
Witam mam ten tv tylko w rozmiarze 43" i mam parę pytań o 3D czy macie takie dziwne przesunięcie ekranu w pionie ? chodzi mi o np, film Żółwik Sami, mam tak że włączę go w 3D i widzę na dole ekranu widzę pasek może na 3-4 piks. obrazu z góry. Czy to coś z filmem czy z tv ? mam tylko jeden film 3D na pełnym ekranie jak jest z paskami to naturalnie że nie widać tego.
I jeszcze o jedno o co kaman z tymi ustawieniami w opcjach 3D , głębia itp.
 
Do góry