Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

garabasz

New member
Zresztą za 3D też nie ma co płacić, bo odległością właściwą do oglądania 3D jest 3-krotna wysokość ekranu, czyli w przypadku PS41D550 mniej niż 2 metry.

Jeśli miała by to być odległość równa trzem przekątnym to nie jest tak źle bo w przypadku 51 cali jest to prawie 4 m ;-) także nie jest źle.

Szczerze mówiąc przeraża mnie trochę pobór prądu, czy to co podaje producent czyli 350 W to jest max jaki może pobierać TV przy jasnych scenach czy cały czas tyle pobiera? Podłączał może ktoś miernik aby to sprawdzić?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Jeśli miała by to być odległość równa trzem przekątnym to nie jest tak źle bo w przypadku 51 cali jest to prawie 4 m ;-) także nie jest źle.
Nie trzem przekątnym, tylko trzem wysokościom ekranu. Masz o tym w instrukcji tego telewizora.
W przypadku 51D550 wysokość aktywnej części ekranu to 62 cm. 3 x 62 cm = 186 cm.

Szczerze mówiąc przeraża mnie trochę pobór prądu, czy to co podaje producent czyli 350 W to jest max jaki może pobierać TV przy jasnych scenach czy cały czas tyle pobiera? Podłączał może ktoś miernik aby to sprawdzić?
Tak. Podałem jaki jest pobór mocy przez ten TV, w tym wątku. Tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/66678-samsung-ps51d550-ps51d490-warto-5.html#post681184
 
Ostatnia edycja:

zielony999

New member
Witam , ja mam inne pytanie chodzi o soft do tego smsunga patrząc na dane PS51D550 ma takie same dane jak PS51D6900 różni się tylko tym że ten drugi jest smart czyli ma aplikacje widgety internetowe , reszta jest dokładnie taka sama budowa , ilosc wejść i wyjść itd . Zastanawiam sie czy ktoś kombinował z softem ( Upgrade File ) żeby do PS51D550 wgrać soft z PS51D6900 , wiem że normalnie tego się nie da wgrać bo będzie komunikat że brak uaktualnienia ( każdy soft ma dane wpisane do kturego modelu jest ) jednak jak by pozmieniać dane w sofcie to by sie wgrał a co za tym idzie byłoby więcej funkcji na tv np. widgety .
Może zna ktoś z Was jakąś stronke gdzie można poszukać informacji na ten temat ?
 
P

pilecc

Guest
Witam, piszę post drugi raz, ponieważ nie uzyskałem odpowiedzi a mój post został pewnie pominięty.
Poważnie rozważam kupno Plazmy Samsunga - 51d550. Głównie przekonuje mnie kwestia jakości i niskiej ceny w jednym, nie zapominając oczywiście o 3d. Mam oczywiście dużo pytań związanych z tym TV i dlatego proszę was, posiadaczy tego tv, o udzieleniu mi informacji, aby rozwiać moje wątpliwości. Być może będzie to moja pierwsza plazma w życiu, więc moje pytania mogą wydawać się trochę dziwne.
- Czy obraz jest naprawdę taki, że wgniata w fotel przeciętnego widza (obecnie posiadam 37" LCD i 27" LED)?
- Przeglądając różne modele plazm zauważyłem, że każda plazma ma niemal zerowy czas reakcji (mój LED i LCD aż 5ms i rozmazań nie dostrzegam aż tak), dokł. 0.001 czy jakoś tak, czy tak jest w każdej plaźmie i również w tym tv?
- Na czym polega "input lag", czytałem, że jakieś opóźnienia lub coś, ale lepiej jakby ktoś mi to wytłumaczył "na chłopski rozum" I czy w tym tv te opóźnienia są
- Czy ten tv nadaje się do gier (PS3 i X360)? Czytałem w poprzednich postach, że pewien user miał problemy w Gears of War na X360, ale większość wypowiadających się nie uświadczyła żadnych problemów. (strona 16)
- Jak się prezentuje 3d? Robi wrażenie?
- Jaka jest minimalna odległość tv od kanapy? U mnie jest to ok. 2.5m- 3m, ale gdy stał tam 37" to stwierdziłem, że 10" większy tv bez problemów mógł by się znaleźć ale 51? TV będzie wisieć na ścianie jakby co.
- I co z tym wypalaniem? TV nie mam zamiaru oglądać póki nie zakupię n-ki, więc na razie wypalanie mi nie straszne, lecz w grach często przez dłuższy czas mogą znajdować się pewne elementy (np. mapa). Czy jak coś się wypali to to zniknie po pewnym czasie, czy cały czas będzie straszyć? Widać to, czy tylko po przypatrzeniu się?
Bardzo proszę na udzieleniu mi jakichkolwiek informacji.
Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam.
 

JimmyQ

New member
Do JackS

W DLNA jak przegapisz jakis fragment filmu naciskasz na pilocie klawisz narzędzia (tools) i w drugiej linijce masz możliwość ustalenia czasu oglądanego filmu. najedz na ten czas i kliknij strzałkę w lewo a od razu o minute się cofa film. Możesz tez ustawić film np 5 min wcześniej za pomocą klawiszy numerycznych pilota.

Ja korzystam z DLNA od początku i tylko problemem u mnie jest zacinanie się co kika seknd obrazu i dźwięku. Tak jakby kodek nie wyrabiał lub procesor. Napisałem do samsunga, ciekawe czy dadzą odpowiedź
 

JimmyQ

New member
A co znaczy ze obraz wgniata w fotel? Obraz jest bardzo dobrej jakości, problemem w tym tv są odbicia od matrycy - pisano już na tym forum. Jakość obrazu uważam za bardzo dobrą. Ten samsung to moja kolejna plazma po poprzedniej 42LG (sprzedałem bo był jakoś za mały)
Poczytaj kolego o różnicach w budowie LCD i budowie telewizorów plazmowych. Ja oglądając mecze piłki nożnej na LCD widziałem lekkie smugi i brak ostrości w szybkim ruchu obrazu, dlatego mam plazme

Ja prywatnie gram na PS3 i nie mam żadnych problemów zarówno w gry 2D jak i 3D (viva Killzone 3). Telewizorek jest fenomenalny do gier.

Co do 3D to sprawa jest skomplikowana. Mi się podoba ale moja pani nie może oglądać bo ją głowa boli. Indywidualnie każdy sam powinien ocenić.
Telewizorek u mnie wisi 2,6 metra przede mną. 42 miałem i był za mały dlatego teraz krok w górę. W sumie 60" też by mógł być.
Wypalanie obrazu w grach jest ale znika po chwili. Trzeba się przyzwyczaić a poza tym nowe modele nie wypalają na stałe obrazu.
 

JackS.

New member
Bez reklam
W DLNA jak przegapisz jakis fragment filmu naciskasz na pilocie klawisz narzędzia (tools) i w drugiej linijce masz możliwość ustalenia czasu oglądanego filmu. najedz na ten czas i kliknij strzałkę w lewo a od razu o minute się cofa film. Możesz tez ustawić film np 5 min wcześniej za pomocą klawiszy numerycznych pilota.

No tak, to nareszcie można oglądać. :)

Wielkie dzięki za podpowiedź!
 

Adrianox360

New member
Witam, podeśle ktoś gotowe ustawienie obrazu? Bawię się już dwie godziny i ustawić aby naprawdę fajnie grał nie mogę.
2.Mam modem od internetu, obok router. Ten router jest podłączony kablem do modemu. Od dekodera N mam kabel jakiś niebieski, który jest wolny oraz jakiś cały żółty, który też jest wolny. Próbowałem od routera ten niebieski a potem żółty. Przez żaden nie miałem połączenie. Wiecie jak podłączyć router/modem do tego TV?


Ps. Ustawiałem na kanale HD
 

Krzysztof14

New member
PS51d550 i konsole

Pozwolę sobie wrócić do tematu podłączenia PS51D550 do konsoli.

Wczoraj podłączyłem dwie konsole starszej generacji do tv (P2 i Gamecube) i lekko się załamałem. Obydwie konsole podłączyłem kablem Component (Gamecube mam w wersji NTSC). Nawet po włączeniu progressive mode, czyli sygnału bez przeplotu, obserwuję podobne objawy jak te opisane przez Drachenfels'a na stronie 16.

Problem objawia się przy dynamicznym przewijaniu obrazu poziomo, czyli np. przy obracaniu się wokół w FPS, rozglądaniu w platformówce. Wygląda to tak, jakby aktualny obraz gonił obraz z poprzednio wygenerowanej klatki animacji. Widać wyraźny cień drzewa, kolumny, podwójne jasne elementy na ciemnym tle typu światełka, gwiazdki, czy inne rzeczy zbierane w grach.

Obraz z tv porównywałem z obrazem z monitora LCD samsung'a z wejściem Component (Samsung 215TW PVA). Na monitorze, nie widać cienia jak na tv. Przesuwające się krawędzie są mniej wyraźne, jakby rozsmarowane przez monitor, lecz efekt jest mniej irytujący niż na tv.

Co ciekawe, na Gamecube w progressive, problem pojawia się zawsze. Na PS2 w progressive są gry, które wydają się być wolne od tego problemu (Jak and Daxter 2), ale w większości problem jest (Shadow of the colossus, Prince of Persia sands of time). Nie dopatrzyłem się problemu w GT4 NTSC ustawionym na 1080i.

Moja wielka obawa to działanie tv z PS3, którą miałem zakupić (szukam właśnie znajomego w Krakowie gotowego podjechać do mnie z PS3). Jeżeli efekt ten będzie tam się objawiał, skłaniam się ku oddaniu telewizora (mam jeszcze 3 dni na decyzję).

Proszę właścicieli PS3 o ponowny test według powyższego opisu i podanie wyników. Być może ktoś, kto skupia się na pierwszym planie, nie zwrócił na to uwagi, ale trudno mi uwierzyć, żeby w FPS nie zauważyć tego problemu.
 

Krzysztof14

New member
PS51D550 i konsole

Dogrzebałem się do wyjaśnienia zaobserwowanych przeze mnie problemów. Rzeczywiście jest to kwestia 30fps vs 60fps (frames per second, ramki na sekundę) w grach, tak jak to podał Drachenfels.

Problem dotyczy gier generujących obraz z 30fps i nazywa się frame doubling i dotyczy zarówno plazm, jak i lcd. W przypadku lcd, jego naturalny blur, czyli rozmazanie obrazu niejako go ukrywa, lecz wciąż jest widoczny. Jeżeli jakiś telewizor się pozbywa problemu frame doubling to kosztem wysokiego input lag sygnału na wejściu (koszt przetwarzania).

Ponieważ wcześniej kilka osób odpowiedziało, że problemu na PS3 nie widzi, podaję listę gier, na których problem powinien się objawić (30fps) i wolnych od problemu (60fps).

PS3 30fps
Killzone 2, 3
Battlfield 2, 3
Need for speed: Shift 1, 2

PS3 60fps
wipeout hd
Gran Turismo 5
Podobno Call of Duty: Modern Warfare 2 i Black Ops, ale są różne opinie

Powinienem dzisiaj sam coś potestować wieczorem.
 

mastafoka

New member
Witam

Dzisiaj nabyłem drogą kupna samsunga 550 i pojawił się drobny problem.
Odpaliłem na laptopie allshare, Tv widzi laptopa ale po jakiś 3-4 minutach wyskakuje na laptopie komunikat o wyłączeniu serwera allshare i jego restarcie i tak w kółko.
Wiecie może jak jest przyczyna tego stanu rzeczy.

Pozdrawiam
 

andywawa80

New member
Witam. Posiadam telewizor od ponad miesiąca i jestem z niego zadowolony. Oglądam przeważnie wieczorami ale i w słoneczny dzień też coś tam zobaczyć można chociaż szału nie ma. Nie jestem jakimś bardzo wymagającym użytkownikiem tak więc do zwykłego oglądania ten tv w zupełności wystarcza. Obraz ładny, dźwięk też nie najgorszy. Zaletą jest, że telewizor dosyć szybko przeżuca kanały. Nie trzeba czekać kilka sekund żeby przeskoczyć z jednego kanału na drugi. Buczenia żadnego nie słyszę chociaż za bardzo sie nigdy nie wsłuchiwałem. Ogólnie jak za tą cenę telewizor godny polecenia. Mam jednak mały problem i może ktoś zna rozwiązanie. Podłączyłem tv do amplitunera Sony kablem euro i 2x chinch i wszystko działa jak należy czyli dźwięk idzie przez wzmacniacz i zewnętrzne głośniki. Jednak dziś pierwszy raz po podłączeniu tv pod amplituner włożyłem USB i okazało się, że w przypadku odtwarzania z USB muzyki lub filmu nastąpił brak dźwięku w amplitunerze. Po przestawieniu w opcjach na głośniki telewizyjne dźwięk idzie normalnie jednak przez amplituner już nie. W opcjach nie doszukałem się żadnych ustawień, których zmiana spowodowała by rozwiązanie problemu. Może potrzebne jest jeszcze jakieś inne połączenie tv z amplitunerem. Jeżeli ktoś wie jak temu zaradzić i czy w ogóle możliwe jest uzyskanie dźwięku z USB przez amplituner to proszę o pomoc. Dodam, iż amplituner nie ma wejścia optycznego ani hdmi gdyż jest to trochę starszy model.
 

Krzysztof14

New member
PS51D550 i konsole

Tak więc potestowałem na Killzone 3, Motorstorm Pacific Rift i Need for Speed Shift. Wszystkie te gry chodzą w 30fps, więc problem frame doubling jest na nich widoczny.

W grach wyścigowych nie rzuca się on tak w oczy, chyba że robimy ostre zakręty lub kręcimy bączki. Wystarczy jednak spojrzeć, w takiej sytuacji rozdwajają się słupki, czy cienkie drzewa. Killzone 3 to odmienna sprawa. Pierwsza misja, jakaś baza, latają statki. Kręcenie wokół i widać podwójne elementy słupków, czy przelatujących w oddali statków. Najlepszym obiektem są jednak oczy Helghastów. Kręcąc się wokół od razu widać czworo oczu.

PS3 podłączyłem również do monitora LCD przez Component. Podwójne krawędzie w Killzone 3 również są widoczne, ale wszystko rozmazuje się równo przy obracaniu, więc nie rzuca się aż tak w oczy. Na monitorze LCD, oczu Helghastów policzyć już się nie da, jest tylko czerwono-pomarańczowa smuga.

Wieczorem podjadę do kolegi z Sony EX500. Jestem ciekaw, ile oczu Helghastów zobaczę u niego. Wtedy podsumuję moje obserwacje i przyjdzie mi podjąć decyzję, czy zwrócić tv, czy nie. Łatwo nie będzie, gdyż poza grami absolutnie wszystko mi odpowiada (rozmiar, jakość BD (24fps), DVD, TV i gry w 60fps). Ech...
 

Adrianox360

New member
Witam, podeśle ktoś dobre ustawienie obrazu, gdyż mi coś nie idzie to ustawienie?

Chodzi mi o ostrość, kontrast, balans, opcje zaawansowane itp.
 
P

pilecc

Guest
Witam dziś miałem zakupić ten tv, ale z tego co wyczytałem występuje tu frame doubling, którego wcześniej na żadnym tv nie widziałem. Czy to jest cały czas widoczne i przeszkadza w komfortowym graniu? Kupuję tv głównie do gier. Czy wybór tego tv do gier może szczerze ktoś polecić? Może lepszym rozwiązaniem byłby tv led? Pozdrawiam.
 

Krzysztof14

New member
pilecc, nie słuchaj poleceń. Bierz konsolę pod pachę, pożycz, jeżeli to konieczne i szoruj do sklepu jednej z większych sieci. Każdy musi to sam zobaczyć, gdyż stopień wrażliwości na ten efekt jest bardzo różny. Dzisiaj w M.... M.... patrzyło ze mną dwóch sprzedawców i dla nich wszystko było ok.

Moim zdaniem powyższe dotyczy wyboru jakiegokolwiek telewizora plazmowego, który ma być używany do gier. Na Panasonic G30E wydawał mi się jeszcze bardziej widoczny, niż na PS51D550 (na forach znajdziesz ludzi skarżących się nawet na serie V / VT, np.: http://www.avforums.com/forums/12206545-post996.html).

W przypadku LCD problem również występuje, lecz mniej rzuca się w oczy. Kiedy całe tło się rozmywa, wydaje się, że tak po prostu ma być. Na Sony EX 500, włączenie pełnego MotionPlus go eliminuje, ale nie mam pojęcia kosztem jak wysokiego lag'u. Niemniej, nawet w przypadku LCD warto moim zdaniem samemu się przyjrzeć, gdyż różnice w widoczności są znaczne (patrzyłem na LG LD551, Samsung LE D550 i Sony EX 500, obrazu telewizorów LED ja osobiście nie lubię).
 
Ostatnia edycja:
P

pilecc

Guest
@ Krzysztof14
Dzięki za odp. Niestety nie mam możliwości przetestowania tv, mogę jedynie sugerować się opiniami/filmami z internetu gdyż do najbliższego większego sklepu gdzie mógłbym znaleźć ten tv mam sporo, sporo km.
Ale jak to dokładnie wygląda? Tak, że nie da się praktycznie grać, w fps-ach biegnący ludzie się rozdwajają? Mógłbyś, oczywiście gdy znajdziesz czas nagrać i wrzucić jakiś filmik z grą w której problem występuje (np. killzone 2)
Pozdrawiam.
 
Do góry