Samsung PS50B850 czy Panasonic TX-P50G10E .

dudus1234

New member
Witam .

Zamierzam kupić TV plazmowy 50 cali FullHD

Zastanawiam się na dwoma modelami :

Samsung PS50B850 i Panasonic TX-P50G10E

Telewizor będę wykorzystywał do :

- Platforma cyfrowa N (HDTV Recorder ) przez kabel HDMI
- Oglądanie filmów Blu Ray , mkv 720p i 1080p , DVD ,Xvid z odtwarzacza Popcorn Hour C200 przez HDMI .

Obraz z komputera wykluczam.

Wiem że Samsung ma kiepski dźwięk ale to mnie nie interesuje ponieważ mam system kina domowego DTS i DD 5.1

Pokój mam słabo nasłoneczniony.
Odległość od TV ok. 2,5 m .

Interesuje mnie głównie jakość obrazu FullHD oraz SD z n-ki .


Byłem wczoraj w sklepie MM i zauważyłem że Panasonic ma na tym samym materiale (odtwarzacz BD) większy szum obrazu. A także dziwną mini siatkę na np. jaskrawych kolorach typu czerwony , żółty oraz na scenach eksplozji gdzie ogień daje się we znaki.

Samsung dla mnie wygrywał mniejszy szum (tzw. snieżek) i lepszy wyraźniejszy obraz ,kolory i nie ma tej siateczki czy tam mrowienia na jaskrawych kolorach.


Prosze o pomoc w wyborze .
 

matrix.m5

New member
wydaje mi się że sam najlepiej określiłeś 8)

Kiki co to wogule za odpowiedz szczególnie kogoś kto posiada sklep z tego typu sprzętem i zajmuje się tym, mam nadzieje że profesjonalnie !!.
Ogólnie wiadomo że w sklepach niema co za bardzo porównywać tv , bo maja rożne ustawienia, testowałem wiele plazm w moim przedziale cenowym i wybrałem panasonica TX-P50G10 , i jestem zadowolony z wyboru i z jakości obrazu.


A to co opisuje przedmówca wogule nie występuje u mnie na tv,można tylko wnioskować że to jest brak ustawień TV.

Byłem wczoraj w sklepie MM i zauważyłem że Panasonic ma na tym samym materiale (odtwarzacz BD) większy szum obrazu. A także dziwną mini siatkę na np. jaskrawych kolorach typu czerwony , żółty oraz na scenach eksplozji gdzie ogień daje się we znaki.

Samsung dla mnie wygrywał mniejszy szum (tzw. snieżek) i lepszy wyraźniejszy obraz ,kolory i nie ma tej siateczki czy tam mrowienia na jaskrawych kolorach..
 
Ostatnia edycja:

pawelx39

New member
Mam panasonica TX-P50G10 od dwóch miesięcy 650 h przepracowanych obraz jest idealny nie ma żadnych problemów .Polecam .
 

SULIx

Member
kiki wkleił tylko swoja reklamę. Chyba widać. A szkoda bo mam podobny dylemat jak w temacie wątku.Porównał bym chętnie Sama z Panasem G20E.
Nie jestem pewny czy Panas G10/20 ma lepszą czerń od B850. Samsung ma dosyć ciekawy filtr. Zwie się Ultra FilterBright Plus. Niektórym niestety podobno potrafi bzyczeć cewka czy wiatrak chłodzący tv ...

 
Ostatnia edycja:
Do góry