Samsung PS50B650

markatan

New member
... interesuje mnie temat "czarności" obrazu. Czy w tym samsungu ( ps50b650) czarny kolor jest naprawdę czarny? ...
Muszę przyznać , że jak kupowałem ten TV to nikt nie pisał o świecącym na szaro kolorze czarnym albo tego nie doczytałem.
Niestety to prawda co mówią moi poprzednicy w tej sprawie.
Czarny nie jest czarny i szczególnie to widać przy oglądaniu po ciemku :sad::sad::sad:.
 

tyku

New member
Reset ustawień

Należy nacisnąć przycisk EXIT i przytrzymać przez ponad 5 sek ,potem poustawiać wszystko od nowa. Może źle wybrałeś region. Sam tak miałem i w ten sposób zmieniłem.
 
G

gelob

Guest
Należy nacisnąć przycisk EXIT i przytrzymać przez ponad 5 sek ,potem poustawiać wszystko od nowa. Może źle wybrałeś region. Sam tak miałem i w ten sposób zmieniłem.

dzięki wieczorem sprawdzę, całkiem możliwe bo sprawdziałem tv w sklepie i tam nam szybko coś znikło - moze faktycznie to to :)
 

Miczq

New member
Kupiłem dzisiaj 650 i niestety również doznałem nieprzyjemnej niespodzianki w postaci szarej czerni:( w sklepie wyglądało to całkiem nieźle, jednak dopiero w nocy w domu to dobrze widać. Mimo wszystko jestem zadowolony, do trochę lepszej musiałbym sporo dopłacić.
 

sztefan2

New member
Kupiłem dzisiaj 650 i niestety również doznałem nieprzyjemnej niespodzianki w postaci szarej czerni:( w sklepie wyglądało to całkiem nieźle, jednak dopiero w nocy w domu to dobrze widać. Mimo wszystko jestem zadowolony, do trochę lepszej musiałbym sporo dopłacić.

Czy to problem 650tki czy 850 wypada podobnie jesli chodzi o czern ?
 

gothblack

New member
ale który wypada lepiej?? ...a czy podczas oświetlenia dużego lub małego w pokoju ta czern jest do zniesienia?? jak to jest w porównaniu do panasa?? one też te modele z 2009 roku maja z tym podobno problemy...
 

markatan

New member
szarą czerń widać tylko w mocno zacienionym pokoju (właściwie po ciemku) i to tylko przy mocno ciemnych scenach. Jeżeli pojawia się coś jasnego to wali po oczach i ten szary wydaje się czarny. Porównywać można patrząc na dwa TV stojące obok siebie a taki komfort to tylko w specjalnych sklepach z salą odsłuchową. Na normalnym stoisku prze oświetleniu jarzeniowym szarości czerni nie widać bo sama matryca jest lekko szara.
 

jgx

New member
Bez reklam
Muszę przyznać , że jak kupowałem ten TV to nikt nie pisał o świecącym na szaro kolorze czarnym albo tego nie doczytałem.
Niestety to prawda co mówią moi poprzednicy w tej sprawie.
Czarny nie jest czarny i szczególnie to widać przy oglądaniu po ciemku :sad::sad::sad:.

nie doczytałeś bo np. ja już niejednokrotnie o tym pisałem
 

robertmat

New member
Gdzie kupić?

Witam koledzy. Po 2-miesięcznej lekturze forum zdecydowałem się na zakup Samsunga PS50B650. Niestety , kiedy podjąłem decyzję o zakupie , telewizory zniknęły za sklepów internetowych. Może ktoś kupował w ostatnim czasie albo wie gdzie można dostać ten model , oczywiście w rozsądnej cenie. Będę wdzięczny za informację.
 

sztefan2

New member

robertmat

New member
Dzięki kolego za link do wyszukiwarki. Takie tematy przerobiłem już wielokrotnie , ale w żadnym z tych sklepów telewizor nie jest dostępny. Chodzi mi o adres sklepu , który ten model ma fizycznie a nie tylko "w ofercie".
 

sobolew

New member
ten sam problem...
oczywiscie cena nie może być z kosmosu ;-)
nawet na allegro "sprzedawcy" oglaszaja sie, ale po zadaniu pytania czy jest dostepny otrzymuje odpowiedz: "w piątek będzie"...
 

sztefan2

New member
ten sam problem...
oczywiscie cena nie może być z kosmosu ;-)
nawet na allegro "sprzedawcy" oglaszaja sie, ale po zadaniu pytania czy jest dostepny otrzymuje odpowiedz: "w piątek będzie"...

czy to wielki problem poczekac te kilka dni ? w koncu nie kupujesz 1kg ziemniakow na dzisiaj na obiad :)
no chyba ze koniecznie musisz kupic od reki do jutra...
 

1siedem

New member
a jak z powidokami

ciągle się zastanawiam, nurtuje mnie tylko jak radzi sobie z powidokami
Widziałem w necie zdjęcia panasów i porażka- po roku TV traci sporo z czerni
A jak jest w 650-tce?
 

sobolew

New member
sztefan2: gdyby to był piątek, ale jak można ufać komuś kto wystawia przedmiot, którego fizycznie nie ma? Dla mnie to może być i piątek w następnym tygodniu, byleby był ...
PS. a ten worek ziemniaków kupuje już od 2 lat i wreszcie jak podjąłem decyzję to nie ma :) Zaraz znowu coś wyczytam, że to, że tamto i następny rok spędzę na czytaniu tego forum. Przyznam, że to zaczyna się robić troszkę męczące :)

1siedem: samsung radzi sobie gorzej z powidokami niż panasonic, ale należy pamiętać, że powidoki są tak naprawdę widoczne kiedy ich szukasz i to z bliska ;-)
 

zirael

New member
1siedem: samsung radzi sobie gorzej z powidokami niż panasonic, ale należy pamiętać, że powidoki są tak naprawdę widoczne kiedy ich szukasz i to z bliska ;-)

O ile oglądasz tv. Jeśli podłączysz do komputera to szybko nauczysz się włączać w systemie automatyczne chowanie paska, a w firefoxie włączysz f10 (automatycznie chowa się wtedy pasek górny). Ogólnie powidoki takiego paska są bez trudu widoczne z daleka na dużych jednokolorowych powierzchniach. Wyraźnie się odcinają.

Co nie zmienia faktu, że cena do jakości bardzo polecam :)
 
Do góry