Samsung PS50B550 czy PS50B551?

conrdd

New member
Na stronie Samsunga widnieją oba. Wg porównania różnią się jedynie obudową. Czy to faktycznie jedyna różnica? Czy 551 jest nowszą wersją 550 czy też jest to właśnie oznaczenie innej obudowy?

Który raczej kupować?
 

honki

New member
Jedyna różnica jest taka, że 551 ma czarną szklaną obwódkę dookoła ekranu, w 550 jest czerwona.

Kupuj który ci się bardziej podoba, pamiętaj jedynie, żeby w miarę możliwości kupić egzemplarz wyprodukowany w 2010 roku. Od (niedookreślonej) połowy 2009 modele te mają błąd polegający na automatycznej zmianie jasności całego ekranu w zależności od wyświetlanej sceny. Nie da się tego wyłączyć dla 50Hz (a więc dekodera telewizji satelitarnej lub wewnętrznego tunera TV) a może irytować. Właściciele egzemplarzy z 2010 na razie zgodnie twierdzą, że tam problem nie występuje.

Good luck :]
 

honki

New member

Attachments

  • plak.jpg
    plak.jpg
    109,6 KB · Wyś: 250

honki

New member
Tak, mam.

Nie oglądałem niczego w 50Hz w ciągu tych 7 dni kiedy mógłbym oddać TV do sklepu więc teraz jestem w trakcie procesu reklamacji u producenta <trzymać kciuki> :)
 

conrdd

New member
Tutaj:

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/44018-wszystko-o-ps50b550-mkv-dvix-32.html

"Witam.
Dawno nie czytałem wątku ale widze ze jest problem z którym sobie poradziłem. Miganie czerni w ciemnych scenach da sie wyłączyc. Ten Tv nie rozjasnia obrazu i nie przyciemnia a wyłącza matryce całkowicie w ciemnych scenach. Taki ot Eco gadżet. W trybie Film (lub Eco -nie sprawdzalem) i przy wyłaczonej Tonacji czerni ten objaw nie wystepuje."

Sprawdzałeś?
 

honki

New member
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/44018-wszystko-o-ps50b550-mkv-dvix-32.html"W trybie Film (lub Eco -nie sprawdzalem) i przy wyłaczonej Tonacji czerni ten objaw nie wystepuje."

Problem zdecydowanie występuje u mnie w Movie mode - to jest tryb, w którym od zawsze wszystko oglądam ze względu na możliwość włączenia ciepłych kolorów, które mi bardzo odpowiadają. Tonację czerni też od zawsze mam wyłączoną bo zabija detale w ciemnych scenach.

To nie jest kwestia jakichkolwiek ustawień (przynajmniej w moim egzemplarzu) : już od momentu przejścia telewizora z wyświetlania 60Hz, ten sam materiał wideo przy 50/24Hz będzie znacznie jaśniejszy i może zmieniać jasność (jeżeli scena jest wystarczająco ciemna). Prosty eksperyment :/ Wystarczy podłączyć komputer, mieć czarny pulpit, wyświetlić obraz w 60Hz, a potem zmienić ustawienia na 50Hz - jasność całego ekranu natychmiast skacze w górę.

Ten Tv nie rozjasnia obrazu i nie przyciemnia a wyłącza matryce całkowicie w ciemnych scenach.Taki ot Eco gadżet.
Całkowicie wyłącza matrycę... woot..? Może kolega niedokładnie opisuje zupełnie inny problem niż ten, który jest tu dyskutowany.
 
Do góry