Samsung PS50A551 czy PS50B451 prośba o radę

sixthbro

New member
Hej planuje zakup plazmy 50 calowej do 3500zł. Z tego co sie orientowałem to zamierzam kupić albo starą generację czyli Samsung PS50A551 z mniejszą jasnością bo 1300cd/m2 i mniejszymi kontrastami dynamicznym 1:1000000, stopą kontrastu 1:30000 ale FULL HD lub NOWOŚC Samsunga PS50B451 z kontrastem dynamicznym 1:2000000 i stopa kontrastu 1:40000 i jasnością 1500cd/m2 ale tylko HD Ready. Może orientujecie się jakie jeszcze ma plusy Seria B samsunga. W telewizorze oglądał będę głównie cyfre+ i dvd ale w najbliższym czasie być może zakupie blue-raya. W chwili obecnej Full hd praktycznie jest nie wykorzystywany ale niedługo pewnie będzie. Doradźcie czy w normalnych warunkach ta jasność i stopa kontrastu będzie widoczna, czy może z uwagi na nowość technicznie bardziej zaawansowana będzie ta seria B czyli ps50b451 i bedzie miał przez to lepsze barwy itp. Który kontrast jest ważniejszy dynamiczny czy ta stopa kontrastu statyczna?
 

kodi1985

New member
sixthbro napisał:
Wiesz co niespecjalnie biorę pod uwagę zużycie prądu, najważniejsza jest jakość obrazu i cena.:)

Zalezy z jakiej odleglosci bedziesz ogladac. jezeli wiecej niz 2,5 metra to bierz HDR. A jezli bierzesz pod uwage cene to jednak zuzycie pradu jest znaczace, poniewaz A551 bierze 500 W, moim zdaniem to bardzo duzo i bedziesz dokladac w rachunkach pozniej. Teraz kupisz taniej, bo starszy model ale pozniej dolozysz do niego w rachunkach.

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu masz test :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27552
Kolorystyka wzbudza pełen zachwyt i uznanie dla jakości reprodukcji kolorów.
Brawo Samsung.
025_P1010196.JPG



I ja tak właśnie bym wybrał.
 

To_masz

New member
chcesz wydać na telewizor ponad 3000 zł a nie chcesz wydać paru złotych żeby przeczytać test?
dziwne podejście

pozdrawiam
Tomasz
 

klaus71

New member
Bez reklam
tyle że test nic nie da. bo tv jest w nim wychwalany pod niebiosa a ma problem taki sam jak model 656 - false contouring.

ja by szedł w stronę nowszej serii samsunga lub panasonic g10
 

bc_leszcz

New member
Miałem przez tydzień PS50B450 - kupiłem go przez pomyłkę jako FullHD (błąd sprzedawcy) i po odkryciu pomyłki wymieniłem na PS50A756

Po tygodniu użytkowania nowego modelu mogę zdecydowanie go polecić - jeśli chcesz kupić TV przede wszystkim do oglądania telewizji to z moich odczuć nowy model B450 mimo że HD ready jest ogólnie lepszym telewizorem niż starszy model mimo że Full-HD.

Porównywanie HD-Ready z Full-HD jednak nie ma wielkiego sensu bo w przypadku tych dwóch modeli jedyną wadą B450 jest to że jest telewizorem HD-Ready i nie ma rozdzielczości 1080p.

Poza tym że HD-Ready jest HD-Ready to nowy model PS50B450 jest od starszego PS50A551 lepszy pod każdym względem i ja po zasmakowaniu kilku nowinek z nowego modelu zdecydowałem się wymienić go na starszy model serii 7 bo zasadniczo to co jest w nowej serii B w podstawowym modelu B450 było w serii A dostępne tylko w telewizorach z serii 7 i 8

Tuner wbudowany w B450 działa szybko - można przeskakiwać z kanału na kanał niemal bez chwili zwłoki a w PS50A756 po zmianie kanału na niższy lub wyższy następuje ok 1,5 sek zwłoka w czasie której telewizor nic nie wyświetla tylko całkowicie wygasza ekran - strasznie mnie wkurza że "mercedesie" serii A jest takie badziewne rozwiązanie i pod tym względem nowy model B450 wypada dużo lepiej.

No i subiektywnie oceniam że obraz telewizyjny SD na telewizorze HD-Redy (B450) wyglądał jednak lepiej niż teraz na Full-HD (A756)

Reasumując: Jak nie planujesz podłączać konsoli, komputera czy HD DVD to wyższej rozdzielczości nie będzie Ci brakować i w ramach oszczędności możesz kupić nowy model HD-Ready zamiast starego Full-HD i będzie to lepszy wybór do oglądania telewizji.

PS: O mniejszym zużyciu energii nowego modelu nie wspominam to marginalne oszczędności rzędu poaru złotówek w miesiącu
 

peciak11

New member
Witam,

mam pytanie odnośnie zmiany formatu obrazu w PS50B451/450. Czy jest możliwość, aby telewizor sam dopasowywał (rozszerzał, zmieniał z 16/9 na inne) format wyświetlania, czy trzeba za każdym razem ręcznie zmieniać format, aby był jak najbardziej dopasowany do ekranu. W panasonikach jest taka opcja (format auto), w LG z tego co widziałem nie ma.
 

frycu

New member
czy w modelu B550 tez jest przerwa 1,5 sekundy jak sie przełącza z kanalu na kanał czy tutaj nie ma tego problemu ?
 
Do góry