SAMSUNG, PANASONIC czy LG

Aramis58

New member
Witam,
Chciałbym zabrać głos w temacie porównania tv. Występując w roli doradcy przygotowałem na dysku kilka sampli 4k - piłka nożna, dynamiczne sceny itd.
Poniesłem porażkę. Przed wybraniem się do mediamarkt byłem gorącym zwolennikiem Panasonica (sam posiadam plazmę GT30, która zresztą ostatnio mocno mi "podpadła") i zamierzałem przekonać przyszłego nabywce do wyboru 58EX703. W sklepie sprawdziliśmy 3 modele, jako pierwszy Sony KD-55XE8505 - obraz bardzo ostry, kolory nasycone, test piłki nożnej OK, test z filmu Elysium - lekkie szarpanie obrazu. Nastepny w teście panasonic 58EX700 - i tu moja porażka - obraz nieostry, test piłki jako tako ale test Elysium to rozpadający się obraz, telewizor był ustawiony w trybie dynamicznym z kontrastem 100, po ustawieniu obrazu w trybie normalnym i redukcji kontrastu fatalnie - ciemny , wyprane kolory. Trzeci w tescie, którego na początku nie zamierzałem testować to Samsung UE55MU7002T. Samsung jako jesdyny bardzo płynnie odtworzył Elysium, piłka nożna OK, ostrość lepsza niż w Panasonicu. Dla mnie Samsung okazał się najlepszy. Mój autorytet zawcy tematu upadł po teście Panasonica. Muszę to wszystko jeszcze poukładać sobie i wybrać się na dodatkowe testy.
 

Aramis58

New member
Poproszę o bardziej merytoryczny komentarz. Czy testy telewizorów UHD z wymagającymi plikami 4k mają sens ?(kodeki, obsługa USB itd. ?)
 

klonxxx

Banned
Testy zawsze mają sens aby później nie było rozczarowania....Co do testowanych modeli to nie bez powodu Samsung i Sony są droższe .Oba mają matryce 120Hz, gdzie można dodatkowo ustawić poziom płynności pod siebie .Samsung ma dodatkowo najlepszy system upłynniania (potwierdzają to praktycznie wszystkie testy ich produktów z matrycami 120Hz np: na hdtv-polska).
 

bejzbol

New member
Ja się zdecydowałem na LG 55sj800 za 3699 zl (po cashbacku) jak tylko do mnie dotrze (w piatek) to postaram się coś napisać tak z punktu widzenia zwyklego użytkownika w zamian za pomoc w wyborze :) Sprawdzę w domu a jak będzie źle to odeślę w okresie darmowego zwrotu i juz. Przy okazji jeśli ktoś szuka to jest też lg 55sj810 za 3599 zl po cashbacku i obniżce 5% za newsletter w sklepie nie dla idiotów co jest też dobrą opcją.
 

ebola1972

Member
Klient powinien pójść do sklepu, zresetować ustawienia do domyślnych, porównać kilka tv i wybrać to co mu najbardziej odpowiada. Potem tworzą się fakty i mity na temat kalibracji, że dany tv ma obraz lepszy po kalibracji o 30%. Albo, że sprzedawca specjalnie pogorszył ustawienia w jednym, żeby sprzedać inny model. Jeżeli dany tv nie gra dobrze na ustawieniach domyślnych to ja bym go po prostu nie chciał. Wychodzę z założenia, że ewentualna kalibracja ma jedynie zbliżyć obraz do referencyjnego a nie dokonać cudu.
 

Mangus112

New member
Wygląda, że dla Ciebie jeszcze nie wyprodukowali ...

A nie uważasz, że obecnie producenci lecą na pogarszaniu jakości?
Jak ktoś chce zmienić tv co 3-4 lata to okazuje się, że obecne TV ani nie grzeszą jakością obrazu ani wykonania. Cena leci do góry, a później się okazuje, że nawet drogi modele nie przeżyją tych 3-4 lat bo już po gwarancji dzieją się dziwne rzeczy.
Czemu parę lat temu 120 hz czy direct led było praktycznie standardem? Tera wszędzie edge led z kiepskim wygaszaniem.
Ja zawsze wymieniam sprzęt elektryczny tv/pc/smartfon co 3/2/1 lata/rok zakładam, że obecny sprzęt ma mieć lepsze parametry.
Dobry 4k TV to już ceny od 4k zł, za tyle już człowiek zaczyna wymagać, no i jest coraz większa konkurencja starsze modele, nowe modele, budżetowe ale duże ekrany, oled ale fhd itd itd.
TCL niby fajne, ale coś im brakuje, tym bardziej przeraża pogram problemów z androidem ok 300str, ale wątek philipsa też nie ma lekko więc uznam to wadę. Może do nowej serii na wiosnę się przekonam a jak nie trzeba będzie wybierać.
O dziwo co do TV są często większe wymagania niż od smartfonów gdzie ich jest masa na rynku.
 
Ostatnia edycja:

rafaaaal

Member
A nie uważasz, że obecnie producenci lecą na pogarszaniu jakości?
Jak ktoś chce zmienić tv co 3-4 lata to okazuje się, że obecne TV ani nie grzeszą jakością obrazu ani wykonania. Cena leci do góry, a później się okazuje, że nawet drogi modele nie przeżyją tych 3-4 lat bo już po gwarancji dzieją się dziwne rzeczy.
Czemu parę lat temu 120 hz czy direct led było praktycznie standardem? Tera wszędzie edge led z kiepskim wygaszaniem.
Ja zawsze wymieniam sprzęt elektryczny tv/pc/smartfon co 3/2/1 lata/rok zakładam, że obecny sprzęt ma mieć lepsze parametry.
Dobry 4k TV to już ceny od 4k zł, za tyle już człowiek zaczyna wymagać, no i jest coraz większa konkurencja starsze modele, nowe modele, budżetowe ale duże ekrany, oled ale fhd itd itd.
TCL niby fajne, ale coś im brakuje, tym bardziej przeraża pogram problemów z androidem ok 300str, ale wątek philipsa też nie ma lekko więc uznam to wadę. Może do nowej serii na wiosnę się przekonam a jak nie trzeba będzie wybierać.
O dziwo co do TV są często większe wymagania niż od smartfonów gdzie ich jest masa na rynku.


Pewnie że tak. Jednak nowe modele będą miały dużo wyższe ceny. Nie będzie o nich solidnych opinii z rynku. Za dobrym spadkiem cen i rzetelnymi opiniami znowu trzeba będzie czekać do końca roku, a tak to zakup można przekładać z roku na rok;)
 

Mangus112

New member
Pewnie że tak. Jednak nowe modele będą miały dużo wyższe ceny. Nie będzie o nich solidnych opinii z rynku. Za dobrym spadkiem cen i rzetelnymi opiniami znowu trzeba będzie czekać do końca roku, a tak to zakup można przekładać z roku na rok;)

Wiadomo modele 2017 najlepiej kupować zima lub wiosna 2018 tam są ceny najniższe. Jednak jak czytałem wątki o Oledach b7/a7 tam cena spadła 9.5>6.5k i 6.6k>4.5k to ludzie pisali, że te modele już mają gorszą kontrolę jakości itd.
I tak wychodzi, że ktoś kupując za 10k nie musiał szukać i testować paru modeli bo ich TV był ok. A dużo użytkowników wymieniają po 3-4 modele b7 bo na jednym czy drugim widać v. banding w skali szarosci 5%.
Z kolei z a7 za 4.5k użytkownicy zgłaszali problem z wypalonymi pojedynczymi pixelami w paru testowanych modeli.
Wygląda, że to co zostaje już max przecenione jest jeszcze gorszej jakości... Więc nie wiem czy zaoszczędzimy czekając.
 

rafaaaal

Member
Oled to przyszłość ale na razie tylko dla tych co mają nadmiar gotówki.
Zanim będzie to na moim poziomie. To kupiony Samsung akurat się zestarzeje.

Ja z zakupu jestem zadowolony. Telewizor zdecydowanie lepszy od poprzedniego LG.

Nie ma się co zbytnio czaić. Kupić, testować, ewentualnie zwracać, Ta zasada już na dobre zawitała w elektronice.
 

Mangus112

New member
Oled to przyszłość ale na razie tylko dla tych co mają nadmiar gotówki.
Zanim będzie to na moim poziomie. To kupiony Samsung akurat się zestarzeje.

Ja z zakupu jestem zadowolony. Telewizor zdecydowanie lepszy od poprzedniego LG.

Nie ma się co zbytnio czaić. Kupić, testować, ewentualnie zwracać, Ta zasada już na dobre zawitała w elektronice.

Z ciekawości jaki model samsunga kupiłeś? Jak się sprawuje?
 

berys

New member
Dzis mialem przyjemnosc potestowac Samsunga MU8002, lepszy od serii 7000, jasniejszy, HDR bardzie widoczny, jezeli sygnal 4k bylby ogolno dostepny to super sprawa, sa pewne niedociagniecia w wyswietlaniu materialow fhd, zwlaszcza z odleglosci 2,5metra(55'') ktore mi nie odpowiadaja dlatego narazie wstrzymuje sie z zakupem, moj kilkuletni samsung 100hz fullhd w materialach filmowych ktore ogladam jest lepszy(plynnosc,wiadomo kontrast nasycenie nie moze sie rownac do 4k)) i potwierdza to osoba ktora byla ze mna testowac. byc moze kwestia kalibracji koryguje te anomalia w pewnym stopniu, wlaczylem rowniez pilke nozna fullhd- z bliska pilka nie ma plynnosci ale gdybym zakupil ten TV stwierdzil bym "jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma" kiki wspominal w ktoryms watku "jeszcze nie wyprodukowali TV dla Ciebie" akurat nie tyczylo sie to mojej osoby, ale zgadzam sie z nim, moze jest taki TV, lecz drozszy od mojego samochodu. Porozmawialem rowniez o Oledach LG A7, uszkodzone pixele wystepuja czesto w tyc matrycach, sprzedawca zaproponowal mi ze jezeli chce to przyniesie kilka sztuk TV i bedziemy sprawdzac az znajdziemy wolny od wady, ale po czasie moga sie pojawic, gwarancja nie obejmuje kilku pixeli w roznych miejscach chyba ze bedzie to skupisko, ostrzegal o wypalaniu ktore rowniez nie podlega gwarancji. pomyslalem ze gdy bede kupowal to wykupie max ubezpieczenie bo mam duzego pieska w domu i TV moze sie potłuc;), Najlepiej przed zakupem przejechac sie do sklepu z wlasnym materialem filmowym, w MM i Satu.. udostepniaja piloty i robisz co chcesz i ile chcesz. To sa moje odczucia odnosnie TV4k, zapewne wiekszosci kupujacych obraz nie bedzie przeszkadzal i beda zadowoleni zwlaszcza gdy maja dostep do materialow 4k, pozdrawiam
P.S.zalezy mi na wiekszym TV full hd(49-55") zwyklym 100hz, ale nie moge znalesc nowego, sa tylko 60hz. pozostaly powystawowki lub uzywane i jest ich niewiele, jezeli ktos zWas bedzie chcial sprzedac to jestem zainteresowany
 
Ostatnia edycja:

bejzbol

New member
Kupilem 55sj800 za 3700 zl i jestem mega zadowolony :) obraz bajka zarowno 4k hd czy sd, smart szybki i intuicyjny a magic control to super opcja. Fakt widac podświetlanie strefowe pasami podświetlane ale mi to zupelnie nie przeszkadza. Widze tylko ze chyba 100hz mi nie było potrzebne bo wszystkie uplynniacze na zero poszly u mnie :)
 

bejzbol

New member
W sklepie wygladal dosc ciemno jednak w domu mam normalnie nasloneczniony salon i nie ma problemu. Co prawda nie ma jeszcze takiego slonca zeby sprawdzic przy bezposrednim oswietleniu ale nie wydaje mi się żeby był problem
 
Do góry