samsung, LG czy SONY?

wasylhh

New member
Bez reklam
Mam do was pytanie. Ktory z odtwarzaczy Blu-Ray wybrac. W gre wchodza modele

SAMSUNG BD-P 1595
SONY BDP- S350
LG BD370

Niechce jakiegos super drogiego i super wypasnego bo mam rowniez PS3 wiec wykladanie na drogi odtwarzacz minie sie z celem. Chodzi mi ytlko o wygodniejsze ogladanie filmow. TV mam samsunga Full HD, kino domowe 5.1 z obsluga DTS i tu drugie pytanie. Da rade jakos zrobic dzwiek HD na systemie 5.1? Czy jesli ktorys z tych odtwarzaczy ma wbudowany amplituner to pociagnie mi to? Jesli te BD playery nie maja amplituner to jaki kupic?. Zalezy mi zeby odtwarzacz mial wyjscie optyczne zeby podlaczyc kino domowe. Wiec jak myslicie, ktory brac?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
wasylhh napisał:
Niechce jakiegos super drogiego i super wypasnego bo mam rowniez PS3 wiec wykladanie na drogi odtwarzacz minie sie z celem. Chodzi mi ytlko o wygodniejsze ogladanie filmow.

dziwne... z reguly fani ps3 polecaja wszystkim konsole -twierdzac ,ze to najlepszy odtwarzacz BD..:D

a oto odpowiedzi na twoje pytania:
1.tak- da rade odtworzyc dzwiek pochodzacy z formatow HD
2.nie- nie pociagnie, nie maja wbudowanych amplitunerow
3.taki ,ktory obsluguje dzwiek przez HDMI ,najlepiej zeby mial dekodery formatow HD
4.jesli chcesz korzystac z formatow dzwieku HD to lacze optyczne ci tego nie umozliwi, patrz punkt 3
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Ok no to zostawmy dzwiek HD, bo niechce kupowac teraz specjalnie wzmacniacza, bo mam. Ktory z tych odtwarzaczy brac? Ja PS3 kupilem do grania i nich tak zostanie. Malo tego przemowil do mnie problem poboru pradu przez ta maszyne. Odtwarzacz BD pobiera duzo mniej i to jest glowny powod dla krorego chce kupic. Njawazniejsze zeby odtwarzal AVCHD i oczywiscie normalne CD/DVD.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Co za beznadziejne porównanie mu podałeś. Przecież to porównanie modeli o różnych parametrach i cenach. A LG faktycznie wygrało w "Audio" z Panasonikiem 60 i Samsungiem 1600, to było przynajmniej porównanie podstawowych modeli. Ale jak znam życie w następnym teście wygra kto inny zależy kto będzie oceniał. LG wygra dla każdego kto chce mkv to pewne.
 

Joku

New member
Porównanie jest bardzo dobre, wyraźnie widać że Samsung wypadł lepiej w audio od LG i kosztuje dokładnie tyle samo.
Ale nieważne jak i tak uważam teoretycznie jak i praktycznie że Panasonic jest lepszy od LG oczywiście niebiorąc pod uwage czytania plików mkv na których mi kompletnie niezależy.
 

Horhe Ortega

New member
Wygląda na to , że jednak LG(370 lub 390).Lepszy - gorszy ??? Co najmniej zbliżony , ale tamte są bez Mkv ! Jest więc spory plus , zwłaszcza jak nie potrzebne Ci są napisy.Do dzwięku wiatraków i zużycia prądu dochodzi konkretny argument i o to chyba chodzi.
 
Ostatnia edycja:

Joku

New member
Horhe Ortega napisał:
Wygląda na to , że jednak LG(370 lub 390).Lepszy - gorszy ??? Conajmniej zbliżony , ale tamte są bez Mkv ! Jest więc spory plus , zwłaszcza jak nie potrzebne Ci są napisy.Do dzwięku wiatraków i zużycia prądu dochodzi konkretny argument i o to chyba chodzi.

Wiatraka (jest jeden) wogóle niesłychać, a zużycie prądu? o czym ty piszesz? przecież to jest zaledwie 20 kilka watów !!!
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Mi chodzi glownie o ogladanie filmow na tym odtwarzaczu...Z dzwiekiem HD sie pozegnam bo nie chce teraz jeszcze inwestowac w amplituner. Mam DVD z wbudowanym amplitunerem i obsluguje mi ono DTS wiec poki co starczy. Co do filmow mkv to tez mi to nie jest bardzo potrzebne bo z reguly przerabiam taki plik na AVCHD wiec...
 

Horhe Ortega

New member
Co powiedziałbyś o Samsungu BD-P3600 z dołączanym Wi-Fi ? Też ciekawa propozycja w Twojej sytuacji .Cena na Skąpcu 1100-1200PLN , a wiem że sam adapter trzeszczy póki co koło 300PLN!
 
Ostatnia edycja:

wasylhh

New member
Bez reklam
Panowie wszytko pieknie, fajnie ale nie moge kupic innego modelu poniewaz te ktore wam podalem (post nr 1) moge miec od znajomego i niemam dostepu do innych modeli. Wiem, ze jak pojde do sklepu i jak doloze 100-200 euro to moge miec pelen wypas, jednak nie interesuje mnie doplacanie. Interesuje mnie wybor z podanych modeli...
 

maruco

New member
LG wygrywa nie tylko przez mkv - poprostu DB370 to bardzo dobry BR i tyle, do tego konkurencyjna cena i dobra jakosc - wybór jest prosty
 

sul76

New member
Malo tego przemowil do mnie problem poboru pradu przez ta maszyne. Odtwarzacz BD pobiera duzo mniej i to jest glowny powod dla krorego chce kupic. Njawazniejsze zeby odtwarzal AVCHD i oczywiscie normalne CD/DVD.[/quote]

Witam,

też mam ps3 i używam je do wszystkiego.
Też zastanawiałem się nad różnicą poboru prądu, ale te powiedzmy 300W różnicy przy cenie 1kWh daje po wyliczeniu ok. 11gr/h (jak się nie mylę).
Policz ile czasu będzie Ci się zwracał zakup.
Na samej lokacie bankowej zarobisz na 1godzinę oglądania dziennie.
Wg mnie nie warto kupować nic dodatkowego.
Pzdr
Jacek
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Zapewniam cie, ze pszczednosc jest wielka. PS3 podczas ogladania filmu 2 godzinnego pobiera tyle pradu co lodowka przez cala noc. Wszystko to przez to, ze jak chchesz obejrzec film w PS3 to uruchamiasz wszystko czyli procesor, niepotrzebny do filmow dysk twardy, oraz karte graficzna ktorej PS3 w ogole (jak do tej pory) nie uzywa. Niby SONY to troszeczke zniwelowalo wprowadzajac na ranek nowe konsole 80Gb ale mimo wszystko... Postaram sie znalezc pobor mocy bo gdzies widzaialem np ile proadu lyka przy grze w MGS4.
 

sul76

New member
wasylhh napisał:
Zapewniam cie, ze pszczednosc jest wielka.

Witam,

jeżeli moje wyliczenie jest poprawne, a wydaje mi się że tak, to zakup "zwróci się" po wielu latach.
Czy warto - to już zależy od Ciebie, ja uważam że nie.
Pzdr
Jacek

ps. 1000pln to 2h/dzień, 365dni/rok = 12,5 roku.
Przez ten czas pewnie zmienisz swój sprzęt kilka razy.
 
Ostatnia edycja:

wasylhh

New member
Bez reklam
Pewnie masz racje, ale to i tak nie zmienia faktu, ze chce kupic BD player. Nie przemawia za tym tylko oszczednosc pradu, ale rowniez wygoda.

P.S. Ja place za prad inaczej niz wy w Polsce bo mieszkam w Niemczech ;)
 
Do góry