SAMSUNG LED UE32B7000 czy SONY KDL32W5500

_BARI_

New member
Witam,
przymierzam sie do kupna telewizora...
i tutaj tak jak w temacie - mam powazny problem w decyzji ktory model wybrac (zastanawia mnie jeszcze czym rozni sie kdl w5500 od kdl w5500k)!!!

W gre wchodzi matryca o przekatnej 32 tylko i wylaczenie - ze wzgledu na mozliwosci regalowo mieszkaniowe :)

Naczytalem sie mnostwo o jednym i drugim modelu - zarowno wiele pozytywow jak i mnostwo negatywow...

Wiem ze ciezko bedzie doradzic, ale moze ktos juz mial podobny dylemat...

Nie jestem wymagajacym odbiorca ktory bedzie sie dopatrywal z lupa wszystkich niedogodnosci i pod roznymi katami, jednak chcialbym zeby telewizor zarowno dobrze odzwierciedlal obraz jak i dobrze odtwarzal dzwiek - nie mam zamiaru w przyszlosci niczego podlaczac do kina domowego bo takowego nie mam i nie chce miec....oczywiscie standard HD jest obowiazkowy pomimo uzytkowania zyklego sygnalu SD...

Waznym dla mnie elementem jest jak najmiejsza awaryjnosc sprzetu...

Czy jest ktos madry w tym temacie???
 

Ares78

New member
Żeby ocenić właściwie awaryjność musiałbyś mieć dane z serwisów ile ulega uszkodzeniom w stosunku do sprzedanych egzemplarzy... A wiadomo nikt takich danych nie udostępnia.

kdl w5500 od kdl w5500k literka K jest oznaczeniem logistycznym tutaj głowy nie dam, ale chyba chodzi o Europę środkowo-wschodnią. Część sklepów podaje to oznaczenie a część nie, to są te same telewizory.
 

_BARI_

New member
Tak tez mi sie wydawalo przy porownywaniu obu modeli w sklepach i na stronach internetowych...

Co do awaryjnosci - juz po przeczytaniu forum moje odczucia sklaniaja sie do tego ze LED jest bardziej awaryjny od Sony...duzo wiecej takich postow po stronie samsunga....

Ale jeszcze jedna sprawa mnie zastanawia...duzo bardzo sie mowi o nierownym podswietleniu matrycy - jak to sie ma miedzy SONY I SAMSUNG LED oraz czy w LED 32 cale jest jakas roznica w stosunku do omawianych najczesciej na forum tv powyzej 40"??? Czy mozna sie spodziewac nadal takich duzych klopotow z tym krawedziowym podswietleniem czy np ze wzgledu na mala przekatna znaczenie tego problemu maleje???

Czy w ogole w LED przy matrycy 32" w stosunku do matryc wiekszych od 40" widac jakiesc znaczace roznice - dobre lub zle???
 

_BARI_

New member
Acha jeszcze jedno pytanie mam moze ktos bedzie wiedzial :):

Chodzi mi o sygnal SD - analogowy z siatkowej mnie raczej nie interesuje...

ale poniewaz telewizja HD jeszcze u nas w kraju raczkuje - sam na cyfrowym polsacie bede odbieral raptem 4 kanaly w HD (a kina domowe, blureye i inne cuda do ogladania filmow sie nie bawie poki co) - interesuje mnie ktory TV lepiej wypada w odbiorze sygnalu SD - oczywiscie nie calkowitym kosztem HD.
 

Ares78

New member
_BARI_ napisał:
Tak tez mi sie wydawalo przy porownywaniu obu modeli w sklepach i na stronach internetowych...

Co do awaryjnosci - juz po przeczytaniu forum moje odczucia sklaniaja sie do tego ze LED jest bardziej awaryjny od Sony...duzo wiecej takich postow po stronie samsunga....

Wiesz, ale i tak bez dokładniejszych danych nie zrobisz przyzwoitego zestawienia. Ale może teraz trochę bardziej na temat, pomimo iż jest duża różnica cenowa (b7000 jednak swoje kosztuje), to według mnie czerń jest jednak na korzyść w5500 będącego tradycyjnym podświetlaniu. Dlaczego tak? Ano uroki edge LED czymś się płaci za mniejsze gabaryty i zazwyczaj jest to czerń, jeżeli już miałbym inwestować w podświetlenie oparte na diodach to tylko LED rgb z wygaszaniem miejscowym.

Nierówne podświetlenie matrycy (mówimy o rogach) to raczej problem przy większych przekątnych tak od 46 cali wzwyż i występuje praktycznie w każdym telewizorze LCD (w mniejszym bądź większym stopniu oczywiście), taki urok.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=42212 - to sprawdź
054_P1210123.JPG
__________________
 

_BARI_

New member
Ares dzieki za podpowiedzi:)

Kiki dzieki za linka ale dostac sie tam nie moge bo nie mam uprawnien - w przelewy za posrednictwem dziwnych stron sie nie bawie z roznych wzgledow - a niestety mozliwosci wykupienia na 24h np dostepu przez SMS nie bylo (ale w co warpie nie doczytalem) - nie wiem kto tym kieruje ale ty by byl dobry krok-bo nie ktorzy tak jak ja potrzbuja informacji od razua nie jak w przypadku przelewow czekac na realizacje - nie mowiac juz ze czasami przydaje sie dostep na 24h i po wszystkim...nie ma potrzeby miesiecznego wykupowania bez sensu na co ludzie z gory rezygnuja...:) taka moja osobista sugestia.

Co do telewizorow:
bylem w sklepie - RTV EURO AGD bylo na tyle przyjemne ze udostepnilo mi podlaczenie do analogowego i HD sygnalu w obu telewizorach obok siebie zebym mogl sobie wybrac i zdecydowac - oczywiscie nie na zywca bo sporo sie o jednym i drugim wczesniej naczytalem...

w sklepie jak to w sklepie - obrac bardzo podobny na jednym i drugim bo wiele nie da sie zobaczyc w takich warunkach...natomiast dzwiek w SAMSUNGU - ponizej krytki - odpadl przedewszystkim z tego powodu oraz tego co na forum od uzytkownikow tego TV moza sie dowiedziec o matrycach i ich podswietlaniu (miedzy innymi to co pisal ARES)...

W konsekwencji wybor padl na SONY - cena 3100 :)

Zobaczymy jak sie go odpali w domu i pooglada zarowno w nasloneczniony dzien jak i kompletna noca :)
 

ciaper

New member
Ares78 napisał:
Dlaczego tak? Ano uroki edge LED czymś się płaci za mniejsze gabaryty i zazwyczaj jest to czerń, jeżeli już miałbym inwestować w podświetlenie oparte na diodach to tylko LED rgb z wygaszaniem miejscowym.

Mógłbys podac przykład takiego tv ??
Sharp któryś, LG ??
 

Ares78

New member
ciaper poleciało PW ;-)

_BARI_ pamiętaj, że to jest moja ocena jeśli chodzi o czerń, ale sporo osób które znam ma identyczne odczucia, w niektórych warunkach te parę centymetrów mniej może mieć znaczenie, ale prawdę powiedziawszy dla zwykłego użytkownika czy to będzie 10cm czy powiedzmy 2cm to wszystko jedno.... Zużycie energii jest nieznacznie na korzyść modelu edge led.
 
Ostatnia edycja:
Do góry