Samsung LE40R81/82/83 czy N87 czy inne

tommco

New member
Witam,

Jestem dosyć nowym użytkownikiem forum. Przed napisaniem tego posta trochę poczytałem, ale nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na dręczące mnie pytanie.

Mam zamiar kupić telewizor ok 40".

Już prawie byłem zdecydowany na Samsunga LE40R81/82/83, ale cały czas miotają mną pytania:
1. Głównie będę odbierał obraz z tzw. cyfrowej kablówki (będzie tuner) Aster. Podobno w niedługiej przyszłości Aster ma przekazywać obraz w wysokiej rozdzielczości.
2. Będę również oglądał filmy dvd (odtwarzacz z wyjściem HDMI)
3. Raczej nie nastawiam się na granie na PC czy konsoli.
4. Dźwięk w TV nie musi bć super, bo już w kino zainwestowałem :)
5. Napotkałem w sieci na telewizor Samsung LE40N87B. Jest trochę droższy od R, ale ma FULL HD. Tyle, że R jest chyba najwyższą serią HD Ready, a nad N jest jeszcze M, który jest dla mnie raczej trochę za drogi.
6. Z plazmy raczej się już wyleczyłem, bo podobno żre prąd. Tyle, że słyszałem, że na kablówce może lepiej odbierać.
7. A poza tym jest jeszcze tak wiele różnych modeli na rynku SHARPa i innych firm....że kupno tego TV trochę mnie przerasta. Nie chcę wydać kasy i nie być zadowolonym. Z drugiej strony nie planuję zakupu kolejnego TV niedługo, więc potrzebuję dobrego wyboru.

Nie chciałbym przeznaczyć więcej niż 4500 PLN.

Jeśli ktoś z Was miałby czas mi odpisać i coś poradzić, będę wdzięczny :)

Pozdrawiam,

Tommco
 

deniro24

Member
Bez reklam
Z tych dwóch co podałeś, przy Twoim sygnale ja bym wybrał serię R. Ale na Twoim miejscu "wyleczyłbym się" z mitów plazmy i zakupił właśnie tv plazmowy. Wybór oczywiście należy do Ciebie.

Pozdrawiam.
 

tommco

New member
A jaką plazmę byś polecał?

Czy kablówka z sygnałem wysokiej rozdzielczości na Full HD nie będzie grała lepiej niż na HD Ready? Czy wybór R polecasz ze względu na to, że to wyższa seria?

Dzięki za opowiedź i czekam na więcej.

T
 

tommco

New member
Właśnie wracam ze sklepu i zrobiłem sobie ochotę na plazmę LG 42PT81. Panowie w sklepie powiedzieli, że dla kablówki cyfrowej obraz na plazmie będzie dużo lepszy niż na LCD.

Co powiecie o tym modelu?

T
 
Do góry