Samsung LE40R71B - problem z dzwiekiem

j.m.oizo

New member
Witam.
Mam w domu telewizor samsung LE40R71B. Kupił go sobie brat
Podłaczyłem do niego dekoder Cyfra+ i odtwarzacz DVD. Oba urzadzenia przez złacze euroscart.

Do dvd podłaczony jest zestaw głosnikowy 5.1
i zauwarzyłem ze dzwiek w głosnikach jest o poł sekundy przed obrazem na tv.

Jak podgłosnie dzwiek w tv to robi sie echo.

No i teraz mam dylemat bo tez chce sobie zakupic TV i obawiam sie zeby takiego samego efektu nie było.

Czy wszystkie samsungi maja taka wade???
 

bor@s

New member
hmm, u mnie jest też echo ale na pewno nie pół sekundy! Jak oglądam DVD czy telewizję z tunera, a dźwięk przez zestaw 5.1, to nie dostrzegam żadnego rozjazdu między dźwiękiem, a obrazem. Na głośnikach z TV też ok.
 

j.m.oizo

New member
amplitunera nie mam.
głosniki sa podłaczone odrazu do dvd.

Podłaczyłem tez same przednie bezposrednio do dekodera cyfry+ i jest to samo :(:(
 

j.m.oizo

New member
zauwarzyłem ze z tyłu telewizora jest wyjscie audio.
Podłaczyłem do niego głosniki myslac ze moze to cos pomoze.

Ale dalej jest dzwiek poł sekundy wczesniej.

filmow tak sie nie da ogladac - bo najpierw mowia a dopiero pozniej ruszaja ustami na ekranie.


A w głosnikach TV dzwiek jest dobrze zsynchronizowany.
 

bor@s

New member
hmm, no faktycznie dziwne, ja mam do amplitunera podpiete dvd i tuner kablowy. Tuner jest takze podpiety bezposrednio do tv. Opoznien zadnych nie ma, jedynie poglos, ale na tyle subtelny, ze nie wiem co jest przyczyna opoznienia czy tv, czy amplituner. To na pewno nie jest pol sekundy, najwyzej milisekundy. Byc moze ten konkretny TV ma powolne algorytmy przetwarzania obrazu, bo nic innego mi nie przychodzi do glowy.
 

misopi

New member
W moim Samsungu LE32R82B mam ten sam efekt. Nie jest to pół sekundy ale przy wiciszonych głośnikach w TV przeszkadza przy zbliżeniach gadających twarzy (rozjazd dźwięk - wizja), przy podgłośnieniu telewizora irytujące echo.
 
Do góry