Samsung LE40M91E - ustawienie obrazu

Falubaz83

New member
Witam serdecznie,

Mam problem z zakupionym juz ponad 3 lata temu TV Samsung LE40M91E.
Po pierwsze chciałbym żeby ktoś mi pomógl go odpowiednio ustawić jesli chodzi o ustawienia obrazu i jego barw i jakości.

Generalnie TV zawsze przy włączeniu ustawia na dynamiczne co mi przeszkadza przy ogladaniu sportu i zawsze musze zmieniac na standardowe ,lecz za każdym razem po około 15-20 minutach oglądając nagle jakiś kanał robi się ciemny obraz na 2-3 sekundu po czym spowrotem wszystko widac tylko ze ustawienia zmieniają sie znowu na dynamiczne i kolory sa bardzo jaskrawe.

TV był uzywany jako dodatkowy ,teraz przy awarii starszego i przed zakupem plazmy 50" chciałbym tego odpowiednio ustawic tak zeby kolory mi odpowiadały oraz zeby wybrane ustawienia pozostawały trwale a nie na 15 minut lub do wyłaczenia lub właczenia TV.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Jeżeli TV jest sprawny to nie powinien wracać samoczynnie - np: po wyłączeniu i włączeniu, do ustawień dynamicznych, tylko powinien zachować ustawienia osobiste (po każdej zmianie ustawień należy je zatwierdzić "OK"). Ponadto sprawdź czy TV ma czujnik światła tzn. czy dopasowuje jasność obrazu do światła w pomieszczeniu w którym się znajduje. Jeżeli posiada ten czujnik, to wyłącz tą funkcję, gdyż to może być przyczyną ściemniania wyświetlanego obrazu.
 

Falubaz83

New member
Witam serdecznie,

Mam problem z zakupionym juz ponad 3 lata temu TV Samsung LE40M91E.
Po pierwsze chciałbym żeby ktoś mi pomógl go odpowiednio ustawić jesli chodzi o ustawienia obrazu i jego barw i jakości.

Generalnie TV zawsze przy włączeniu ustawia na dynamiczne co mi przeszkadza przy ogladaniu sportu i zawsze musze zmieniac na standardowe ,lecz za każdym razem po około 15-20 minutach oglądając nagle jakiś kanał robi się ciemny obraz na 2-3 sekundu po czym spowrotem wszystko widac tylko ze ustawienia zmieniają sie znowu na dynamiczne i kolory sa bardzo jaskrawe.

TV był uzywany jako dodatkowy ,teraz przy awarii starszego i przed zakupem plazmy 50" chciałbym tego odpowiednio ustawic tak zeby kolory mi odpowiadały oraz zeby wybrane ustawienia pozostawały trwale a nie na 15 minut lub do wyłaczenia lub właczenia TV.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.


Naprawdę nie ma nikogo kto by się orientował w ustawieniach obrazu le40m91e?

Pozdrawiam
 

slawko_23

New member
Bez reklam
witaj, masz włączony tryb sklepowy. Wejdź w sygnał analogowy, wciśnij plug&play i będzie w pewnym momencie wybór tryb domowy i tryb sklepowy. Pilotem wybierasz domowy i tyle.
Daj znać jak poszło. :)
 

Falubaz83

New member
Poszło ok ,wielkie dziękie slawko_23 ,a przy okazji ,może pomożesz inne parametry obrazu ustawić? Czy operować tylko standardowymi?

Z gory dzięki za odp.
 
Do góry