Samsung LE40M86BD problem z vga

rw00554

New member
Koledzy pomocy

Od około miesiąca posiadam Samsung LE40M86BD i chciałem do niego podłączyć laptopa ARISTO SLIM 240 po kablu VGA. odłączyłem więc kabelek od stacjonarnego Pc z ekranem LCd i bez problemu od razu miałem obraz na TV, jedyny problem to długość kabla 1m. NA Allegro kupiłem wiec długi 5 metrowy kabel z męskimi wejściami VGA, lecz niestety po podłączeniu tego kabla Telewizor nie widzi laptopa (ciemny ekran – w menu brak sygnał na wejściu PC). kabel jest sprany ponieważ dla sprawdzenia podłączyłem go do stacjonarnego kompa z monitorem lcd i wszystko jest OK.


Nie wiem co może być nie tak, ma ktoś jakiś pomysł
Z góry dzięki
 

Arry

New member
Ustaw najpierw w pc rozdzielczość 1920x1080, a wówczas powinna się uaktywnić możliwość wyświetlenia obrazu na tv.
 

rw00554

New member
Arry napisał:
Ustaw najpierw w pc rozdzielczość 1920x1080, a wówczas powinna się uaktywnić możliwość wyświetlenia obrazu na tv.


kolego - dzieki za radę ale to nie w rozdzielczości leży problem ponieważ na krótkim kabelku śmiga.

doczytałem w instrukcji że moje TV nie obsługuje sugnalu z przeplotem - może w tym jest problem że krótki kabel jest beż przeplotu a długi z przeplotem - wiesz moze o co chodzi z tym przeplotem i jak to sprawdzic?

pozdrawiam
 

alyjen

New member
chodzi raczej o to że długi analogowy kabel musi być dobrej jakości, i najwyraźniej to co kupiłeś nie jest, o ile w ogóle działa
 

rw00554

New member
alyjen napisał:
chodzi raczej o to że długi analogowy kabel musi być dobrej jakości, i najwyraźniej to co kupiłeś nie jest, o ile w ogóle działa

kabelek działa na 100% poniważ podpinałem tym kablem laptopa do normalnego monitora LG i wszystko było ok, dodatkowo ten długi kabelek sprawdzałem u barata na 42 calowej plazmie Lg i też było ok tylko u mnie telewizor nie widzi laptopa

a co myślisz o tych przeplotach może to to ?
 
Do góry