Samsung LE40F86BD ma HDCP czy nie??

kisielmaniak

New member
Witam
Pytanie podstawowe.Jest HDCP w tym TV czy nie??
Podłączyłem tuner od kablówki (Multimedia) przez HDMI,
a ten mnie informuje że mój TV nie ma blokady przed kopiowaniem programów HDCP... (cos w tym stylu).
Przez Euro i Component działczy bez problemu.
Dałem kabel HDMI mesko - meski, firmy Manhatan (3 m).
Tuner prawdopodobnie defaultowo ma ustawiony dźwięk stereo wiec nie wiem w czym problem.
Drugie pytanko tak na marginesie:
Po cholerę są te przyciski na pilocie na samej górze.Te nad czerwonym przyciskiem POWER.
Dlaczego zmienianie żródeł w tym TV to koszmar czasowy!!
Czy zawsze, żeby włączyć źródło HDMI muszę sie najpierw przełączyć przez złącze 1,2 itd.
Jeśli jest to gdzieś w instrukcji (przyznam ,że nie doczytałem do końca) to przepraszam z góry za "zawracanie gitary".
 

andkar

New member
kisielmaniak napisał:
Witam
Pytanie podstawowe.Jest HDCP w tym TV czy nie??
Podłączyłem tuner od kablówki (Multimedia) przez HDMI,
a ten mnie informuje że mój TV nie ma blokady przed kopiowaniem programów HDCP... (cos w tym stylu).
Przez Euro i Component działczy bez problemu.
Dałem kabel HDMI mesko - meski, firmy Manhatan (3 m).
Tuner prawdopodobnie defaultowo ma ustawiony dźwięk stereo wiec nie wiem w czym problem.
Drugie pytanko tak na marginesie:
Po cholerę są te przyciski na pilocie na samej górze.Te nad czerwonym przyciskiem POWER.
Dlaczego zmienianie żródeł w tym TV to koszmar czasowy!!
Czy zawsze, żeby włączyć źródło HDMI muszę sie najpierw przełączyć przez złącze 1,2 itd.
Jeśli jest to gdzieś w instrukcji (przyznam ,że nie doczytałem do końca) to przepraszam z góry za "zawracanie gitary".

Co prawda mam inny model (A656) ale widać, że problemy te same. Problem z HDCP przy podłączeniu tego tunera (tylko z n-ki, bliźniaczy model tunera) też występuje (kabel Vivanco HDMI-HDMI 2.0m za prawie 100zł). Na razie podpiąłem innym kablem (był w komplecie z kinem domowym samsunga) i jest OK.
Z przełączaniem na źródło HDMI taki sam problem - trzy razy przycisk i czekanie aż zaskoczy - chyba standard w samsungach... Myślę o jakimś uniwersalnym pilocie w którym można by to jakoś obejść (przypisać źródło do konkretnego przycisku) ale na razie nie szukałem zbyt intensywnie...
 
Do góry