Samsung LE40C650 a złącze CI

aleksanderro

New member
WItajcie, czy w tym modelu TV mogę zastąpić dekoder kartą w slocie CI? Może ktoś ma już to wypróbowane np w n-tv, polsacie cyfrowym czy jakiej kablówce.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
 
Gdy telewizor posiada tuner DVB-S czyli tuner satelitarny to tak. Jeśli nie posiada to gniazdo CI słuzy tylko do kodowanych kanałów DVB-T
 

aarek68

New member
WItajcie, czy w tym modelu TV mogę zastąpić dekoder kartą w slocie CI? Może ktoś ma już to wypróbowane np w n-tv, polsacie cyfrowym czy jakiej kablówce.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

O ile dekoder nie jest parowany z kartą (a tak jest chyba w przypadku telewizji "N") to przeszkód nie ma.
Pozdrawiam
 

deywies

New member
Bez reklam
Ludzi o czym wy piszecie, TV ten nie posiada dekodera dvb-s (satelity).
CI jest dla dvb-t (naziemnej) i dvb-c (kablowej)
 

greeg2

New member
Mam kablowke gdzie wszystkie kanaly sa nadawane w dvb-c mpg4 kodowane w systemie conax. Od dostawcy kablowki otrzymalem modul CI wraz z karta kodowa sparowana z tym modulem. Zainstalowalem modul w gniezdzie CI tv Samsung LE40 C 650 wyszukalem kanaly
Wszystkie dostepne sa aktywne.
Do tego odlokowana mam nagrywarke. :)
Daje to mozliwosc nagrywania wszyskich ponad stu kanalow w tym kilkunastu HD.
Uprawnienia sa przesylane co miesiac przez operatora.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
A jaka to kablówka rozdaje moduły CI? Jak dla mnie takie praktyki zasługują na pochwałę. Większość niestety idzie na łatwiznę i wciska na siłę zewnętrzne dekodery, podczas gdy funkcjonalności telewizorów się marnują.
 

LuKiMaT

New member
Zainstalowalem modul w gniezdzie CI tv Samsung LE40 C 650 wyszukalem kanaly
Wszystkie dostepne sa aktywne.

Mam do Ciebie dwa pytania:
1. Jak długo trwa przełączanie programów na module CI - możesz zmierzyć stoperem?
2. Przy wyszukiwaniu programów TV poukładał Ci to jakoś sam? Czy musiałeś sam edytować listę, jeżeli tak to w jaki sposób to zrobiłeś? Mam tu na myśli, że np na pierwszym programie znalazła się TV Trwam a na 50 TVP1 no i wiadomo, że ta kolejność jest niekoniecznie poręczna ;).
 

greeg2

New member
Przelaczanie programow trwa okolo 2 sekund natomiast czasem występują problemy z zakodowaniem programamu nalezy uruchamic telewizor z trybu czuwania wtedy na ekranie pojawia się informacja o zakodowanym kanale, rozwiązaniem jest przełączenie programu o 1 numer do przodu.
Problem zglosilem do dzialu technicznego kablowki ( JMDI )
Jest on opisywany na kilku forach dyskusyjnych.
Liste kanalow ukladalem recznie, zajelo mi to troche czasu :)
 

LuKiMaT

New member
Ja miałem przez chwilę moduł CI z Cyfrowego Polsatu ale było to nieporozumienie przełączanie programów trwało nawet w skrajnych przypadkach do 8 sekund. No głównie dlatego niestety pożegnałem się z modułem na rzecz dekodera. Stąd moje pytanie. Tak wiec widzę, że problem w moim przypadku chyba leżał po stronie CP.
 

kenny5

New member
Ja korzystam z modułu Technicrypt i jestem zadowolony. Kanały szybko się przełączają, czasami po włączeniu TV pojawia sie informacja, że kanał zablokowany, ale po chwili już się pojawia lub tak jak kolega wyżej pisał wystarczy przełączyć kanał. Kanałów nie musiałem układać, bo na szczęście moja kablówka ma je ułożone normalnie. Karta nie jest parowana, więc zakupiłem swój moduł i nie muszę za niego płacić miesięcznego haraczu. EPG tez bardzo ładnie funkcjonuje no i w końcu mam tylko 1 pilota.
 
Ja mam kablówkę z inea (Poznań) i wreszcie także mogę korzystać z modułu cam. Kanały przełączają się szybko (nie dłużej niż 2 sekundy, może nawet krócej). Kanały sam poukładałem na kompie programem do edycji kanałów Channel List PC Editor, bo niestety inea wrzuca programy w kabel jak leci.
 

goryczka

New member
Cześć,

ja również korzystam z modułu CI - dzierżawie go od dostawcy. Kanały można ustawić sobie we własnej kolejności. Problem z komunikatem "kanał zastrzeżony" faktycznie występuje ale bardzo rzadko i nie jest to uciążliwe. Czasu przełączania kanałów nie mierzyłem ale można przyjąć że jest właśnie koło 1-2s (wydaje mi się że na kanałach HD dłużej niż na zwykłych)
 
Do góry