Samsung LE40C630 vs. LG 42LD550

paul360ht

New member
Za tyle i tam właśnie go kupiłem i jestem zadowolony. Można go też kupić na necie w niższej cenie, jednak wolałem coś pewniejszego od sklepików internetowych. Co do LD650 - czym to się w ogóle różni ? ma dokładnie te same parametry, a jak je porównywałem w sklepie (materiał w HD/ stały obok siebie) to nie widziałem żadnej różnicy..
 

deka87

New member
Jedna ważna sprawa - wiele osób narzeka w przypadku serii C6xx na input lag.
Jest na to lekarstwo ! Podłączyć kompa pod wejście HDMI 1 (DVI).
Następnie nacisnąć na pilocie SOURCE, najechać na HDMI1/DVI, nacisnąć na pilocie TOOLS, wybrać opcję "Edytuj nazwę" i wybrać dla HDMI1/DVI nazwę DVI PC.
Tym sposobem wyłączamy wszelkie procesory obrazu i praktycznie ustawiamy tryb 1:1 1920x1080 z minimalnym lagiem.
Zniknie kilka opcji post-processingu w menu obraz ale za to można mieć stabilny 1:1 obraz z kompa.
Wybieranie w tym stanie trybu FILM / STANDARDOWY / DYNAMICZNY / NATURALNY ma jedynie wpływ na ciepłotę barw i podstawowe parametry obrazu z pominięciem upiększaczy.
Czy 100Hz też wtedy jest wyłączone ?
Czy w TV innych producentów też można tak zrobić, a jeśli tak to w jakich ?

Pytania te biorą się stąd że szukam TV który będzie służył jako monitor i gdzieś na forum czytałem że Samsungi do tego celu są najlepsze - prawda to, czy może nie ma znaczenia czy to Samsung czy np. LG bo każdy zachowuje się tak samo po podłączeniu do PC ?
Moi rodzice mają Panasonica 32LZD85 i po podłączeniu do PC obraz nie był zbyt dobry, kuzyni maja plazmę Panasonica i też taki sobie obraz przy sygnale z PC więc Panasonic raczej odpada, natomiast kiedyś byłem u znajomego, który ma podłączonego jakiegoś 37" Samsunga pod PC i obraz był bardzo ładny, chociaż TV ze 2 "klasy" niżej od LZD85
 
Ostatnia edycja:
Do góry