Samsung LE40C630 - pytanie - internet@TV

maro_a

New member
Witam,
Na początku chciałbym przeprosić za swoje pytanie. Dla niektórych mogę okazać się zwykłym technicznym ignorantem.
Czy w modelu LE40C630 da się odblokować funkcję internetTV tak by móc oglądać np. YouTube?
 

ryppka

New member
Witam,
Kiedys kolega, ktory sprzedawał telewizory w sieciach Media i Saturn pokazal mi na telewizorach prezentowanych w sklepie jakie mozliwosci kryje MENU SERWISOWE w TV LG i SAMSUNG. Mozna było tam np uaktywnic czytanie filmow z dysku przenosnego. POkazał mi dwa modele TV jednej marki, które różniły sie cenowo o jakies 1000zł, i w modelu tańszym uaktywnił wszystkie funkcje, które posiadał droższy model. Informował mnie także, że po zmianie ustawień w menu serwisiwym traci się gwarancję. Ale po przywróceniu ustawień fabrycznych można liczyć dalej na gwaracje.
Ostatnio rozmawiałem z tym kolegą, powiedział, że w nowych LG i Samsungach juz nie da się uzyskac takich usprawnien.
Ale akurat mam LE40C630 i postanowiłem, że sprawdzę czy uda mi się włączyć ten tryb serwisowy. Wnioskuję, że wystarczy zmienić w ustawieniach model TV i sciagnąć soft od np C650
 

adamuadamu

New member
Ale akurat mam LE40C630 i postanowiłem, że sprawdzę czy uda mi się włączyć ten tryb serwisowy. Wnioskuję, że wystarczy zmienić w ustawieniach model TV i sciagnąć soft od np C650
witam
może być ryzykownie
po 1. różnica w wielkości oprogramowania: c630 to 30MB (dla wersji VAL6...) lub 52MB (dla wersji MSX6...), natomiast c650 to ponad 100MB
po 2. chipsety: w c650 ZTCW jest tylko Valencia, a w 630 masz Valencię (soft VAL...) lub MIPS (soft MSX...) - flashowanie MIPSa softem od Valencii to duże ryzyko cegły

oczywiście -jako właściciel c630, sam bym też chciał, aby operacja była wykonalna, ale obawiam się, że to trochę trudniejsze niż jedna zmiana w menu serwisowym i flash innego softu.

pozdrawiam
 

fredus

New member
juz wczesnej tez o tym pisalem mam ten sam problem wgralem nowy soft jezeli chodzi o wyglad zero roznicy moze jakies sterowniki sie zaktualizowały
a jezeli chodzi o zmiane modelu w menu serwisowym da sie tylko zmienic typ próbowalem kilka rozne typy i nic zadne funkcje w stylu internet tv sie nie uaktywniaja ... modelu c630 nie da sie zmienic jest szare pole w ktore nie idzie wejsc
 

K__M__L

New member
internet to wcale nie ciekawa funkcja.. od tego jest komp.

moim zdaniem dużo przydatniejsza funkcja jest odtwarzanie filmow w formacie rmvb.\
i stąd moje pytanie co zrobić (czy wogole sie da) zeby c630 widzial rm i rmvb.
czy jezeli zmnienie model w menu serwisowym i zaktualizuje soft i okaze sie ze jest cos nie tak bedzie mozna przywrocic wczesniejsze ustawienia?
 

ryppka

New member
Jezeli cos sie namiesza w ustawieniach to zawsze mozna przywrocic ustawienia fabryczne, dzisiaj wlasnie przywracalem.
Usilowalem wlaczyc neta w c630 i musze stwierdzic, ze sie nie da.
Pozdrawiam
 

eljotnes

New member
internet to wcale nie ciekawa funkcja.. od tego jest komp.

moim zdaniem dużo przydatniejsza funkcja jest odtwarzanie filmow w formacie rmvb.\
i stąd moje pytanie co zrobić (czy wogole sie da) zeby c630 widzial rm i rmvb.
czy jezeli zmnienie model w menu serwisowym i zaktualizuje soft i okaze sie ze jest cos nie tak bedzie mozna przywrocic wczesniejsze ustawienia?

wystarczy zmienić rozszerzenie pliku z rmvb na avi i powinno iść na tv
 
Do góry